Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No nie wiem czy tak brzuszek jeszcze nie urośnie, mi się wydaje że mój ciągle rośnie. Zasmuciłam się ostatnio jak zobaczyłam się na zdjęciach, brzuszek niby nie duży, ale przybrałam na twarzy. Uda też powiększył swój obwód widzę po spodniach, już ledwo się wciskam. A co gorsza cięgle chodzę głodna i bym tylko jadła.
Zazdroszczę tym co miały już wizyty, ja idę dopiero w piątek. Chciałabym się upewnić,
że z kluską wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini szczeka mi opadla. szok. co za tupet. szczerze? ja bym odmowila..
to prawda, dziecku się nie odmawia. ale w takich okolicznościach to chyba nikogo by to nie zdziwilo.. a tak, sakrament na odwal się. sama jestem matka chrzestna trzech dziewczynek, to zaszczyt i mimo ze nie jestem jakos bardzo wierzaca, kazde przygotowanie do tego sakramentu brałam bardzo poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue - Życie nauczyło mnie bycia asertywną. Nigdy przenigdy nie zgodziła bym się na taki układ i chore rozwiązanie. Bo można by poczekać pół roku, zrobić wspólny chrzest Waszych dzieciaków, mogli by poczekać na Ciebie skoro im zależy. Jak Ci się nie podoba takie traktowanie Ciebie i cała ta sytuacja to stanowczo odmów, nawet nie ma co się tłumaczyć. Ja bym w takim cyrku również nie chciała brać udziału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini nie rozumiem ludzi który kobiecie w ciąży takie hocki odwalaja powinni takich od razu .........ja bym chyba powiedziała że jeśli inna kobieta będzie za ciebie na chrzcie to nie widzę powodów żeby to ona nie była chrzestną. Trzymaj się kochana.
My miałyśmy w piątek wizytę i moja córeczka to też kruszynka 1.980 pokazywał mi lekarz na wykresie ze mieści sie w normie i my z mężem jesteśmy nie duży to dziecko też nie będzie duże ale i tak jak wyszłam z mężem z gabinetu to popłakałam sie ze pewnie zle sie odżywiam i za mało odoczywam i to przeze mnie. Ja liczyłam ze do terminu urodzę a on do mnie że z reguły pierwsze dziecko rodzi sie po terminie to nie mam co liczyć ze do 20 czerwca urodzę a ja bym tak chciała 13 . Wymiary z usg to nawet 7 lipca pokazały 😞.
Mam to w nosie oby mala byla zdrowa i poród przebiegł prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Hej laski
Ja pierwsze rozstępy dostałam na udach jak dorastałam, więc sie do nich przyzwyczaiłam, teraz smarowałam brzuch regularnie ale zapomniałam o regularnym smarowaniu biustu, ud i tyłka więc na brzuchu nic nie mam za to na piersiach są, na udach są też nowe i na tyłku to samo, dobrze, ze robią stroje kąpielowe ze spódniczkami i że wymyśli pareo 😁 No i chyba muszę zmienić strój kąpielowy na jednoczęściowy i taki, żeby biust był bardziej zakryty 🙂 A tak po za tym to każdy ma jakieś wady wiec nie ma co się przejmować rozstępami. 🙂 Są gorsze zmiany skórne a ludzie też muszą z nimi żyć. Także głowa do góry i cieszmy się naszymi dzieciaczkami, facetów już mamy stałych więc i tak nas kochają i nasze rozstępy też 🙂 Oni przecież też nie młodnieją tylko się zmieniają hm na grubszych, na tych z piwnym brzuszkiem, na łysiejących, na tych z większymi zmarszczkami hehe 😁


agapit bardzo mi się spodobało Twoje podejście do sprawy rozstępowej 🙂 Fakt faktem nasi mężczyźni też mają defekty i ich tolerujemy i kochamy za to,że są jacy są więc w drugą stronę powinno być podobnie 😆 Rozbawiłaś mnie i mojego mężusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13, to obie mamy kruszynki w brzuszkach. Czuję dokładnie to co Ty z tym odżywianiem. Tym bardziej, że ja przytyłam w ciąży tylko 4 kg mimo wpychania w siebie znacznych porcji jedzenia. Pociesza mnie to, że powolutku ale rośnie. Przez 5 tygodni przytyła 700 g więc jest postęp.

Dziewczyny, co do chrztu... Rozmawiamy z mężem, myślimy jak to załatwić. Oni nie będą chcieli przełożyć terminu bo razem z chrzcinami biorą ślub kościelny i goście mają setki kilometrów do przejechania. Chcą za jednym zamachem. A jeszcze to rodzina Emka, to tak trudniej odmówić niż swojej. Nie wiem, mam jeszcze chwilę na decyzję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja kruszynka co 3 tygodnie przybierała 400 gram a teraz nie cale 300 😞 i zawsze mieściła się po środku widełek wagowych a teraz mimo tego ze mieści się w normie to jest poniżej średniej. Ja od początku ciąży przytyłam 10 kg ale od jakiś 2 miesięcy waga raczej stoi w miejscu może 1 kg na + . Od ostatniej wizyty niezbyt się oszczedzalam wiec teraz więcej wypoczynku, regularne posiłki i zobaczymy co będzie.
Najważniejsze żeby były zdrowe te nasze dzieciaczki, może będziemy miały lżejszy poród 😁 a później je podkarmimy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do teściów i wózka to niech sobie myślą co chcą. My kupiliśmy wózek za własne pieniądze a co to za dokładanie się po zakupie. Jak jedziemy do nich to ich częściowo olewam 😜 . Mój maz chyba też zrozumiał że za bardzo się wtrącają oby o tym nie zapomniał za szybko. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
polecam odwiedzić dziś Lidla i Biedronke. jest sporo fajnych rzeczy dla dziecka w bardzo przyzwoitych cenach. Pieluchy Pampers i Dady, chusteczki wraz z pudelkami, śpiochy, reczniki z myjkami, pieluszki tetrowe, zabaweczki itd. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Dobrze, że przypomniałaś bo muszę tetrowe kupić. I strone Lidla odwiedzić. Dziś w nocy w końcu się wyspałam! Dla tych Mamusiek ktore męczy zgaga- wczoraj farmaceutka polecila mi GEALCID , wieczorem wzięłam pół tabletki i pomogło na całą noc i cena tez przyzwoita,bo za 24 tab 12 zł. Jak na razie najlepsze dla mnie. Jak sobie pomyśle, że został mi miesiąc, to zaczynam sie bać! I co chwila ktoś się pyta czy boję się porodu. Tak, boję się! Boję się jak cholera!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teraz będziemy panikować z tym porodem. Musimy dać radę, ja po moich nie najlepszych doświadzczeniach porodowych zdecydowałam się na drugie dziecko więc chyba nie będzie tak źle, staram się o tym nie myśleć i tak jest najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
witajcie,
polecam odwiedzić dziś Lidla i Biedronke. jest sporo fajnych rzeczy dla dziecka w bardzo przyzwoitych cenach. Pieluchy Pampers i Dady, chusteczki wraz z pudelkami, śpiochy, reczniki z myjkami, pieluszki tetrowe, zabaweczki itd. 😉


W gazetce widzałam fajne koszule i kocyki dziecięce w biedronce. Szkoda, że już mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
fijolek napisał(a):
witajcie,
polecam odwiedzić dziś Lidla i Biedronke. jest sporo fajnych rzeczy dla dziecka w bardzo przyzwoitych cenach. Pieluchy Pampers i Dady, chusteczki wraz z pudelkami, śpiochy, reczniki z myjkami, pieluszki tetrowe, zabaweczki itd. 😉


W gazetce widzałam fajne koszule i kocyki dziecięce w biedronce. Szkoda, że już mam.

wiesz co, te kocyki szału nie robią. są dość ze słabego polarku, a dodatkowo myślę sobie ze na lato polarek to slaby pomysl. lepiej poszukać bawełniane kocyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
fijolek napisał(a):
witajcie,
polecam odwiedzić dziś Lidla i Biedronke. jest sporo fajnych rzeczy dla dziecka w bardzo przyzwoitych cenach. Pieluchy Pampers i Dady, chusteczki wraz z pudelkami, śpiochy, reczniki z myjkami, pieluszki tetrowe, zabaweczki itd. 😉


W gazetce widziałam fajne koszule i kocyki dziecięce w biedronce. Szkoda, że już mam.

Kupiłam kocyk. Mięciutki i kilka wzorów do wyboru. Do tego pieluchy flanelowe i ręczniczek. Po body już wyciągałam rękę ale rozsądek zwyciężył - ciuszków mi nie brakuje. Zastanawiałam się jeszcze nad torbą ale rozlazłe jakieś były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przy synku miałąm 4 kocyki, w tym jeden taki porządniejszy i cieplejszy. Potem miał do przedszkola i nic z nim się nie stało. Używałąm wszystkich kocyków, to do wózeczka wyścieliłam, na przykrycie i tak naprawdę każdy mi się przydał. Teraz też mam cieplejsze i też bawełniane bo pora roku inna. A te z biedronki to mi wzory się podobają z tym że bywało, że na ulotce co innego a w markecie też co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Zucchini i Ania13 nie denerwujcie się moja koleżanka z pracy w ciąży przytyła tylko 5 kg i urodziła dziewczynkę 3200 zdrowa kruszynka. A druga przytyła jak baniak i 3300 córkę ma. Więc dobrej myśli bądźcie.


Też tak myślę, nie denerwujcie się. Kiedyś dzieciaczki rodziły się mniejsze i były zdrowe, donoszone a teraz mamy te witaminki i różnie bywa. Ja urodziłam się z wagą 2600, wypisana do domu 2300, jestem zdrowa do teraz 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiałam się nad pampersami i znajoma poleciła mi pampersy ale te białe na początek jak dziecko jeszcze robi bardzo rzadką kupkę. Mówi ze świetnie chłoną i jest mniejsze ryzyko odparzenia pupci a później można przejść na zwykle. Co wy na to?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Zastanawiałam się nad pampersami i znajoma poleciła mi pampersy ale te białe na początek jak dziecko jeszcze robi bardzo rzadką kupkę. Mówi ze świetnie chłoną i jest mniejsze ryzyko odparzenia pupci a później można przejść na zwykle. Co wy na to?????

Ja już mam nawet kupioną jedną paczkę i białe chusteczki też z Pampersa. A później przeskoczymy na DADA z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Zastanawiałam się nad pampersami i znajoma poleciła mi pampersy ale te białe na początek jak dziecko jeszcze robi bardzo rzadką kupkę. Mówi ze świetnie chłoną i jest mniejsze ryzyko odparzenia pupci a później można przejść na zwykle. Co wy na to?????

Ja już mam nawet kupioną jedną paczkę i białe chusteczki też z Pampersa. A później przeskoczymy na DADA z biedronki.


Dziewczyny mówicie o tych białych Pampers Sensitive ? Właśnie nie wiem które kupić: zwykłe zielone czy te białe?
Ja Dady planuję ale później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
armiatka napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Zastanawiałam się nad pampersami i znajoma poleciła mi pampersy ale te białe na początek jak dziecko jeszcze robi bardzo rzadką kupkę. Mówi ze świetnie chłoną i jest mniejsze ryzyko odparzenia pupci a później można przejść na zwykle. Co wy na to?????

Ja już mam nawet kupioną jedną paczkę i białe chusteczki też z Pampersa. A później przeskoczymy na DADA z biedronki.


Dziewczyny mówicie o tych białych Pampers Sensitive ? Właśnie nie wiem które kupić: zwykłe zielone czy te białe?
Ja Dady planuję ale później 🙂

My od samego początku lecimy na zieolnych pampkach. Dady niestety uczulaly :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerrytak chodzi mi o te sensitiv.
Nam został do kupienia termometr, jeden ręcznik kąpielowy, termometr do kąpieli, butelkę, lub dwie, termoopakowanie, i tak myślałam żeby kupić kocyk ten z biedronki i włożyć go na spod gondoli zamiast pościeli.
Jak myślicie na ile starczy to opakowanie pampersów 78 szt, nie chciałabym odrazu po szpitalu lecieć do sklepu po pampersy a u nas należy mieć swoje w szpitalu ( oczywiście zakładając ze poleże do tygodnia po porodzie) . Czy to wogóle starczy na tydzień 🙃 a i ile kupujecie opakowań mokrych chusteczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj i jak się okazało ze moje maleństwo to taka kruszynka to muszę zainwestować w ciuszki w rozmiarze54 na wyjście ze szpitala, a miałam naszykowane 62 i tak patrząc na ta pogodę to może jakiś dresik welurowy. Mamusie a wy w co planujecie ubrać dzidziusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Oj i jak się okazało ze moje maleństwo to taka kruszynka to muszę zainwestować w ciuszki w rozmiarze54 na wyjście ze szpitala, a miałam naszykowane 62 i tak patrząc na ta pogodę to może jakiś dresik welurowy. Mamusie a wy w co planujecie ubrać dzidziusia?


Ania ja też pytałam się siostry bo nie bardzo wiedziałam w co małego ubrać na wyjście ze szpitala. I stwierdziłam że będą to śpioszki, kaftanik, jakieś cienkie spodnie i sweterek i oczywiście czapeczka bawełniana. Ale wiadomo że jeszcze może się zmienić bo nie wiadomo jaka pogoda będzie. I cienkim kocykiem przykryć lub pieluszką w drodze ze szpitala do samochodu i ze samochodu do domu. Co o tym myślicie? Co powiedzą mamusie doświadczone w tej kwestii? Bo właśnie też myśle spakować ciuszki małemu na wyjście i właśnie się zastanawiam. Tak jak i zastanawiam się nad rozmiarem, ale chyba w moim przypadku to będzie rozmiar 62 a nie 56.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...