Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hejka!!!
Ja kupiłam majtasy jednorazowe. W szkole rodzenia mówiła położna,że takie są najlepsze. Podobno na początku leci z nas bardzo ale to bardzo mocno więc podkłady porodowe (podobno paczka) powinny się przydać.
Ja jeszcze nie zaczęłam niczego prać,ani prasować. Łóżeczka jeszcze nie mam, wózka też. Wierzę,że mam jeszcze czas. Oczywiście mam już swoje typy co kupić. Pozostaje porobić miejsce i wtedy kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karinka odpoczywaj duzo i jeżeli pozostale wyniki masz w normie i dziecko rozwija sie dobrze mimio niskiej wagi to sie nie przejmuj. Kazde dzieciątko jest inne i rośnie w swoim tempie. Najwazniejsze przed nami narodziny i one dopiero wszystkie watpliwosci rozwieją 🙂 A przygotowaniami tez sie nie stresuj, ja tez nie zaczełam jeszcze prac ciuszków tez nie mam mebleków dla dzidzi, łóżeczka. Spokojnie tez mysle że miesiac przed wystarczy przygotować. A ja nie przygotuje wszystkiego na tip top do listopada to tez sie nic nie stanie 🙂 dziecku najbardziej potrzebne w pierwszych dniach są ich mamusie i cycuś, reszta może nie istnieć 🙂 hihih a najwyzej tatuś bedzie miał wiecej pracy i załatwiania w sklepach potrzebnych wam rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser88 napisał(a):
Edithd a majtki poporodowe kupowałas te siateczkowe wielorazowe w stylu Hartmann czy jednorazowe jak ma BabyOn ???



jednorazowe, z canpola, 5szt za 8zl. mam L i M - ki
jak lezałam ost to na obchodzie pamiętam trzebayło nogi rozstawic i na golasa sie prezentowac 🙂 moja sąsiadka zwykle majtki miała (rodziła 2gie diecko i stwierdziła ze nie bedzie w tych luznych majtasach chodzic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamusie.Ja dzis na nogach od 7 ale oczy jak 5 zl od chyba 5.Meza oddelegowalam do pracy a co ja bede robic?hmmm chyba dzien lenia poczytam wszystko co mi wpadnie w rece o noworodkach itp w sumie wszedzie to samo jest napisane ale czas jakos trzeba zakleic 🙂 co do prania pralam jak Baiser w Jelpue i plyn tez bo super welurkowe polatowe rzeczy sa mieciutkie i w temperaturze 40 stopni-pozniej bedzie wieksza temperatura a teraz jak wszystko nowe albo po siostrze to tylko odswiezyc i pozniej prasowanie na maxa i na polki.Co do majtek to ja zakupilam i takie i takie ale jednorazowe faktycznie sa lepsze bo siust i wywalasz a z wielorazowymi roznie bywa.Pamietam ile ja wywalilam majtek po zabiegu jak wczesniej z ciaza nie wyszlo i lelo sie ze mnie nie milosiernie a gdzie teraz jak macica tak rozciagnieta itp i wszystko przy skurczaniu sie leje.Ale wytrzymamy co miesiac sie z nas lalo to pozniej taka dluga przerwe trzeba nadtobic 🙂 A co do tej wady to tez czytalam i sie zastanawialam jak to mozliwe przeciez lekarz widzi wszystko mierzy sprawdza ale podobno jest niewielka i malo widac no nie wiem specjalista nie jestem-znam dzieciaczka z taka wada troche mieli rodzice z wyprostowaniem tego ale teraz Kacperek ma 6 lat przeszedl troche operacji bo podniebiebie tez korekty wynagalo logopeda itp i niczym sie teraz nie rozni od normalnych dzieci.Wiec dziewczyny bez paniki wszystko z naszymi maluszkami bedzie ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ile wogole tych majtek potrzeba? 2 op. starczą? takie po 6 szt? do szpitala, bo później mam zamiar uzywac normalnych bawelnianych w domu 🙂

A co do widoczności na usg np rozszczepu wargi to mysle widać dla doswiadczonego lekarza. Szczegolnie na 4d wyraźnie widać usta i nosek. Choc lekarz który mi robi zawsze na opisie zaznacza że ocenia ryzyko wystapienia wady - ale nie mozna jej wykluczyć całkowicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my wczoraj odstawiliśmy smoka 🙂 WIki baaaaaardzo lubi film z Misiem Jogi 🙂 ogląda go co dzień rano z 10 min jak ją ubieram i czesze i wieczorem przy kolacji 🙃 na końcu filmu Miś odjeżdża autkiem i powiedzieliśmy jej że Miś wziął smoka i pojechał do domu 🤪 i to łyknęła 🤪 🤪 🤪....zasnęła prawie bez problemów więc jestem z niej meeeeeeeeega dumna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[IMG]http://i47.tinypic.com/10fz2nk.jpg[/IMG]
[IMG]http://i49.tinypic.com/5yap6u.jpg[/IMG]
A to zakupiłam za 30 zł od kumpla który wrócił pół roku temu ze stanów kiedyś tam handlował ciuchami dla dzieci i udało mi się wygrzebać najmniejsze (62 rozm) nowe z metkami pajacyki welurowe wiec jak znalazł na taką porę roku a że samochodzik jest a co to za róznica dla dziewczynki duzo zalozysz gorzej dla chlopca bo w rozowe nie ubierzesz 😉 a spiworek najbardziej jestem zadowolona nie jest gruby w sam raz bo u nas w sypialni zima jest najcieplej w calym domu i za 30 zł to prawie darmo-to działa jak narkotyk kupowanie dziecinnych rzeczy 😉 mam nowe hobby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
my wczoraj odstawiliśmy smoka 🙂 WIki baaaaaardzo lubi film z Misiem Jogi 🙂 ogląda go co dzień rano z 10 min jak ją ubieram i czesze i wieczorem przy kolacji 🙃 na końcu filmu Miś odjeżdża autkiem i powiedzieliśmy jej że Miś wziął smoka i pojechał do domu 🤪 i to łyknęła 🤪 🤪 🤪....zasnęła prawie bez problemów więc jestem z niej meeeeeeeeega dumna


gratulacje 🙂)) smok to jest przeżycie...nas minęło bo K pluła smokiem dalej niz widzi od początku 🙂 ale butelka ze smokeim i pozegnanie jej to pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
my wczoraj odstawiliśmy smoka 🙂 WIki baaaaaardzo lubi film z Misiem Jogi 🙂 ogląda go co dzień rano z 10 min jak ją ubieram i czesze i wieczorem przy kolacji 🙃 na końcu filmu Miś odjeżdża autkiem i powiedzieliśmy jej że Miś wziął smoka i pojechał do domu 🤪 i to łyknęła 🤪 🤪 🤪....zasnęła prawie bez problemów więc jestem z niej meeeeeeeeega dumna

Oj pamietam jak siostra odstrawiala smoka 3 dni z zycia wyjete ale sie udalo tylko oni wmowili ze Nari-ich pies pobiegla ze smokiem nad jezioro i jej wypadl z buzi i sie zgubil-oj plakala gdzie moj monioalbo dydulek bo tak go nazwala ale po 3 dniach zapomniala tylko nie wolno bylo wymawiac zadnych przy niej slow z tym zwiazane bo zeby zapomniala wiec gratulacje Aallicee oby zapomniała szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja prasuje 🙂 już mam popakowane chyba z 10 komplecików dla małej 🙂 każdy woreczku z kartką co jest w środku 😉 system ten sprawdziła się przy Wiki 🙂 ogarnęłam już pranie koloru białego i różówego 🙂 teraz suszy się niebieskie i pierze żółte i potem zostaną mi pieluchy, pościel, kocyki i elementy wózka i fotelika ( bo kupiliśmy używany) i będzie można pakować walizkę dla dzidziusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to działaj działaj Aallicee-ja wstawiłam jedną praleczkę bo musiałam poczekać na paczki itp i się pierze wiec pozniej suszonko i prasowanko.A tymczasem siedze i buszuje po allegro w poszukiwaniu ciuszkow z anglii i nawet znalazlam fajne i nawet z metkami po 7 zl za sztuke ale licytacja wiec trzeba czekac na efekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Ja to z ciuszkami narazie odpuszczam... na jakis czas bo mam tego full, wszyscy mi mówią ze az za duzo. Dopiero po urodzeniu pewnie bede grzebac na allegro w poszukiwaniu wiekszych.
Tez mam ful ale niektore okazje az zal ominac i nawrt juz teraz jak cos znajduje takiego na wiosne to nie moge sie oprzec i musze kupic a to fakt juz kiedys z Edithd poruszalysmy ten temat ze angielskie ciuszki sa o wiele lepsze od polskich-no niestety.I w dodatku kolorystycznie sa piekne i sie nie spieraja tak szybko jak nasze polskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
gosiaczek83 napisał(a):
Ja to z ciuszkami narazie odpuszczam... na jakis czas bo mam tego full, wszyscy mi mówią ze az za duzo. Dopiero po urodzeniu pewnie bede grzebac na allegro w poszukiwaniu wiekszych.
Tez mam ful ale niektore okazje az zal ominac i nawrt juz teraz jak cos znajduje takiego na wiosne to nie moge sie oprzec i musze kupic a to fakt juz kiedys z Edithd poruszalysmy ten temat ze angielskie ciuszki sa o wiele lepsze od polskich-no niestety.I w dodatku kolorystycznie sa piekne i sie nie spieraja tak szybko jak nasze polskie


To prawda! Ja też jestem za angielskimi ciuszkami. Podobnie mam z bielizną dla siebie 🙂 Jakościowo 100 razy lepsza niż polska. I w porównaniu z polskimi niemalże wieczna w noszeniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...