Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mamuśka 2706 super że z małą ( 🙂choć nie taka mała jest) wszystko w porządku.
Gratuluje udanej wizyty.
Tylko się cieszyć że wszystkie nasze brzdace zdrowe są. 🙃
Spokojnej soboty życzę wszystkim mamusią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mamuska2706 gratuluję udanej wizyty i dużej córuni 🙂

A co do wózków to ja upatrzyłam sobie model JEDO FYN 4DS 2013 wersja 3w1. Polski producent, dużo pozytywnych opinii a i cena niewygórowana a ponadto dużo wariantów kolorystycznych. Do tego jedna z największych gondoli dostępnych na rynku, a planuję małego wozić w niej zimą i jest szansa , że zda egzamin z tą wielkością.Z tego, co patrzyłam to inne modele czy Chicco, czy Bebetto itp. mają bardzo wąskie i krótkie te gondole. Jeszcze podoba mi się wózek Peg-Perego i Hartan, ale ten drugi to już dosyć drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Mamuska2706 gratuluję udanej wizyty i dużej córuni 🙂

A co do wózków to ja upatrzyłam sobie model JEDO FYN 4DS 2013 wersja 3w1. Polski producent, dużo pozytywnych opinii a i cena niewygórowana a ponadto dużo wariantów kolorystycznych. Do tego jedna z największych gondoli dostępnych na rynku, a planuję małego wozić w niej zimą i jest szansa , że zda egzamin z tą wielkością.Z tego, co patrzyłam to inne modele czy Chicco, czy Bebetto itp. mają bardzo wąskie i krótkie te gondole. Jeszcze podoba mi się wózek Peg-Perego i Hartan, ale ten drugi to już dosyć drogi.


Mi też się wózki Jedo podobają, koleżanki takie mają 🙂 tylko jest jeden minus.. waga 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Mamuska2706 gratuluję udanej wizyty i dużej córuni 🙂

A co do wózków to ja upatrzyłam sobie model JEDO FYN 4DS 2013 wersja 3w1. Polski producent, dużo pozytywnych opinii a i cena niewygórowana a ponadto dużo wariantów kolorystycznych. Do tego jedna z największych gondoli dostępnych na rynku, a planuję małego wozić w niej zimą i jest szansa , że zda egzamin z tą wielkością.Z tego, co patrzyłam to inne modele czy Chicco, czy Bebetto itp. mają bardzo wąskie i krótkie te gondole. Jeszcze podoba mi się wózek Peg-Perego i Hartan, ale ten drugi to już dosyć drogi.


Mi też się wózki Jedo podobają, koleżanki takie mają 🙂 tylko jest jeden minus.. waga 🙃


Z tego co czytałam Blue to inne modele też za lekkie nie są, bo nawet dochodzi waga do 20kg. A Jedo chyba coś około 12 czy 14kg, jakoś tak 🙂 W sumie to nie ma chyba wózka lekkiego jak piórko, bo jednak stelaż, koła itp. trochę ważą. A nawet patrzyłam po tych droższych za ponad 3tyś zł i też ciężkawe ehh ciężki wybór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja osobiście wybieram X-LANDERA XA 3 w1 .. Są leciutkie, super się je prowadzi i bardzo podobają mi się wizualnie 🙂
Z reszta teraz jest taki wybór wózków że każdy znajdzie coś co mu spasuje .. jak to sie mówi są gusty i guściki 🙂

Co do tych kremów na rozstępy to też uzywam perfecta mama i na razie daje rade.. nic nie wychodzi mimo tego ze brzuch w najszerszym miejscu to juz 99cm :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja osobiście wybieram X-LANDERA XA 3 w1 .. Są leciutkie, super się je prowadzi i bardzo podobają mi się wizualnie 🙂
Z reszta teraz jest taki wybór wózków że każdy znajdzie coś co mu spasuje .. jak to sie mówi są gusty i guściki 🙂

Co do tych kremów na rozstępy to też uzywam perfecta mama i na razie daje rade.. nic nie wychodzi mimo tego ze brzuch w najszerszym miejscu to juz 99cm :O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wyboru wózka, pierwsze co patrzę na wewnętrzną długość gondoli. Przeważnie mają ok 80 cm , a akurat x lander ma 73 cm strasznie mało
Mi osobiście podobają się wózki ,kolor fiolet :
http://allegro.pl/passo-4w1-euro-cart-safety-mimas-4-adac-gratisy-i2951839359.html
http://allegro.pl/jedo-fyn-4ds-2w1-kolekcja-2013-gratis-warszawa-i2948928575.html

Mój brzuszek w najszerszym miejscu ma 98 cm 🙂 a na wadze na tą chwilę równe +5 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to jestem.
Padam z nóg, dobrze że upiekłam placka bo miałam mnóstwo gości. Nawet chyba dzidzia czuje, że jestem zmęczona bo dziś nie wojuje i nie bombarduje mnie od środka. Właśnie czytałam jakieś głupoty w sieci o tym jak dawniej panie sobie radziły z rozstrzyganiem jakiej płci będzie dziecko.
Np:
jeśli masz często ochotę na słodkie i owoce to DZIEWCZYNKA, a jeśli sery i szynka to CHŁOPIEC
Jeśli twój brzuch kształtem przypomina arbuza, twoje włosy nabrały rudego połysku, a piersi są wyjątkowo piękne lub lewa jest większa od prawej to DZIEWCZYNKA, a ciemne otoczki brodawek, jasnożółty mocz, suche dłonie, a włosy na nogach szybciej ci rosną - CHŁOPIEC
Jeśli miewasz w ciąży bóle głowy - oznacza to, że w brzuchu rozwija się człowiek płci męskiej. Podobnie, jeśli twoje stopy są zimniejsze niż przed ciążą. A jeśli na początku ciąży męczyły cię poranne nudności - na bank będzie dziewczynka. Na bank Gringotta, oczywiście. Itp
A tak z ciekawości jak u was sprawdziła by się płeć dziecka według tych przesądów >?<

Kwestia wózków hmmmmm .... nie myślałam o tym jeszcze, ale jak tak was czytam to zaczynam się rozglądać za wózkiem. W sumie to moja mama powiedziała, że kupi bo to należy do obowiązku babci, ale i tak chce mieć udział w wyborze. I czytam o tych wózeczkach które wymieniacie, oglądam je na necie. Będę miała z czego wybierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wierze w przesady ale z tym slodkim i owocami to racja 😁 A jesli chodzi o rudawy kolor wlosów to nie wiem bo zafarbowalam je na rudy wiec trudno stwierdzic ten polysk 😁

Ja mysle ze jest jeszcze czas na podjecie decyzji z wozkiem.. Mysle ze maj to najrozsadniejszy termin owego zakupu takze jest mnostwo czasu aby cos wybrac 🙂

zonanagazie: zycze wiec teraz mnostwo spokoju i odpoczynku po ciezkim dniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wstawiłam aktualne zdjęcie mojego brzucha, porównując wasze wydaje się ogromny 😁 ja też jestem już 5kg + i ważę 69kg z hakiem 🤢 przy 170cm, ale jeszcze się trzymam jakoś.. Nie chcę widzieć pod koniec ciąży 8 z przodu ☺️ z tych przesądów wyszło mi, że powinnam mieć obojnaka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Wstawiłam aktualne zdjęcie mojego brzucha, porównując wasze wydaje się ogromny 😁 ja też jestem już 5kg + i ważę 69kg z hakiem 🤢 przy 170cm, ale jeszcze się trzymam jakoś.. Nie chcę widzieć pod koniec ciąży 8 z przodu ☺️ z tych przesądów wyszło mi, że powinnam mieć obojnaka 😁


E tam nie taki ogromny, bardzo ładny 🙂 Ja jestem już prawie 4 kg na plus i ważę 62 z hakiem 😜 przy 175. I mam nadzieje, że nie przekroczę 75. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 tez podoba nam sie wózek PASSO 4w1 i tez kolor fioletowy 😜 😁


co do przesądów to u mnie jest tak: praktycznie codziennie musze miec kanapke z szynka i serem zółtym hehehe to wychodzi na chłpaka 😉 ale tez wcinam słodkie i jem nawet duzo słodkości 🙂 no ale tez mam suchą skóre i jasny mocz czyli bedzie FILIP bez 2 zdań 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma piękniejszych brzuszków niż brzuszki ciążowe.
Mój maz jakiś czas temu był w podziwie jak ludzkie ciało jest elastyczne.
Dobrze że mogę sobie z wami popisać, inaczej bym zwariowała-tak mnie boli glowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania też mnie głowa boli.. nie wiem dlaczego, czy ciśnienie jest zbyt niskie 😞

Kasiulka1989 też mam nadzieję, że jak pojadę z mężem to będzie ten wózek w sklepach, kolor mi się taki podoba ponieważ jest neutralny, potem może byc dla dziewczynki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam takie bóle od chwili jak byłam chora jakieś 6 tygodni wcześniej. Czasami pomaga jak posmaruje czoło i skronie amolem. Zastanawiałam się może to od zatok ale teraz juz nie wiem, jak pójdę za 2 tygodnie na wizytę to powiem lekarzowi.
Iwona mam nadzieję ze to nie cisnienie- jak bada mi lekarz na wizytach to mam ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
hania83 napisał(a):
Mamuska2706 gratuluję udanej wizyty i dużej córuni 🙂

A co do wózków to ja upatrzyłam sobie model JEDO FYN 4DS 2013 wersja 3w1. Polski producent, dużo pozytywnych opinii a i cena niewygórowana a ponadto dużo wariantów kolorystycznych. Do tego jedna z największych gondoli dostępnych na rynku, a planuję małego wozić w niej zimą i jest szansa , że zda egzamin z tą wielkością.Z tego, co patrzyłam to inne modele czy Chicco, czy Bebetto itp. mają bardzo wąskie i krótkie te gondole. Jeszcze podoba mi się wózek Peg-Perego i Hartan, ale ten drugi to już dosyć drogi.


Mi też się wózki Jedo podobają, koleżanki takie mają 🙂 tylko jest jeden minus.. waga 🙃


Z tego co czytałam Blue to inne modele też za lekkie nie są, bo nawet dochodzi waga do 20kg. A Jedo chyba coś około 12 czy 14kg, jakoś tak 🙂 W sumie to nie ma chyba wózka lekkiego jak piórko, bo jednak stelaż, koła itp. trochę ważą. A nawet patrzyłam po tych droższych za ponad 3tyś zł i też ciężkawe ehh ciężki wybór 🙂


z lekkich wózków są np. graco evo lub graco symbio ok 10,5-11kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie od rana znów boli gardło

byłam dziś z mamą na zakupach i to ona nie wytrzymałą i kupiła znów bodziaki dla dzidzi 😆

dziewczyny napiszcie czy kupowałyście ubranka w rozmiarze 50cm do szpitala czy tylko 56cm i jak długo wasze dzieci nosiły ubranka 56cm bo zastanawiam się czy w ogóle bawić się w 56 czy od razu w 62 bo co jak dzidzia będzie duża i w ogóle nie będę mogła założyć 56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Masakra, nos mam zatkany na maksa 😞 MAM DOSYĆ , WYKOŃCZY MNIE TO, w aptece sie w ogole nie znaja na lekach dla kobiet w ciąży... 😞


Madziu spróbuj tych kropli eukaliptusowych.Ja miałam na apaszce i szybko minęło.Mojemu synusiowi też znika błyskawicznie katar.Można je też wkropić do nawilżacza powietrza takiego na grzejnik i w całym pomieszczeniu będzie się ulatniał zapach.Zdrówka życzymy 🙂


Zrobiłam tak, ale ja ich nie czuje, wszyscy mówią, że śmierdzi w całym domu a ja nic nie czuję 😁 Kupiłam już oilbas i je troszkę bardziej czuję... A o kroplach eukalipt. naczytałam się, że ciężarne niby ich nie mogą... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Ja też nie wierze w działanie tego typu kremów czy balsamów. Ja stosuje tylko oliwkę bambino żeby mi skóry nie wysuszało i to wszystko. A co będzie to będzie. 🙂


Ja tak samo, tylko oliwka bambino, też nie wierzę w te działania super... to jest genetycznie uwarunkowane ;]

Co do wózków, to też mi się podobają bardzo peg perego i są naprawdę super wygodne i na dłuuugie dłuuugie lata. A co do lekkich wózków, to nie szukajcie zbytnio lekkich, moja koleżanka koniecznie chciała lekki i znalazła jakiś do 10 czy 11kg i powiedziała, że zadowolona nie była, że to nie sa wózki na nasze polskie drogi… ;/
Ja z wózkiem też poczekam do maja.

A tak w ogóle, to mój narzeczony w końcu udzielił się na temat imienia i wymyślił ZUZIA :] Ciekawe ile razy jeszcze zmienimy decyzję 🙂

Co do ciuszków, to ja kupuję 56-62 do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
mnie od rana znów boli gardło

byłam dziś z mamą na zakupach i to ona nie wytrzymałą i kupiła znów bodziaki dla dzidzi 😆

dziewczyny napiszcie czy kupowałyście ubranka w rozmiarze 50cm do szpitala czy tylko 56cm i jak długo wasze dzieci nosiły ubranka 56cm bo zastanawiam się czy w ogóle bawić się w 56 czy od razu w 62 bo co jak dzidzia będzie duża i w ogóle nie będę mogła założyć 56


Moja córa niektórych ubranek 56 nie założyła, bo były za małe, a te 56 co były większe nosiła do 2-4tyg. jak dla mnie (zależy od producenta) nie ma wielkiej różnicy jeśli chodzi o 62, ubranko na pewno będzie trochę luźniejsze, a przecież o to też chodzi, żeby maluszek czuł się swobodnie no i w razie czego trzeba podwinąć rękawki, a w śpioszkach to jest obojętne, bo noworodki za wiele się nie ruszają. Także ja będę mieć większość ubrań na 62, ale 56 dla pewności też wezmę. Córka miała po urodzeniu 3,6kg i 56cm to są przeciętne wymiary noworodka, więc dużo z Was może mieć takie maluszki, znowu inna koleżanka urodziła dziecko 3,4kg i aż 60cm 😲 z tą długością to jest loteria, ale jedno jest pewne, że za duże ubranka ubierzemy zawsze, a z małymi nic się nie da zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny,
ja tez planuję kupować od 62 wzwyż. Dostaniemy od znajomych troszkę tych malutkich ciuszków to powinno na pierwsze tygodnie być ok.
Mam dwa problemy, może coś poradzicie.
Pierwszy to ból zębów z lewej strony. Zęby wyleczone, nie można zrobić RTG. Rano jest ok a z biegiem dnia się pojawia i wieczorem to juz bardzo czuję. Obstukałam kazdego zęba po kolei i żaden nie boli bardziej. Noce przesypiam. Przestałam jeść tą stroną, żeby nie nadwyrężać. Macie pomysły?
Druga sprawa to zaczerwienienie na twarzy. Pojawiło się przed snem, podejrzewam że to po pikantnej zupie rybnej. Wzięłam dziś wapno i poczekam co będzie.

Ja już jestem w 20 tyg a brzuszek od 2 tygodni 89 cm. Waga spadła w pierwszych tygodniach ciąży i wrócił dopiero 1 kg. Noszę rozmiar 38.
Wizyta za tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...