Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agucha napisał(a):
co do wagi to ja przytyłam jak dotąd 7 kilo ale w zasadzie nic prócz brzucha i piersi mi nie urosło... pewnie przytyłabym więcej ale codziennie męczą mnie zgagi i wszystkiego się odechciewa 😞


Ja mam 9 do przodu ... a raczej na boczki, bo w tyłek a najbardziej w uda mi poszło 😞
Może być ciężko z ud to później zgubić, ale podobno stąd czerpie sie później zamagazynowane pokłady na produkcję mleka - ciekawe, czy tak jest czy tylko pocieszyciele tak uważają 🙂 zobaczymy później, pewnie nie w styczniu bo sil nie będzie ani pogody na spacerki ale w lutym już trzeba będzie wziąć się za siebie, bo w marcu chrzcić będziemy wiec dobrze by było w swoje ciuszki juz wskoczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Ja od 5 spać już nie mogłam bo mnie mężuś obudził jak zbierał się do pracy.
Synuś w brzusiu daje o sobie znaki 🙂 kochany.
Byłam już zanieść sobie z córą wyniki do przychodni, a teraz leniuchuje tak chociaż przez chwilkę bo dzień jak co dzień trzeba troszkę po ogarniać, coś ugotować, wybrać się do szkoły + inne sprawy. A tak bardzo mi się nic nie chce, dziś czuję się jak stara baba 😞 nie mam na nic siły i ogólnie chyba mam za niskie ciśnienie bo czuje się beznadziejnie.
Hm. ja na początku będę kupywać pampersy tak przez 3mc, a później się przeżucimy na dada bo są tańsze i równie dobre. Zamiast oliwki kupię balsam nawilżający z nivea, bo ładnie się wchłania w skórę bobasa i jest moim zdaniem lepszy od oliwki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
ja dzis tez nie spie od 6 bo musialam wstac i mojemu do pracy sniadanie zrobic bo stwierdzil ze lepiej sie czuje, jutro mam usg jak sie ciesze!! 🤪 juz nie moge sie doczekac 🙃 😁 obiadek mam gotowy bo wczoraj jak zrobilam bigosik to moj nawet go nie ruszyl przez goraczke apetytu nie mial ale dzis mowi ze caly pewnie wciagnie 😁 juz mam posprzatane i zaraz ide babunie odwiedzic 🙂 pozniej do was zajrze. bay 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

doncia - z tym wietrzeniem to masz rację - trzeba będzie łóżeczko w kawałkach na razie wyłożyć z kartonu. A materac już się wietrzy.

Co do pieluch jednorazowych, mam doświadczenie w tej kwestii, bo u mnie w żłobku każde dziecko przynosi swoje i wiem, które są dobre, a które mniej. Tak więc najlepsze oryginalne Pampersy, zaraz za nimi Dada (tylko dlatego, że niektóre dzieci są na nie uczulone, ale jakościowo są świetne), potem Bella, na końcu moim zdaniem Huggisy (są strasznie sztywne, najlepiej przed użyciem mocno "pognieść" je w rękach, aby zmiękły). A dalej długo długo nic, inne marketowe są niestety kiepskie...

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂hej dziewuszki jak samopoczucie?ja dzis mam wizyte u ginekologa na 18 troszke puzno ale moj ginekolog juz mnie nawet nie pyta czy mi ta godz odpowiada heh pyta mojego K.....bo podpasowuje sie pod niego. bo moj mezus nie odpusci zadnej wizyty 🙂dzis zobaczymy naszego synusia kochanego 🙂 juz sie nie moge doczekac)ale musze nastawic sie psychicznie na ta wizyte , bo znowu sie nasłucham ze zbyt duzo przytylam ehh jak by to co naj mniej zalezalo wylacznie ode mnie:/ ale coz trzeba przez to przejsc 🙂jeszcze troszke i juz nasze pocieszki beda z nami:**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! agniesiu to daj znac co tam po lekarzu, ja jutro ide na usg a do swojego lekarza w ponioedzialek i bedzie trezba sie w koncu ogolic 😁 🤪 tylko ciekawe jak to wyjdzie przez brzuch malo co widze ☺️ 🤪 😁 🙃 hehe wiec chyba dzis juz trzeba zaczac 😁 😁 wam tez jest tak ciezko jak sie nachylicie? ja powstac potem nie moge a z lozka to juz nie wstaje tak jak przed ciaza tylko przekrecam sie na bok i podpieram reka 😁 😁 smiesznie to wyglada no ale coz 😁 😁 ja jutro zajade do rosmana i wylukam ceny pampersow 😁 😁 a jakie kupujecie 1?? i ile? bo nie ktorzy mowia zeby duzych zapasow nie robic 1 bo one sa male i szybko malenstwo z nich wyrasta 🙂 a sobie chyba kupie maly szampon i plyn do kapieli bo w rosmanie maja fajne malutkie buteleczki a na co mi duze kupowac i targac jak ja w szpitalu bede gora 4 dni albo 3 zalezy 🙂 no a co do pampersow ja tak sie narazie rozejrze ale tak to mam zamiar uzywac dade z biedronki chyba ze malenstwo bedzie mialo uczulenie 🙂 ok pozniej jeszcze do was zajrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam u gin nasiedziałam się jak dziki osiołek 😁 prawie 2 godz. 😮 króciutko słyszałam bicie serduszka maluszka 🙂 bo położna siedziała jak na szpilkach i wszystko szybko szybko bo sanepid wpadł do przychodni 😁 hihi także się z innymi babeczkami śmiałyśmy 🙂 wizyta też szybka , badanie - szyjka macicy ok , a usg zrobi mi na następnej wizycie 😠 no i zaczynają się wizyty co 2 tyg 😮 😮następny termin 15.XI , już się nie mogę doczekać żeby zobaczyć moje serduszko na ekranie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!

Byłam dzis z malutka na badaniu KTG, wszystko jest ok.
Córcia waży juz 1800 ...mam nadzieje,ze przy porodzie nie bedzie bardzo duzaa;D
No ja uz 16kg do przodu,ale da sie jakos rade pozrzucac 😉
co do pampersow to tez chce kupic z biedronki na poczatek 😉

Maz tak mnie dzis wkurzył,ze cala nerwowa chodze.Co my mamy z tymi facetami...! uf...

Milego wieczorku 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też zaczne od biedronkowych chyba, i 2 będę kupować bo między 1 a 2 jest tylko 1 kg różnicy, 1 są pewnie bardziej dla wcześniaków lub naprawdę małych dzieci skoro są od 2kg.

Ja przy chrześnicy używałam Huggiesów i byłam zadowolona, dziecko też. Ona z kolei jak kilka innych dzieci znajomych nie tolerowała Pampersów. Ta więc co dziecko to inne potrzeby. Zobaczymy metodą prób i błędów wybierzemy najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ja na początku chyba będę używała pampers a pózniej się zobaczy, ale wydaje mi się, że przejdę na dada 🙂 I będę kupowała rozmiar 2 bo jest mała różnica kilogramów 🙂
Kamilek w brzuszku się rozpycha od czasu do czasu 🙂
Ja do gin jadę w następnym tygodniu i zobaczymy czy już będę miała wizyty co 2 tygodnie czy dalej co miesiąc i może w końcu zacznie mnie podłączać do KTG bo chyba już powinna tak robić.
Dobranoc dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
Ja na początku chyba będę używała pampers a pózniej się zobaczy, ale wydaje mi się, że przejdę na dada 🙂 I będę kupowała rozmiar 2 bo jest mała różnica kilogramów 🙂
Kamilek w brzuszku się rozpycha od czasu do czasu 🙂
Ja do gin jadę w następnym tygodniu i zobaczymy czy już będę miała wizyty co 2 tygodnie czy dalej co miesiąc i może w końcu zacznie mnie podłączać do KTG bo chyba już powinna tak robić.
Dobranoc dziewczynki 🙂


U mnie w przychodni dopiero w 36 tc robią KTG, chyba że coś się dzieje to można przyjść wczesniej, a jak to jest prawnie to nie czytałam - od kiedy powinno się je wykonywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć z rana.
Hm.. ktg to pod koniec ciąży niby się robi, a wcześniej to właśnie gdy są jakieś podejrzenia typu przed wczesny poród lub gdy są jakieś inne niepokojące objawy.
Ja u gina byłam tydzień temu na wizycie wrrrr 😠 aby się wtedy o denerwowałam no i teraz idę znów w przyszły czwartek i wtedy jednak będziemy umawiać się na usg. Tęsknie za widokiem mojego synia.. no ale cóż teraz pójdę na usg a następnym razem to już go w realu zobaczę i przytulę. Bo chyba tylko 3 usg w ciągu ciąży będę mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉

No chyba kazda z nas wstae w nocy,
Ja KTG malam robione juz,i nie jest powiedziane ze musza byc jakies do tego wskazania.Kazzdy gin po 30 tygodniu powinnien zrobic KTG.

Dzis znow mrozik od rana,ale sloneczko sie przebia,chociaz tyle...

Malutka szaleje bo w nocy spała 😉

Milego dzionka 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ja kocham się pakować :/
Szczególnie jak się ma parę rzeczy w które się wchodzi, a pogodę ciężko przewidzieć :P
Jedziemy z tatą i mężusiem na wszystkich świętych w rodzinne strony mojego taty (Gniezno, Leszno) także cała Polska do przejechania... ciekawe jak zniosę podróż... chyba będę prowadzić bo za kółkiem czuję się najlepiej :p
Wracam w sobotę... mam nadzieję że będę miała co nadrabiać w czytaniu 🙂
Choć może odwiedzę was w między czasie :P
Buźki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😁
Widzę temat pieluszek- ja do szpitala tylko kupuję jednorazówki, chyba na pampersa się zdecyduję, ostatnio jakaś promocja w rossmannie była, a później będę używać wielorazówek. Mam już niezły stosik (otulacze, kieszonki, mnóstwo tetry i wkładów chłonnych), teraz tylko czekać na Syneczka by je wypróbować 😆
Co do ktg to mam je co wizytę od 22 tyg, zawsze przed wizytą położna mi robi po ważeniu i mierzeniu ciśnienia i na wyniki zerka gin. Ostatnio jak przy pobieraniu krwi powiedziałam o twardnieniu brzuszka i o bólach kości w miednicy to mi też zrobiła kontrolnie... Sobie słucham serduszka mojego szkraba 😁
Dzień dziś zamulony i leniwy, dobrze, że mam obiad z wczoraj 😉
ttinka też mam dziś lenia, ale w sumie mogłabym pomóc z tymi ziemniaczkami (gdyby to się tak dało przesłać e-mailem 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...