Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam się i ja .
Ale jesteście dopiero co wstałyście ,a już kusicie jedzonkiem 😉
Ja w niedziele robie córce urodzinki to kupię torta i upiekę taki placek z truskawkami.
A co mi tam w końcu muszę coś zjeść coś dobrego , a nie tylko liczyć kalorie i się stresować.
U mnie pogoda paskudna jak nie wiem co , deszcz pada i chyba nie jest za ciepło.
Ale na dziś mamy z rodzinką zaplanowany wypad na basen , mam nadzieje ,że mój M się nie wykręci bo coś niechętnie do tego podchodzi. A ja jestem dla mojej córki za nudna bo nie zjeżdżam z tych wszystkich wielkich zjeżdżalni tylko bym się w wodzie pluskała.
Niestety z zamałym stanikiem szaleństwa niewskazane 😜 bo jeszcze mi cosik wypadnie i co , a tam co basen to ratownik 😜

Miłego dnia Wam życzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe, dobrze, ze moja ma tylko 3 lata i jeszcze nadazam, bo jezdzimy na jednej zjezdzalni ale na siedzaco 🙂) wiec daje rade 🙂) a i cyce nie uciekna, bo w jednoczesciowym sa 🙂)

Placek,placek 🙂 Rzodkiewki byscie pojadly, a nie same slodkosci 🙂)
Ja oczywiscie juz pol peczka wcisnelam 🙂) hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane!!!!
My wczoraj cały dzień poza domem, bo były atrakcje związane z 60 leciem królowej,a że i pogoda dopisała to mieliśmy super rodzinny dzień 🤪
Emi kochana zleci zobaczysz,tylko jakieś zajęcie sobie znajdź,a i zawsze masz nas żeby pogadać i się wyżalić!!!!
Isa a co z tą twoją glukozą wszystko okazało się ok???
A Doti pewnie udało się do gina wyrwać bo od rana jeszcze nie zaglądała,żeby tylko wszystko było ok.
Dobra idę kuchnię ogarnąć kuchnię!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth z moją glukozą jest tak, że mieszczę się ale w tej górnej granicy 😮 a dokładne info będe wiedziała 18 czerwca na 'normalnej' wizycie... bo wczoraj gin miał mega zamieszanie, bo miał pacjentki z kilku dni... 🤨 powiedział mi że wyniki nie są zadowalające, ale nie są takie znowu złe... więc czekam na 18 czerwca 🙂

u mnie pochmurno i deszczowo... jak to moja mama mówi zgnilizna i nie ma po co wychodzić... i leże cały czas w piżamie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Laseczki 😞
Nie udało mi się dostać do gina - nie mają rejestracji bieżącej na najbliższe 2 tygodnie chyba bo za dużo pacjentek. Pojechałam więc 20km do gina poleconego przez siostrę ale też nie przyjmują na NFZ bo im się kontrakt skończył 😞 😞 😞 dalej nic nie wiem... Później będę dzwonić do ginki u której bylam na usg i będę pytać o terminy i ceny...
Noc mieliśmy pełną przebojów- odbieraliśmy poród klaczy.... się znaczy M czuwał i zaglądał do niej co godzinę a ona i tak oźrebiła się jak nikogo nie było :P O 4 rano wołali mnie M z teściem żebym im pomogła dostawić źrebiczkę do cycka 😠 😠 😠 😠 Jestem nie wyspana, zła że się nie dostałam do lekarza i obolała od tego łażenia i jeżdżenia 😠 wzięłam już dodatkowy magnez i leżę i płakać mi się chce 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwni u Was ci lekarze u mnie jak z bólem czy innymi nagłymi dolegliwościami to bez kolejki do gin można się dostać . Nawet kiedyś ja ciężarna musiałam przepuścić babeczkę z krwawieniem przedemną 🙂
No ale co lekarz to inaczej , bidulko to lepiej rzeczywiście nie lataj tylko wez internet pospisuj sobie numery i dzwoń mów że z bólem i koniec .
Może oni wolą , żebyś do szpitala pojechała niż do zwykłej przychodni bo tam to może konkretniejsze badania zrobią 🤨
Trzymaj się kochana . 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Pogoda pochmurna ale mi to pasi bo jak pojawia się słońce to przeważnie duchota się robi. A tak, jest przyjemnie 🙂 Do mnie moja kuzynka-położna miała przyjechać od zeszłego czwartku i jeszcze jej jakoś nie widać ale niby chora była i nie chciala mnie zarazić. Dziś idę na urodzinki chrześnicy,jutro imieniny M 🙂 W czwartek Boże Ciało ,teście przyjeżdzają na imieniny synusia 🙂 W piątek o 18.00 czeka mnie koszmar, jade z M na strefę Kibica żeby ogladac mecz Polska-Grecja. O matko już widzę tych wszystkich wariatów tam. Żeby mnie nie stratowali 🙂 hihi. Jeśli chodzi o zakupy dla dzidziusia od teściów czy rodziców to też nic nie dostaliśmy i nawet mi to przez myśl nie przeszło szczerze mówiąc. Pewnie jak się urodzi dopiero to będą rozpieszczać 🙂
Matko, za miesiac chrzciny siostry M dziecka i jestem chrzestną. Dowiadywałam się ile daje się na takie okazje no i z pięć stówek trzeba będzie wyłożyć.Nic nie kupujemy bo oni mieszkają w Wielkiej Brytanii i nie zamierzam kupować im gratów z którymi będa mieli problem potem z zapakowaniem w auto. Z resztą to ich drugie dziecko i wszystko praktycznie mają typu bujaczki itp itd. Znowu kasa ucieknie a za miesiąc też mamy malarza umówionego do dwóch pomieszczeń. Ciężko z tą kasa,kurde o ile świat byłby łatwiejszy gdyby nie te cholerne papierki. A boję się pomyśleć co będzie jak skończy mi się macierzyński i nic nie będę dostawać, a małej nie mam możliwości zostawienia z babcia a do żlobka takiego malucha nie oddam,wolę chleb z masłem jeść. Potem może będzie mówić mama do jakiejś z opiekunek. Jakiś czas będziemy musieli tak żyć, przynajmniej jak zacznie tuptać, po roczku jakoś. Z resztą czy ja znajdę pracę....hehe marne szanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Pestka czemu miałabyś pracy nie znaleźć? Jak się będziesz czuła na siłach to jak Dzidzia podrośnie możesz spróbować pracy jako opiekunka żeby swoje ze sobą zabierać 🙂

No dobrze ale u nas w mieście jest tylko jeden żłobek 😞 a ja nie mam nawet żadnych papierów na to by tam pracować.Skończyłam Technikum handlowe,maturę i egz zawodowy zdałam ale co to jest...wielkie nic,teraz wiara po studiach pracy nie ma.nie wiem nawet co trzeba mieć aby dostać sie do tej pracy a po trzecie...trzeba duuuuuużo cierpliwości do takiej pracy.Chyba się nie nadaję po prostu do takiej roboty. Szukałam zaraz po szkole pracy- rok i nic 😞 Potem tata mnie zatrudnił u siebie, wykonywałam meska robote w zakładzie.dużo dźwigania i same chłopy na dodatek. Po urodzeniu nie chce tam wracac,chce sie usamodzielnic bo wiem ze tata beze mnie da sobie rade a da mi prace tylko z litości. Ciezko jest, wszedzie zwalniają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj lub jutro jadę załatwiać lekarza i mój wuja zatrudni mnie u siebie w firmie księgowej. Będę chodzić 2/3 razy w tygodniu ale robi to tylko z tego względu, żebym mogła dostawać później siano z zus'u. Tylko mam nadzieję, że nie będą tam robić problemów w zus'ie, że dopiero w 5 miesiącu poszłam do `pracy` 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dasz radę na pewno 🙂 Jakaś praca zawsze się znajdzie. Niestety nie ma co liczyć na lekką i przyjemną pracę za 2000zł...
Ja liczę na to, że jak Mała będzie miała rok, to teściowa pójdzie na emeryturę prawie a ja gdzieś do pracy. Niby po studiach jestem ale jakoś wątpię żeby udalo mi się znaleźć pracę w zawodzie.... w międzyczasie może zrobię kurs wychowawcy kolonijnego żeby później z dziećmi moimi jeździć 🙂 A tak to poszukam jakichś kursów dodatkowych. Chcę się rozwijać osobiście i zawodowo więc trzeba coś w tym kierunku działać 🙂 Ale to po porodzie dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki ze tak wtrace, ale co do kontroli Zus gdy zatrudnienie zaczyna sie juz w ciazy to przede wszytskim trzeba miec kompletne dokumenty przy zatrudnieniu., tzn min zaswidczenie lekarskie o zdolnosci do pracy, umowa, dokladny zakres obowiazkow itp. W razie kontroli zawsze moga kazac pracownikowi siasc i wykonac przy nich obowiazki wynikajace z zakresu. I sprawdzaja czy pensja nie jest wygorowana, czyli musi byc adekwatna do reszty pracownikow. Wszytsko zalezy od Zusu i pracowników. Pozdrawiam Wrzesnioweczki-Sierpniówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...