Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Primarka też u mnie w mieście nie ma 😞 a specjalnie nie opłaca mi sie jechać :/
Słuchajcie wbilam sobie klamke w brzuch. Mam sietym martwić? Mogło sie coś stac małemu? Boli mnie to miejsce, aż mi naczynko tam pękło.


Marylu myślę, że wody płodowe odpowiednio zamortyzowały uderzenie i nie powinno raczej nic się dziać dzidziusiowi... pewnie boli Ciebie, nie malucha, jak po każdym uderzeniu 😉 ale w razie jakbyś odczuła jeszcze jakieś niepokojące objawy, to niech Cię ktoś może zbada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja już po wizycie... ze mną niby wszystko ok, szyjka zamknięta i faktycznie dłuższa, więc maluch na świat się nie pcha... na skurcze dalej leżenie z kopytami w górze i nospa... zadne wyjazdy nie wchodzą już w grę, muszę być na miejscu i odpoczywać ile wlezie (jakbym zmęczona była :angry 🙂...
u malucha najprawdopodobniej hipotrofia 😞 😞 😞 niska nie tylko waga, ale i inne wymiary, zwłaszcza brzuszek 😞 kontrolne usg za dwa tygodnie i zaraz po nim kolejna wizyta tak na wszelki wypadek, co by nic nie przegapić... cokolwiek to oznacza...
staram się byc dobrej myśli, ale same wiecie jak to jest.. tym bardziej, że ja jako ja nie mam na to kompletnie wpływu 🤨 no ale nic, ważne, że zdrowy i pod kontrolą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja 😉
Dzisiaj obudziłam się tylko raz w nocy na szczęście. Ale bluzkę miałam całą mokrą! 🥴
Pogoda dzisiaj znowu jest do niczego (gorąco w cholere), więc siedzenie w domu pozostaje...
Dzisiaj czuje się już lepiej niż wczoraj, ale głowa mnie nadal troszkę pobolewa.
Ale jakoś trzeba dać radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sie dopiero teraz bo od rana zalatana byłam strasznie

najpierw do laboratorium zbadać mocz + krew, bo za tydzień mam wizytę... ciekawa jestem czy mi hemoglobina dużo spadła czy nie - ostatnio badałam ponad 2 m-ce temu
a potem do wydziału komunikacji zarejestrować tacie auto.... tam spędziłam ponad godzinę... 🤔
no i jeszcze zahaczyłam o agencję ubezpieczeniową, żeby zorientować się ile go ubezp. wyniesie i gdzie najlepiej..
wróciłam do domu cała mokra.. jest straszny ukrop na dworze, więc pierwsze co to wskoczyłam pod prysznic i teraz odpoczywam 🙂

inirtam mój szkrab 1600 ważył dokładnie 2 tyg temu, teraz pewnie ma już 2000,
ale nic się nie martw, z małym na pewno będzie wszystko dobrze, najważniejsze, że lekarz będzie teraz pilnował tego bardzo
koleżanka rodziła w 40 tc i jej córa ważyła 2180 i miała 49 cm, ale zdrowiutka i teraz rośnie jak na drożdżach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 ja tez dopiero co wrocilam do domu. Od rana bylam u ginki, jak przyszlam kolejka byla masakryczna i czekalam 1,5 godz na swoja kolej. Co sie poznierj okazalo te stare pipki, ktore tam siedzialy byly zapisane do piero na 13, a i tak sie wjebaly o 9 🤪 jak ginka sie o tym dowiedziala to sie niezle wkurzyla i powiedziala, ze niezly te staruchy maja tupet, ze ciezarnej, ktora przyszla na czas każą siedziec tyle w dusznej poczekalni...te starte sa najgorsze...pozniej musialam do zusu jechac i wlasnie przyjechalam do domu - moje stopy sa juz tak spuchniete, ze szok a to dopiero poczatek dnia... 🤨

a u Uli wszystko ok, wazy ok. 1900 g, pokazala kaczke, wiec jestem spokojniejsza, ze nie bedzie Filipem 🙂 ladnie otwierala buzke jakby spiewala, ale pewnie zajadala wody plodowe 🙂 aaa a ja przybralam na wadze 2 kg od ostatniego razu, czyli lacznie juz 12 na +... no trudno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Ja nie wiem co się dzieje, bo widzę, że Emilia też ma znowu to samo co ja od wczoraj. Mdłości 🤢 Dziś rano po prostu zwróciłam całe śniadanie. Dobrze, że zdążyłam do kibla dolecieć, bo już czułam, że wszystko mam w ustach… 🤢 🤢 🤢
Ogólnie to od wczoraj czuję się fatalnie 😞 O 17 zasnęłam, byłam tak wykończona. Potem wstałam żeby wziąć prysznic i znowu do wyra. Męczyłam się w łóżku, ale nie byłam w stanie nic innego robić. Pójście do wc powodowało u mnie zadyszkę, zawroty głowy i mdłości 😮
A jeszcze wczoraj wieczorem do tego spanikowałam, bo pod prysznicem zobaczyłam w brodziku żywą krew 😮 Myślałam, że zacznę krzyczeć ze strachu, że znowu zaczynam krwawić, ale zanim wprowadziłam popłoch w domu, zauważyłam, że się skaleczyłam maszynką do golenia i krew mi się z ręki sączy… 🙃 Jakaś zupełna schizma wczoraj mnie dopadła…

Współczuję Wam tych historii z zębami. Wiem co to znaczy, bo ja przed ciążą miałam straszne problemy z uzębieniem. Mam koszmarnie słabe zęby. Ale w ciąży, odpukać, jak na razie żadnych problemów.

Inirtam, nie martw się wagą maluszka. Na pewno jeszcze nadrobi 🙂 Masz jeszcze kilka tygodni do terminu, wiec ma czas by podrosnąć 🙂 Jak nie w Twoim brzuszku, to jak się urodzi na pewno szybciutko nabierze prawidłowej wagi 🙂

Marylu, mój wóz jest przystosowany do isofix, więc w przyszłości będziemy bazę kupować (bo mam to w planach, ale skoro zamontowałam fotelik, to może nie teraz) właśnie pod isofix. To na pewno ułatwi mi montowanie i demontowanie fotelika, bo to głównie ja będę pewnie z dzieckiem jeździć. A co do tego uderzenia klamką, nie martw się. Na pewno wszystko jest ok. Wsłuchaj się tylko, czy czujesz ruchy dziecka. Jeśli tak, to wszystko jest w porządku 🙂
Moja koleżanka z pracy pod koniec 8 miesiąca ciąży wypieprzyła się na lodzie prosto na brzuch a dziecku i tak nic nie było, urodziła w terminie, więc myślę, że w macicy jest bardzo bezpieczne 🙂

Buffy, czekamy na zdjęcia 🙂

Milenka, trzymam kciuki, by Maleństwo jeszcze się obróciło 🙂

Karolka, ja mam 13+ 😁 Po porodzie będziemy się mobilizować do porannych ćwiczeń i joggingu 😁

Co do torby to ja też mam dwie do szpitala, bo u mnie dla dziecka muszę zabrać ciuszki. Ale tę drugą torbę dla dziecka to mój Ślubny zostawi w samochodzie i doniesie na oddział jak już urodzę.
Idę teraz jeszcze się położyć, bo dalej czuję się jakby mnie walec przejechał. A do tego jeszcze te upały... 🤢
Miłego dzionka, laseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja poszlam do poradni dla spokoju swojego sumienia, bo bym nie spala pewnie 2 tygodnie... a nie daj, jakby sie okazalo, ze rzeczywiscie plyn odplywa i by sie maluszek za wczesnie urodzil.
3h sie nasiedzialam ;// a wyszlam na czczo i bez wody, sierota ;/

Wiec tak.Wedlug USG AFI czyli ilosc plynu w normie, bo 14.. czyli nawet mozna powiedziec wyzsza norma.ale z tym jest tak, ze moze sie saczyc powoli. Dostaam dwie opcje, albo szpital obserwacja, albo dom obserwacja. Wybralam oczywiscie druga. Pocisnelam mnie, pomacala. Dwa razy we wzierniku badala nic nie wyplywalo, no ale mam zwrocic uwage i jesli nadal sie bedzie utrzymywac to zglosic sie na izbe. Zrobily mi KTG, tez w normie.
Mala wazy okolo 1850.

Ja sie wazylam i przez ostatnie 10 tygodnie przytylam 1kg 🙂) Czyli +3 od poczatku ciazy 😉

Chcialam jakos fajnie spedzic dzien, ae tyle czasu tam sedzilam, ze jakos i sie nie chce. Wrzucam zaraz plecak na lplecy i smigam do Biedronki. Kupie plyn do plukania i pranie sobie porobie i wystawie na dwor. Szybciutko wyschnie.

Inirtam, nie martw sie, moze to jedynie blad pomiaru/ Poza tym mamy podobne tygodnie ciazy i moja mala do gigantow tez nie nalezy, wiec nie wiem dlaczego Cie strasza ;// Chyba, ze rzeczywiscie sa objawy "starzenia" sie lozyska..

Fuck, szlam po ladowarke i ale przypier.. noga w stol.. Masakra. Cos mam pecha na te stope, bo wczoraj jak zjezdzalam ze zjezdzalni to te samo noga zle spadlam;// Jeszcze w kawalku orodu nie dotrwam ;/

Myslimy gdzie wyjsc dzisiaj i chyba postawie na kino... a moze tylko do knajpy cos zjesc.. 😉) Sama nie wiem...

Marylu, jesli masz mozliwosc to po powrocie ze szpitaa wygotuj po prostu te ciuszki w pralce w 90C, dwa razy wyplucz i bedzie gitara. Zarazy sa nieziemskie w szpitalu wiadomo, ale maluch tak czy siak sie z nimi zetknie predzej czy pozniej.... No chyba, ze chcesz wyrzycic.

Badanie na paciorkowca jest dosc istotne i kazda ciezarna powinna miec je przeprowadzone. Ktos pisal o 32 tygodniu ciazy. To zdecydowanie za wczesnie. Powinno sie je robic okolo 36 tygodnia ciazy. 32 to jeszcze 8 tygodni do porodu.. wiec sporo czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, bardzo dobrze zrobiłaś, że poszłaś się przebadać. Przynajmniej będziesz teraz spokojniejsza. Tylko już teraz się oszczędzaj 🙂 I już niech Ci do głowy nie wpadają jakieś szalone pomysły typu bungee czy skoki ze spadochronem, nurkowania głębinowe, albo inne ekstremalne rozrywki 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa a w ogole jak mi zakrecila z moim zwolnieniem. L4 mam nastepnego piatku do 3.08, a wtedy jej nie bedzie. no to zbytnio sie nie przejela tym, powiedziala, ze musze sobie poszukac innego lekarza w tym czasie, najlepiej zebym przyszla w pon. 6.08 to ten lekarz, ktory wtedy bedzie wypisze mi wstecz, bo tak mozna...cholerka, ale ja go w ogole nie znam, a niech tez mu sie zachce isc na jakis spontaniczny urlop, to zostane na lodzie... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
aaa a w ogole jak mi zakrecila z moim zwolnieniem. L4 mam nastepnego piatku do 3.08, a wtedy jej nie bedzie. no to zbytnio sie nie przejela tym, powiedziala, ze musze sobie poszukac innego lekarza w tym czasie, najlepiej zebym przyszla w pon. 6.08 to ten lekarz, ktory wtedy bedzie wypisze mi wstecz, bo tak mozna...cholerka, ale ja go w ogole nie znam, a niech tez mu sie zachce isc na jakis spontaniczny urlop, to zostane na lodzie... 😮


to zwolnienie to miałaś wypisane juz na poprzedniej wizycie, tak?
a dziś żadnego kolejnego Tobie nie dała, dobrze rozumiem?
a na kiedy masz u niej kolejną umówioną wizytę??
nie mogła jakoś wypisać zwolnienia Tobie od 4.08 do kolejnej wizyty, jak juz wróci??

bo wiesz co, jak znowu cos będzie nakręcone to dopiero z Zusu będa Cię nawiedzać co chwile w domu....
a najgorzej jak gdzieś pójdziesz faktycznie w ten poniedziałek 6.08 a lekarz od 3.08 Ci nie będzie chciał wystawić tylko od 6.08...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ogólnie zasada odnośnie zwolnień jest taka, ze moga wystawić 3 dni do tyłu (czyli teoretycznie jest ok, żeby 6.08 wystawić od 3.08), albo jeden dzień do przodu (no chyba, że wypadją jakieś dni wolne od pracy, święta itp, to wtedy więcej) :/
ale przegięcie, ze Twoja ginka kazała Ci iść w tym czasie do kogoś innego :/ może lekarz rodzinny by Ci mógł na ten czas wystawić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
dziewczyny pomozcie sierocie 😁 w jakiej temp mam wyprasowac ciuszki 😮
zjadlam wlasnie obiadek kluski lyzka kladzone i bigos 😁 a teraz mnie wzielo na fante i cos slodkiego 🙂


Emi ogólnie to powinnaś mieć to na ciuszkach napisane-bo nie każdy materiał się w tej samej temperaturze prasuje-więc na metce powinna być temp prasowania, albo takie kropeczki są jedna, dwie lub trzy i to też oznacza temp niską, średnią lub wysoką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
dziewczyny pomozcie sierocie 😁 w jakiej temp mam wyprasowac ciuszki 😮
zjadlam wlasnie obiadek kluski lyzka kladzone i bigos 😁 a teraz mnie wzielo na fante i cos slodkiego 🙂


Emi ogólnie to powinnaś mieć to na ciuszkach napisane-bo nie każdy materiał się w tej samej temperaturze prasuje-więc na metce powinna być temp prasowania, albo takie kropeczki są jedna, dwie lub trzy i to też oznacza temp niską, średnią lub wysoką

oo sprawdze jak wroce z biedrony 😁 dziekuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pati1984 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
aaa a w ogole jak mi zakrecila z moim zwolnieniem. L4 mam nastepnego piatku do 3.08, a wtedy jej nie bedzie. no to zbytnio sie nie przejela tym, powiedziala, ze musze sobie poszukac innego lekarza w tym czasie, najlepiej zebym przyszla w pon. 6.08 to ten lekarz, ktory wtedy bedzie wypisze mi wstecz, bo tak mozna...cholerka, ale ja go w ogole nie znam, a niech tez mu sie zachce isc na jakis spontaniczny urlop, to zostane na lodzie... 😮


to zwolnienie to miałaś wypisane juz na poprzedniej wizycie, tak?
a dziś żadnego kolejnego Tobie nie dała, dobrze rozumiem?
a na kiedy masz u niej kolejną umówioną wizytę??
nie mogła jakoś wypisać zwolnienia Tobie od 4.08 do kolejnej wizyty, jak juz wróci??

bo wiesz co, jak znowu cos będzie nakręcone to dopiero z Zusu będa Cię nawiedzać co chwile w domu....
a najgorzej jak gdzieś pójdziesz faktycznie w ten poniedziałek 6.08 a lekarz od 3.08 Ci nie będzie chciał wystawić tylko od 6.08...

Mam zwolnienie od 6.07 do 3.08 (wypisala mi do 3.08, bo dzis mialo jej nie byc, ale sobie terminy urlopu poznieniala). Kolejna wizyte mam u niej 10.08, ale od 4.08 do 10.08 nie bede miala wtedy zwolnienia 😞 no wiec wykombinowalam, ze pojde tego 3.08 do mojego kolegi gina i on lub ktos z jego znajomych mi wypisze na tą lukę zwolnienie i juz 🙂 zeby tylko termin mu pasowal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale jestem wpieniona... 😠 Miałam jechać jutro do M na weekend, ale no niestety muszę zostać z kotami w domu, bo moja mama je zabiera na działkę w poniedziałek a teraz musi wszystko tam poukładać bo tata robił lekki remoncik. A ten już mnie denerwuje i powoli mi się słabo zaczynało robić jak z nim gadałam 😠 Nie dość, że week chcę spędzić w domu, bo w tą pogodę nie ujadę nigdzie... To dla niego najlepiej miałabym tłuc się w tramwaju i autobusie 🤔 Może jeszcze miałabym iść mu na zakupy i targać siaty do chaty 🥴 No po prostu ciśnienie momentalnie się może podnieść... ://
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy85 napisał(a):
ogólnie zasada odnośnie zwolnień jest taka, ze moga wystawić 3 dni do tyłu (czyli teoretycznie jest ok, żeby 6.08 wystawić od 3.08), albo jeden dzień do przodu (no chyba, że wypadją jakieś dni wolne od pracy, święta itp, to wtedy więcej) :/
ale przegięcie, ze Twoja ginka kazała Ci iść w tym czasie do kogoś innego :/ może lekarz rodzinny by Ci mógł na ten czas wystawić??

tylko nie chce wydziwiac z lekarzem rodzinnym, bo go nie znam - mieszkamy w tym miejscu dopiero od roku i tylko raz u niej bylam - nie wiem czy mi wypisze. poza tym wolalabym miec wszystkie zwolnienia od ginekologa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
initram, najważniejsze zeby byc dobrej mysli. U mojej siostry duzo dały te tabletki, Maly od razu dostał tempa w przybieraniu na wadze.niestety najgorsze jest to ze nie ma niczego co bys mogla zrobić zeby zmienic sytuacje

Biedne jestescie z tymi wymiotami. Ale coś musi być w powietrzu bo mnie tez ciagle mdli od tygodnia.

Deira, jeśli generalnie chcesz kupic baze do isofix, to radze zrob to od razu. Właśnie z pierwszym fotelikiem (do 13kg) najwięcej razy się go wkłada i wyjmuje z auta. A to niesiesz w nim dziecko do domu albo wpinasz w wózek. Wiec szkoda by bylo nie mieć jej od początku.
Z drugim fotelikiem (tym dla starszych dzieci) juz tak czesto się go nie wypina i nie zmienia jego miejsca. Wtedy generalnie to dziecko z niego wyjmujesz. My mamy ta baze easybase. Na razie tylko w domu sprawdzalam jak działa, i calkiem fajnie sie z tego korzysta 😉

Sandros dobrze ze sie przebadalas! Jak nie znajde tanich ubranek, to będe moje wyparzać. Mam nadzieje ze zrobia mi tu tego paciorkowca,,,, bo w standardzie go u nas nie ma;(

Tusia facetom czasem trzeba przypomniec ze nie mozesz robic wszystkiego jak przed ciążą!

Mnie niestety cały czas boli brzuch w miejscu uderzenia, i wychodzi mi siniak w kształcie klamki 🥴 mały się rusza, ale boję się że mu coś się stało. Bo on zawsze jest taki wypchany od razu za moją skórą. Z drugiej strony wiem, że nic nie zmienię jak coś mu zrobiłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...