Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
przyszły te podkłady Hartmanna. uważam,ze dobrze zrobiłam że zamówiłam te większe MAXI. wyglądają okropnie, jak normalnie duże rakiety śniegowe 😜 ale jak przymierzyłam no to spoko. tak samo te majciochy siateczkowe, wziełam te mniejsze chyba 50-120 i też są ok....
słabo się coś czuję... podbrzusze boli i brzuch twardy jakiś. pępek mnie jeszcze boli na dodatek... chyba sobie pyknę nospę dla zdrowotności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agnieszka tez sie szykujesz na porodowke 🤪 masz racje pakuj lepiej ta walizke i to szybko bo skurcze to moga sie pojawic nagle i niewiadomo skad 😮 Ja bym juz tygotala z nerwow jak galareta 😁
Mi w sumie duzo rzeczy nie zostalo po Majce, wyzbywalam sie wszystkiego bo nie mialam za bardzo gdzie tego trzymac.Ale wiem teraz ze nie ma co robic jakis zakupow na zapas bo tak naprawde jechac i kupic to nie jest problem a w praktyce okaze sie co potrzeba a co jest zbedne.
Mloda juz spi, niesamowite 🤪 maz pojechal do sklepu po Finlandie zurawinowa wiec bede siedziec caly wieczor i gapic sie na niego ze slinotokiem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
Mmmm... az mi sie slina nazbierała na finkę 🥴 i narobiłam sobie ochoty na jakiegos redsa . 🤪
Byłam u kosmetyczki przykleić rześy 😠 i az sie poryczalam jak od niej wyszłam !!! tragediaaaaaaaaaaaaaa

dżizas! Agata! szalejesz... 😉 tu fryzjer, tam kosmetyczka 😜 wow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rakiety śniegowe 🤪 🤪 🤪 🤪
najebać kosmetyczce 🤪 🤪 🤪 🤪
Nie mogę z wami - siedzę i ryczę do monitora 😁 a mój PACZY jak na debilkę 😁
ja byłam dziś na pizzy wieczorem i oczywiście jak kretynka się nawpieprzałam i teraz kurna cierpię 😠 człowiek to czasem głupia istota 🤪

Agata
Ty na porodówkę czy na wybieg się wybierasz? 🙂 co z tymi rzęsami nie teges?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha Aducha bedzie gites majonez jak se je kurwa opierdole heheh 😁 i wlasnie wiem,ze lykaja butelkami zeby przyspieszyc dlatego Ja nie chce nawet do rzes dac bo jeszcze dojdzie przez oczy 😁
U Mnie nie ma śniegu wiec najebie jej kamieniami 😜 no nie dziwie sie ze wyjesz bo tutaj ostatnio to dom wariatów 😜 ... Ja nic nie zjadłam takiego wielkiego a czuje sie jak banka taka bardzo naciagnietaaaaaaaaaaa i to od paru dni ! Tak mnie rozpycha mała i w dodatku twardnieje jak nie wiem 😁 ... Powiem Ci ze teraz z tymi rzesami to chyba kurwa na miotle i do Salem sie nadaje !!! Moje rzesy wygladaja jak bym je bardzo mocno wytuszowała i gdzie niegdzie posklejała hahahha 😁 Teraz nie mam czasu na rodzenie musze cos zrobic z tymi pawimi piórami na oczach 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry
Kasiu - no rakiety rakiety ale wydają się solidne 😜 hm... tylko sie tak zastanawiam... czy ja jestem taka ogromna czy one jakieś za duże 😉
Agata - ciągle coś... żebyś się ogarnęła do terminu 😉 dzisiaj pozostał nam dokładnie miesiąc! 🤪
chociaż powiem szczerze, ze ja też jakaś taka zarobiona jestem narazie, ze czasu nie ma na jakieś tam rodzenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki.


W taką pogodę to i ja nie chce rodzić. Jest zimno, pada śnieg i zamieć okropna.
Dziś sie nigdzie nie wybieram tylko czekam na Miśka, bo jest tak ślisko iż jedynie co to orła mogę wywinąć z tym brzuchem.

Najbliższy termin jaki mogę rodzić to 21-24 marzec 😁. Temp wtedy ma oscylować w okolicach 10 stopni. A w wielki piątek ma być 15 :P.

Agata szalejesz ! Kosmetyczka, fryzjer. Grunt to przy końcu próbować sobie jakikolwiek próbować poprawić nastrój.
Wątpię że na porodówce nawet jakbym założyła kilogram tapety będę wyglądać ładnie-spocona z grymasem na twarzy i na tym okropnym fotelu 😁.

Mój mąż zdecydował się jednak być przy porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A cóż tu tak cicho - dzień dobry.
kolejny dzień siedzenia w domu 😠 chociaż miałam spotkanie w sprawie pewnych projektów ale tylko godzina .. i znowu w domu 😠
dobrze że weekend idzie bo przynajmniej Marcin będzie w domu.. i nie będę siedzieć sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żyję chodź wczoraj myślałam że z nerwów urodzę.... Nalałam gorącą wodę do kubka i postawiłam na parapecie by ostygła minęło kilka minut i mały na siebie ją ściągną, o matko co ja wtedy czułam to nie do opisania. Małego prosto do łazienki i zimną wodą potem w ręczniki chwyciliśmy tylko ciuchy suche dla niego i na pogotowie. Tam na szczęście się okazało że najedliśmy się przede wszystkim strachu mały tylko delikatnie się sparzył na brzuszku i nóżce. Dostaliśmy piankę chłodzącą i do domu, ale zanim wyszłam jakiś gin mnie z dyżuru złapał i się pytał na kiedy termin mam bo on myślał że ja rodzić już przyjechałam bo wyglądam już jak do rozpakowywania się.........

Dzisiaj czeka mnie eksmisja do teściów bo Adam leci z kumplem w trasę i boi się samą mnie zostawić w domu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"
Dłuższy urlop macierzyński

Długość podstawowego pełnopłatnego urlopu macierzyńskiego nie zmieni się w tym roku i wyniesie: 20 tygodni - dla kobiety, która urodziła jedno dziecko, 31 tygodni - dla tej, która urodziła bliźniaki, przy trojaczkach będą to 33 tygodnie, przy czworaczkach - 35, a pięcioraczkach lub większej liczbie dzieci - 37 tygodni. Nadal też po 14 tygodniach mama może pozostałą część urlopu przekazać ojcu dziecka. Nie zmieni się także długość urlopu ojcowskiego - w tym roku też będą to 2 tygodnie. 1 września 2013 r. wydłuży się natomiast pełnopłatny dodatkowy urlop macierzyński. Od tego dnia będzie można wziąć 6 tygodni (jeśli urodziło się jedno dziecko) lub 8 tygodni (jesli urodziły się wieloraczki). "
:
Nowość - urlop rodzicielski

Urlop rodzicielski to zupełnie nowy rodzaj urlopu, który pojawi się 1 września 2013 i będzie przysługiwał wyłącznie rodzicom, których dziecko urodziło się po 17 marca tego roku. Urlop ten może wziąć mama lub tata. Wyniesie 26 tygodni i będzie można go podzielić na trzy części (każda musi mieć minimum 8 tygodni). Na tym urlopie można przebywać do momentu kiedy dziecko skończy rok. W czasie urlopu rodzicielskiego przysługuje 60 proc. podstawy zasiłku. Po dodaniu wszystkich możliwych przysługujących urlopów (poza wypoczynkowym) rodzice będą mogli przebywać z dzieckiem przez cały jego pierwszy rok życia. Po 20 tygodniach od urodzenia dziecka mama będzie mogła wrócić do pracy na pół etatu (jednak od tego momentu jej zasiłek będzie też mniejszy o połowę)." źródło http://www.mamazone.pl/slajdy/prawo/2013/zmiany-w-prawie-dla-rodzicow-2013/urlop-macierzynski-zostanie-wydluzony.aspx
🥴
to ja już nic nie wiem - czyli będą dwa urlopy osobne ? i dwa razy trzeba będzie sie deklarować nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kolejna strona


Nowość - urlop rodzicielski
Urlop rodzicielski to zupełnie nowy rodzaj urlopu, który pojawi się 1 września 2013 i będzie przysługiwał wyłącznie rodzicom, których dziecko urodziło się po 17 marca tego roku. Urlop ten może wziąć mama lub tata. Wyniesie 26 tygodni i będzie można go podzielić na trzy części (każda musi mieć minimum 8 tygodni). Na tym urlopie można przebywać do momentu kiedy dziecko skończy rok. W czasie urlopu rodzicielskiego przysługuje 60 proc. podstawy zasiłku. Po dodaniu wszystkich możliwych przysługujących urlopów (poza wypoczynkowym) rodzice będą mogli przebywać z dzieckiem przez cały jego pierwszy rok życia. Po 20 tygodniach od urodzenia dziecka mama będzie mogła wrócić do pracy na pół etatu (jednak od tego momentu jej zasiłek będzie też mniejszy o połowę).

😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam nadzieje że mój nie będzie miał służby w weekend, bo zapomniałam się go zapytać 😁.
Jak tak to też wyemigruje do rodziców.

Mam taką zaspę przed drzwiami wyjściowymi, że nie jestem wstanie wyjść z domu 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/nowe-rozwiazania-prorodzinne/urlop-rodzicielski/
odnośnie nowych zasad. strona ministerstwa więc myślę, że info wiarygodne. niestety słowo PROJEKT USTAWY jakoś mnie razi w oczy... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Generalnie to jest tak jak wcześniej myślałyście, tyle że zmienia się terminologia.

Mianowicie nie wydłuża się sensu stricto urlopu macierzyńskiego do roku czasu, ale jedynie o 2 tygodnie (dodatkowe) i wprowadza sie nową instytucje urlopu rodzicielskiego 🙂 😁


Czytałam projekt tej ustawy, z tego co wiem to na razie jest w konsultacjach. Niby rząd się jeszcze nie wycofał z niego, ale wiem że ten rząd w rozdawaniu nie jest zbyt hojny i stabilny więc się nie ma co na 100 proc. nastawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dupa jasiu ! Wiecie co dostaniemy ? figę z makiem !
Becikowe od 1 stycznia 2013 r. przysługuje matce lub ojcu dziecka (opiekunowi prawnemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka), jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 1.922,00 zł. . No to nie wiem kto dostanie to becikowe chyba jakaś samotna Kobieta bez pracy ... Oni tylko by brali nic w zamian !!! 1000 zł to itak mała kwota,ponieważ mogło by ich stać na duzo duzo wiecej ale lepsze to niz nic a teraz mamy wielkie NIC !
Tak samo przyszło mi z Zusu do rozliczenia to mi nawet 1000 zł nie wyliczyli tylko mniej a jak liczyłam z Kubą ile nam zabrali to 1016 zł ! I pytam się kurwa gdzie jest reszta ktorej mi nie wyliczyli i gdzie jest ta cala smieszna podwyzka co miała być w styczniu ? 🤪 żarty sobie z Nas robią pojeby ! Cyrk z małpami ! Chyba brakuje im kurwa na kolejna kafelke z marmuru obok swojej wypasionej villi !
Gdzie jest Karolina ? Ona jest kosmetyczką to niech lepiej przychodzi i mi mówi co mam zrobić z tym badziwiem bo w domu siedziec ciagle nie mam zamiaru 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata Ty lepiej z domu nie wychodz bo rozstrzelasz dzisiaj wszystkich na swojej drodze 😉
No wlasnie tez ostatnio myslalam o naszej Karolinie z Madery.
Agata do becikowego my liczymy jeszcze dochod z 2011r, i dzielimy na rodzicow i dziecko. napewno sie nie zalapiecie? Rzad tego kraju chce nam wszystko wyciachac co mozliwe, no coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie też nie wiem co się dzieje z Karolinką.

Ma ktoś z Was do Niej jakiś kontakt?

Agatko te 1000 zł to niech sie wezmą jak chcą, mnie to nie ratuje :P. Tym bardziej że dziś dostałam wstępny kosztorys od firmy budowlanej na ułożenie kostki brukowej przed domem- 25 tyś zł, czyli znając życie jak zamknie się w 30 tyś to będzie dobrze....



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atomota napisał(a):
Właśnie też nie wiem co się dzieje z Karolinką.

Ma ktoś z Was do Niej jakiś kontakt?

Agatko te 1000 zł to niech sie wezmą jak chcą, mnie to nie ratuje :P. Tym bardziej że dziś dostałam wstępny kosztorys od firmy budowlanej na ułożenie kostki brukowej przed domem- 25 tyś zł, czyli znając życie jak zamknie się w 30 tyś to będzie dobrze....




Ilonka jak sobie wille wystawiliscie to teraz trzeba urzadzic wokol niej 😁 
Karolina wczoraj nas podgladala 😎 wiec zyje ale sie nie chce ujawnic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...