Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Przestancie o jedzeniu w taki upal i to jeszcze obiadu 🙂)

Tylko zalezy czy jedno badanie czy dwa, bo zazwyczaj kieruja na posiew z pochwy i odbytu.. czyli 2x 50zl. Zaraz lookne na na Polnej jak to w cenniku wyglada 🙂

Ja tez chodze co 4 tygodnie, ta wizyta bylla nadprogramowa dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pozostając już w temacie. jakie teraz badania macie robione i bedziecie miały w przeciagu nastepnych kilku tyg, moj gin tez dzis powiedział, ze jaksi wymaz na paciorkowca bedzie robil mi za 3 tyg,ale nie wiem jakie badania trzeba jeszcze teraz zrobic badz powtorzyc jakies z poczatku ciazy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira, baza nie jest konieczna wiadomo. Ale jeśli i tak byś się decydowała za parę miesięcy- to lepiej kupić od razu 😉
Pestka fajnie musisz wyg;ladac z tym browarem na brzuszku 😁

Ja właśnie wróciłam z ostatnich zajęć szkoły rodzenia, trochę o kąpieli mówili i wizytach położnych po porodzie. Zalecają tu nie myć dziecka do 6 dni po porodzie. A później to tylko tak lekko przemywać. Całościową kąpiel polecają robić dwa razy na tydzień 🥴 🥴
Ja sama wiem, że będę częściej kąpać małego, bo jak mu się mleko uleje na szyje- to pewnie będzie mało świeży ;D
No i kazały mi się babki z zajęć zgłosić do szpitala, bo wciąż boli mnie brzuch od tego uderzenia i mam siniaka.. Chociaż mały się rusza, więc nie jestem specjalnie zmartwiona, ale powiedziały, że mam słabo osłonięty brzuch bo niewiele mnie jest ogólnie rzecz biorąc:/ więc coś jem i się zwijam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie dzis pytalam poloznej o znieczulenie jakie podaja w szpitalu, w ktorym chce rodzic, i powiedziala, ze daja tylko srodki przeciwbolowe, ktore niekoniecznie moga zadzialac, natomiast znieczulenia w ogole nie ma 😮
A plan porodu nie jest wymagany, bo ciezko go napisac jak sie nie zna zwyczajow szpitala...w sumie logiczne... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobrze że u mnie w szpitalu dają pełen pakiet znieczuleń 😁 chociaż nie chcę korzystać, ale nigdy nie wiaadomo 😉
Karolka mimo różnych zwyczajów w szpitalach możesz mieć jakieś życzenia które napiszesz w planie porodu. I powinni postępować zgodnie z Twoją wolą. U nas możesz np dziecko od razu po urodzeniu do swojego ciała przytulić, albo najpierw owiną go ręcznikiem i potem do przytulenia. Niby to są drobiazgi, ale fajnie mieć to napisane, żeby jednak było tak jak sobie życzysz. Oczywiście na poród trzeba iść nastawionym że wszystko może się stać, ale jest szansa, że wszystko się uda wg planu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja to kompletnie nie mam pojecia czego bym sobie zyczyla czego nie
dowiem sie czy praktykuja w szpiatlu w ktorym chce rodzic plan porodu i na co moge liczyc a jak nie udziela inf to na zywiol 🙂 tak czy siak trzeba urodzic 😁 jedynie co mnie zniesmacza to lewtywa ktorej chcialabym uniknac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, tak jak pisze Marylu, warto taki plan porodu sobie napisać. Choćby w kwestii nacięcia krocza, czy życzysz sobie nieograniczonych wizyt znajomych i rodziny, czy pępoowinę ma przeciąć partner, czy chcesz być na bieżąco informowana jakie leki i jakie zabiegi mają zamiar Tobie albo dziecku robić, czy chcesz aby podano Ci dziecko na brzuch przed jego umyciem czy po umyciu i ubraniu, czy pozwalasz na to by oglądali czy badali Cię stażyści. Tu jest mnóstwo drobiazgów, o których człowiek nie będzie pamiętał, gdy dopadną Cie skurcze. Doti przesłała jakiś czas temu linka do kreatora takiego planu. I wcale nie trzeba znać zwyczajów szpitala, aby zażądać w planie porodu, że chcesz aby dziecko było z Tobą non stop na Twojej sali a nie gdzieś na sali noworodkowej.
A poza tym u mnie w szpitalu plan porodu nie jest obowiązkowy, ale jest mile widziany 🙂

Marylu, powodzenia 🙂 Jestem pewna, że z Krzysiem jest wszystko ok, ale sprawdź, abyś mogła spokojnie spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W szpitalu klinicznym jak ten co bede rodzic nie sadze, zeby ktokolwiek to czytal jak jest okolo 35 porodow dziennie odbieranych...
ja juz rodze drugi raz wiec powiedzmy ze mniej wiecej wiem cego sie spodziewac... ale racja ze w stresie i bou niewiele sie o tym mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do naciecia krocza to wiadomo, ze lepiej nie, no ale wole to niz peknac 😮 w planie napisze, ze sobie naciecia nie zycze, a sie okaze ze w zamian dostane pekniecie az do odbytu...masakra jakas... ciezko stwierdzic co bedzie dobre a co nie, to o i lepiej wiedza co bedzie najlepsze dla rodzacej. jasne, ze o takich rzeczach jak obecnosc meza na sali mozna napisac, o pepowinie, itd, ale o tych sparwach bardziej medycznych ciezko decydowac jak sie o nich nie ma pojecia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...