Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc Dziwewczyny, ja jestem mamusia pazdziernikowa. Nie bojcie sie czesto robic USG, ja na poczatku ciazy mialam robione usg co 2 tygodnie, bo mialam zagrozona ciaze, a jak bylam w szpitalu to codziennie, a teraz mam co 3 tygodnie. Nie ma żadnych naukowych dowodów na to ze czeste usg szkodza, takze spokojnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej
Szczerze mówiąc to pierwszy raz słyszę żeby USG miało szkodzić, rentgen rozumiem ale USG? W pierwszej ciaży byłam na zwolnieniu i wizyty miałam co dwa tygodnie a na nich USG. Synka urodziłam zdrowego 🙂 W przyszłym tygodniu idę zrobić badania (morfologia, mocz i TSH) a tak wogóle czuję się dobrze, chce mi się tylko spać, spać i spać,więc żadko teraz tu zaglądam, mam ogromny apetyt, Tak więc chodzę ziewam i jem, śpię razem z synkiem! Teraz też mi się oczy kleją i nie wytrzymam muszę się położyć! Masakra jakaś mam nadzieję że to szybko minie. Wpierwszej ciąży nie przypominam sobie żebym była taka śpiąca Matko!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉 nie bylo mnie az 3 dni 😉 hehe troche czytania mam 😜
Jak sie czujecie dzisiaj dziewczyny 🙂 ?? bo ja swietnie;D tylko,ze sie chyba lekko przeziebilam;( a takto ok 😉) spedzilam dwa dni z moim Rafałem 😉 i jestem szczesliwa, mial wolne akurat 😉 i porpozmawialismy sobie, oboje jestesmy spokojni i doczekac sie nie mozemy maluszka!! ciagnie mnie do ogorkow, slodkiego i lodów oczywiscie;D

karolllat 😉- witam nową mamuskę 🙂 milo,ze dolaczylas do nas 😉 im wiecej tym lepiej 😉 Bardzo miła niespodzianke masz, skoro po 10 latach jestes w ciazy po raz kolejny 🙂 bardzo fajnie 😉 także rośnij zdrowo 😉

ifyouletmeup- śliczne obrączki 😉 super, ze slub bierzecie, rodzice dzidziusia powinni byc razem 😉 my tez sie zareczamy ale to w tym roku 😉 sie okaze 😉

abby- ja tez mialam dola byl taki dzien ze plakalam z byle powodu, poklocilam sie wtedy z R.. co nie powiedzial ja ryk!! cos strasznego, nie dalo sie tego ogarnac, ani sie uspokoic 😞 ah te hormony;(

Aisha-witam bardzo serdecznie 😉 ciesze się ze kolejna mamusia dolaczyla do nas 😉 To Twoja pierwsza ciaza? pozdrawiam i rosnij zdroowoo 😉:**

Wczoraj bylam na toxo, rozyczce i mocz. wyniki beda w poniedzialek góra wtorek rano 😉 w srode mam wizyte,bede wiedziala co u mojego malenstwa sie dzieje!! nie moge sie doczekac 😉 pozdr i milego dnia brzuszki <3 ;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Hej Paula. Fajnie, że spędziłaś czas ze swoim chłopakiem. To ważne.
Dzięki za Wasze opinie na temat USG. 🙂 Czekam na genetyczne, jeszcze 2,5 tygodnia. 🙂

Odrzuciło mnie totalnie od mięsa, co nie jest dobre, bo nie jestem w stanie zrobić swojemu mężowi mięsa na obiad. Zrobiłam w większej ilości, a teraz leży w lodówce i czeka na odgrzanie przez męża, bo ja nawet nie mogę patrzeć w stronę mięsa. Jestem raczej wszystkożerna, a tu taka niespodzianka. Za to złapało mnie na bułki, ciastka, krówki. Staram się ograniczać, bo nadwaga dotychczasowa mi wystarczy, po co jeszcze ciążowa, ale czasem nie mogę się powstrzymać.... heh...

Życzę Wam miłego weekendu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszłe mamusie 🙂
Mamy termin na 14 grudnia wiec jestem w 8 tygodniu ciąży.
Od dwóch tygodni mam mdłości bleee....
Po za tym ok....
Na każdej wizycie mam usg mój gin mierzy maleństwo teraz ma 14 mm...rośnie zdrowo...
cały czas biore dhupaston no i miałam złe wyniki moczu więc musze powtórzyć badanie...
Obecnie duzo leniuchuje nic mi sie nie chce.... 😉
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
same śpiochy, albo zachcianki albo mdłości widzę nic się nie zmieniło 😜 ja tylko spanko 🙂 no mdłości chyba mnie ominęły, bo pojutrze będzie 12 tyg 🙃 . Wczoraj byłam z moim K na prenatalnych 🤪 dzidziuś ma wszystkie narządy w porządku, nie jest chory na nic, wszystko prezentuje się bardzo dobrze 🙂 🙂 🙂 . Tak się cieszę 🙂 . Aaa i pisałam ostatnio, że wyszło mi dodatnie WR :/ powtórzyłam przedwczoraj badanie i wczoraj wynik UJEMNY! 🤪 także nareszcie odetchnęłam z ulgą 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
ifyouliftmeup super że wszystko wporządku i z maluszkiem i z badaniami 🙂 Ja mam wizytę za tydzień w poniedziałek i mam nadzieję że będzie biło już serducho! Ja dziś leniuchowałam cały dzień u moich rodziców na działce z synkiem bo mój mężulek był w szkole 🙂 A tak wogóle to jem i śpię jem i spię 🙂 albo płaczę 😞 synek dziwnie na mnie patrzy. Tłumaczę mu że mama nosi dzidzię w brzuszku a on się do mnie przytula i codziennie rano pyta czy jeszcze tam w brzuszku jest he he 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry ja znow dzis do pracy wiec nie zagladam czesto bo wczoraj wrocilam tak padnieta ze zjadlam kolacje prysznic i lezalam na kanapie :P
Jeszcze tylko dzis i wolne na 2tyg 😉 pozniej znow 2soboty do pracy i 3tyg wakacji w PL 😉
Witamy nowa Mamusie 🙂 🙂 🙂 fajnie ze jest Nas wiecej 🙂
Wikarynka niezly numer z miesem 😉 moze przejdzie z wiekiem ciazowym 🙂 Krowki heh sie usmialam bo ja wczoraj zakupilam krowki a tak wogole to zjadlam ogorka kiszonego i zaraz po nim krowke 😁
Ifyouliftmeup super nowina! Dobrze ze z dzidzia wszystkoe w porzadku 🙂
Paula fajnie ze spedzilas czas z chlopakiem 🙂 tez sie ciesze z kazdej chwili ktora moge spedzic z Mezem bo malo ich mamy niestety.
Co do slubu my bralismy cywilny tutaj w IE ale to tylko dla siebie i zeby prawnie bylo wszystko ok. Jakos mi nigdy na slubie nie zalezalo. Rodzina troche sie upomina o koscielny i impreze no ale mnie to nie rusza na dzien dzisiejszy 😉 Nasze zdanie sie liczy w tej kwestii i tyle 😜
Abby serduszko bedzie bilo zobaczysz!!! Wszystko jest w porzadku 🙂
Ja tez Olafowi od poczatku tlumacze ze nosze dzidzi w brzuszku i ostatnio przyszedl podniosl swoja koszulke pokazal na brzuch i mowi do mnie "Olaf ma dzidzi" sie usmialam do lez 😉
Lece na sniadanko i do pracy 🙂 do spisanka jutro 🙂
Milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam za miłe przyjęcie.
Widzę, że niedziele spędzacie z rodzinką bo tak cichutko na forum 🙂.
Mam pytanie do dziewczyn, które są umówione na badania prenatalne, robicie je prywatnie czy macie skierowanie tak ja z powodu przekroczenia 35 lat. Strasznie się ich boję tzn, wyniku i zastanawiałam się czy nie lepiej zrobić je w jakiejś dobrej prywatnej klinice, po pierwszej wizycie w ciąży u mojej ginekolog mam wielkie obawy 😞. Strasznie była roztrzepana, USG trwało dosłownie pół minuty i nawet nie wiem jaki mam dokładny termin. Z każdym dniem mam coraz czarniejsze myśli i dlatego rozważam taką opcję, żeby się uspokoić.
W sumie to nawet cieszę się, że w tej ciąży mam mdłości ( w pierwszej nie miałam wcale), bo przynajmniej wiem, że jeszcze maleństwo jest.
Strasznie się wszyscy na nie cieszymy, a w sumie wiem że to dla mnie ostatni dzwonek na dzidziusia ☺️, dlatego strasznie mi zależy, żeby zrobić wszystko co się da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Ladny dzionek sie zapowiada wiec po sniadanku pojdziemy sobie gdzies 🙂
Karollat usg genetyczne kazda przyszla mama miec powinna bez wzgledu na wiek.
Ja robie prywatnie bo w Irlandii opieka dla kobiet w ciazy pozostawia wiele do zyczenia niestety i nikt takiego usg nie robi w szpitalu...nie ma tez polowkowego...
Nie boj sie. Na tym badaniu jest mierzona przeziernosc karku(zeby wykluczyc zespol Downa, zespol Edwardsa, a zwłaszcza zespol Turnera,obecnosc kosci nosowej mierzenie czesci ciala, jak i ogladanie czy organy sa ok.
Po 35 roku zycia moga byc zlecane inne badanie dodatkowo.
Nie martw sie z pewnoscia wszystko jest w porzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Ja rzeczywiście przepadłam na weekend - urodziny kolegi, niedziela z mężusiem. I nie wiem czy nie zrobiłam źle - potańczylam trochę na urodzinach, aż mi mąż zwrócił uwagę, ze za mocno wywijam. Teraz boję się czy nie zrobiłam krzywdy maleństwu, ale pocieszam się tym, że dziewczyny chodzą przecież w ciązy na zajęcia tańca...

Nikki - witaj na forum! Gratulacje! Odzywaj się do nas często. 🙂

Ifyouliftmeup - cieszę się, że z maleństwem wszystko OK i że WR jest ujemny! Oby tak dalej!

Karolalt - robię badania genetyczne prywatnie. Rocznikowo mam 30 lat, ale mąż jest dużo starszy ode mnie. Chcemy sprawdzić czy wszystko jest na pewno OK.

Dziś jestem lekko zmulona, idę zaraz po zakupy. Jestem też umówiona do fryzjera. Wiem, że istnieją przesądy, żeby nie obcinać włosów w ciąży, ale ja w nie nie wierzę.

Pozdrawiam Was serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikrynka jesli ciaza nie jest zagrozona to delikatny taniec nawet wskazany 🙂 Podobno dzieciaczki uwielbiaja w brzusiu jak mama sie kolysze 🙂
Powodzenia u fryzjera 🙂 co robisz z wlosami? 🙂
ja tam w przesady nie wierze 😉
Wlasnie pieke kopiec kreta :P w sumie mielismy gdzies pojechac ale umowilam sie z kolezanka wiec pojedziemy dopiero za ok 2godz 🙂
licze na cieplesze dni 😁 moze i do IE lato zawita!!! mam nadzieje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉 znowu mnie nie bylo dlugo, limit internetu sie skonczyl, bede co jakis czas 😉

nikki- witam cię goraco wsród mamusiek ;D Powiem ci,ze tez mialam mdlosci i wymiotowalam, ale juz na dzien dzisiejszy sie bardzo dobrze czuje 😉 Rosnj zdrowo 😉;*

ifyouliftmeup-Bardzo dobrze, ze maluszek zdrowy i sie rozwija tak jak powinien 😉

anitek-pewnie sie doczekac nie mozesz urlopu 😉 zleci czas, a pozniej to tylko zostanie ci wypoczywanie 😉

wikatynka-spokojnie co do tanca, ja czytalam i uwazam,ze nawet to jest wskazane, nam to dobrze robi, a dzieci to sie ' bujaja' w brzuszkach ;d hihihih 😉
wizyta u fryzjera dobrze Ci zrobi dokladnie 😉 ja tez nie wierze, w ten przesad, gdyby tak bylo, to bysmy nic nie robily i nic nie mogly, lezaly pepkiem do góry 😜 i zadnego pozytku by z nas nie bylo,a i bysmy popadaly w depresje..

Dzisiaj moj facet robi obiadek;D powiedział,ze cos ugotuje pysznego;D dzisiaj mamy 2 latka razem;D a i 12 tydzien ciazy ;D ciesze sie i uciekam :** buziakki!!!! pozdrawiam mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę do fryzjera "tylko" na cięcie. Jednak jako, że teraz mam dosyć krótkie włosy, to wycięcie z nich dobrej fryzury jest dosyć czasochłonne. Fryzjera mam zaufanego, chodzę do niego od 8 lat. Kiedyś farbowałam włosy, ale swój kolor naturalny mam bardzo fajny (autentycznie brązowy), więc teraz nie farbuję. Zresztą nawet nie wierząc w przesądy, raczej nie chcę chemii w ciąży.

Też mi się wydaje, że trochę ruchu w ciąży nie zaszkodzi, ale co za dużo... Postaram się nie wywijać aż tak mocno, żeby mężuś się nie stresował. :P

Anitek, zazdroszę kopca kreta. Mnie od kilku dni wzięło na węglowodany - ciasta, ciasteczka, chleb, bułki. Nie jest to dobre dla talii, ale nic innego mi nie wchodzi. Poza tym ciągle mam wrażenie, że z USG genetycznego wyjdzie mi Twój wiek ciążowy albo okolice. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że jestem niżej w ciąży. Niemożliwe są aż 2 tygodnie różnicy z OM i USG.

Paula cieszę się, że w koncu czujesz się lepiej! Najwyższy czas. Miłej dwurocznicy. Nam zbliża się rocznica z mężusiem w czerwcu. Znaliśmy się wcześniej, ale zbliżyliśmy się jak widać stosunkowo niedawno. 🙂

Byłam wczoraj na Mrocznych Cieniach. Jestem fanką Tima Burtona i Johnego Deppa, więc film mi się podobał. Ale jeśli nie gustujecie w tym reżyserze, ani aktorze, to nie będę nakłaniała na seans. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie robie obiadzio 😁
Kotleciki puree i mizeria :P
Paula gratuluje 2 rocznicy i 12tygodnia 🙂 moj Maz dwie lewe wyrwane w kuchni wiec sie tym zajmuje 😉
Wikarynka u mnie z wlosami tez za duzo manewru nie ma 😉 mialam wlosy za lopatki ktorego dnia weszlam do fryzjera i mowie tnijcie! obcielam sie doslownie na chlopaka!!! co chwile cos poprawialam!!! raz fryzjerke ponioslo wygoilila mi boki i tylu na 9mm i pozniej w sumie mialam 2tyg wolnego w pracy i stwierdzilam raz kozie smierc zgolilam cale wlosy na 9mm 😁 na zapalke 😁 co by pozniej nie zalowac ze nigdy nie sporobowalam 😁 Wygladalo to baaardzo ciekawie nie powiem ze nie 😉 teraz sobie ladnie rosna i co najwaznijesze moj naturalny kolor 🙂 a rowniez mam taki dosyc ladny braz wiec sie ciesze 🙂 Teraz juz maja z 4cm 😁
Jak szalec to szalec 😉 o tym filmie nie slyszlalam.Ja sie wybieram na "what to expect when you're expecting" wchodzi 26maja 🙂
Lece do garow 😉
Milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie 🙂

dzisiaj nie spalam w ogole w nocy;( powodem tego jest,ze jestem przeziebiona i to ostro 😞 😞 kaszle, kicham i z nosa mi leci jak z kranu 😞 😞 musze powiedziec lekarzowi jak bede, w sumie pewnie sam sie skapnie bo moj glos jest okropny z rana 😞 nie wiem co moge wziasc na bolące palace gardło i cos na katar, w nocy nie mogę oddychać, krece się jak glupia i dlatego nie wysypiam calej nocy..
Ktoraś z was byla przeziebiona? Na szczescie wymioty minely, dzis jest ok,ale za to apetytu nie mam 😞 zawiadlo mnie gdzies jak wyszlam i teraz mam!!;(

JUTRO MAM WIZYTE U LEKARZA OD RANA:d ciesze się baaardzo.. 😉 zobacze malenstwo na usg;D nie moge sie doczekać!!! pozdrawiam was dziewczyny,milego dnia..
zajrze jutro pod wieczór 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Pogoda ech pada deszcz choc ma byc ladnie popoludniu.
Paula z tego co pamietam to na gardlo mozna bylo psikac tylko tantum verde, nie mozna zadnych strepsils itd. ale najlepiej zapytaj lekarza.
Na goraczke i bol tylko paracetamol.
Mam nadzieje ze Ci szybciutko minie 🙂 Zdrowka!
fajnie ze masz wizyte jutro, moja dopiero 9czerwca... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkich 🙂 czytam, czytam i ciesze się, że nie tylko ja tutaj jestem umówiona z moim skarbem na grudnia 😉 dobrze, że są kobietki w mniej więcej tych samych tygodniach więc w razie jakiś wątpliwości czy niepokoju, można sie poradzić 🙂
Jestem miedzy 9a10 tc jutro mam kolejną wizytę 😁 mam nadzieję, że posłucham po raz pierwszy serduszka i dokładniej zobacze moje maleństwo 🙂
Pozdrawiam Wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki anitek 😉 tez mam nadzieje,ze mi przejdzie bo nie mam ochoty na nic.. 😞 dzisiaj i tak sie musze przemeczyc poczekam do wizyty do rana i powiem mu co i jak;D i wtedy bede wiedziala, kupie lekarstwo i bede sie leczyla 🙂

jak sie dzisiaj czujesz? 😉 a co do pogody to wspolczuje Ci.. u nas to upał tzn cieplusio, nie bylam jeszcze na spacerku ale z tego co widze przez okno zapowiada sie ciekawie 🙂 jeszcze troche-urlopik masz poodpoczywasz w PL 😁 pewnie sie docekac niemozesz:P hihihihih 😉

to juz jutro!! boje sie jednoczesnie bo bedzie badanie, czy wszystko jest ok 😉 bo to juz 3 miesiac.. uhh .. nie moge sie doczekać!!!
milego dzionka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula tutaj tez ma byc ladnie i niby w tym tygodniu irlandzkie lato sie juz zapowiada 😉 wypogodzi sie! kiedys musi 🙂
A wakacje w PL to zadne wakacje niestety jedna wielka bieganina...Tym bardziej ze moja Rodzina z Wielkopolski a Maz z Warszawy... Jedziemy do PL autem wiec o tyle dobrze ze nie bedziemy zalezni od kogos jak i od komunikacji miejskiej 😉
Zapowiedzialam ze w przyszlym roku lecimy sobie gdzie w cieple kraje a kto chce nas zobaczysz to zapraszamy do IE 🙂
Upierdliwie to jest ze w zasadzie wiekszosc urlopu traci sie na PL...
Mam tylko nadzieje ze chociaz pogoda dopisze 😉
Co do Twojego badania nie denerwuje sie z pewnoscia wszystko jest ok 🙂 Zobaczysz 🙂
Witaj Basia 🙂 powodzenia na wizycie 🙂 serduszko z pewnoscia juz bije 🙂
Moje samopoczucie teraz jest ok 🙂 oby tak zostalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko nie tyle co się boje ale martwie sie, że nie zrobi mi usg i nie bede widziała podrośniętego maleństwa bo ostatnia ( pierwsza) wizyte miałam w 5 tygodniu no i za wiele tam nie było widać a teraz juz wiekszy skarb i chciałabym zobaczyc heh 😁 poprosze ładnie to może i zrobi 😁
Co do pogody to u mnie słoneczko daje rade od rana a zapowiadali burze i deszcze hehe: 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek usg 3d/4d najlepiej robić miedzy 20-25 tygodniem ciąży wtedy skórka jest jeszcze taka "przeźroczysta" i wszystkie narzady które są już dobrze rozwinięte dokładnie widać i lekarz może stwierdzić czy wszystko z dzidziusiek jest ok 😉 alee jeśli masz tanio bądz za darmo takie usg to idz jak najbardziej. Ja pójdę tak jak zalecają bo u mnie to koszt ok. 250zł wiec poczekam sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...