Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nikt nie mówi o tym by nie mieć pieniedzy na bułkę dla dziecka! Ty mówisz o lansie na placu zabaw a to co innego. A choćby się z niego śmiali to co? ze szkoły wyjdzie, wyrośnie i bedzie wszystko ok,a do tego jeśli dokuczaliby Naszemu dziecku to poszłabym do dyrektora i wyjasnila sprawę że dzieci smieją się z wygladu mojego dziecka. Wszystko można przetrwać, nie mozna kupowac super ciuchów tylko po to zeby inne sie nie smialy z niego. To dziwne...Dzieci smieja sie z roznych rzeczy, ze drugie jest grube, albo za chude itp....To tez powód by nie mieć dziecka, bo może odstawać tuszą od innych i mogą się z niego w przyszlosci śmiać? Śmieszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziekuje, bo to samo napisalam 🙂 ale w koncu stwierdzilam, ze za bardzo pojechalam... 🙂)

Kumpela teraz z 6 dzieckiem jest w ciazy, od zawsze pracuje tylko maz... i rade sobie daja i to lepiej niz niejedna rodzina 🙂 Choc jak dla mnie 6 to zdecydowanie za duzo... 🙂) hehe

Ale mnie teraz wkurwila nasza "kolezanka"...
Uwierz, mi ze po pracy magisterskiej i kilku artykuach na temat antykoncepcji i swiadomosci dzisiejszych nastolatkow dziwnym trafem wiem, co to swiadome macierzynstwo 🙂)) Tak jakos wyszlo, ze jak uczylam innych na ten temat na zajeciach, to juz zdazylam zalapac o co chodzi.. 🙂)

i w kazda ciaze zaszlam SWIADOMIE.. a nawet jak dl akogos to neispodzianka nie czyni go to kims drugiej kategorii 🙂)

Dobra ide na ploty do kumpeli, bo mi tylko cisnienie sie podnioslo, a po choelre sie ma czlowiek denerwowac... Nigdy sie nie wlaczlam w durne dyskuje na forach, ale dzis chyba mam zly dzien 🙂)
A moze kolezance wlasnie o to chodzi, zeby co niecosprowokowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka24 napisał(a):
nikt nie mówi o tym by nie mieć pieniedzy na bułkę dla dziecka! Ty mówisz o lansie na placu zabaw a to co innego. A choćby się z niego śmiali to co? ze szkoły wyjdzie, wyrośnie i bedzie wszystko ok,a do tego jeśli dokuczaliby Naszemu dziecku to poszłabym do dyrektora i wyjasnila sprawę że dzieci smieją się z wygladu mojego dziecka. Wszystko można przetrwać, nie mozna kupowac super ciuchów tylko po to zeby inne sie nie smialy z niego. To dziwne...Dzieci smieja sie z roznych rzeczy, ze drugie jest grube, albo za chude itp....To tez powód by nie mieć dziecka, bo może odstawać tuszą od innych i mogą się z niego w przyszlosci śmiać? Śmieszne



Pojdzie ci dziecko do szkoły, zdanie zmienisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolka84 napisał(a):
Bieda do dupy w kazdej chwili moze zajrzec jesli sie nagle straci prace...Jesli ją teraz mam, to nie znaczy, ze bede ja miala za rok czy dwa...czy to powod, zeby tak na wszelki wypadek nie miec dzieci?



Nie,oczywiscie ze nie.
Szczerz nie rozumiem waszego ataku, ja pisałam o sobie, o tym ze bałabym sie zajsc w ciaze majac na utrzymanie 2,5 tys,, a dyskusja rozgorzała jakbym komus conajmniej ublizyła!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mysza ten kto świadomie planuje dziecko to wiąże się z kosztami jego utrzymania... ktoś jest biedny i chce mieć dziecko to będą go wychowywać w miarę swoich możliwości... ważne jest to nie jak wyglądasz i oceniają Cie ludzie ale co masz w środku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zdania nie zmienię,bo tak zostałam wychowana że nie miałam nigdy tego co chciałam, co miały inne dzieci. Nawet nie śmiałam prosić o to! Gdy mi rodzice kupowali np jakiś ciuch,miałam go tylko nosić na niedzielę,żeby nie zniszczyć, tak było do końca gimnazjum! Inni gdy mieli coś nowego, od razu do szkoły a ja tylko do kościola i spowrotem w nowych ciuchach.heh. Czesto chodzilam w tym samym i nic mi się nie stało i trzeba od malosci wpoić dziecku,ze tym co inne mówia nie nalezy się przejmowac,bo kazdy ma w rodzinie inny budzet. dziecko musi wiedziec ze nie wszystko moze miec,ze rodzicow np na to nie stać. Jeśli wychowasz od malego dziecko,tak by konkurowalo z innymi, z lansem, to współczuję bo do dobrobytu łatwo się przyzwyczaic a potem jak nie kupisz to bedziesz miec wojnę w domu hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mysza sama obudzisz się jak to Tobie bieda do dupy zajrzy... rzadko kto teraz zarabia 2,500 tys chyba ,że jesteś prezesem w jakiejś firmie takie sa polskie realia ale znam osoby które w ogole zyją z bezrobocia i zasiłków przy 2/3 dzieci i jakoś dają radę jakbym miała wszystko dla dziecka kupować firmowe po czym za 2/3 miesiące z tego wyrosnie to bym na głowe dostała bo wole wydać 300/400 zł na inne rzeczy potrzebne dla dziecka niż po to ,żeby polansić go przed kumplami ,że ma nowe adidasy takie dzieciaki są gorzej traktowane przez inne dzieci bo za bardzo się w szkołach przechwalają "moja mamusia kupuje mi wszystko na co mam ochote" pomyśl trochę nad tym co piszesz.... bo widać jaką jesteś materialistką jesli chodzi o siano chyba dla Ciebie wazniejsze są pieniądze i luksusy niż kochająca się rodzina brak słow 🤨 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

isa8 napisał(a):
mysza ten kto świadomie planuje dziecko to wiąże się z kosztami jego utrzymania... ktoś jest biedny i chce mieć dziecko to będą go wychowywać w miarę swoich możliwości... ważne jest to nie jak wyglądasz i oceniają Cie ludzie ale co masz w środku...



Isa masz rację w 100%
Być może jestem rozgoryczona jeszcze moją dawną pracą i tym co widziałam, nie raz. Byłam kuratorem społecznym i nie raz widziałam taką bidę że aż piszczało a rodzice robili sobie kolejne dziecko- bo chcieli... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyssiiaa napisał(a):
mysza sama obudzisz się jak to Tobie bieda do dupy zajrzy... rzadko kto teraz zarabia 2,500 tys chyba ,że jesteś prezesem w jakiejś firmie takie sa polskie realia ale znam osoby które w ogole zyją z bezrobocia i zasiłków przy 2/3 dzieci i jakoś dają radę jakbym miała wszystko dla dziecka kupować firmowe po czym za 2/3 miesiące z tego wyrosnie to bym na głowe dostała bo wole wydać 300/400 zł na inne rzeczy potrzebne dla dziecka niż po to ,żeby polansić go przed kumplami ,że ma nowe adidasy takie dzieciaki są gorzej traktowane przez inne dzieci bo za bardzo się w szkołach przechwalają "moja mamusia kupuje mi wszystko na co mam ochote" pomyśl trochę nad tym co piszesz.... bo widać jaką jesteś materialistką jesli chodzi o siano chyba dla Ciebie wazniejsze są pieniądze i luksusy niż kochająca się rodzina brak słow 🤨 🤨 🤨 🤨



Pofolguj koleżanko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myszaaa napisał(a):
Tyssiiaa napisał(a):
mysza sama obudzisz się jak to Tobie bieda do dupy zajrzy... rzadko kto teraz zarabia 2,500 tys chyba ,że jesteś prezesem w jakiejś firmie takie sa polskie realia ale znam osoby które w ogole zyją z bezrobocia i zasiłków przy 2/3 dzieci i jakoś dają radę jakbym miała wszystko dla dziecka kupować firmowe po czym za 2/3 miesiące z tego wyrosnie to bym na głowe dostała bo wole wydać 300/400 zł na inne rzeczy potrzebne dla dziecka niż po to ,żeby polansić go przed kumplami ,że ma nowe adidasy takie dzieciaki są gorzej traktowane przez inne dzieci bo za bardzo się w szkołach przechwalają "moja mamusia kupuje mi wszystko na co mam ochote" pomyśl trochę nad tym co piszesz.... bo widać jaką jesteś materialistką jesli chodzi o siano chyba dla Ciebie wazniejsze są pieniądze i luksusy niż kochająca się rodzina brak słow 🤨 🤨 🤨 🤨



Pofolguj koleżanko!


najpierw zastanów się nad tym co piszesz i nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixidixi napisał(a):
Myszaaa to trzeba tej biedocie udostępnić antykoncepcje za darmo i nauczyć jej stosować , a nie tylko krytykować . Jakoś nie chce mi się wierzyć ,żeby sobie robili dzieci bo tak lubią i mają takie widzimisie .


Większości to są ludzie mniej lub bardziej wyedukowani. I uwierz nie raz były pogadanki o antykoncepcji, i ni raz mieliśmy akcję rozdawania prezerwatyw- w efektemzerowym 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...