Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
mixidixi napisał(a):
Ja już torby mam dwie jedna na teraz jakbym miała jechać na podtrzymanie i nawet mam tam sztucce ,kubek i talerzyk 🤪
A drugą jakbym miała rodzić to mój M miałby mi ją dowiezć .
Tylko nie mam jeszcze przygotowanej trzeciej jakby trzeba już wychodzic za szpitala , czyli rzeczy dla małej - oj zaraz się za to zabiorę 🙂


ja wczoraj wrocilam ze szpitala, i zaczelam pakowac torbe tak porzadnie w razie czego,
bo jak mi powiedzieli ze transportuja mnie do innego szpitala w sobote, to moj M pojechal spakowac torbe do szpitala, co prawda spakowal co mu sie podobalo 😁 nie zagladalam tam przez caly pobyt ale wczoraj jak otworzylam ja i zobaczylam co on tam wpakowal to sie zdziwilam 😁 poprosilam go o jakies ubrania na zmiane a on mi przywiozl 4 pary majtek i koszule nocna 😁 z ubranek dla malej to wzial body , rekawiczki, i buciki 😁 ja to bym tam wygladala 😁

podobnie sobie wyobrażam torbę spakowaną przez mojego M 😉 nie wspominając o tym, że pewnie zapomniał by o wszelkich środkach higienicznych :P
ahha i w tych porodach na wesoło jakaś babka pisała, że mąż do szpitala przywiózł jej swoje męskie slipy 😁 a inna że nic do ubrania jej nie przywiózł i wracała w szpitalnym stroju do domu..... lol
trzeba się jednak samemu spakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
Dziewczyny, jeśli kupowałyście śpiworki dla maluszków do spania, to jaką ciepłotę wybrałyście? ile TOG? widzę że są 0,5tog/1tog/2,5tog....


moj ma 2,5tog
kupywalam w ASDA George

Śpiworek 2.5 tog - jesień/zima/wiosna
Śpiworek 1.0 tog - lato
Śpiworek 0.5 tog - bardzo ciepłe lato


Becik GroSwaddle - niemowlęta
Śpiworek 0-6 miesięcy - dziecko o wadze powyżej 4kg
Śpiworek 6-18 miesięcy - dziecko o wadze powyżej 8.1kg
Śpiworek 18-36 miesięcy - dziecko o wadze powyżej 11.4kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się. A ja dla równowagi powiem,że czuję się świetnie, od soboty śpię jak mops 🙂 tylko jedna pobudka w nocy na siku i nic więcej 🙂 Dno macicy trochę chyba mi się obniżyło, bo lepiej mi się oddycha i siedzi a wcześniej był z tym wielki kłopot bo mała strasznie do góry siedziała i zawadzała.Mój skarbek też jest o wiele teraz grzeczniejszy, w nocy nie szaleje,śpimy jak aniołki 🙂 żyć nie umierać, tak to mogę chodzić do września 🙂 Pogoda cudowna, chłodzik, to co uwielbiam w tym roku 🙂 Na plecach nie mogę leżeć już od kilku miesięcy a zawsze uwielbiałam,ale jeszcze trochę i położę się znów 🙂 To że szybko się męczę, każda z nas to ma i trzeba nadzwyczajnie zwolnić tempo bo ja nieraz zapominam że w ciąży jestem i zasuwam po schodach jak głupia i dopiero na górze dochodzi do mnie "po co się tak spieszę" i wtedy sapię jak niedźwiedź.
Dziś na obiad robię frytki i mięsko z kurczaka usmażone w marynacie ognistej.Taka jakby szarma. 🙂
Inirtam to ja mówiłam że od dziś się ochłodzi ale mówiłam o swoim rejonie czyli Poznań, ale widzę że u Ciebie też się ochłodziło 🙂 Z tego co widzę na prognozie pogody do piątku, to cały czas tak jak dziś a w piątek nawet jeszcze chłodniej. Odżyjemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzonatalie napisał(a):
marylu345 napisał(a):
Dziewczyny, jeśli kupowałyście śpiworki dla maluszków do spania, to jaką ciepłotę wybrałyście? ile TOG? widzę że są 0,5tog/1tog/2,5tog....


moj ma 2,5tog
kupywalam w ASDA George

Śpiworek 2.5 tog - jesień/zima/wiosna
Śpiworek 1.0 tog - lato
Śpiworek 0.5 tog - bardzo ciepłe lato


Becik GroSwaddle - niemowlęta
Śpiworek 0-6 miesięcy - dziecko o wadze powyżej 4kg
Śpiworek 6-18 miesięcy - dziecko o wadze powyżej 8.1kg
Śpiworek 18-36 miesięcy - dziecko o wadze powyżej 11.4kg

Dzięki 😉 właśnie to mi było potrzebne.
Czy będziecie w pokoju utrzymywać specjalną temperaturę dla maluszka? pamiętam że kiedyś tak się robiło. nie wiem jak teraz się zaleca....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu dziecko trzeba hartować 🙂 żeby później nie miało problemów... ja nie zamierzam szczególnie grzać ani chłodzić pomieszczenia... tak jak będzie w całym domu tak i w pokoju gdzie będzie urzędował mały 🙂
a w zimie mój tatuśko tak dokłada do pieca że zapewne będę musiała wietrzyć pokoje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dziecko tez padlo i ze 3 godz spokoju i ciszy,choc nie moge nazekc bo grrzeczna jest i co mi spadnie to szybciutko podnosi bo mi to juz ciezko sie schylic 😉
Jakntak czytam o tych torbach i mezch to te mi sie przypomnial ten co go zona poprosila zeby tetrowa pieluche zmoczyl i na czolo jej polozyl a on jej majtki porrodowe zmoczyl i na czolo polozyl 🤪chyba jeszcze trzeba im na wszelki wypadek powiedziec co jest co!
Karola na pewno syn bylby zadowolony z imienia 😉
Ide pranie powiesic,klopsy wczoraj zrobilam to na dzis jeszcze mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie było mnie przez wekend i nie jestem w stanie wszystkiego nadrobic co pisałyście.....
Z tego co pobieżnie wyczytałam nasze dzieciaczki zaczynają nam robic psikusy.Skurcz,skurczeem pogania......
Ja coś kiepsko się czuje....Pogoda mnie dobija.....mam dośc tych upałów.
Jest mi ciężko.
Poza tym wstałam dzisiaj obolała.....Dzisiaj zaczęły mnie bolec biodra....czyżby rozchodziła mi się miednica?.nieprzyjemne uczucie....Też tak macie?.Czy ten ból minie....

Mój syn waży 2500g w 35 t.c......a powiedzcie jak z obwodem główki u Waszych kruszynek?

Deira: prześliczna sukienkeczka,taka wdzięczna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauleczka20 napisał(a):
w 34 tygodniu moja malutka miała 30 cm ...

jak Jula była w brzuchu to lekarz stwierdził że będzie bardzo bardzo dużym dzieckiem a obwód główki wymierzył na 37cm ! lecz miała tylko 33 cm w obwodzie główki i ważyła 3330 więc taka normalna była.


Hm bo mój synek w 35+1 obwód główki ma ponoc 33,5.To sporo...
Hm,myślałam że błędne pomiary robione przez lekarzy moga dotyczyc wagi dziecka a nie obwodu główki,ale jak widac po Twoim przykładzie....tak nie jest..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mama wymiar glowki podany w tygodniu ciazy wymiar jest adekwatny do tygodnia w ktorym jestem ale za to z innych pomiarow wyszlo na 38 tc no i mala wazy juz sobie 3044g 🙂
mamusiak pewnie twoj maly groszek juz sobie schodzi co raz to nizej i stad ten bol 🙂 mnie na szczescie nie boli z tym ze brzuszek juz w dol schodzi 🙂 bo opiera mi sie na nogach jak siedze 🙂 mysle ze moja corunia niebawem sie urodzi 🙂 chociaz kto wie 🙂 moze sie okazac ze tu ozwarcie i skurcze a urodze w terminie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
ja mama wymiar glowki podany w tygodniu ciazy wymiar jest adekwatny do tygodnia w ktorym jestem ale za to z innych pomiarow wyszlo na 38 tc no i mala wazy juz sobie 3044g 🙂
mamusiak pewnie twoj maly groszek juz sobie schodzi co raz to nizej i stad ten bol 🙂 mnie na szczescie nie boli z tym ze brzuszek juz w dol schodzi 🙂 bo opiera mi sie na nogach jak siedze 🙂 mysle ze moja corunia niebawem sie urodzi 🙂 chociaz kto wie 🙂 moze sie okazac ze tu ozwarcie i skurcze a urodze w terminie 🙂


Obwód główki jest zawyżony o 3 tygodnie,więc to sporo......Dzwoniłam do położnej.Mówiła że dzieci rodzą się z dużymi główkami i żeby się nie martwic bo póżniej wszystko sie wyrównuje....
Jestem połamana i powoli mam dośc.Oby do 38 t.c. i już niech Antek wychodzi....
Masz racje,z rozwarciem dziewczyny chodzą m-cami i nic,ale miejmy nadzieję że nie przenosimy.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam od dentysty... normalnie gość zaczyna mnie drażnić a zarazem śmieszyć 😁
siedzę na fotelu z otwartą japą a jemu na pogaduszki się zbiera i zadaje tysiące pytań... a jak mam zamkniętą i mogę wkońcu rozwinąć swoją odpowiedz to on milczy... normalnie typowy dentysta! 😁 😁

co do brzucha to mój jeszcze nie opadł... i strasznie ciężko mi się oddycha. czuje młodego zaraz pod cyckami... a jak się wierci to czuje parcie na żebra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...