Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam, ja wlasnie jestem po badaniu, dzidzius ma sie dobrze i wazy 1400g, caly czas dupka do dolu, ale ponoc ma jeszcze czas sie obrocic.
Co do pracy to ja zaliczylam dzis ost dzien, od pon l4 juz wypisane. Mysle, ze gdyby nie charakter mojej pracy zdecydowalabym sie dluzej zostac. Tez planuje po macierzynskim i urlopie wrocic od razu, jak obliczalam zostawie dziecko jak bedzie mialo niecale 7 m-cy. Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, ze moge byc do roku na wychowawczym i bede miec gwarantowany powrot, no ale w tych czasach raczej malo kto moze pozwolic sobie na przebywanie na bezplatnym urlopie.
Az mi troche tak glupio, ze zostawiam tych wszystkich ludzi i to na tak dlugo, ale jak to dzis uslyszalam-pierwszy tydzien najgorszy a potem sie przyzwyczaje, pewnie na tyle, ze nie bede chciala wracac. Szczerze powiedziawszy nie wyobrazam sobie zycia bez mojej "roboty" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
thalia napisał(a):
Witam, ja wlasnie jestem po badaniu, dzidzius ma sie dobrze i wazy 1400g, caly czas dupka do dolu, ale ponoc ma jeszcze czas sie obrocic.
Co do pracy to ja zaliczylam dzis ost dzien, od pon l4 juz wypisane. Mysle, ze gdyby nie charakter mojej pracy zdecydowalabym sie dluzej zostac. Tez planuje po macierzynskim i urlopie wrocic od razu, jak obliczalam zostawie dziecko jak bedzie mialo niecale 7 m-cy. Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, ze moge byc do roku na wychowawczym i bede miec gwarantowany powrot, no ale w tych czasach raczej malo kto moze pozwolic sobie na przebywanie na bezplatnym urlopie.
Az mi troche tak glupio, ze zostawiam tych wszystkich ludzi i to na tak dlugo, ale jak to dzis uslyszalam-pierwszy tydzien najgorszy a potem sie przyzwyczaje, pewnie na tyle, ze nie bede chciala wracac. Szczerze powiedziawszy nie wyobrazam sobie zycia bez mojej "roboty" 🙂


oj Masz rację, bezpłatny urlop w tych czasach to udręka... nie ma co... niestety żyjemy w takim kraju, że trzeba podzielić wszystko na pol... praca, dzidziuś... ale masz prawo do urlopu...
moja malutka waży 2,100 : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
PanTinka z Twojej Królewny to już konkretna kobietka. Będzie dobrze. Odpoczywaj i tyle. Mała chyba tak szybko się na świat nie będzie pchała. Niech zaczeka 🙂


No Ja Bardzo ją o to proszę 🙂 ma jeszcze ok 8 Tygodni 🙂.
No Po Mamusi konkretna, bo ja sama mala nie jestem 😁
Staram sie odpoczywać ale przy facecie wiecznie zmęczonym nie da rady.. bo on zmeczony wiec pranie se zrob sama.. posciele tez se sama zmień dobrze, że z psem wychodzi 🙂 hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że dziś poruszyłyście poważny i trudny temat. Niestety Polska to nie jest kraj prorodzinny... wysokie koszty, male zarobki. My już myślimy jak sobie poradzimy z jedną pensją. Nie mamy z kim zostawić dziecka i będę musiała iść na jakiś czas na wychowawczy. Dlatego staramy się oszczędzać i nawet z wyprawką nie szaleć. Rozsądek przede wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że dziś poruszyłyście poważny i trudny temat. Niestety Polska to nie jest kraj prorodzinny... wysokie koszty, male zarobki. My już myślimy jak sobie poradzimy z jedną pensją. Nie mamy z kim zostawić dziecka i będę musiała iść na jakiś czas na wychowawczy. Dlatego staramy się oszczędzać i nawet z wyprawką nie szaleć. Rozsądek przede wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
Widzę,że dziś poruszyłyście poważny i trudny temat. Niestety Polska to nie jest kraj prorodzinny... wysokie koszty, male zarobki. My już myślimy jak sobie poradzimy z jedną pensją. Nie mamy z kim zostawić dziecka i będę musiała iść na jakiś czas na wychowawczy. Dlatego staramy się oszczędzać i nawet z wyprawką nie szaleć. Rozsądek przede wszystkim.


Najlepiej to jakbysmy zdechli wszyscy z głodu... ;//// Chciałabym, żeby nasz kochany premier Tusk zarabiał średnią krajową !!!!...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Thalia dobrze że u malucha wszystko ok 🙂 ma czas jeszcze żeby sie ułożyc do porodu 🙂
Pati faktycznie mała jest duża 🙂 chyba rekordzistka jak narazie u nas 🙂 Zauważyłam że wogole ostatnio wszędzie rodzą sie duże dzieci... co nie podpytam to 3,8 kg , 4 kg.... nie wiem z czego to wynika 🙂 chyba za dobrze sie odzywiamy w porównaniu np z naszymi mamami i starszym pokoleniem 🙂 Pati duzo leż i odpoczywaj szkoda żeby mała była wczesniakiem - zawsze im później tym bezpieczniej dla dziecka... Jak to moja gin mówi - trzeba sie z soba teraz obchodzić jak z jajkiem 🙂
Ja jak narazie przytyłam od poczatku ciązy... niecałe 4 kg... hmm ale miałam ze tak powiem perypetie wymiotne wiec poczatkowo chudłam... dopiero ostatnie 2 miesiace idzie mi waga w góre. Ale zaczełam słodycze nadrabiać na które nie mogłam patrzec przez prawie 4 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PaaTinkagru napisał(a):
Megan101 napisał(a):
Widzę,że dziś poruszyłyście poważny i trudny temat. Niestety Polska to nie jest kraj prorodzinny... wysokie koszty, male zarobki. My już myślimy jak sobie poradzimy z jedną pensją. Nie mamy z kim zostawić dziecka i będę musiała iść na jakiś czas na wychowawczy. Dlatego staramy się oszczędzać i nawet z wyprawką nie szaleć. Rozsądek przede wszystkim.


Najlepiej to jakbysmy zdechli wszyscy z głodu... ;//// Chciałabym, żeby nasz kochany premier Tusk zarabiał średnią krajową !!!!...


Heheh moja droga ja na panstwowym etacie to o sredniej krajowej moge marzyć 🙂 powaznie 🙂
Studia magisterskie zrobione, doświadczenie zawodowe, kursy specjalistyczne itp. i gówno z tego 🙂 A miało być tak pieknie jak zdawałam mature i dostawałam sie na studia 🙂 takie sie miało marzenia i ambicje ... A rzeczywistość brutalna niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂)) ja jestem po studiach mgr w Polsce, zawodowych w anglii (business english i english in tourism w koledżu westminsterkim), pracuje 10 lat w zawodzie i zarabiam tak ze smiech na sali....dobrze ze są szkoł językowe, tłumaczenia i uczniowie któzy pragną korków.... to jest zenujące. ja wiem ze wszyscy dookoła psioczą na nauzycieli ale JA POSTULUJĘ ZA 40H TYG PRACY, ja moge siedziec od 8-16, ale chce zarabiac godnie i nie musiec 4 popoludnia w tyg bakać dodatkowo.... neich ktos wreszcie pomysli logicznie ze za 2tysiaki to ja moge zarcie kupic, benzynę do auta, rachunki zapłącic i tyle....a gdzie ciuchy, jakies kin, nie mówie o tym ze na zachodzie to jest normalne zeny sobie w zimie na narty do austrii skoczyc a w lecie na rtyg samolotem gdzieś pod słoneczko
pisałam wam wczoraj, ze ucieli mi wsyzstkie dodatki, nawet średnią urlopową (cale 150zl), która jest wynikiem pracy w zeszłym roku szkolnym, a ja w caym roku skzolnym byłam tylko 10 dni na L4 (kari miała zap.ucha). to jest totalnie bez sensu... tak POLSKA KRAJEM PRORODZINNYM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edithd-wiec dlatego najlepiej byc nauczycielem na wsi.Moja siostra rozliczala kiedys w urzedzie miasta nauczycieli i widziala ich zarobki i w glowie sie nie miesci za nic nie robienie nauczycielak w klasie 0 no fakt stazu troche ma kobiecinka ale 3500 -3800 tysiaca to sobie w takiej miescince chyba kibel obkleja tymi pieniedzmi bo to juz sporo na taka miescinke w miescie inaczej sie zyje a ona prawie w kapciach do pracy chodzi i jeszcze zarbia tyle i mezulek to samo wiec nauczyciel tylko chyba oplaca sie na wioskach bo doatki wioskowe tzw cos tam cos tam i sie nazbiera w miescie nie ma tyle tych dodatkow no ale cozgdyby dac naszym premierkom ministrom i calej reszcie sejmowej ta kase co my mamy to by zdechli z glodu a my jakos zyjemy i umiemy cos kupic skromnie powoli ale mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A poza tematem to tak mnie dzis w dole brzucha scisnelo ze az przysiadlam mam nadzieje ze nic mi tam sie nie robi juz mi ok ale w poniedzialek przeglad calkowitywiec bede spokojniejsza-a sie zapytam bo nie wiem jak to jest kobieta czuje ze sie szyjka skraca itp?czy to bez odczucia sie dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dlatego wlasnie z tamtad ucieklam i kiedy napomykam w rodzinie o powrocie to kazdy na mnie krzyczy bo do czego tu wracac?
Patinka zacisnij nuzki i duzo odpoczywaj. Nie daj sie chlopu jak mu braknie czystych gatek to w koncu upierze sobie sam 😉. Teraz priorytetem jestes TY i wasza krolewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
A poza tematem to tak mnie dzis w dole brzucha scisnelo ze az przysiadlam mam nadzieje ze nic mi tam sie nie robi juz mi ok ale w poniedzialek przeglad calkowitywiec bede spokojniejsza-a sie zapytam bo nie wiem jak to jest kobieta czuje ze sie szyjka skraca itp?czy to bez odczucia sie dzieje?


nie, nie czuc tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Edithd-wiec dlatego najlepiej byc nauczycielem na wsi.Moja siostra rozliczala kiedys w urzedzie miasta nauczycieli i widziala ich zarobki i w glowie sie nie miesci za nic nie robienie nauczycielak w klasie 0 no fakt stazu troche ma kobiecinka ale 3500 -3800 tysiaca to sobie w takiej miescince chyba kibel obkleja tymi pieniedzmi bo to juz sporo na taka miescinke w miescie inaczej sie zyje a ona prawie w kapciach do pracy chodzi i jeszcze zarbia tyle i mezulek to samo wiec nauczyciel tylko chyba oplaca sie na wioskach bo doatki wioskowe tzw cos tam cos tam i sie nazbiera w miescie nie ma tyle tych dodatkow no ale cozgdyby dac naszym premierkom ministrom i calej reszcie sejmowej ta kase co my mamy to by zdechli z glodu a my jakos zyjemy i umiemy cos kupic skromnie powoli ale mozna

Anulka problem polega na tym ze sama pensja nauczycielska nie jest zla plus jakies dodatki i jest lepiej ale jak ci od tego odlicza podatki skladki ZUS itd to zostaje polowa. Tak chyba jest nie tylko z nauczycielami w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moja siostra w szoku byla ile moze zarabiac nauczyciel na wsi i w malymi miasteczku w miastach tak nie maja slodko i nikt na poczatku w to jej nie uwierzyl ze o sobie wyolbrzymia ale tak na serio jest a najsmieszniejsze ze ta nauczycielka chodzi i steka ze tak malo zarabia a jak ja pracowalam i mialam 1200 zl na reke juz i bylam zadowolona ze i tyle bylo a jej malo jeszcze no ale jak sie ma za duzo albo duzo to sie podobno nie docenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te dodatki wiejskie to jest prawda. ost była debata po co to jest, bo przecież to są pozostałości sprzed X lat...juz teraz nie ma wsi przecież takich jak kiedyś ( drogi bez asfaltu, 2 sale w szkole, kibelek na podwórku), tak samo jak dodatek stołeczny. w warszawie nauczyciele zarabiają diżo wiecej za tyle samo godzin co w innych miastach, ja tego trochę nie rozumiem, bo rozlicznie jesteśmy z tego samego (ile osób zdało maturę, egz, zawodowe, nie ma osobnych statystyk dla wsi.miasta/stolicy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperam w necie i chciałam się zaopatrzyć w koszule nocne do karmienia,ale nie wiem jaki rozmiar kupić... Teraz noszę M. Brzuch mi jeszcze urośnie,ale po porodzie wiem,że od razu nie całkowicie,ale się zmniejszy. Czyli chyba nie ma sensu kupować L. Powinnam kupić M??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
Szperam w necie i chciałam się zaopatrzyć w koszule nocne do karmienia,ale nie wiem jaki rozmiar kupić... Teraz noszę M. Brzuch mi jeszcze urośnie,ale po porodzie wiem,że od razu nie całkowicie,ale się zmniejszy. Czyli chyba nie ma sensu kupować L. Powinnam kupić M??

Ja zawsze nosilam 38 i m ale kupilam l i jest luzniejsza nie obcisla no ale pewnie pozniej bedzie na mnie wisiec ja zanim kupilam napisalam do tego goscia zeby mi podal wymiary koszuli bo akurat nie bylo tylko same s,m.l xl i sie zmierzylam i kupilam wtedy wiec no nie wiem ja kupilam takie 2 z okienkiem na cycuchach zeby bylo wygodniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jaka ostra dyskusja kobietki, ale przyznam wam racje ze w Polsce jest ciezko i marnie to wyglada a najgorsze ze nikogo to nie obchodzi czy z takiej marnej wyplaty mozna wszystko oplacic i jeszcze wyzyc, nie mowac juz o reszcie. W Niemczech wyglada to zupelnie inaczej ...jakos faktycznie sa inaczej te zarobki i koszty rozlozne, duzo ludzi zyje tylko z zasilkow- dostaje dodatki na dzieci i mozna sobie poradzic. ja nie wyobrazam sobie wrocic i zyc w polsce....
inna kwsetia ze tez szybko bede musiala wrocic do pracy bo wzielismy kredyt ktory trzeba splacac ale to byla swiadoma wspolna decyzja - za to kiedys dzieciaki beda miec wlasny domek....
zycie tak czy siak jest brutalne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie trudny temat poruszony dziś na forum, ale całkowicie się z Wami zgadzam. I odnośnie tych "wyrodnych matek" ja też chce od nastepnych wakacji iść już do pracy, bo nie wyobrazam sobie siedzenia w domu. Może mam o tyle lepiej bądx gorzej że będe musiała ją znaleźć, ale teraz przynajmniej będę mieć czas na naukę do egzaminów odnośnie audytu... I fakt, ciężko się żyje ale zawsze sobie myślę, że inni na świecie maja gorzej i nie mogę narzekać 🙂

Damy radę 🙂)
Edithd na jakim etapie domku jesteście?? U Nas bedą gruntować, równać i malować ściany itp od 11 września... I to prawda, budowa to studnia bez dna, ciągle cos trzeba kupować itp ale warto, na przyszłość troszkę pocierpieć finansowo teraz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...