Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kochane 🙂 Widzę, że trochę się opuściłam na forum.
Giguś super fryzurka 🙂
Evelinko najpierw muszą pobrać Ci krew dopiero potem pijesz glukozę i za dwie godzinki znowu pobierają krew. Także w domu przed badaniem chyba nie powinnaś jej pić ( tak mi logika podpowiada)

Ewka Konefka 🙂 Piękne zdjęcie !

My dzisiaj po kontrolnej wizycie. Młody waży 1100 gram 🙂
Ale jakoś słabo go czuję. Lekarz mówi, że leniuch z niego.
Jest ułożony pośladkowo, i zastanawiamy się czy się odwróci czy będziemy mieć cesarę.
Natalka cały czas była główkowo ułożona od samego początku, Ciekawe od czego to zależy.

Natalijka może z tymi wynikami pędź do lekarza. Ja miałam w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No kobiety nareszcie się odezwałyście 😆 😆 😆
Gusia80 cieszę się, że wizytę miałaś udaną 😆 Dziękuję za komplement 😆 Miejmy nadzieję, ze się dzieciątko jeszcze ładnie ułoży.
Natalijka najlepiej niech lekarz to oceni bo jeden będzie twierdził, ze tak może być 2 zleci ponowne badania a jeszcze inny zaleci dietę. Więc lepiej abyśmy my już Ci nie doradzały.
Gosia85 co oni Cie tak męczą z tą glukozą 😮
Kami0603 odpoczywaj jak najwięcej. Ja już 3 razy tak miałam, że brzusio mnie zabolał i się martwiłam bo twardy i ciągnie w dół ale jak człowiek jest sam w domu z dzieckiem to co się dziwić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalijka będziesz musiała w szybkim czasie powtórzyć badanie jeśli wyjdzie ponad normę masz cukrzycę ciążową 😞
Ewka no męczą mnie,ale to dla dobra mojego i maluszka bo przy Nikoli miałam cukrzycę ciążową i teraz musze kontrolować,ale na pocieszenie mam to,że jeśli teraz będzie dobry wynik to raczej juz mi się nie przyplata 🙂 i cudny awatarek 🙂

Asia fryzurka super 🙂

gusia nie martw się na zapas miejmy nadzieję,że maluszek jeszcze się ułoży 🙂

kami jak się czujesz??boli nadal brzuch??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tez musze zapytac o szyjke i połozenie maluszka,
Ewa włosów to ja mam fuuul zawsze tyle ze szok rady nie mogłam dac temu zciełam.
Dziwi mnie wynik z glukoza ja jak miałam 75g to na czczo 96 a potem 130 cukru we krwi.
ale dzis jestem zmeczona mały tez chyba niespokojny dzien jakis dziwny ale jutro nowy dzien i bedzie ok, buziaczki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂 mnie od dwóch nocy łapie podczas snu skurcz w prawej łydce za pierwszym razem przez sen się wystraszyłam bo myslałam że ktoś mnie łapie za noge 🙂 hihihi 🤪
ja we wtorek idę do doktorka a w poniedziałek na glukoze i resztę wyników.
a miała któaś z was robioną glukozę po godzinie? czy wszystkie po 2 godzinach

ja zakupiłam nową lodóweczkę i narazie stoi w przedpokoju,bo nie mieści sie troszkę w zabudowę w kuchni 🙂
my juz po śniadanku - ta moja córeczka to będzie niezły głodomor 🙂
ja mam wrażenie że się odżywiam trochę nieprawidłowo ...
w zasadzie to moja dieta z przed ciąży wzbogaciła się o mleko i dużą ilość wody niegazowanej...czasami zrobię sobie sok z marchwi jabłek i buraków ale na tym koniec...
a wy jak się odżywiacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja staram sie jesc 5 posiłków dziennie ale nie zawsze mi to wychodzi, generalnie to jem to na co mam ochote oczywiscie co lubie a nie moge... sos czosnkowy strasznie mnie pali zgaga i mam niesmak w ustach. w sumie to dzieki naszym maluszkom mamy zachcianki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Czuje sie juz lepiej brzuch mnie czasem tylko zaboli ale jest juz lepiej. Tylko ze mam straszne hustawki nastrojow nie wiem jak moj ze mna wytrzymuje marudze jak niegdy... Wczoraj spotkalam sie z moja najlepsza kumpela i dostalaam od niej cala mase ciuszkow dla mojego Marcelka wiec juz mam mniej do kupowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku jak tutaj cicho od wczoraj 🙂 chyba macie ładną pogodę jak ja i korzystacie ze słoneczka po za murami domu 🙂
ja dzisiaj zrobiłąm pycha ciasto z truskawkami moje pierwsze ciasto 🙂 hehe jestt tak upalnie że musze zakupić kilka lodów dla ochłody 😁
🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
już po imprezie firmowej, było super, wszyscy troszczyli się o mnie jak o delikatne jajko 😁 na bankiecie wpadłam w cug żywieniowy bo same dobre rzeczy były 🙃 ale hotelowe łóżko - koszmar

eveline czasem dzidzie dokazują bardziej po ostrym jedzeniu bo podobno długo utrzymuje się w wodach płodowych i im nie smakuje

mnie nie mierzył chyba nigdy szyjki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę teraz zapytać o badanie szyjki.
miałam fajny weekend ale sie wnerwiłam teraz bo sie musze prosic o rzeczy o których moj maz juz był informowany wielokrotnie normalnie wyszłam z siebie... 😠
mam tylko nadzieje ze chłopczykowi niezaszkodza te moje nerwy...

ide lulkac moze jutro bede miała spokój 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do szyjki macicy - jak ją macie mierzoną? Bo ja jak byłam wtedy w szpitalu, lekarz w czasie badania ginekologicznego stwierdził, że moja szyjka ma długość 2.5 cm - pewnie dlatego mnie zamknęli na patologii, bo jeszcze twardy brzuch miałam i taki ciągnący ból brzucha. W każdym bądź razie: badanie gin wykazało 2.5 cm, a usg dopochwowe 3.5cm, czyli norma podobno i mnie wypuścili 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja 2 miesiące temu miałam przez USG dopochwowe teraz na wizycie badał mnie przez bez i też powiedział, że jest oki że się nie skraca szyjka i wszystko pięknie pozamykane.
Dziewczyny ja mam od 3 dni raj mam Mamę w domu 😆 Ugotowane pyszne obiadki dzieckiem się zajmie i jeszcze w domu posprząta. Ja mam tylko pięknie pachnieć i odpoczywać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Mój gin "ręcznie" określił długość szyjki.

A ja leżę i nie wiem co począć. Od wczoraj tak strasznie bolą mnie plecy, że nie umiem się ułożyć ...
Nie wiem jak mogę sobie pomóc ...
Ten ból jest nie do opisania ........................
Może macie jakieś rady ?
Spanie na twardym materacu bez poduszki nie pomaga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie te plecy... ja mam dziś chyba zły dzień bo poszłam tylko na poczte a mam tam 100m i jeszcze w połowie siedziałam na ławce, normalnie brak chęci jeszcze brat przywiózł mi mnóswto chemi musze ja poukładac ale nie mam ochoty.... jedynie co jest w tym fajne to ze duzo siedze i syneczek dotrzymuje mi towarzystwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś miałam szleństwo zakupowe 🙃
Pojechaliśmy z mężem do sklepu wyprzedażowego i tam kupiliśmy: maszynę do pieczenia chleba za 50% ceny (ceny sprawdzaliśmy w sklepie na necie i rzeczywiście maszyna była za 50% ceny), do tego monitor ruchu dziecka Angelcare AC300 też za pół ceny i stację do przewijania maluszka z wbudowaną wanienką za mniej niż pół ceny 🙂 Później pojechaliśmy do innego sklepu i kupiliśmy sokowirówkę z Philipsa, więc popołudniu pojechaliśmy po owoce do marketu, nakupiliśmy tego w takiej ilości, że tyle owoców to nigdy w domu nie mieliśmy i zrobiliśmy cały litr soczku, który we dwoje jednym tchem wypiliśmy 🤪
Ale mam dobry dzień 😁
Jutro planuję jechać do Ikea po nową komodę na ciuszki Maleńskiej, bo już trochę tego zaczynam znosić do domu, a nie mam już gdzie kłaść 😉
Minus taki, że zapomniałam z rana połknąć Magnez i mi się spina macica strasznie 🤢 Jednak bez magnezu ani rusz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi lekarka zapisała żelazo bo stwierdziła, że mam niedobór i mogę mieć anemie i powiedziała, że powinno być po tym żelazie ok.
no właśnie całe szczęście że nie mamy cukrzycy bo to chyba gorsze ....
wczoraj kupiłam proszek do prania dla maleństwa LOVELA podobno bardzo dobry przekonamy się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...