Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
haha Rudzielec ja dzisiaj nawet za swoje prasowanie sie nie biore 😁 chyba wczoraj troche za mocno się przemęczyłam 😁

Dziewuszki czy wy paluchami jesteście w stanie wyczuć swoją szyjkę? 🤪 bo ja tam wsadziłam palca grzebalca ale ni diabła szyjki nie znalazłam.. 😮


palca grzebalca haha dobre okreslenie 🙂 powiem CI szczerze ze ja nawet nie mam pojecia jak mam ja wyczuc :/ bez kitu nie wiem co ja tam dotykam hehe nie potrafie powiedziec czy wyczuwam swoja szyjke czy nie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A ja swoją szyjkę wymacałam 😎 Ale mam wrażenie, że jest jakaś taka rozpulchniona, więc na dzisiaj koniec roboty, będę się oszczędzać, bo nie mam zamiaru jeszcze rodzić 😉 Wizytę kontrolną mam 29 kwietnia, ale 22 mam pobranie na paciorkowca, więc i tak będzie mi ginek zaglądał w pisię, to sprawdzi, co tam się dzieje. Ja też padam dzisiaj na twarz, byłam na szkole rodzenia, potem na małych zakupach, ogarnęłam dwie szafki w kuchni i na wieczór mam w planach prasowanie 😉 A jutro na 16.30 idę na warsztaty Bezpieczny Maluch. Zastanawiam się tylko, jak ja tam wysiedzę 4 godziny? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi ostatnio to ginekolog wymacał pochwę i mówił że jest rozpulchniona. A o szyjce tylko tyle że jest zwarta i zamknięta. Za tydzień mam wizytę więc zobaczymy co tam doktor powie.
Jestem jakaś taka zmęczona że najchętniej bym się spać położyła. Ale ma do mnei wpaść koleżanka, odkąd razem nie pracujemy (czyli prawie rok) spotykamy się tak 2-3 razy w miesiącu, żeby nie utracić tej przyjaźni. A znamy się jakoś od 8lat. A że ona pracuje na zmiany więc nie jest łatwo.
A do tego mój kochany mnie zdenerwował. Zadzwonił o 15 że zostaje dłużej w pracy do 17. Pół godziny temu zadzwoniłam gdzie jest to mi mówi że wychodzi. A z pracy do domu ma jakieś 3km plus wyjście przez bramę, a jeździ autem. A jeszcze go nie ma. Ciekawe co to będzie jak trzeba do porodu jechać, praca pracą i zazwyczaj mnie to nie rusza, ale z drugiej strony bezpieczniej się czuję jak jest w domu.
Chyba marudzę ale zaczynam się stresować tym że to już nie wiele zostało 😞 I czy w porę rozpoznam kiedy się zacznie poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa i bardzo dobrze, smacznego! Należy się nam teraz rozpieszczanie maksymalne 😎 😆
Malina z pewnością rozpoznasz, że już się zaczyna, a nerwy są zupełnie normalne w ostatnich tygodniach. Ja dziś wpadłam w panikę, gdy moja przyjaciółka urodziła, bo zdałam sobie sprawę, że TO już naprawdę blisko... A gdy zacznie się akcja porodowa Twój mężuś rzuci wszystko tak jak będzie stał mi w oka mgnieniu będzie już przy Tobie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nihasa napisał(a):
A ja właśnie wypiłam Karmi malinowe bo miałam meeega ochotę i mały teraz robi dyskotekę w brzuchu 🙃


Smacznego Nihasa 😁 Ja wlasnie zrobilam sobie przerwe w prasowaniu ,pozeram salatke owocowa...i ogladam 1 z 10 Trzeba Stachurka troche doksztalcic... 😁 choc smiejemy sie ze bedzie ksiedzem bo w kosciele strasznie wariuje 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Smacznego Nihasa 😁 Ja wlasnie zrobilam sobie przerwe w prasowaniu ,pozeram salatke owocowa...i ogladam 1 z 10 Trzeba Stachurka troche doksztalcic... 😁 choc smiejemy sie ze bedzie ksiedzem bo w kosciele strasznie wariuje 🙃 🙃 🙃




mój synek też zawsze całe msze szalał w brzuszku....obecna dzidzia też 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela91 śliczne fotki...pamiątka na całe życie...ja niestety zawsze dostaję tylko 1-2 fotki samej buźki...ale i tak mi to wystarcza 🙂

widzę,że nie tylko ja sobie dogadza...piwko karmi,cappucino mmmmm
a u mnie dziś galaretka z owocami i śnieżką na nasze wspólne seanse 'barwy szczęścia" i "na dobre i na złe" 😁
byłam się przejść u mamusi i najadłam się zupy ogórkowej i kopytek
i dziś na pewno nie będzie mi się dobrze spało...już mam mega kwasy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
marcysia widze ze nadal nie jestes pewna ze to bedzie corcia 😉



sama już nie wiem...lekarz na połówkowym mówił,że córcia i całe badanie gadał "malutka".teraz na usg nie widział,bo zakrywało pytką...dziś szłam do mamy i kto mnie spotkał to mówił,"jak ty dobrze wyglądasz...chyba będzie chłopak co?" 😮 😮 😮

i sama już wątpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec podziwiam Cie ja ledwo ogarniam forum majówek a Ty jeszcze kwietniówki podlądasz 🙂 🙂
Angea91no swietne te fotki super maluch,poglaszcz od cioci 🙂
Mój na kazdym USG pokazuje pisiorka i jajka mam nadzieje,ze to nie oznacza,że bedzie striptizerem 😁 :P 😁
Co do ubranek ja kupiłam 3 komplety na 56 tak \"awaryjnie\" ale wiekszosc pokupowalam 62 i wieksze.Wydaje i sie,ze 56 to za malutkie,wiec kupiłam na wypadek gdyby małemu spieszyło sie na świat.Ja to sie tak sprytnie urządziłam,że ubranka ma poprac mój Piotrek,a w piatek po południu przychodzi do mnie mama i bedziemy prasowac i plotkowac 🙂 U nas w domu jest tak,ze ja uwielbia gotowac,robic zakupy spozywcze równiez,odkurzac a np prasowanie,pranie nalezy do ulubionych zajec P wiec super sie złożyło,bo sie uzupełniamy 🙂
Co do kawy to ja tez codziennie pije lekka i nic mi nie jest,ale uwazam,ze prowadze teraz mega zdrowy tryb zycia odkad zaszlam w ciaze 🙂 a sypiam super od 00-9/10 z przerwą na siusiu i pomasowanie malego,bo on najbardziej kreci sie wlasnie w nocy 🙂
marcysia86 ja mysle,ze bedzie dziewczynka 🙂
Nihasa tak sie artwilas,ze urodzisz za wczesnie,a juz jutro zaczynasz 38 tc super!!*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Usmiechnieta napisał(a):
BettyPe napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
BettyPe napisał(a):
Usmiechnieta napisał(a):
oliczeko napisał(a):
hejka, hejka!!
jak sie spało?? Ja dziś o dziwo nie byłam w nocy w kibelku na siusiu 🙂 i przespałam całą noc 🙂
Dziś mam wychodne 🙂 Najpierw idziemy do męża na mecz piłki ręcznej, a poźniej gdzieś na piwko ze znajomymi. Na pewno wybierzemy lokal gdzie można dobrze zjeść bo jestem wielkim łakomczuchem a ja nie wytrzymam kilku godzin bez jedzonka 🙂 oni będa pili piwko to i ja muszę mieć jakąś przyjemność. Dobrze że będę miała towarzyszkę w 25tc 🙂

W nocy jak się przeciągam ciągle łapią mnie te skurcze w nogach ( łydki i uda) w szczególności jak napinam mięśnie 😞 Któraś ma coś takiego?

oliczeko ja miałam straszne skurcze, a teraz mam sporadyczne, bo lekarz kazał mi brać MagneB6 2 razy dziennie, a jakby kurcze nie ustępowaly to nawet 3x na dobę. Bardzo pomaga!!!!


Z tego co ja wiem to wit B6 przepala pokarm i bierze się ją jeśli nie chce się karmić piersią...


Nie żartuj! Na prawdę? Ja w aptece prosiłam o taki magnez, który można brać w ciąży i ten mi dała 😮 muszę o tej B6 koniecznie poczytać....


Na ostatnim spotkaniu położna o tym wspominała, że jeśli magnez to bez wit B6, popytaj ginekologa albo położnej, nie chcę Cie wprowadzać w błąd, takie info dostałam od położnej...


przed chwilą czytałam artykuł na temat wit B6
http://zdrowe-zywienie.wieszjak.pl/ciaza-i-karmienie-piersia/287092,2,Witamina-B6-wazna-w-ciazy.html
i wg tego artykułu wit B6 jest niezbędna w ciąży 😮 jak tu być mądrym, jak z różnych profesjonalnych źródeł płyną inne informacje 🤨


Właśnie wrócilismy ze szkoły, dopytałam, a więc wit B6 rzeczywiście w ciąży jest niezbędna, można zazyważ wraz z magnezem, nie można natomiast przesadzać z nią w czasie karmienia, bo przepala ale tylko jeśli np bierzesz 3 razy dziennie, bo jesli masz skurcze w nogach to musisz wziąść ten magnez z B6, tak więc przepraszam że namieszałam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!!! Mnie dziś rozpiera energia, chociaż miałam, ciężką bezsenną noc. Odebraliśmy dziś łóżeczko i pościel, i już złożone, a pościel wyprana i jutro prasowanko 😉 już nie mogę się doczekać, kiedy będzie w nim spało nasze dzieciątko.
Marcysiu ja też mam wątpliwości co do tego czy to dziewczynka, lekarka potwierdziła to tylko na jednym usg, a później już nic nie mówiła, a poza tym tak jak w Twoim przypadku, niektórzy mi mówią, że wyglądam na chłopca. Chociaż jak byłam w ciąży z moim synkiem, nie miałam żadnych dolegliwości, zupełnie nic mnie nie bolało, a ta ciąża jest zupełnie inna i o wiele ciężej ją przechodzę. Ale jeszcze tylko kilka tygodni i będziemy miały 100 % pewności. 🙃 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
Nihasa napisał(a):
Mi dopóki się brzuch nie obniżył to miałam mega zadyszki nawet jak stałam dłużej. Uderzenia serca wtedy na poziomie właśnie 120 strasznie ciężko mi było a teraz jest luzik serducho bije ok 80 na minutkę oddycha się leciutko 🙂 Zgagi jako takiej nie miałam w ciąży czasami sporadycznie coś mnie złapie na chwilkę i to tyle 😁 dzisiaj mam megaaa lenia nawet mi się ruszać nie chce i generalnie jakoś wszystko mi jedno taki głupi dzień.. 😮


To nie dobrze bo ja rozmyslalam ja Cie tu przetransportowac z Sochaczewa do Piaseczna bo kolejne prasowanie sie szykuje 😁


To zahaczcie jeszcze o Bemowo 🙂
Ja dziś cały dzień mam ciśnienie 159/97 i tętno pow.100 nie wiem o co biega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Rudzielec podziwiam Cie ja ledwo ogarniam forum majówek a Ty jeszcze kwietniówki podlądasz 🙂 🙂
Angea91no swietne te fotki super maluch,poglaszcz od cioci 🙂
Mój na kazdym USG pokazuje pisiorka i jajka mam nadzieje,ze to nie oznacza,że bedzie striptizerem 😁 :P 😁
Co do ubranek ja kupiłam 3 komplety na 56 tak \"awaryjnie\" ale wiekszosc pokupowalam 62 i wieksze.Wydaje i sie,ze 56 to za malutkie,wiec kupiłam na wypadek gdyby małemu spieszyło sie na świat.Ja to sie tak sprytnie urządziłam,że ubranka ma poprac mój Piotrek,a w piatek po południu przychodzi do mnie mama i bedziemy prasowac i plotkowac 🙂 U nas w domu jest tak,ze ja uwielbia gotowac,robic zakupy spozywcze równiez,odkurzac a np prasowanie,pranie nalezy do ulubionych zajec P wiec super sie złożyło,bo sie uzupełniamy 🙂
Co do kawy to ja tez codziennie pije lekka i nic mi nie jest,ale uwazam,ze prowadze teraz mega zdrowy tryb zycia odkad zaszlam w ciaze 🙂 a sypiam super od 00-9/10 z przerwą na siusiu i pomasowanie malego,bo on najbardziej kreci sie wlasnie w nocy 🙂
marcysia86 ja mysle,ze bedzie dziewczynka 🙂
Nihasa tak sie artwilas,ze urodzisz za wczesnie,a juz jutro zaczynasz 38 tc super!!*


Chcialam zaznaczyc ze przygotowuje sie psychicznie podczytujac kwietniowki 😁 a Ty pracujesz wiec nie masz czasu 😜 a ja siedze w domu i czasami musze zrobic sobie mala przerwe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KarolinaMotyl napisał(a):
Rudzielec podziwiam Cie ja ledwo ogarniam forum majówek a Ty jeszcze kwietniówki podlądasz 🙂 🙂
Angea91no swietne te fotki super maluch,poglaszcz od cioci 🙂
Mój na kazdym USG pokazuje pisiorka i jajka mam nadzieje,ze to nie oznacza,że bedzie striptizerem 😁 :P 😁
Co do ubranek ja kupiłam 3 komplety na 56 tak \"awaryjnie\" ale wiekszosc pokupowalam 62 i wieksze.Wydaje i sie,ze 56 to za malutkie,wiec kupiłam na wypadek gdyby małemu spieszyło sie na świat.Ja to sie tak sprytnie urządziłam,że ubranka ma poprac mój Piotrek,a w piatek po południu przychodzi do mnie mama i bedziemy prasowac i plotkowac 🙂 U nas w domu jest tak,ze ja uwielbia gotowac,robic zakupy spozywcze równiez,odkurzac a np prasowanie,pranie nalezy do ulubionych zajec P wiec super sie złożyło,bo sie uzupełniamy 🙂
Co do kawy to ja tez codziennie pije lekka i nic mi nie jest,ale uwazam,ze prowadze teraz mega zdrowy tryb zycia odkad zaszlam w ciaze 🙂 a sypiam super od 00-9/10 z przerwą na siusiu i pomasowanie malego,bo on najbardziej kreci sie wlasnie w nocy 🙂
marcysia86 ja mysle,ze bedzie dziewczynka 🙂
Nihasa tak sie artwilas,ze urodzisz za wczesnie,a juz jutro zaczynasz 38 tc super!!*


Ciocia maluch poglaskany az sie przewiercil z radosci jak uslyszal ze Ciocia Karolina przesyla glaskanko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale naskrobałyście! Już nie pamiętam co miałam pisać 😮
waniliaoczywiście Ciebie miałam na myśli z tą dostawką 🙃 sprawdzałaś na tych stronkach co Ci podałam? A powiedz mi jeszcze czy Ty byś chciała z tym siodełkiem jak przy rowerze czy prostokątne siedzisko?

Co do sprawdzania szyjki, to najwięcej klk z kwietniówek może powiedzieć, bo jej to spokoju nie dawało 😁 i też pisała o palcu grzebalcu 🤪

Gawincedaje jakieś 24 godzi. i będzie tulić swoje maleństwo.

Na te brzuszki szpiczaste czy okrągłe/chłopak czy dziewczynka nie ma reguły, także tym się nie sugerujcie.
Swoją drogą ciekawe czy będzie jakaś niespodzianka u nas 😉

Angela słodziaszek ten Twój Alex 😘

Ja dzisiaj byłam na 4 godzinnym spacerze, w drodze powrotnej zaliczyłam kilka sklepów i ledwo doczołgałam się do domu, a po drodze jak na złość żadnej ławki nie było. Ale jak wpadłam do domu, to od razu na kanapę i nogi do góry i dochodziłam do siebie.
Nie chcę Wam tu smęcić dziewczyny, ale jakoś mam złe przeczucie, że coś pójdzie nie tak. Obym w złą godzinę tego nie napisała 🤨 i jakby tego było mało, to już cztery razy śniła mi się moja zmarła babcia cioteczna w ciągu tej ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 ja też stale tak źle myślę,też śniła mi się już ze 2 razy moja zmarła babcia,do tego na około same nieszczęścia.dziadkowie z którymi mieszkamy,dziadek 86 lat miał udar i paraliż....leży już tak od października w domu...jest ciężko opiekować się takim starszym człowiekiem....mąż już 4 miesiąc bez pracy(idzie dopiero od poniedziałku).więc wypłatę dostanie w maju i to marne grosze.
w zeszły czwartek zmarł nagle w nocy na zawał dziadków zięć.wszyscy w rodzinie tak chowali dziadka,a on sobie leży a tu nagle młody chłop i padł jak kawka.

moi bliscy znajomi od stycznia zmagają się się stale z choróbskami dwójki dzieci,jak nie grypa,to jelitówka,to silna alergia a nawet gronkowiec 😮

aż boję się tego 2013 roku 😮.......oby tylko szczęśliwie urodzić zdrowe dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim 🙂 🙂

Właśnie pożeram michę musli z jogurtem i wychodze na zwiedzania szpitala 🙂 Mamy takie wyjście w ramach szkoły rodzenia, mamy zanotować wszystkie pytania i popytać co będzie potrzebne w szpitalu, do tego zobaczymy porodówkę i małe dzieciaczki 😁 Nie moge się doczekać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, no, moje Panie, zaraz ustawię Was w rządku i jednej po drugiej będę dawać klapsy na goły tyłek!!! 😠 Co to za czarnowidztwo???!!! Jesteście w pięknych, zdrowych ciążach, macie kochających mężczyzn, więc czego chcieć więcej? Ja też mam dziwne, głupie, a czasami straszne sny, ale mam takie od zawsze, poza tym, to tylko praca naszego mózgu, a nie obraz ze szklanej kuli 🤢 Ja uważam, że wręcz przeciwnie, to będzie i jest cudowny rok! Wszędzie dookoła ciężarne Mamusie lub te już wypakowane i najczęściej to te ciąże wyczekane, te, którym lekarze nie dawali szans, ciąże po poronieniach, ciążach pozamacicznych, nieudanych inseminacjach i innych przykrych doświadczeniach. Wiosna się opierdziela i u wszystkich jakoś tak kasiorka się szybko rozchodzi, ale mamy bezcenne Skarby, więc proszę mi się tu ładnie położyć, zamknąć oczka, uśmiechać się od ucha do ucha i porozmawiać z Waszymi Bąbelkami, a cały świat będzie w różowych barwach 🙂 No! 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzisiaj znowu niedospana jakaś masakra 😞 wstałam o 9 ale pospałabym jeszcze gdyby nie głód, oszaleję chyba. Do tego bolą mnie nadgarstki i od rana mam te skurcze a'la na okres. Nie są jakoś mega bolesne i nie trwają długo ale czuję je 😞 Chyba muszę zacząć notować co i jak bo popołudniu mam spotkanie z położną i KTG. A jak by tego było mało to jestem jakaś opuchnięta 😞 Chodzi mi o twarz, bo ręce i kostki to już chyba się przyzwyczaiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Kluseczki 🙂
Grazynko - Uwielbiam Cie 🙂 zawsze masz pozytywny obraz na swiat 😜 i bardzo dobrze ,masz racje 😉

marcysia nie martw sie ...w zyciu bywa roznie ,czesto jak cos sie wali to po calosci wiec tego wszystkiego juz nadto teraz juz tylko Cie czeka szybki łatwy porod i zdrowa sliczna corcia ktora Wam wszystko wynagrodzi 🙃

klk1509 nie boj żaby 😜 nim sie obejrzysz a po Tobie zapewne w niedlugiej przyszlosci bedziemy My 🙂 A czerwcoweczka na szczescie ma sie dobrze choc mysle ze wolalaby byc jeszcze w 2 paczku 😉 No wiec moja droga musisz chyba zaczac szalec bo Cie przescigniemy 🙃

Malinko jak wrocisz z KTG daj znac jak tam z tymi Twoimi skurczami ..moze to własnie Ty bedziesz pierwsza 😉
Martus napewno wszystko bedzie dobrze 😘 i nie wolno Ci tam myslec! choc wiem jak to jest bo ja tez dumam co to bedzie bo nie wiem co mnie czeka... Ale tyle czekałam na tego mojego Stachurka ze przezyje wszystko 🙃 🙃

Betty zwiedzaj idopytaj sie wszystkiego a napewno bedziesz duzo spokojniejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...