Skocz do zawartości

Majóweczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bo mój maluch w 31 i 4 dniach 2012g waży wiec wydawało mi się ze duży jest.
Mi też nerwy czasem puszczają a mój M zadzwonił przed chwilą że nie wraca do domu dzisiaj bo jedzie do rodziców swoich bo coś im musi pomóc. Fajnie że u nas w domu jeszcze remont nie skończony i z pokojem małego jesteśmy daleko w lesie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Słuchając jakie wagi mają inne dzieci,to moja wydaje się najwieksza,ale doktor ciagle mowi,ze to w normie i napewno urodzi się poniżej 4kg, bo ja ciagle płacze,ze moja Kajka bedzie miała z 4500 i bede musiała miec cc 😁 😁 powiedział,ze USG ma 15% błędu wiec się moze faktycznie lepiej tak do konca nie sugerować sie tą wagą z usg.
Wczoraj oglądałam na Polsat cafe leci nowy program PORODY,polski program i stwierdziłam,ze absolutnie,na 1200milionow procent nie chce M przy porodzie. Jesli moja siostra nie dojedzie,bo wybiera się do nas po świętach,to trudno-bede rodzic sama 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z jednej strony bym chciała żeby był przymnie M a z drugiej jeszcze nie wiem. On sam też nie wie czy chce być. Zobaczymy jak to wyjdzie 🙂
Mały urodzi się taki jak się urodzi. Lekarz na razie nie przewiduje u mnie cc a co wyjdzie w trakcie zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Kangoor to wszystko co udało mi się ściągnac władowalam do pralki mam nadzieje że uda mi się bez problemu to potem pozakladac. Została mi tylko zewnętrzna część gondoli do wymycia i balam się prać materacyka też go wyczyszcze 🙂
Marta o której ten program leci chętnie oglądne 🙂
Trochę niewyspana jestem ale u mnie te nocki się przeplatają więc mam nadzieje że dziś się wyspie 🙂
W ogóle to pokrecony dzień mam od rana. Poczlapalam rano po wędline i drobne zakupy wędliny wzięłam 2 rodzaje odchodząc od kasy myślę co tak dużo zapłaciłam, sprawdzilam paragon i wyszło pani coś pokićala i zamiast niecałych 5 zł zapłacilam 20 zł za niecałe 20 dkg 😉 potem poszłam do medycznego po jeszcze pare rzeczy do torby. Pani pyta kiedy termin a ja mówie 1.05 ..na co kobieta \"aaa to pakuj się pani pakuj\" 😉 😁 heh.. A przed chwilą mój Mały mnie rozwalil.. pytam go synuś dasz mamie buziaka, a on układa puzle i mi mówi że nie ma czasu. Ja siedzę i czekam , a Kuba do mnie \" mamo ja naprawdę nie mam czasu\" padłam 😉
Ide gotować, buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sprawdziłam,ze leci we wtorki o 21 na Polsat cafe i nazywa sie PORODY,a nie porodówka i fajnie,bo jest polski,kręcony w jakimś szpitalu w Warszawie,wiec mozna zobaczyć nasze polskie realia,a nie zagraniczne i chyba w każdym odcinku pokazują jeden porod przez cc i drugi sn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania niezły agent z tego Twojego małego 🙂
Też dzisiaj trafiłam na ten program w polsat Cafe i ryczałam jak bóbr, jak sobie pomyślę że zaraz ja będę na miejscu tych kobiet to aż brzuch boli z nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buuuu , a ja tutaj nie obejrze 😞 chociaz czasami mysle ze dobrze ze nie wiem do konca co mnie czeka 🙂 ja wizyte mam jutro w koncu i strasznie jestem ciekawa ile ta nasza kruszynka przytyla 🙂 mojej sasiadce wczoraj przyszedl 3 wozek odkad jej mala sie urodzila (niedawno skonczyla rok ) 🙂 ja mam nadzieje ze ten co wybralismy nam wystarczy na caly okres . Poza tym balam wczoraj kupic sobie jakas bluze i co ? ... Po zmierzeniu chyba 10 sztuk wyszlam ze sklepu bez niczego, bo wszystkie albo za krotkie , albo dziwnie lezaly na brzusiu :p chyba z zakupami poczekam jednak do czerwca 🙂tylko nie wiem z kolei czy bedzie czas, a w czechach praktycznie zadna sieciowka nie prowadzi sprzedazy online :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z kolei nie wyobrażam sobie rodzić bez M... Mówię Wam, siedzenie tyyyyyle godzin i czekanie na pełne rozwarcie w samotności byłoby chyba nie do zniesienia. U mnie ten pierwszy okres porodu trwał tak strasznie długo, że chyba nie dałabym rady bez wsparcia.... A na fotelu to już nie myślałam o tym czy M wszedł za mną czy nie. Przy drugim porodzie bardziej się przydał, bo i ja wiedziałam co mnie czeka i on. I ważne było to, że stoi za mną i trzyma mnie za ramię.
A teraz to sie boję jak się M i teściowej zmiany ułożą i czy będziemy mieli z kim dzieci zostawić jak pojadę do porodu czy wsadzimy je do auta i M mnie zawiezie na porodówkę a potem wróci z dziećmi do domu... Tego się boję najbardziej. Nie chcę rodzić sama 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

czytam Was i juz się pogubiłam, co mam komu napisać 🙂
Doti juz zdrowa? Super dzieciaczki masz 🙂 Takie ANiołki 🙂
Super dziewczyny, że mamy takie same wózki 🙂 i fajnie, że się sprawdzają. Tzn ja będę mieć za miesiąc dopiero 🙂 a Kupowałyście 3 w 1 czy oddzielnie fotelik do auta? Bo Pan w sklepie polecał mi Maxi cosi kupić oddzielnie.

Apropos imion to ja mam na imię Honorata heheheh więc wiem coś o nietypowych imionach. Jest to duży plus ale i jednocześnie wielki minus. JAko dziecko często się ze mnie śmiali, potem niedowierzali, potem super, lub nie 🙂 bo każdy mnie zapamiętywał 🙂 Teraz jest mi juz obojętne 🙂
Teraz jest mnóstwo dziwnych imion, także dzieciaki może wyśmiewać nie będą miały czasu połowy klasy hehehe 🙂
Mnie się podobają Pola, Kaja, Rita, Astryda 🙂
Patryk, Filip, Rufin, Julian 🙂 Maksym,
Moja koleżanka ma Edwarda 🙂 Fryderyka 🙂
Ostatnio nawet myslałam o Czesławie po dzidziusiu ale moj Maz sie smieje 🙂 że bedzie do niego mowil jak Czesio z Wladcow Much 😜 😮
Dziś mam śpiochowy dzień bardzo i brzunio mnie wczoraj wieczorem az bolał, (byłam na długim spacerze u koleżanki) takie kłócia miałam aż się przestraszyłam troszku. Dzis juz lepiej, ale wolę
leniuchować i leżeć. i tak sobie trochę leże z kotem i śpimy razem 🙂 Kocham rudzielca 🙂 Super jest mieć zwierzaka 🙂
Miłego dnia! Brzuszkowe Kobietki. Obejrzę sobie Porody na necie 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My chyba kupimy Kiddy(ktos tu polecał) -fajna ta funkcja leżenia dziecka,ale tez bardzo dobre opinie, albo cybex aton,ale to juz z M bede wybierać,bo zamówiliśmy Maxi cosi,ale jednak z niego zrezygnujemy.
Ostatnio jak byłam na tym Maluchu,to mówili ,ze w PL przepisy mówią,ze absolutnie nie wolno przewozić dziecka na przednim fotelu w foteliku,nosidełko itd.mimo wyłączonej poduszki powietrznej,szczerze to byłam pewna,ze z wyłączona wlasnie mozna,ale jednak nie. Tzn.mowili,ze policjanci przymykają na to oko,ale w przepisach jest wyraźnie napisane ze jest to zabronione,no i mówili ze tez niebezpieczne zreszta. Najbezpieczniej jest na tylnej kanapie na środku. No i rowniez taka ciekawostka,ze gdy dziecko jeździ z tylu koło okna,dobrze jest zamontować te roletki przeciwsłoneczne (albo sa takie naklejane) ,bo przy wypadku zabezpiecza to szkła ze zbitej szyby,bo facet mowil ze nie raz jechał do wypadku i dzieci miały buzie pocięte (wiem drastyczne). Ja mam przyciemniane szyby,naklejoną folię,wiec tez jest to zabezpieczenie.
Ahhh się rozpisałam,ale warto pooglądać na you tube ,facet z maxi cosi opowiada o fotelikach, duzo ciekawych rzeczy mowi,a niestety w PL 85% rodzicow zle zapina dzieci w fotelikach!albo zakłada strasznie grube kombinezony(no w zime kiepsko rozbierać dziecko i ubierać-fakt)ale przez to dziecko wylatuje z pasow przy wypadkach,bo jest za duzo luzu w szelkach przez grube ubrania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ciężarówki 🙂
Raaany, ale młoda mi się uaktywniła. Od tygodnia to w zasadzie non stop się wierci (może jest 5 min przerwy na 1 godz). Dzisiaj mam problem trawienny co chyba dodatkowo ją pobudziło :P tak mocno to mi się chyba jeszcze nie wierciła. Wasze też takie aktywne czy może powinnam się niepokoić?

Co do wózka to my kupiliśmy 2 w 1 i fotelik oddzielnie (zarówno ze względów bezpieczeństwa jak i ekonomicznych).

Jeszcze torby nie spakowałam co w zasadzie co raz bardziej męczy mnie psychicznie :P bo bardzo bym chciała, ale nie mam jak!!! Czasu co raz mniej... Może w niedzielę wrócę do domu, to wtedy spakuję 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie siły opuściły 🙂 cały dzień coś działalam. Dziewczyny które mają materacyk do lozeczka po starszych dzieciach czy Wy go pierzecie, czy jakoś czyścicie ? Widzę że mogę ściągnac pokrowiec tylko nie wiem chyba go po prostu przeplukam na 30 stopni mam nadzieje że nic się z nim nie stanie..hm..
Szysza ja wchodzę w 36 tydzień i torba dalej nie spakowana .. a naprawdę wystarczy włożyc 😉
Doti skoro zależy Ci na porodzie z M to mam nadzieje że Twój Mały będzie miał wyczucie kiedy zacząć 😉 Rzeczywiscie jak już Maluch w domu to nie tak hop siup dlatego tą tesciową poprosiłam.. no bo tak to co ja bym zrobiła.. Musiałabym tą Kuby ciocie prosić co zresztą robie jak musimy gdzieś coś załatwić, a wiadomo że poród może się zacząć w środku nocy więc wole kogoś z rodziny mieć przy sobie..
Kurde zachodze w głowe juz na zaś.. dalej ani maleńkiej kropelki siary 😞 może zacząć już pić coś ma laktacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja koperkowa pije od jakis 2 miesięcy i tez nic,ale ja piję bardziej na problemy żołądkowe i muszę przyznać,ze jest rewelacyjna.
Ania powiedz mi:magnez masz odstawić za tydzien? Bo jak to napisałaś to ja juz Odstawilam i czy jest to związane ze skurczami,ze lekarz tak Ci zalecił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, o skurcze. Tak mi kazał, pamiętam że przy Kubie też, za tydzień jak skończe 36 tydzień to już mam całkiem odpuścić a w tym tyg powiedzial by zmniejszyć dawke.. Marta a tą herbate to pijesz jakąś taką zwykla koperkową ? Czy z tych dla mam? Ty się kochana jeszcze nic nie martw bo możesz mieć duuuzo pokarmu, ja to przez te poprzednie doświadczenia tak zachowadze w głowe 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu chyba nie masz się co martwić tą siarą. Mi już kropelki widać od 17 tygodnia i położna mówiła że to nie ma najmniejszego wpływu czy będę mieć pokarm czy nie. Moja koleżanka miała tak jak ja do tego piersi ooogromne a pokarmu zero i od początku musiała karmić modyfikowanym. Więc to czy pojawia się siara przed porodem ma niewiele wspólnego z tym czy będzie pokarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania pije normalną koper włoski, jak np.jest mi cieżko ma żołądku to jest poprostu rewelacyjna, bardzo mi pomaga na wzdecia i inne tego typu dolegliwości,ale w sumie nie wiem czy koperkowa na laktację i koper włoski to to samo... 🙃 🤢 i dont know 🙃 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupisz ją tez w marketach, ciekawa jestem czy bedzie Ci smakowała,ale mi z M bardzo smakuje,a to On kupuje mi takie wynalazki i On uznał, że bedzie dobra na moje dolegliwości i faktycznie,nie mieta,nie rumianek,a ten koper mi pomaga i piję ją i tak codziennie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...