Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wczoraj czytałam sobie na necie i tak było napisane.

"Kolejną metodą indukcji skurczy macicy jest samodzielne drażnienie brodawek sutkowych, które stymuluje wydzielanie naturalnej oksytocyny. Takie postępowanie może jednak wywołać objawy zagrożenia płodu, dlatego nie jest zalecane do wykonywania bez nadzoru kardiotokografii."

Ciekawe ile z tego prawdy, skoro wszędzie mówią,żeby to robić i nic się nie stanie. Położna wczoraj też mi mówiła że mam masować brodawki, a mi się nie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny,
Chciałam wam powiedzieć że ja ostatnio mam taki apetyt że szok i cały czas chodze głodna 😁
co do staników ja kupiłam na zwykłym targu po 14 zl i są spoko 🙂

I też się zastanawiam czy będe mamusią wrześniową czy pażdziernikową 🤢 ale czuje że brzuch mi opada...siła grawitacji hehe 😁
aaaa i jeszcze... 😁 pisałyście o ruchach dziecka...mój za dnia mało się rusza ale w nocy dał mi popalić tak że nie mogłam zasnąć...miał czkwake, kopał i też czułam takie pulsowanie...któraś z was o tym pisała juz nie pamietam 😜 ale myśle że wszytko jest oki 🙂

ps. nie nadążam za waszym pisaniem ale cały czas obserwuje forum 🙂 buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, pakuj torbe!! na 5cm może teraz nie wyglądasz, ale za chwilę... kto wie 😉 😜

ja swoją przyniosłam właśnie z samochodu i się zastanawiam, czy nie przepakować 😮 bo albo torba za mała albo za dużo rzeczy w niej mam... a wyjęłam podkłady i te podpachy wielkie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emaleth to przekręcanie ręką brzmiało strasznie... zresztą wyssysanie też 🥴 🥴 🥴
ale własnie mój mały dziś się ustawił plecami do mojego brzuszka. W ogóle nie pasuje mi jego zachowanie- chyba zapomniał że ja chce rodzić we wrześniu!!! 😠 😠 😠 a mój M podekscytowany cały bo on czuję że niedługo się rozpakuje 😠
Na dodatek jutro pełnia więc pewnie kilka z nas się wypakuje na weekend.

i ja też mam problem z torbą do szpitala- bo każą wziąć jedną. a w jednej to mi się podpaski mieszczą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam właśnie do domku bo byłam odebrać wyniki i paciorkowca u mnie nie stwierdzono 😁 przy okazji zrobiłam małe zakupy - owoce, wodę - samo zdrowie 🙂
Tak się przy tym zmachałam i spociłam 😮 czyli upałów ciąg dalszy. Masakra. Ja już mam dość. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
karolka84 napisał(a):
A mi polozna powiedziala, ze mam wziac torbe na kółkach 😮 tez wymagania 😁 😁 na kolkach to ja mam taka wielgachna na dwie osoby 🙂

No na dwie osoby, a chciałaś tylko dla siebie? 😁


😁 😁 😁

mnie M od rana wkurza... mimo, że w pracy był... za pół godziny wraca... matko, wszystkich mi na głowe ściąga... nie mam pomysłu na obiad... leń mnie ogarnął, więc nawet nie skończyłam mycia okien... wszystko po jego przyjezdzie rozpierdzielone w całym mieszkaniu, ale stwierdziłam, że jego szpargałów sprzątać nie bede... a on mi wczoraj tesciowa przyprowadził, dziś teścia na obiad chce zgarnąć... generalnie nie mam nic przeciwko, tylko nie lubie takich "niespodzianek", a ostatnio to w ogóle nie mam nastroju na jakieś wizyty...i tekst "na pewno coś wymyślisz na obiad" 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
initram no to Twój M też jednak pomysłowy facet:P Ty zaraz rodzisz a on Ci gości sprowadza. Dobrze, że nie wyskoczył z listą co dokładnie masz zrobić na ten obiad rodzinny 🤪 🤪 (mojemu sie tak zdaża 😠 😠 😠 )

Laski potrzebuję spis szczepień dla niemowlaków, ma któraś?? bo niektóre szczepienia będę musiała tu robić na żądanie i nie wiem co żądać 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Piękne Brzuszki i Mamusie 😁
Ależ od rana mam dziś aktywny dzień 😁 To chyba dlatego, że dziś się w miarę wyspałam. Miałam z oknami poczekać do 38/39 tc, ale jak spojrzałam na te brudne szyby to mnie coś wzięło i 3 okna umyłam 😁 Na jutro zostawiam sobie dwa największe - sypialnia i balkonowe. Umyłam też kabinę prysznicową.
Wstawiłam 3 prania i choć w zasadzie nie powinnam, to umyłam jeszcze kotom kuwetę. Robiłam to w rękawiczkach, a potem się "zdezynfekowałam" więc wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego zachowane 😁

Ja się obawiam, że dołączę do Tusi, Karolki i Wanilki z moim październikowym terminem 🙂
Pestka, ja obstawiam, że Ty w weekend urodzisz 😁
Marylu, ja też jakiś czas temu ze dwa razy poczułam i zobaczyłam takie pulsacyjne ruchy na środku brzucha. Ale jako że potem miałam robione usg i wszystko było w porządku, to się przestałam tym przejmować. Podejrzewam, że albo jakaś żyła tam nam pulsuje, albo Maleństwa tak blisko skóry się układają, że aż widać bicie serduszka 🤪

A co do staników, to ja mam narazie dwa zwykłe bawełniane białe kupione w smyku, ale jak urodzę i mi się unormuje z cyckami to zaszaleję i kupię sobie w prezencie jakiś taki stanik, albo dwa 🙂 (tylko żeby romiarówkę mieli...):
http://moda.allegro.pl/alles-mama-bianca-biustonosz-do-karmienia-75-c-i2570356424.html
http://moda.allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-dream-70-c-i2557086364.html
http://moda.allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-bluette-75-e-i2561784387.html
http://moda.allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-after-rain-75-c-i2568543613.html
http://moda.allegro.pl/new-biustonosz-do-karmienia-alles-mama-lila-75-d-i2595885420.html
Albo coś takiego 😁 😁 😁
http://moda.allegro.pl/top-do-karmienia-alles-mama-bianca-roz-75-b-i2579945459.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w nosie go mam.. niech se ojca do pizzerii zabiera, ja jakieś kanapeczki sobie wsunę albo fryty zrobię na szybko...

a ze szczepieniami to Ci nie pomogę.... pewnie pneumokoki, meningokoki, rota i coś tam jeszcze.. a patrzylas w necie?

a ze stanikiem, to i ja zamierzam zaszaleć 😉 ale to już właśnie jak się wszystko unormuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tussiiaa napisał(a):
karolka84 napisał(a):
A mi polozna powiedziala, ze mam wziac torbe na kółkach 😮 tez wymagania 😁 😁 na kolkach to ja mam taka wielgachna na dwie osoby 🙂

No na dwie osoby, a chciałaś tylko dla siebie? 😁


Tak dla siebie, bo dla malej tylko na wyjscie ciuszki potrzebuje 😁

Ja mam spis szczepien sciagniety z neta, ale nie wiem jak tu pdf - a zamiescic 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no co za dzień!! ale dziś jestem wściekła od rana i jeszcze rura dyrektorka mojego M, chce go w bambuko z umową zrobić!! 3 umowa na rok.... bo nie wie, czy za rok będzie etaty miała... a ten jak zwykle dał się zrobić... ale już go ustawiłam odpowiednio i jutro jedzie się upomnieć o swoje... prawo jest po jego stronie... a jak będzie potrzeba to i ja jej nagadam 😠 i doniosę, gdzie trzeba, bo to nie pierwszy jej przekręt kosztem pracowników!!

aż mi się brzuch z nerwów napinać zaczął... niech już będzie jutro, bo oszaleję normalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...