Skocz do zawartości

Witajcie | Forum o ciąży


dorcia1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziu naszej odpadł w sobotę czyli w 8 dzień życia.

Jeżeli nie ropieje i nic się tam nie robi to się nie martw.

My żeśmy czyścili kikuta octenisept'em. Lekarz mówił że najlepszy jest fiolet ale on brudzi ubranka i wszystko -dookoła. Jeżeli ktoś się zdecyduje na zakup octenisept'u to najlepiej kupić najmniejsze opakowanie -50 ml kosztuje coś ok 20 zł a potrzebne jest tylko na kilka razy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - niom, nie martw sie na zapas 🙂
A co do pepuszka, to my nie przecieralismy zadnym preparatem, czsasem tylko woda przegotowana. No i jeszcze jak zakladalismy pieluszke, to ta czesc na wsokosci pepka wywijalismy na zewnatrz, zeby pepuszek odkryc, zeby mial dostep powietrza. No i odpadl mu jakos...nie pamietam dokladnie, ale po jakis 2 tyg moze? A i nic sie nie dzialo.

Wyobrazcie sobie, ze w sumie moze przystawilam Go do cyca z tym sns 3 razy, z tym ze jedno karmienie rozlozylo sie na 2, bo panicz zasnal 😉 No, ale...Wczesniej jak sprawdzalam, to juz nic a nic, nawet kropli nie bylo. A po tym jak skonczyl, posciskalam jeszcze chwilunie sama (pare razy doslownie) i takie tyci, tyci maciupkie, ledwo widoczne, ale jednak - w 2 miejscach sie pojawilo 😆 🙃 Poprawil mi sie humor nawet, jesli z tego nic nie wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilonka mamy to samo. Nawet przy kapaniu 🙂 ha ha. martwie sie bo maly kilka razy jakby go osikal po mimo mocnego zapinania pampersiaka. I tak lekko jak by odchodzil... ale nic nie ruszam i niczym nie smaruje... tak na "powietrzu" jest.Dziekuje za odp :****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mada dobre na kikuta są jeszcze taki gotowe gaziki Leko są dużo tańsze od octeniseptu a działają tal samo. A wiecie, ze jeśli ktoras była pozszywana to octeniseptem też sobie może psiknac na pizdzioche szybciej się goi 🙂
dzisiaj na zmianie super położna poradziła mi jak ogarnąć ten bol i skamieniałe piersi i pomogło. Kazała mi iść pod prysznic pochylić się do przodu i ciepła wadą robić ósemki wokół piersi i tak 20 min i potem przystawić małego do cyca. Ulga niesamowita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hero 🙂 my oszukiwanie rodzicow mamy opanowane perfekcyjnie - zawsze sie zdarzy. Powinni sprzedawać takie kapturki na studiami dla chłopców 🙂
My od wczoraj w domku 🙂 i w końcu się wyspalam!!! Zprzerwami co 3 h ale zawsze!
Karmienie śpiocha piersią to masakra... Chwilę possie i pada... Ambicje Życki rosną i bola!

MadziaW a pro pod sieci mamy to wczoraj przeszłam samą siebie 🙂 wyobrazcie sobie ja w majtkach w kolanach plus CYCOLE oblozone kapusta i owinięte folią spożywczą 🙂
my ograniczamy poród a to że nasi mężowie nie uciekają po takim widoku 😁!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha no tak. Myślę, że to jest dobry pomysł. Z tego pisałaś macie rodzinę w wawie a my tam często bywamy wiec może jakos w stolicy sie złapiemy 🙂 barany rządzą 🙂 Też chciałam, żeby Gucio przed 21 sie urodził 🙂
A my dopiero jutro wychodzimy bo 3 doby muszą minac z antybiotykiem, ale wyniki lepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki?

Piękna pogoda dziś na razie 15 stopnii, ale o 14stej ma być 18:|. Już mi sie marzą spacerki. Korzystając z okazji że mała śpi wyszła sobie trochę na taras połapać tych pierwszych ciepłych promyków słońca 🙂.

Kiedy zaczynacie werandować malucha? Mi położna kazała już w tym tyg zacząć. Także myśl jutro pierwsze przymierzenie 10 minutowe zrobić jak będzie spała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola! co TY... o tym samym pomyślałam jak rano tutaj weszłam a nie było Cie widać 😜 nigdzie się nie wybieram... przynajmniej nie na porodówkę...
nasze Mamusie już o pieluszkach, kupkach, cyckach, pępuszkach a my? co by tu posprzątać;].. oby tylko humor nas nie opuścił i pozytywne nastawienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,

my ze względu na oczko jesteśmy po wizycie u lekarza. Mamy kropelki, prawdopodobnie kanalik łzowy jest zablokowany. To częste u noworodków. Niestety doktor mówi że infekcja bedzie miała tendencję do nawracania, aż mała sama z tego wyrośnie 😞

Ilona pytałam własnie dzisiaj o werandowanie, a mamy dzieci w tym samym wieku 🙂
No więc jeśli tak jak Madzia pisze jest bezwietrznie to spokojnie 10-15minut już można by wyjść. My niestety musimy się wstrzymać jeszcze 7 dni, tak jak mała przyjmuje lek. Mam tylko wietrzyć pomieszczenie w którym śpi, w momentach jak tamnie przebywamy.

Otworzyłam okno i już mam pierwszą muchę w domu 😁 a taka ożywiona że nie mogę jej dorwać 😎

Używa któraś z Was pieluchy Dada z biedronki?
Pampersy idą jak woda, zastanawiam się czy Dada nie kupić, są tańsze, a przecież i tak wszystko idzie w kosz.

Madzia wspominałaś coś i kikucie pępkowym. Spokojnie, Aniela kończy jutro 2 tygodnie i jeszcze do końca jej nie odpadł. Wisi dosłownie na jednej żyłce. Psikam Octaniseptem, staram się w kąpieli zbytnio nie moczyć i pampersik zakładam z przodu na zakładkę, tak żeby nie przykrywał pepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj idę na wizytę (miałam przyjść jak nie urodzę). Może jak mi mój gin tam pogrzebie to coś zdziała, bo nic innego nie chce, nawet grabienie wczoraj nic nie dało 😆
Masz jeszcze jakąś zaplanowaną wizytę u lekarza? Jakieś masaże szyjki itd.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam już nic a nic... w poniedziałek 22go mam przyjść na KTG i po skierowanie do szpitala... ja się lecze prywatnie więc nawet żadnego masażu szyjki mi lekarz nie zaproponował... pozostaje mi więc czekać i dopingować Synka 😉 zleciłam już mężowi żeby pogadał z Nim jak facet z facetem. może coś da 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja chodzę prywatnie i nie wiem czego się spodziewać 🙂 No nic, zobaczymy wieczorem.

A dziewczyny...wspominałyście,że torby Wasze do szpitali były z pękającymi w szwach zamkami więc może podpowiedzcie co uważałyście za koniecznie a tego wcale nie użyłyście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampersy idą jak woda, zastanawiam się czy Dada nie kupić, są tańsze, a przecież i tak wszystko idzie w kosz.


Aguś ja dostałam paczkę od położnej z próbkami i właśnie tam były dwie pieluszki Dody. W szpitalu od towarzyszki doli z sali też dostałam jedną pieluszkę na spróbowanie, bo bardzo sobie chwaliła.
Powiem szczerze, że z tych próbek mogę stwierdzić że różnica jakościowo między pampersami a dodą jest minimalna. A cenowo jest radykalna z tego co wiem. Szkoda że się tak późno zorientowałam bo do 14 kwietnia była promocja w biedronce na rozmiar 2 i kolejne - dwie paczki (156 szt- dwójek) kosztowały 50 zł. Na przyszłość bym sobie kupiła i spróbowała.

Na razie lecimy na pampersach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola - ja wprawdzie bardzo krotko w szpitalu bylam, ale:

kosmetyki - szczoteczka do zebow, pasta, jakis zel pod prysznic - tego typu rzeczy- wiadomo. Plus uwazam, ze dobrze miec dezynfektant do rak.
Recznik/-i - koniecznie.
Szlafrok - jak dla mnie koniecznie (tzn jakos mniej krepujaco czlowiek sie czuje jak paraduje po szpitalnyc korytarzach)
majty jednorazowe - koniecznie (albo stare, ktore mozna wyrzucic; jednorazowe sprzedaja zazwyczaj w paczkach i nie kupuj drastycznie mniejszych niz rozm. przed porodem)
podpaski - koniecznie
co do ciuchow to ja wzielam na wyjscie znow wiecej niz potrzebowalam. Gacie te, w ktorych przyszlam i bluzka na zmiane wystarczyly (ale to moze maz doniesc tyko w domu mu przygotuj, zeby wiedzial, tzn te rzeczy na zmiane 😜)
stanik/-i na zmiane - dobrze takie do karmienia, bo latwiej
koszule nocna/pizame na zmiane jakby jakis wypadek przy pracy byl
skarpetki dodatkowe warto miec - niektorym mamom zimno, niektorym goraco, ale malo miejsca zajmuja, wiec...
za duzo ubranek dla malenstwa tez nie ma co brac
recznik dla malenstwa - ale przeciez jak sie nie weznie to chyba dzadza, nie?
pieluszki, chusteczki to wiadomo
ja jeszcze mialam chusteczki do dezynfekcji powierzchni na wszeki wypdek, ale chyba nie skorzystalam
a woreczkin na zuzyte pieluszki sie tez przydaja, choc moze nie sa konieczne
aparat, telefon, ladowarki
pieniadze na wszelki wypadek, jakby na miescu trzba bylo cos dokupic
jakis zeszyt czy notesik i dlugopis (ja zapisywalam pory karmienia malego i dugosc, zeby poloznej powiedziec - ale to mozesz sobie na tel zapisac)
zegarek z sekundnikiem - sekundnik dobry na porod (ale w szpitalu pewnie maja)
gumki do wlosow - koniecznie

nie pamietam czy jeszcze cos, ale z tych rzeczy na pewno korzystalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...