Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
sandroos napisał(a):
Powiedz jej, ze ty jestes Tusia i niech Cię tutaj nie wkurwia 🙂) [/quote
Bo wjeb od ciężarnej dostanie 😁 😁

Idę na obiados i zajrzę do was wieczorkiem 🙂


I że gang wrześniowy na nią naślesz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusia zrób tam rewoltę... ! 😉 ja bym się nieźle wkurzyła...
a po drugie nie lubię takich spraw załatwiać bo mnie szlag jasny trafia jak te pindy piją sobie kawkę za biurkiem i nie mają czasu nawet wysłuchać człowieka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra mam do Ciebie pytanie.Może znasz na nie odpowiedź bo szukam w necie i nie za bardzo znalazłam konkretną odp. Miałam robione badania na toxo. IGG wyszedl pozytywny a IGM negatywny.Wiem juz ze IGG to znaczy ze mialam juz kiedys toxo i jestem na nią odporna,ale ginka zaleciła,mówiąc ze jak powiedzielismy A to powiemy B i zeby zrobic awidność IGG. Poszlam wiec do laboratorium pobrali mi krew,mówilam i mialam napisane ze maja zrobic awidnosc. A ja dostalam wynik,kartka identyczna do tej pierwszej,gdy robilam badania na IGG i IGM. Więc pytam tej babki czy awidnosc to oznacza ze znow to samo badanie jest robione ? ona mowi ze tak. Za pierwszym razem wyszlo mi IGG 25 IU/ml a gdy zrobilam drugi raz po tygodniu czy dwoch wyszlo 21 IU/ml. Tak czy tak wynik jest pozytywny ale chodzi mi o to ze mam wrazenie ze ona mi nie zrobila awidnosci tylko normalne badanie na IGG takie jak wczesniej. A moze ta awidnosc to oznacza zrobienie drugi raz tego samego badania na IGG? nie wiem,ale dziwne ze ginka pytala sie gdzie bylam w laboratorrium a jak jej powiedzialam to ona na to aha to oni beda wiedziec o co chodzi. A mi sie wydaje ze oni nie wiedzieli co to znaczy zrobic awidnosc IGG i zrobili takie samo badanie jak wczesniej. Pomóż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Awidnosc, mowi o tym czy do zakazenia doszlo niedawno czy jest to stara infekcja...

Na moje jesli IGM masz ujemne, czyli ze w niedalekim czasie nie przechodzilas Toxo.. tak wiec awidnosc powinna byc niska..

Ale awidnosc i same przeciwciala to nie jest to samo. Ale wydaje mi sie , ze robiac badanie awidnosci, wiedza co maja robic... raczej nie powinny sie pomylic...
Tez Ci chyba niedokladnie wytlumaczylam ;// ale to wszystkopokrecone 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam takiego skurczu brzucha po prawej stronie, że siedziałam chyba 20 min cały czas w jednej pozycji aż w końcu zawołałam mamę i podała mi no-spę 🤔
Zjadłam obiad, truskawki, cukiery i trochę chipsów kurczakowych 🙂

Jutro na tą 11:20 na prenatalne i na 13 do medycyny pracy. Mam nadzieję, że chociaż padać jutro nie będzie bo nie lubię nosić ze sobą parasola odkąd zapomniałam z busa kiedyś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na kartce jest napisane tak: zaznaczam ze obie kartki są identyczne. Na pierwszej gdy pierwszy raz robili mi IGG jest tak: WYNIK BADANIA LABORATORYJNEGO. Miejscowosc, data,moje dane.Niżej-
Toxoplazmoza gondii p-ciała IgG: dodatni (25,0 IU/ml)
Pod spodem jest interpretacja wyników :
< 4 IU/ml ujemny
4-8 IU/ml wątpliwy
> 8 IU/ml dodatni
I ponizej kto wykonal badanie. i to wszystko a druga kartka ta niby awidność,jest wszystko identycznie,tylko obok Toxoplazmoza gondii p-ciała IgG: dodatni ( 21,0 IU/ml) Roznica jest tylko w tej liczbie,w niczym wiecej. Mi to wyglada na to ze dwa razy te idiotki mi zrobily to samo i nie maja pojecia co to jest ta awidność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie a tu słowa nie ma o awidności. Za tydzien ide do ginki to jej to pokaże. Na stówe jest tak ze zrobily mi to samo drugi raz. I przez ich błąd znowu będe musiala isc oddac krew i płacic za to badanie.Nie jest to majatek bo 30zł ale to nie moja wina,miala na skierowaniu napisane jak byk awidnosc toxo iGG i do tego jej jeszcze tlumaczylam jak krowie na rowie ze poprzednio wyszedl IGG pozytywny a IGM negatywny i ginka kazala zrobic awidnosc tego IGG. kuźwa od razu by trzeba takiej z liścia dać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka a nie masz możliwości zareklamowania tego badania? W sumie jakby nie było to usługa płatna, prawda? Jako konsument chyba masz prawo do reklamacji jeśli usługa została źle wykonana??? Moim zdaniem powinnaś iść i domagać się zrobienia prawidłowego badania na koszt laboratorium..,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro mnie się wydaje, że byłoby inne oznaczenie wyniku. Nie znam się na tym ale chociażby tu http://abcciaza.pl/pytania/co-oznacza-wysoka-awidnosc-w-badaniu-na-toksoplazmoze wychodzi że powinno być inne oznaczenie (toxo IgG avidity)
A tu jest przykładowe oznaczenie z laboratorium: http://img341.imageshack.us/img341/7593/skans.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...