Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej, ja już jestem po badaniach i wszystko jest ok 😆 ale płci nie poznalam dzidziuś nie chce współpracować z nami, leży sobie tyłem lub bokiem i ma nasze usg w nosie 😉 ale serduszko bije, nerki ok oczka są, rączki, nóżki są i to najważniejsze aaaa i przepływy są ok 🙂
Dg i hmm ktoś jeszcze ma dzisiaj badania (przepraszam nie pamiętam kto ☺️ ale wiem że też ma) - dajcie znać dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja też już po 😜 i chwile grozy przeżyłam jak ginekoliog nie mógł znależć tętna.Jeżdził i jeżdził a mnie sie coraz bardziej gorąco robiło aż tu nagle 🤪 jest ha ha ha.Tym bardziej ,że od dwuch dni coś mnie ciągnęło na dole brzucha i mały stres już był.Ale na szczęście u mnie OK.Teraz tylko czekamy na badania Dg.Daj znać kochana co tam się dowiedziałaś choć na wyniki i tak trzeba będzie poczekać ale jesteśmy dobrej myśli i wszystko będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 😉
ja już delikatne ruchy czułam od dłuższego czasu a od 2tyg juz tak bardziej 😉 dzisiaj rano z narzeczonym bylismy w szoku dzieciątko się tak wierciło że było widać jak brzuch sie ruszał w jednym miejscu, niesamowite wrażenie i uczucie 😉
tydzien temu miałam wizyte i z moim maleństwem wszystko ok 😉 za 2tyg ide na usg i mam nadzieje ze juz sie dowiem co mam w brzuszku 😉
co do wagi to ja przed ciążą ważyłam 53kg przez wymioty schudłam do 49kg a teraz tylko 1kg przytyłam, dziwi mnie to bo brzuch mam już dość widoczny.. a waga praktycznie prawie w miejscu, no ale widocznie takie uroki mojej ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu jak wsadziłaś suwaczek,bo jak już stworze swój i poróbuję wkleić jego kod w odpowiednie miejsce to mi się w ogóle nie pokazuje WKLEJ jak naciskam prawym 😠I nie jestem pewna czy czegoś nie robię zle 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu, mnie też pomogła Twoja podpowiedź - dziękuję 🙂
Jakiś mam ciężki dzień, chciałabym potwierdzenia, że z dzidzią ok, a tu jeszcze dwa długie tygodnie czekania... Ruchów raczej nie czuję, chociaż wieczorami burczy mi głośno w brzuchu, mimo że jestem najedzona i nigdy tak nie miałam i nie wiem czy wiązać tą zmianę z ruchami dziecka. Zgaga prawie zniknęła. Martwię się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po, ten mój lekarz tak jak obiecał sam mi robił ten zabieg amniopunkcji Zupełnie nic nawet nie bolało Wynik za 3tyg Na Usg nie widział nic niepokojącego o nosie nic nie mówił na wstępie powiedział że jestem przypadkiem bezsensownego straszenia pacjentek.Jestem dobrej myśli a teraz leżę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny serdecznie.
Pragnę się przywitać, i zgłosić jako październikowa mama. Termin mam na 22 10.2013. W domu mam już dwóch synków Kubusia (7) i Piotrusia (4), teraz dołączy do nas kolejny chłopiec. Leżę właśnie po wczorajszej amniopunkcji licząc na dobre wyniki.
Szczerze powiedziawszy myślałam, że fora ciężarnych nie będą moim udziałem (mam 39 lat), aż tu nagle Kinderniespodzianka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TINKA witamy! Amniopunkcje robilaś ze wskazania na wiek? Jakie mialaś wyniki usg genetycznego? Leżysz?Mi kazali tylko godzinę po zabiegu wczoraj rano mi zrobili i leżałam 4h uciełam sobie drzemkę ,Dzisiaj wyszłam ze szpitala i wzięłam sobie wolne jeszcsze na jutro. Poza tym nic szczególnego mi nie zalecalina L4mam chodząca.
Po jakim czasie masz wynik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Tinko 😆,bardzo się cieszymy,że do nas dołączyłaś,nie tylko dla Ciebie to niespodzianka(w czerwcu będę miała41 lat ☺️ ).
Dg kochana cieszę się ,ze juz po wszystkim,na wyniki czekam razem z Tobą,nie martw się ,na pewno będzie dobrze,trzymam kciuki 😉
Asiu dzieki za podpowiedz bo ja z koputerem to tak sie tylko lubię ,nie żeby jakaś wielka miłość była ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby! Pierwsze co zobaczyłam dzisiaj po wyjściu ze szpitala to matka bardzo młoda z dzieckiem z Downem w wózku.Strach mnie obleciał, okropnie się boję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg nie zamartwiaj się na zapas,bo to i tak niczego nie zmieni i tylko powoduje,ze maluszek się stresuje razem z Tobą.Niestety w naszych czasach nawet bardzo młode mamy mają dzieciaczki z wadami genetycznymi i wydaje mi się ,ze jest to spowodowane chemią,która jest wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski troszke mnie nie bylo, ale lenia mialam hehe 🙂laptop wrocil z naprawy a w lozku sie jakos lepiej tak siedzi i wszedzie piszE:P

Mialam wam wczesniej pisac ze mialam usg 3/4d i polecam bylam zadowolona tylko cos okolo 26tc i bylo widac juz normalnego bobaska 🙂 mamy piekna pamiatke 🙂 teraz tez bede chciala jak sie uda.

U mnie z waga to ja chyba zaczynam dopiero przybierac ale nie waze sie wcale bo jakos mnie to nie obchodzi hehe :P Na poczatku schudlam ale teraz szybko to nadrobie bo etap mdlosci zgagu obrzydzenia chwilow poszedl w zapomnienie jednak 2trymestr to najlepszy czas na bycie w ciazy hehe w 3 juz nie jest tak kolorowo :P

Z zakupow dzieciecych to ja juz kupilam lozeczko 🙂 boooo znalazlam nowe za pol ceny takim sposobem jeszcze tylko materacyk i posciel do lozkaa 🙂

Kolejna wizyte z usg mam dopiero za miesiac ale bede szla jeszcze prywatnie na usg na te polowkowe badania bo tutaj nie robia tego tak jak powinni. Olewaja sprawe 2s i narazie szkoda gadac 🙂 no i od nich napewno sie nie dowiem czy widac kto mieszka w moich brzuszku aaaaa takbym chciala juz wiedziec 🙂 🙂 zarezerwowalam sobie zestaw butelek sterylizator itd bo tez z promocji ale zaczelam sie zastanawiac czy ja to potrzebuje bo kurde przeciez cyckiem chce karmic hehehe a pozniej juz nie trzeba 😁 hmmm

Jak jak patrze na moja mala to nie moge sie nadziwic ze czas tak szybko ucieka i ze robi sie z niej mala kobietka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Syla leniuszku 🤪
Te badania prenatalne to obowiązkowe w Polsce od 35 roku życia.Tam 3 razy robią Ci USG i badanie krwi.Ale nie wiem jak jest z tym badanie krwi bo ja miałam narazie tylko jedno i powiedzieli mi,że nie ma żadnego zwiększonego ryzyka,z tymi wynikami byłam u genetyka i wszystko jest Ok.Teraz ide na drugie USG 3d i się dowiem czy znów mi te badanie krwi zrobią,ale raczej wątpię bo jak juz są wyniki to one się chyba nie zmieniają(jak jest jakaś wada to już ją można wcześnie wykryć)W zależności od wyników każą Ci potem zrobić lub nie amniopunkcję żeby upewnić jak ryzyko z badań krwi wyszło wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za miłe przyjęcie!
dg na amnio zostałam skierowana z racji wieku - po 35r. idzie to już z automatu. Z badania biochemicznego krwi wyszło mi że ryzyko trisomii 18 wzrosło z 1:918 na 1:420 i z tej racji zalecono mi amnio. U młodszego syna w jednaj nóżce mamy 6 paluszków, więc genetyk od razu mnie skierował. Boję się bardzo, choć nie wpadłam w czarną dziurę, staram się mysleć pozytywnie - mam teraz dużo na głowie, bo planujemy z mężem remont mieszkania.
Po badaniu mam leżeć 2 dni plackiem, wczoraj dostosowałam się, ale dzisiaj już mnie nosi - nawet opuściłam sypialnię i piżamkę 🤪 Będę zdroworozsądkowa, bo wiem jakie jest ryzyko przy przegięciu...
Co do USG - wyszło bardzo dobrze, wszystkie parametry w normie. Kolejne będzie w 20 tygodniu czyli za miesiąc.
Miłego dzionka 😎

Co do zarażania innych kobitek: już trzy znajome z bliskiego otoczenia (35, 34 i 41 lat) własnie rozpoczęły swoją 9-miesięczną wędrówkę. To miłe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TINKA co lekarz to inne wskazania mi sam z siebie nawet zwolnienia nie zaproponowali, ale sama stwierdziłam że wyluzuje do poniedziałku. Nie leżę plackiem ale i tak nic nie robię . Właśnie minęły mi teraz 48h i choć kusi mnie by cokolwiek zrobić w domu powstrzymuję się. Kusilo mnie by moją dwulatkę zostawić dzisiaj w domu ale potrafi wymeczyć a najbardziej boję się że ją dźwignę, choć od początku ciąży nie podnoszę jej przylapałam się że pomogłam jej wczoraj wstać.
a kiedy masz wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyniki będę miała za 3 tyg. - to wieczność!
Zwolnienie lekarskie mam już od początku kwietnia, bo wystąpiło u mnie krwawienie zagrażające poronieniem. Oszczędzam się, bo na dużo nie pozwala mi organizm. Jednak inaczej przechodzi się ciążę w późniejszym wieku...
Zaraz popełnię odstępstwo od leżenia, bo muszę z mężęm podjechać do sklepu zamówić drzwi i podłogi do naszego mieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka ja w tym ms skończę 32a plamienia i krwawienia wczesne skucze zagrożenie wczesnym porodem to u mnie norma każdej ciąży Dwa lata temu miałam to samo. Ja na szczęście też. mogę myśli zająć czymś innym choć łatwo nie jest, bo projektuje rodzicom mieszkanie.
Co do ryzyka nawet wg Papaa to wyniki były i tak b. dobre na pewno nie masz się czym martwić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tinka, no właśnie jak już napisała Dg nie ma znaczenia wiek kobiety, naprawdę komplikacje i inne różne "cuda" niestety spotykają kobiety przed 30-ką, widzisz ja póki co nie mam ciąży zagrożonej a staram się jednak leżeć jak najwięcej i odpoczywać bo sama też się boję ( z pierwszym dzieckiem nie oszczędzałam się tak bardzo i trochę jednak żałuję a czasu nie cofnę).
ja też "zaraziłam" koleżankę "ciążą" hehe a co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ponieważ pracuję w domu a pracy póki co nie mam dużo to się nudzę i podczytując sierpniowe mamusie wpadłam na oto taki link

http://www.noworodek.pl/index.php?sm=1

oczywiście wszystko jest tylko zabawą (tak jak poprzedni link o tym, który dodałam) u mnie wyszło 50% dziewczynka, 50% chłopiec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...