Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pestka ja nie wiem od czego to zależy, że niektóre kobiety nie dostają na to skierowania od lekarzy... niby powinno się zrobić badanie krzywej cukrowej pomiędzy 24 a 28 tyg ciąży... mi też wyniki z morfologii wyszły dobrze, a i tak mnie skierował na to badanie, i od razu na 75g.

inirtam jak po wizycie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no!! a ja po wizycie!! i tak, jak pisałam, że idę po same dobre wieści, tak też się stało 🙂
mojej szyjce odechciało się skracania na chwilę obecną i od 3 tygodni skróciła się tylko o 2mm 😁 😁 wszystko idzie w dobrym kierunku, nie mniej mam się oszczędzać, duuuuużo leżeć i jak najmniej stać... przy skurczach no-spa i leżenie, przy bólach pipki - lezenie z nogami w górze... L4 od jutra 🙂 do następnej wizyty 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
inirtam jak na badaniach 😁? zobaczyłaś dzidzie?


ano widziałam 🙂widziałam siusiaka!! 😁 nie ma złudzeń!! rakieta jak trza, będą dziewczyny zadowolone 😜 😁 😁 😁

najpierw zrobiła usg szyjki, żeby ją skontrolować, a potem jeszcze przez brzuch zajrzała serduszka posłuchać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spytam 14czerwca na wizycie czy mam zrobic tą krzywą czy nie. Czytalam w ksiazce o ciąży ze jesli z krwi wyjdzie podwyzszony poziom to wtedy trzeba robic krzywą. Może tak jest a Ci co kaza robic to badanie mimo dobrego wyniku z krwi,moze nie musza na to kierowac ale zapobiegawczo kierują.nie mam pojecia.Moze Sandra nam to wytlumaczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ale dzisiaj się u nas na forum dzieje , same wizyty .
Natalia bardzo dobrze ,że tak troskliwie się Tobą zajęli , jeżeli trzeba to jedz do tej Łodzi i rób wszystko co Ci każą 😜
Doti odpoczywaj dużo i niech inni teraz gotują , prasują itp. itd . 😉
Wszystkim innym dziewczyną gratuluje udanych wizyt i zdrowych maluszków 🙂
Ja wizytę mam dopiero na 20 czerwca więc jeszcze kupę czasu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlumaczylam kiedys,ze 75g jest po prostu dokladniejsza 🙂

Doti dobrze ze pojechalas, tak wiec oszczedzaj sie kobietko.. choc wiadomo, ze przy dzieciaczkach to trudna sprawa ;//
Ale dasz rade....
Co do przeplywow to sie nie znam ;// to juz za szczegolowe ;( wiec niestety nie pomoge..

Natalia, skierowali Cie na pewno tam gdzie najlepiej ciaze poprowadza..wiec sie nie martw.. choc rzeczywiscie to troche daleko...

Ja jedynie po tej glukozie jestem mega przemeczona.. jestem ciekawa jak badania wyjda...musze poczekac na wypis ze szpitala, moze do 1.06 sie doczekam 🙂 Wizyte przelozylam sobie z 8.06 na 20.06, bo ile razy sie mozna z doktorem widywac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie znalazłam w necie :
"Każda kobieta w ciąży między 24 a 28 tyg. ciąży, niezależnie od wyniku poziomu cukru na czczo, powinna mieć zlecone badanie krzywej cukrowej"
Już ja jej powiem tego 14 czerwca czemu mnie na to nie skierowała.Tylko ze bede wtedy w 28 tygodniu ciazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emaleth napisał(a):
Dziwne z tym magnezem, bo pamiętam że koleżanka też miała i dostała zastrzyk i teraz sprawdziłam i faktycznie podają zastrzyk zawierający immunoglobulinę anty-D.Dlatego się zdziwiłam że tyko ten magnez masz.W każdym razie odpoczywaj i wykorzystuj wszystkich żeby cię odciążali a ja spadam do pracy!!!


Zastrzyk z immunoglobuliny podają po porodzie. W pierwszej ciąży rzadko zdarza się żeby konflikt serologiczny powodował problemy. Zobaczę co mi wyjdzie z coombsa ...


u mnie najprawdopodobniej wystapil przy 1 ciazy to od razu jeszcze w trakcie ronienia dostalam immuniglobine i teraz to kontroluje raz na trymestr robie coombsa i jest wszystko ok. Doti to masz minusowa krew ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak glukoze w aptece koszt chyba 4zl. Albo jak bedziesz dzwonila do laboratprium zadzwon czy mozna u nich kupic, bo czesto tez maja 🙂)

No to tymbardziej warto zrobic.. szkoda tylko, ze ci nie wpoeidziala.. ze to wazne...

Nie wierze, moj maz chyba zasnal;//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co by nie przyniósł do chaty to wyleci z tą zdobyczą że nawet nie będzie wiedział kiedy 😁

dzonatalie powodzenia na wizycie 😉
no i na tej nieszczęsnej glukozie 🤢

Pestka teraz prawie każdą kobietę na to badanie w ciąży kierują... więc nie wiem dlaczego ciebie gin nie skierowała 😮... ale też zdarzają sie przypadki że nie każda je wykonuje i wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każda "słodka mama" mierzy cukier od rana,
zdrowo się odżywia, na wadze przybywa, wtedy dzidziuś rośnie i kopie radośnie.
Dobre cukry i dieta to leczenia zaleta, czasem potrzebna insulina by cukry w normie utrzymać.
Ciąża szybko mija, dzidziuś się rozwija.
Kiedy się urodzi, cukrzyca przechodzi.
Cukrzyca i ciąża "słodkich mam" nie pogrąża!

Dobre nie? 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie ja o 22 już głęboko śpię... jakoś mi się zegar przestawił... czasami chciałabym coś pooglądać itd... ale się nie da bo to jest silniejsze odemnie 😁 mój M mówi że już żadnego pożytku ze mnie nie ma 🤨 😁
i czasami robię sobie pobudkę na siusiu bo maluch strasznie mi uciska na pęcherz 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
dzonatalie ja o 22 już głęboko śpię... jakoś mi się zegar przestawił... czasami chciałabym coś pooglądać itd... ale się nie da bo to jest silniejsze odemnie 😁 mój M mówi że już żadnego pożytku ze mnie nie ma 🤨 😁
i czasami robię sobie pobudkę na siusiu bo maluch strasznie mi uciska na pęcherz 😮


ja na początku, to całe dnie spałam... dosłownie!! 😮
teraz zasypiam różnie, ale raczej w granicach 22-22.30, czasem nawet po 23 😜 hehe, ale budzę się o 5 z hakiem 😞 walam się z boku na bok do 6 i jak już mnie plecy od lezenia bolą, to wstaję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
dzonatalie ja o 22 już głęboko śpię... jakoś mi się zegar przestawił... czasami chciałabym coś pooglądać itd... ale się nie da bo to jest silniejsze odemnie 😁 mój M mówi że już żadnego pożytku ze mnie nie ma 🤨 😁
i czasami robię sobie pobudkę na siusiu bo maluch strasznie mi uciska na pęcherz 😮



o tak, ile razy wstaje zaspana bo mi brzuch sie wielki i twardy robi i sie ruszyc nie moge i wtedy biegne w jednej minucie do toalety siusiu i taka ulga uff.. i jem o wiele wiecej , ile ja zaczelam jesc to az sie przerazilam 😮 😁 moj mowi ze juz lozka nie starcza bo ja sie tak rozpycham, moj m zwykle oglada telewizje do poznego wieczora i ciagle mi powtarza ze jak przychodzi do lozka to nie ma gdzie sie polozyc bo leze na szerokosci calego lozka a w nocy go kopie zeby sie posunal mimo ze mam wiele miejsca po swojej stronie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...