Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Armiatka, gratulacje! Cudna Haniusia! :]

Co do kosmetyków, to myślałam, albo bambino, albo nivea, a ogólnie to bardzo podoba mi się zapach płynu do kąpieli bambi, takie niebieskie opakowanie, najczęściej w kauflandzie bywa.
No i uwielbiam zapach oliwki bambino, dlatego też innej sobie nie wyobrażam, co do płynów czy szamponów, to jeszcze się pomyśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Byłam dziś u gina. Na razie wszystko ok, szyjka się nie skraca, tętno dzidzi w porządku, na skurcze macicy mam brać nospe 3xdziennie co 8h bez wzgledu czy brzuch bedzie twardy czy miekki. I tak do nastepnej wizyty 3 kwietnia. Już bym ją chciałą mieć bo zobaczę moją dzidzię ;-) juhu!!!!!!!!!!!!! 😆 😆 😆
No i znowu mam isc na badanie krwi i moczu


agapit ja mam dokładnie takie same wieści z wizyty lekarskiej.Jak telepatycznie 😁 Tylko ja mam magnez 3 x dziennie a Niunia sama waży 1200g(według wykresu idzie w górę książkowo). Ja też wreszcie poszłam w górę i jestem 4kg na plusie.Też mam zlecone badania.Moja następna wizyta 8 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Dziewczyny jaki materacyk kupujecie lub kipiłyście do łóżeczka?
Ja się zastanawiam nad gryczano-kokosowy lub lateksowym.

A i jeszcze zaczęłam się zastanawiać jakie kosmetyki dla maluszka?
Macie jakieś sprawdzone?


Ja dla Filipka stosowałam Nivea i do tej pory kąpię go w tym płynie.Korzystaliśmy z płynu do kąpieli 2 w 1,balsamu po i kremu SOS.Nigdy nie mieliśmy pudrów,zasypek i oliwek.Oliwki często zbyt natłuszczają skórę i powodują krostki,a pudry zbierają się w fałdkach skóry.Teraz zrobię identyczną wyprawkę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
agapit napisał(a):
Dziewczyny jaki materacyk kupujecie lub kipiłyście do łóżeczka?
Ja się zastanawiam nad gryczano-kokosowy lub lateksowym.

A i jeszcze zaczęłam się zastanawiać jakie kosmetyki dla maluszka?
Macie jakieś sprawdzone?


Ja dla Filipka stosowałam Nivea i do tej pory kąpię go w tym płynie.Korzystaliśmy z płynu do kąpieli 2 w 1,balsamu po i kremu SOS.Nigdy nie mieliśmy pudrów,zasypek i oliwek.Oliwki często zbyt natłuszczają skórę i powodują krostki,a pudry zbierają się w fałdkach skóry.Teraz zrobię identyczną wyprawkę 😆


Dokładnie u nas tak samo. Tylko Nivea. Najlepsze kosmetyki. Zdradzę Wam że sama używam balsamu z dozownikiem jako mleczko do demakijażu. Dodatkowy plus jest taki, że te kosmetyki można kupić naprawdę w dobrej cenie w biedronkach, na stanowisku z produktami dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Dziewczyny jaki materacyk kupujecie lub kipiłyście do łóżeczka?
Ja się zastanawiam nad gryczano-kokosowy lub lateksowym.

A i jeszcze zaczęłam się zastanawiać jakie kosmetyki dla maluszka?
Macie jakieś sprawdzone?


z materacykiem nie pamietam dokladnie jaki to byl model, sprawdze w domku. ale nie piankowy.
a kosmetyki my od poczatku uzywamy albo nivea albo bambino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Dziewczynki! Pełnia szczęścia!!
Będziemy mieć drugą córeczkę!!! 🤪 🤪 🤪
Maleństwo jest zdrowe. W 100%. Wszystko idealnie. Termin mam na 28 czerwca, czyli identycznie jak podałam na tym forum. Niunia waży 680 gram. Kawał Baby. Puki co będzie miała na Imię 😘 😘 😘 HANIA! 😘 😘 😘 😘




No to super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Dziewczynki! Pełnia szczęścia!!
Będziemy mieć drugą córeczkę!!! 🤪 🤪 🤪
Maleństwo jest zdrowe. W 100%. Wszystko idealnie. Termin mam na 28 czerwca, czyli identycznie jak podałam na tym forum. Niunia waży 680 gram. Kawał Baby. Puki co będzie miała na Imię 😘 😘 😘 HANIA! 😘 😘 😘 😘


gratuluje 🙂 Hania piekne imie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Armiatka gratulacje 🙂 Czyli dziewczynki przeważają 🙂 Ale najważniejsze że nasze maleństwa są zdrowe 🙂 i że wszystko jest ok.
Ja kupiłam materac z wypełnieniem kokos- gryka, z tych co widziałam to wydawał mi się najlepszy. Bo to jest chyba to wypełnienie co jest twardsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
kurcze a mi nic lekarz nie powiedzial czy moge wspolzyc czy nie 😮 choc i tak zadko to robimy ale wolala bym wiedziec hehe 😉

A dzieje Ci sie cos?Skraca szyjka czy masz jakies skurcze?
Jesli nie- to mozna dzialac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
kurcze a mi nic lekarz nie powiedzial czy moge wspolzyc czy nie 😮 choc i tak zadko to robimy ale wolala bym wiedziec hehe 😉

A dzieje Ci sie cos?Skraca szyjka czy masz jakies skurcze?
Jesli nie- to mozna dzialac 😁


Dokładnie tak! U nas można powiedzieć że aktywność i częstotliwość troszkę rzadziej, ale chyba i tak dość często zważywszy na mój stan. Jednak już nie wszystkie pozycje wchodzą w grę. Moja ulubiona klasyczna odpada... No i mam wrażenie, że jakoś tak z odczuwaniem jest u mnie inaczej, raczej słabiej niż przed ciążą. Gorsze czucie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
kurcze a mi nic lekarz nie powiedzial czy moge wspolzyc czy nie 😮 choc i tak zadko to robimy ale wolala bym wiedziec hehe 😉

A dzieje Ci sie cos?Skraca szyjka czy masz jakies skurcze?
Jesli nie- to mozna dzialac 😁


Dokładnie tak! U nas można powiedzieć że aktywność i częstotliwość troszkę rzadziej, ale chyba i tak dość często zważywszy na mój stan. Jednak już nie wszystkie pozycje wchodzą w grę. Moja ulubiona klasyczna odpada... No i mam wrażenie, że jakoś tak z odczuwaniem jest u mnie inaczej, raczej słabiej niż przed ciążą. Gorsze czucie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie ze doradzilyscie NIVEA,moze tez bede stosowac.mi poradzila kolezanka OILATUM to taka emulsja do kapieli, nie trzeba po tym stosowac balsamow ani oliwek,a znajomej zaproopnowal to pediatra bo jej synek mial tradzik niemowlecy, ale moze jak dziecko nie ma problemow ze skora to lepiej tego nie uzywac?!na odparzenia bardzo dobry jest puder ALANTAN, jest bardzo wydajny i nie osadza sie w fałdkach a jest naprawde dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniutka102 napisał(a):
fajnie ze doradzilyscie NIVEA,moze tez bede stosowac.mi poradzila kolezanka OILATUM to taka emulsja do kapieli, nie trzeba po tym stosowac balsamow ani oliwek,a znajomej zaproopnowal to pediatra bo jej synek mial tradzik niemowlecy, ale moze jak dziecko nie ma problemow ze skora to lepiej tego nie uzywac?!na odparzenia bardzo dobry jest puder ALANTAN, jest bardzo wydajny i nie osadza sie w fałdkach a jest naprawde dobry.


pytanie ktory Oilatum. mu uzywalismy http://allegro.pl/oilatum-soft-emulsja-do-kapieli-1000ml-apteka-i3030816183.html. zdecydowanie polecam!
zadnych pudrow nie uzywalam. jak bylo cieplo to bez pieluchy, na podkladzie i wietrzenie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 dawno mnie tu nie było i mam "małe zaległości" 🙂 ale niestety nie mam narazie neta... 😞 😞
20 marca mam wizyte o 9 rano 🙂 czuje się bardzo dobrze, nic mnie nie boli nie swędzi - czasami to sie zastanawiam czy to dobrze, że nic mnie nie boli, bo jak Wy tu piszecie o bólach w kroczu czy coś innego... w sumie mam tylko bóle krzyżowe ale daje sobie z nimi rade 🙂
wyprawke zaczynam kompletować po swiętach, w czoraj byliśmy oglądać wózki i spodobały mi sie 2
http://www.bebetto.pl/ model SOLARIS I EXPANDER chociaż EXPANDER troche mniej... Co myślicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolek właśnie zaczęłam też czytać opinie na temat tych wózków.... 😞 😞 dlaczego to co nam akurat sie podoba nie zawsze jest OK.... 🤢 dobrze, że narazie tylko oglądamy wózki 🙂
Znajomi chcą nam sprzedać taki wózek http://allegro.pl/najlepsza-oferta-roan-marita-3w1-wys-24h-gratisy-i3026628945.html ( tylko inna kolorystyka) I powiem Wam, że jest on fajny i duzy (gond. 80cm) koleżanka bardzo go sobie chwaliła... i ok dla Dzidziusia może byłby on ok ale znowu dla mnie ma jeden ale bardzo znaczący minus 🙂 jestem niska a ten wózek nie ma regulowanej rączki i dla mnie jest on za wielki hehe jak przy nim stoje to jestem taka malutka.... ☺️ oj Dziewczyny ciężko z tymi wózkami wszystkie są fajne ale każdy ma coś co nam sie nie spodoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
Hej Mamusie 🙂 dawno mnie tu nie było i mam "małe zaległości" 🙂 ale niestety nie mam narazie neta... 😞 😞
20 marca mam wizyte o 9 rano 🙂 czuje się bardzo dobrze, nic mnie nie boli nie swędzi - czasami to sie zastanawiam czy to dobrze, że nic mnie nie boli, bo jak Wy tu piszecie o bólach w kroczu czy coś innego... w sumie mam tylko bóle krzyżowe ale daje sobie z nimi rade 🙂
wyprawke zaczynam kompletować po swiętach, w czoraj byliśmy oglądać wózki i spodobały mi sie 2
http://www.bebetto.pl/ model SOLARIS I EXPANDER chociaż EXPANDER troche mniej... Co myślicie???


Ja w sobotę z mężem byłam na zakupach i kupiliśmy właśnie bebetto solaris B. Czytałam opinie do tego wózka, wiem że było troche negatywnych ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się na niego bo bardzo nam się spodobał. Także przekonamy się czy faktycznie jest takźle z tym wózkiem czy nie. Na jaki wózek bym nie weszła to zawsze były jakieś negatywne opinie, więc przestałam czytać. Wzięliśmy to co nam się spodobało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):
Kasiulka1989 napisał(a):
Hej Mamusie 🙂 dawno mnie tu nie było i mam "małe zaległości" 🙂 ale niestety nie mam narazie neta... 😞 😞
20 marca mam wizyte o 9 rano 🙂 czuje się bardzo dobrze, nic mnie nie boli nie swędzi - czasami to sie zastanawiam czy to dobrze, że nic mnie nie boli, bo jak Wy tu piszecie o bólach w kroczu czy coś innego... w sumie mam tylko bóle krzyżowe ale daje sobie z nimi rade 🙂
wyprawke zaczynam kompletować po swiętach, w czoraj byliśmy oglądać wózki i spodobały mi sie 2
http://www.bebetto.pl/ model SOLARIS I EXPANDER chociaż EXPANDER troche mniej... Co myślicie???


Ja w sobotę z mężem byłam na zakupach i kupiliśmy właśnie bebetto solaris B. Czytałam opinie do tego wózka, wiem że było troche negatywnych ale mimo wszystko zdecydowaliśmy się na niego bo bardzo nam się spodobał. Także przekonamy się czy faktycznie jest takźle z tym wózkiem czy nie. Na jaki wózek bym nie weszła to zawsze były jakieś negatywne opinie, więc przestałam czytać. Wzięliśmy to co nam się spodobało 🙂


Ładny ten wózek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny...miałam nie iść do szkoły rodzenia ale ten strach może mi się uda oswoić...więc dziś się zapisałam nowy kurs rozpoczyna się 9 kwietnia, są 2h zajęć...zobaczymy...opiszę wrażenia:-)
Widzę że ostro działacie z wózkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
Fijolek właśnie zaczęłam też czytać opinie na temat tych wózków.... 😞 😞 dlaczego to co nam akurat sie podoba nie zawsze jest OK.... 🤢 dobrze, że narazie tylko oglądamy wózki 🙂
Znajomi chcą nam sprzedać taki wózek http://allegro.pl/najlepsza-oferta-roan-marita-3w1-wys-24h-gratisy-i3026628945.html ( tylko inna kolorystyka) I powiem Wam, że jest on fajny i duzy (gond. 80cm) koleżanka bardzo go sobie chwaliła... i ok dla Dzidziusia może byłby on ok ale znowu dla mnie ma jeden ale bardzo znaczący minus 🙂 jestem niska a ten wózek nie ma regulowanej rączki i dla mnie jest on za wielki hehe jak przy nim stoje to jestem taka malutka.... ☺️ oj Dziewczyny ciężko z tymi wózkami wszystkie są fajne ale każdy ma coś co nam sie nie spodoba 🙂


regulowana raczka JEST MEGA WAZNA.
tu masz opinie.
http://www.bangla.pl/opinie/p1640/roan-wozek-marita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry.Ja od 10dni jestem w szpitalu.Mialam skok cisnienia no i probuja zdiagnozowac skad ta moja przypadlosc bo to nie nadcisnienie ciazowe.a leki ktore dotychczas bralam juz nie skutkuja.mialam usg i maly rozwija sie prawidlowo wazy juz 1251g:-) pozostale wymiary podam w watku o wymiarach.a odnosnie wyprawki to zostaje przy zdaniu by nie zapeszac.moja sytuacja musi sie unormowac poki cokolwiek kupie.oewnie dopiero pod koniec kwietnia zaczne dzialac z wyprawka,sklepy pelne to jednego dnia kupie wszystko.pozdrowionka i zdrowka zycze wszystkim brzuszkom:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropo oilatum to siostra też kąpała swojego synka chyba do roku czasu w tym płynie nie miał problemów ze skórą ale jest wspaniały dla dzieci od pierwszych dni, jest on bardzo wydajny słyszałam że ma jakiś zamiennik tańszy także będę szukać. Nie trzeba już żadnych oliwek urzywac ani balsamów po co na dzidzi skórę nakładać tego wszystkiego. Nie będę stosować żadnych pudrów do pupy tylko sudocrem. Na allegro 500g można kupić za 30 zł a wystarczy na długo długo bo stosuje się go bardzo mało.
Zaliczyłam dziś bardzo wolny 30 minutowy spacerek na dworku zimno jak djabli, skurczy na razie dziś brak ale i tak chodze jakbym miała jajko na głowie żeby nie sprowokować skurczy... męczy mnie ta ciąża.... ale co tu zrobić jak chce się dzidzi swoje mieć 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...