Skocz do zawartości

czerwiec 2010 :) czy ktoś dołączy ?? | Forum o ciąży


szalona

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zuziek

    2811

  • laaf

    3647

  • Anulka81

    2446

  • kwasiek_

    2548

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja mam właśnie w garnku 3l pulpy dyniowo - ziemniakowo - marchwiowej 🙂 Składniki kosztowały 21 zł więc dzisiejsze słoiczki wyjdą jeszcze taniej 🙂

Za tydzień u nas startują sobotnie bio bazary - mamy zamiar się wybrać i zobaczyć co tam można kupić. Marzy mi się, żeby jeszcze upolować gruszki i cukinie, w znanych mi sklepach eko już ich nie ma. A poza tym może się uda nawiązać kontakt bezpośrednio z producentem i brać od niego warzywa bez pośredników - wtedy by wyszło jeszcze taniej.

Acha, zjedliśmy dziś eko gołębie w wersji dukanowej 🙂 Cud miód - ciekawe co Stasiek powie na kapustę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde, miałam nie pisać o tym, ale mi nie daje spokoju. Ale ludzie nie mają wyobraźni! Wczoraj kiedy wracaliśmy ze spaceru, przy wejściu do budynku spadł koło nas żarzący się pet - tak gdzieś ze 20cm od wózka 😮 Mieliśmy akurat opuszczoną budkę, strach pomyśleć co by było gdyby trafił w Staśkową buzię 🤢 Spojrzałam do góry ale nie było widać, z którego piętra wyleciał. Zastanawiam się, czy nie napisać jakiejś kartki do przyklejenia na klatkę schodową - może nie pomoże, ale może to tylko głupota i brak wyobraźni i ten palant co wyrzucił peta przez balkon się stuknie w głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann jeju. Dobrze, że nic się nie stało. Pisz kartki pisz takie z jajem i na ostro.
My mieszkamy na zamkiniętym osiedlu, zieleni mamy troche, ale kultura osób tu mieszkających nie jest za wysoka. A więc...
kiedyś ktoś w klatce wywiesili kartkę, a raczej petycję, żeby ludzie sprzątali po swoich psach i nie wyrzucali kiepów na trawnik (teks był na całą stronę). I wiesz co kilka dni później widziałam jak laska biegała przed blokiem po trawniku i zbierała w woreczek te kiepy, które się ujawniły po stopniałym śniegu. A po psach coraz więcej osób sprząta. Już rzadko widać żeby ktoś tego nie robił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOmsi impra z Maxymolem 🙂? superasnie, ja jednak jak grdzies wypadam to mlodego z babcia zostawiam bo jakos przy nim u obcych glupio z browarkiem 🤢

Ann, pisz karcioszke a jakże!!! Ja, ponieważ wróciłam do palenia to tylko i wyłącznie na klatce schodowej. Popielniczke mamy na parapecie ale zawsze jak jest wiatr to oczywiście ją oczyszczam i daje na parapet ale od środka. NIgdy bym peta przez okno nie wyrzuciłą ani nie spotkalam sie z takim incydentem. Na klatce zaczelam palic po wczesnijeszym zapytaniu czy sasiadów to nie drazni. Fakt ze zawsze troszke dymu gdzies sie przeodtanie (teraz pale to nie czuje ale pamietam jak nie palilam a inni palili i czulam) ale mam dobre stosunki z sasziadami to problemu poki co nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf, włosy i ubrania momentalnie dymem przesiąkają 😉 ale nie wiem czy przytulenie się do smierdzącego swetra jest dla dzieci szkodliwe. mi w kazdym razie takie aromaty przeszkadzaja 😉

laski, robiłam dzis zupke kalafiorowa z naszego bloga - całkiem fajnie wyszła 🙂 tylko wyglada zupełnie inaczej - jutro podmienię zdjęcia 🙂

Adze spać sie nie chce, siedzi mi na kolanach 😉

nauczyła się ostatnio skrzeczeć z radości 😁 😁 właśnie tatuś jej samolocik zrobił i się wydarła, mała papużka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie palę, bo karmię i raczej nie wrócę do palenia, zresztą rzuciłam na ponad m-c przed zajściem w ciążę, ale przyznam się, że chodzi mi po głowie żeby podkraść mężowi jedną fajeczkę i zapalić, jednak powstrzymuje się. Mąż pali poza domem albo czasami w wc, bo tam jest dobry wywiew i o dziwo nie idzie na mieszkanie.

Dziewczyny litości z tymi warzywkami i owocami, bo tylko się stresuje, że kupuję w warzywniaku. W Gdańsku nie trafiłam na sklep z uprawami ekologicznymi,bo takiego chyba nie ma, wolę małej sama ugotować zupinkę niż kupować słoiczek, jedyne co będę kupować przez zimę to deserki, bo nie wszystkie owoce będą dostępne, nawet w postaci mrożonek.

Angela, gratuluję Kubusiowi 2 ząbka 🙂

Konieczka, ja sama jestem pod wrażeniem, że Olcia już tyle czasu ciągnie na jednej piersi - to będzie już ponad 2, a może już 3 m-ce, no i wystarcza jej to, w dodatku ładnie przybiera, no nic tylko się cieszyć. Podobno pierś wróci do normalnego rozmiaru po karmieniu, póki co narazie różnica jest komiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się na Agę napatrzeć nie mogę. Skubana dostała teraz takiego powera, że w szoku jestem 🙂 leży na brzuchu i próbuje raczkować - głowę wciska w kanapę, tyłek wypina do góry i przebiera nogami 🤪 🤪 🤪 komiczny widok 🤪 ale całą kanapę potrafi tak "przejść"! 😁 😁 położyłam ją do łożeczka - od razu fik na brzuszek i tym razem, żeby nie było monotonnie - pełza do tyłu 🤪 🤪

mówię Wam, ten mój bąbel szybciej nauczy się raczkować, niż siadać i przewracać z brzuszka na plecki 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie pale ale przyznam się bez bicia że podpalałam jak urodziłam Zuzke i już nie karmiłam ale po jednej imprezie gdzie dostałam opieprz od męża (bo nie wiedział że podpalałam) to mi się momentalnie odechciało i już nawet mnie nie ciągnie :P a zapach drażni... za to mój mąż rodzynek z całej jego i mojej rodziny tylko pali w domu wychodzi na ogród a u teściów na korytarz (tak jak Laaf)

dziewczyny po weekendzie robie test 🤢 nie mam żadnych objawów oprócz apetytu ale mnie się wydaje jak bym była w 4/5 miesiącu brzuch mam lekko duży (jak bym się objadła dość sporo) i choćby bulgotanie w brzuchu 😮 (myślicie że mam paranoje?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laaf napisał(a):
Oczywiscie ze ubrania i wlosy przeiakaja dymem ale czy to szkodzi malemu??? nie sadze!!! Kwasiek kazdemu kto nie pali to przeszkadza!!!


a wiesz, że ja kiedyś sporo paliłam...? ☺️ jakoś mnie w pewnym momencie odrzuciło od fajek - zapaliłam, zrobiło mi się niedobrze i jakoś mnie nie ciągnie do palenia. Choć czasami, jak jestem na maksa wkurzona, to bym sobie ze 2 machy wzięła "na uspokojenie"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulka, w Trójmieście działają sieci które są i w Warszawie:
http://www.specjalwiejski.pl/gdansk.php
http://www.organicmarket.pl/nasze-sklepy.html
Specjał Wiejski jest u nas na osiedlu - tam kupowałam po raz pierwszy i jakość była bardzo ok, tylko ceny wyższe niż w sklepie internetowym który znalazłam potem. W Organic Market w Wawie jeszcze nie kupowałam, ale też mają warzywa i owoce i dostarczają też do domów. U nas najsensowniej wychodzi w sklepach internetowych typu "skrzynka od rolnika" ale w okolicach Trójmiasta rzeczywiście takich nie widziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Ann, dzięki za namiary sklepów. W Galerii Bałtyckiej jest taki sklep, ale chyba warzywa mają zachomikowane na tyłach sklepu, bo myślałam, że tam są same produkty typu miod , pzretwory itd. Co prawda nadal zostanę przy warzywniaku, ale może czasem jak będę przy okazji w GB to może coś tam wypróbuje.

Zuziaku, kurcze zrób może ten test, przynajmniej będę wiedziała na czym stoisz.

Kwasiek, no to ładnie Agusia szaleje, może faktycznie zacznie szybciej raczkować niż siadać, zresztą na stabilne siedzenie z podparciem ma jeszcze z1 m-c, moż góra 2.

A Olcia po przespanej nocce, obudziła o 6.30, przewinięta, nakarmiona szaleje.

Zmykam robić śniadanko.

Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy 😉
Nazsa nocka ok 2 pobutki na butle niech mały je po tej chorobie ile chce 😜ciesze sie ze dochodzi do siebie , na dodatek pcha nam sie drugi zabek i wczoraj wieczorem mały zasnoł dopiero po podaniu czopka srasznie sie meczy z tymi zabkami ale cuz trzeba to przejsc 🥴
zuziaku jestem troszke do tyłu z tematem, jaki ty masz robic ten test 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...