Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karolka, ja w planie porodu o nacięciu krocza napisałam (pod warunkiem, że będzie u mnie jednak mimo wszystko możliwe sn) że nacięcia mogą dokonać dopiero w ostateczności, gdy lekarz stwierdzi, iż istnieje realne zagrożenie pęknięciem. Oni dobrze wiedzą kiedy takie zagrożenie się pojawia, bo podobno skóra robi się w tym miejscu biała i prawie przezroczysta. Przynajmniej tak wyczytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja np piszę, że chce uniknąć nacięcia krocza. Ale jeśli będą widzieć że zbliża się do naturalnego rozdarcia, to wtedy mają mnie naciąć. Tak w ogóle, na szkole rodzenia babka się oburzyła jak ktoś się spytał o nacięcie krocza i stwierdziła, że tego się nie praktykuje. I bądź tu mądry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
Karolka, ja w planie porodu o nacięciu krocza napisałam (pod warunkiem, że będzie u mnie jednak mimo wszystko możliwe sn) że nacięcia mogą dokonać dopiero w ostateczności, gdy lekarz stwierdzi, iż istnieje realne zagrożenie pęknięciem. Oni dobrze wiedzą kiedy takie zagrożenie się pojawia, bo podobno skóra robi się w tym miejscu biała i prawie przezroczysta. Przynajmniej tak wyczytałam.

no no rozumiem, ale mysle, ze i tak mi natna jak bedzie taka koniecznosc, bo po co wczesniej...
Mi dzis gin powiedziala, ze z moja budowa nie powinnam miec problemu z wyduszeniem sn malego pulpeta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
ja np piszę, że chce uniknąć nacięcia krocza. Ale jeśli będą widzieć że zbliża się do naturalnego rozdarcia, to wtedy mają mnie naciąć. Tak w ogóle, na szkole rodzenia babka się oburzyła jak ktoś się spytał o nacięcie krocza i stwierdziła, że tego się nie praktykuje. I bądź tu mądry.

no bo kazdy po swojemu robi... i badz tu madra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
marylu345 napisał(a):
ja np piszę, że chce uniknąć nacięcia krocza. Ale jeśli będą widzieć że zbliża się do naturalnego rozdarcia, to wtedy mają mnie naciąć. Tak w ogóle, na szkole rodzenia babka się oburzyła jak ktoś się spytał o nacięcie krocza i stwierdziła, że tego się nie praktykuje. I bądź tu mądry.

no bo kazdy po swojemu robi... i badz tu madra 😮

dlatego ja mam zamiar wylać moje myśli na papier 😁 i jak się uda to potoczy się zgodnie z moim planem. A jak nie, to trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale macie poważne tematy... Ja myślałam że się prześpię chwilkę bo synal zasnął a tu dupa bo M ukichało się że mam dzwonić po firmach i pytać o ceny garażu blaszanego 😠 😠 😠 😠
Dalej mnie krocze boli i im więcej leżę tym trudniej mi się później z łóżka podnieść 🤢 wolałabym dreptać cały czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka upojna noc z ulubionym aktorem ? 😁 haha

ja dzis jestem spiaca, spiaca i jeszcze raz spiaca..spalam po pracy ale moglabym przespac caly dzien. 😮 wypralam kocyk i ochraniacz dla malej i nie mam dzis ani ochoty ani humoru zeby cos wiecej robic, jutro jeszcze do pracy i tygodniowy urlop hurra , wezme sie za pranie w urlop 😮 bylam wczoraj u poloznej, cisnienie mialam dobre az dziwne bo te upaly mnie meczyly i strasznie ciezko mi sie oddychalo i w ogole ciezko mi jakos bylo 🤢 zmierzyla mi brzuch i mam 32cm w 32 tyg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Dzis sama spedzam wieczor, wiec sobie zalacze kolejny film z Christianem Bale 😁


No to nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci samych przyjemnych wrażeń wizualnych 😜 😁
Ja nie mam pomysłu na dzisiejszy wieczór... Mam ochotę na jakiś dobry kryminał, ale nie wiem, czy coś wynajdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Dzis sama spedzam wieczor, wiec sobie zalacze kolejny film z Christianem Bale 😁


No to nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci samych przyjemnych wrażeń wizualnych 😜 😁
Ja nie mam pomysłu na dzisiejszy wieczór... Mam ochotę na jakiś dobry kryminał, ale nie wiem, czy coś wynajdę.

wrazenia sa za kazdym razem, az M sie ze mnie smieje, ze sikam za nim jakbym byla w wieku szkolnym 😁 ale dobrze, ze jest wyrozumialy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Doti takie bóle miałaś też w pierwszej ciąży, czy tylko teraz Ci dokuczają?
dzonatalie jak mnie mierzą zawsze za mało im wychodzi i się głowią co z tym zrobić.


ja wczoraj akurat zaczelam 32 tyg i polozna powiedziala ze tyle ile powinno byc- bylo 32cm
a jak widzialam ja w 27(+6dni) tyg to mialam 28cm nastepna wizyta u poloznej 36tydz i musze zrobic badania krwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu w pierwszej ciąży to czułam trochę miednicę ale nie do tego stopnia. teraz mnie boli tak jakby mnie ktoś walnął w krocze.... kaczkę mam chyba całą napuchniętą...może to też to że trochę więcej i intensywniej się ruszam ale jak się nie ruszam to później trudno zacząć... tak źle i tak nie dobrze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marylu gdzie sie zaopatrujesz w stanik do karmienia albo koszule do szpitala taka do karmienia, nigdzie nie moge znalesc jedynie ebay...no i prosilam polozna zeby mi dala jakas liste do szpitala bo chcialabym wiedziec mniejwiecej ile czego zabrac bo z nimi to roznie bywa, powiedziala ze mi przygotuje liste 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti fakt że teraz musisz za małym biegać, na pewno w pierwszej ciąży mogłaś więcej odpocząć. Ale zastanawiam się też czy wszystkie będziemy mieć takie bóle czy to raczej indywidualne?
dzonatalie to ładnie Ci wychodzą te wymiary, zawsze w odpowiedni tydz. wcelujesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti bole krocza to ja tez mam, wystarczy ze troche pospaceruje i juz na drugi dzien nie moge sie ruszac 😞 gdzies czytalam, ze to przez to, ze nie jestem dosc wyspotrowana i przy takim wysilku jak noszenie dzieciaczka w brzuchu wszystko szybko mi sie naciaga bo nie jest elastyczne i dlatego mnie boli...moze cos w tym jest, bo przed ciaza chodzilam tylko na aerobik i od czasu do czasu jezdzilam na rowerze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka ja ćwiczyłam na siłowni z 3 razy w tyg +basen 3 razy+ fitness 2 razy I jak chodzę to też się czuję połamana, obolałą i cała ponaciągana 😁
dzonatalie jeśli chodzi o pidżamę to w żadnym sklepie nie widziałam nic sensownego, więc zamawiam z ebaya. A staniki to raczej w normalnym sklepie, albo debenhams, albo johnlews.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi bólami krocza to chyba każda indywidualnie ma, niezależnie od tego czy uprawiała jakieś sporty czy nie. Mnie też cholernie boli, gdy za często chodzę, a przed ciążą regularnie grałam w squasha, dwa, trzy razy w tygodniu uprawiałam jogging i do tego w każdej wolnej chwili leciałam do siłowni lub na fitness. A mimo to mam bóle takie jakbym miała zakwasy między nogami i na brzuchu. To chyba jednak kwestia zmiękczania się tkanek w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja znalazlam w Primarku koszule jako tako dobra i nadajaca sie do karmienia bo z guziczkami wiec bede mogla rozpiac tak to nic nie widze a wypadalo by kupic jeszcze jedna, a staniki to juz w ogole koszmar nigdzie nie widzialam oprocz ebaya.. chcialam zeby mama mi zakupila w PL ale zapomniala a teraz jak przyjedzie to z malym opoznieniem wiec musze zamowic wkoncu z ebaya. 🙂


maz ugotowal dla mnie indyjski daal cos co uwielbiam ale chyba raczej w ciazy jesc nie moge bo zaraz mi ciezko sie ruszyc i wogole mi ciezko po tym , akurat mialam taka ochote i ugotowal, zjadlam niedawno i juz czuje sie niezbyt. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
wrazenia sa za kazdym razem, az M sie ze mnie smieje, ze sikam za nim jakbym byla w wieku szkolnym 😁 ale dobrze, ze jest wyrozumialy 😁


Na mnie tak działa również m.in. Eric Bana, Brad Pitt i Sean Bean i kilku sportowców 🤪 😜 Mój też jest wyrozumiały, gdy dostaję ślinotoku przed ekranem tv 😜 😜 😜 Stara baba ze mnie a też mam czasem reakcje jak nastolata 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...