Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja rajstop nie kupowałam,więc nie mam jak polecić. Co do biustonosza to ja mam takie cycory,że aż strach,tym bardziej,ze zawsze mialam wielkie!

Dzisiaj chyba pojedziemy na zakupy,bo dostalam kase na urodziny i nie chce jej tak to tu,to tam rozpierniczyc..kupie sobie cos do ubrania,ale raczej nie typowo ciazowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska powiem Ci, że jak byłam w tym happy mum po sukienkę to właśnie widziałam dużo przecenionych ciążowych ciuchów no i też nie kupiłam bo szkoda mi już było wydawać jakiejkolwiek kasy na rzeczy, które ponoszę z 2 mce... zaglądam też co rusz na wyprzedaże do sklepów z normalną odzieżą ale ja akurat mam taką figurę ( a właściwie jej brak 😁 ), że muszę wszystko wymierzyć a teraz nie ma jak więc tylko za butami i torebkami się rozglądam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie nosze rajstop ciazowych bo szalu dostaje jak mam coś zaciagniete na brzuch:P wszytskie rzeczy w jakich chodze mam pod brzuchem. ale dostałam od kuzynki rajstopy z gatty typowo ciążowe z tym że ja je pod brzuch zakladam i powiem ze sa w miare w miare, tym bardziej ze za gatta nie przepada. z marlina maja fajne rajstopy tez 🙂

no kosmetykow sporo jest ciezko cos wybrac wydaje mi sie że bedzie to metoda prob i bledow wybierane, jak dziecko nie bedzie mialo atopowego zapalenia skóry to te nie aptekowe produkty beda dobre chyba nie? wiem ze chyba nivea tez ma fajne kosmetyki, tylko ze ona jest od pierwszego miesiaca chyba? na odparzenia mam sudocrem kupiony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha no to super bo najbradziej byłam za ziajka albo właśnie nivea 🙂 o hippie nie słyszałam. nivei mam mydelko do mycia ale nie jestem przekonana gdzies do niego.
smoczek z lovi musze dokupic jeszcze bo mam z canpolu ale gdzies te z lovi bardziej mi podchodza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja smoczek to znow pewnie z aventu kupię..kosmetyki to myślałam nad ziajką albo te rossmanowakie,tzn.baby dream..ja miałam dla Alana jakoś raz i nie narzekałam.
Co do wkladow,podkladow..itp. to ja kupowalam na allegro chyba u jednego sprzedawcy. Wkladki laktacyjne rossmanowskie uzywalam - najtansze i jak dla mnie najlepsze. W sumoe to ju z uzywam,bo w nocy cieknie z cyców.
Ja mam dwie pary ciazowych spodni i dwie koszule,gdzie jedna z nich pierwszy raz w niedziele zalozylam dopiero,bo sie sobie nie podobam w nich..ogolnie to chyba figura mi sie zmienila po pierwszej ciazy..sama nie wiem.
Justyna u mnie bez przymierzenia tez sie nie obejdzie niestety..bo cos moze ladnie nawieszaku wygladac,a na mnie porazka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, hej 😉

Wrrrr napisałam elaborat, i nieopatrznie wkleiłam linka, po czym po wysłaniu wiadomości i informacji, że jestem nowa i nie mogę wysyłać linków wszystko szlag trafił :[

Co ja tam pisałam... że u nas pogoda piękna, a ja cierpię na chroniczny brak energii.. chyba przez potwornie niskie ciśnienie, czasem 90/50, co sprawia, że totalnie nie chce mi się NIC. Dopiero jakiś pączek, czekolada załatwiają sprawę po jakimś czasie.. :/

Co do kosmetyków - ja właśnie też się nad nimi zastanawiam, tyle tego jest.. ostatnio zauważyłam w aptece, że firma Cetaphil produkuje też kosmetyki dla dzieci, ja od kilku lat stosuję emulsję do twarzy i balsam do twarzy&ciała i jestem zachwycona - polecone przez 2 dermatologów. Ale nie wiedziałam, że mają coś dla dzieci (i tu był link, który zjadł moją wiadomość :P )

Oczywiście to nie na już, drogie to i nie ma co szaleć, tylko gdyby coś się działo ze skórą, słyszałyście coś może o kosmetykach tej firmy dla dzieci?

U nas wyprawka prawie ogarnięta, brakuje tylko koszul dla mnie, szlafroka, laktatora, no i kosmetyków dla dziecka, takich "drobnostek". Wszystko lezy w domu to tu, to tam, bo w czwartek mamy wymieniane ostatnie drzwi wewnętrzne, potem gładzie+malowanie i w końcu wielkie sprzątanie... Wtedy w końcu złożymy łóżeczko i w nim będzie składzik tego całego towaru, już nie mogę się doczekać, jak to wszystko ogarnę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaa i wczoraj dostałam paczkę od sprzedawcy poleconego przez Justynę i jestem zachwycona, ceny naprawdę konkurencyjne, szczególnie, jak się zamówi większą ilość towaru, więc jeszcze raz bardzo dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelly ja nie słyszałam nic o tej firmie. Możecie podać jeszcze raz link do tego sprzedawcy na allegro?

Ja mam lenia,jak nie wiem przez ostatnie dwa dni..nawet to pieknie swiecace slonce nie jest mnie w stanie zachecic do spaceru .. a przydalby sie,bo juz drugi dzien z rzedu w domu siedzimy..ale naprawde nie chce mi sie! Prace domowe ida,pff..one prawie wgl nie ida!
Justyna zazdroszcze drzemek malego w ciagu dnia,ja juz nie pamietam jak to bylo. Z checia to bym wywiozla moje dziecko na jakies 3dni do rodzicow..jeszcze przez to,ze jest okropny..niegrzeczny strasznie..nie wiem co jest z nim..zastanawiam sie czy ja z nim do jakiegos specjalisty nie powinnam pojsc,bo bardzo szybko sie denerwuje,wrecz wpada w szal! Wystarczy,ze powiem,ze nie wolno,a on juz sie drze..to nie jest krzyk..to jest darcie sie i leci z lapami,nogami na mnie..a ja mam coraz mniej cierpliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelly z cethapil mam krem intensywnie nawilżający do twarzy i jest suuuuuper, na równi z adermą to moje najskuteczniejsze kremy ale faktycznie drogi i nie wiem gdzie go kupujesz ? bo ja mam problem żeby go stacjonarnie dostać, jedynie jak na doz złożę zamówienie to po kilku dniach sprowadzą a tak to z neta zamawiam.

w ogóle kiedyś z moim liczyłam i my ponad 500 zł miesięcznie całą rodziną alergików wlewamy w wannę/wcieramy w skórę :/ ma sa kra !!!!!!

tuska no ja za te drzemki to dziękuję losowi bo bez nich bym oszalała ! mój też ma swoje czasem odpały, szybko go nerwy biorą i może nie bije specjalnie ale jak wpadnie w szał to rykoszetem można oberwać :P no i płaczem próbuje wymuszać często.. mam nadzieję, że to ten bunt dwulatka i to mija z czasem...chociaż i tak już lepiej jest, trochę nauczył się radzić z emocjami...
leniuch, summer Wy macie już starszych kawalerów troszkę - mija to ?:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to link do tego sprzedawcy bo ja sie na razie przymierzam do zakupow wypisalam juz na karteczce co i ile zamowie tylko czekam na wyplate

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4222926

Justyna swoja droga to ten sprzedawca powinien Ci jakiegos gifta dac za to ze go tak polecasz 🙂

co do buntu dzieciakow to chyba nie mija tylko pozniej mozna sie lepiej dogadac bo juz potrafi mowic i powie mniej wiecej o co mu tak wlasciwe chodzi i czesc rzeczy mozna (czasami) wytłumaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj za moesiac konczy 3lata i On jak wpada w szal to mimo tego,ze spokojnie tlumacze,prosze to on tak jakby wgl mnie nie slyszal i przekrzykuje mnie po swojemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna ja z Veneziana kupowałam i jestem zadowolona bo dadzą się wysoko podciągnąć.
moja też ma czasem jakieś swoje bunty i potrafi wymuszać płacz itp. ale dziś oglądałam super nianię i tam był koleś...miał 6 lat ale jak się wkurzył to bił, rzucał rzeczami gł. szklanymi, wylewał na podłogę wodę czy mleko, no masakra!
ja na razie kupię tylko Oillan 2 w 1 (szampon i płyn) więc póki co więcej kosmetyków mi nie bedzie potrzeba bo to nawilży i umyje włosy także jedynie sudokrem na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dzisiaj na zakupy - postanowione! Koło 17:00,bo teraz moj polecial do piwnicy dalej tworzyc. Musze jechac z okularami,bo mi sie szkla odklejaja :O w vision express wykupilam ubezpieczenie sobie,ze do roku moge nawet wymienic na nowe i wtedy zaplace 30% ceny tylko..ja okulary + szkla zaplacilam prawie 600zl,wiec do 600zl moge wybrac i od tego 30% tylko zaplace..no albo na reklamacje oddam tylko zeby mi to naprawili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka

a co w ogóle dla dziecka trzeba z kosmetyków? coś do mycia - może być mydło z oliwek? albo marsylskie? coś do pępuszka?? ja mam oliwę naturalną odrodku dziedków Askina to chyba do nawilżania ok? co jeszcze?

Ja kupiłam stanik już do karmienia - miałam 75 C przed ciążą teraz mam 85 E - 122 w biuście masakra...

miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc brzucholki!!!

ale mam dzisiaj dzien wariata...wrrrrr... małemu jakoś przeszło to chciałam go posłac do przedszkola, ale auto odmówiło mi posłuszeństwa, moj maz na nocce wiec go ściągnęłam, aby nas zawiózł... pozniej latałam pozałatwiać kilka spraw, do urzędu gdyz tesciowej sie dowód kończy, troche zakupów do lodówki.. i wszystko z jęzorem na wierzchu bo K chciał auto.... i tak z połowe rzeczy które zaplanowałam nie udało mi sie zrealizowac.... w domu to wisiałam godzine na telefonie, bo problem w pracy... po godzinie to sie wkurzyłam i wykrzyczałam swoje... bo przecież o tym ze jestem w ciązy to wiedzieli od 5 m-cy i mogli mi kogoś podrzucic do przeszkolenia...zeby miec spokój.. a nie teraz sie żalić do słuchawki ze nie mają nikogo do pomocy a mojej roboty to jest duzooo 😞 ech brak słów...
jejku.. widzę ze wiekszosc z was juz po pierwszych zakupkach.... ja dzisiaj zdołałam kupic jedynie płyn do prania dla dzidziusia 🙂) no ale chyba również wiekszosć zaplanuje u któregoś wspaniałego dostawcy którego tu tak chwalicie 🙂) w tamtej ciązy tez tak zrobiłam.... wydałam chyba z 400 zł u jednego dostawcy, ale za to miałam prawie wszystko 🙂 🙂
justynaa co do buntu dwulatka.. czy to przechodzi?? hmmm 🙂 🙂 ja mam inne wrażenie... takie że to nie mija tylko zmienia swoje nasilenie i rodzaj w zależności od wieku... 🙂 fakt, że z czasem dziecko staje sie coraz madrzejsze i jestes w stanie mu czesc wytłumaczyc, z czasem zmieniaja sie jego priorytety i trzeba brac ten bunt sposobem.. ale ostatnio to moje dziecko ma takie fazy, ze ani prośbą ani groźbą nic a nic do niego nie przemawia....i tez cały czas myslę ze on z tego wyrośnie 🙂 mam małego upaciuszka w pewnych kwestiach i bede musiała sie z tym pogodzic....
a kosmetyki z Johnasem na samym poczatku to miałam baardzo ograniczone... bo używałam tylko Oiliatum do kapieli, po tym nie trzeba było go niczym nawilżac ani smarowac... i sudocrem na ewentualne otarcia pupki, który i tak rzadko był używany.. z Jankiem nie miałam zadnych problemów ze skórą.. i mam nadzieje ze z tym małym łobuzem tez tak bedzie...
a i tym razem kupie bepanten do brodawek, bo miałam tak popekane na samym poczatku ze jak karmiłam to łzy miałam w oczach , a ten krem dawał mi niesamowita ulge i szybko wyleczył rany.. jest bezzapachowy i bezsmakowy i nie przeszkadzal dzidziusiowi 🙂)
u mnie w domku trwa remont...mój maz robi pięterko, mam nadzieje ze uda nam sie wprowadzic na górę przed godziną zero i mam duzo do myslenia aby to jakos urzadzic i wymyslec 🙂)
jutro wizyta u lekarza, juz sie nie moge doczekac jak zobacze moją kruszynkę, która nie daje mi spać po nocach i sprawia ze przez wiekszosc dnia mam okropna zgage 🙂)
ale sie rozpisałam.... heh juz nie zanudzam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola chyba te mydełka będą ok i ta oliwa również, fajnie, że masz dostęp do naturalnych i ekologicznych \"produktów\", do pępka ja będę używała spirytusu, no i jeszcze chyba trzeba wodę morską do noska i sól fizjologiczną do przemywania oczek i buzi żeby kranówą nie myć, chyba, że ktoś będzie przegotowywał wodę do kąpieli - ja nie gotowałam ( tak nam radzili na szkole rodzenia i sprawdziło się jak ropiały Młodemu oczy )

summer na mojego jedyne co działa w niektórych sprawach to przekupstwo 😁 no ale wiadomo, że to słaba metoda wychowawcza więc tylko w wyjątkowych okolicznościach ją stosuje :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba od spirytusu do pępka już się odeszło co? mi już po porodzie z Mają zalecali tylko Octanisept i pępek odpadł jej po 5 dniach więc mniej agresywne to było. A sól to prawie zawsze mam w domu bo też dodaję ją do inhalacji w razie kataru więc cyc 🙂
ja też mam jutro wizytę i ciekawe czy zrobi mi usg czy dopiero umówimy się na nast tydz do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynka.. ale uwierz, że przekupstwo tez jest na krótko 🙂 🙂 gdyz również kiedyś mielismy tą metodę i stosowaliśmy ją w róznych okazjach... i np dobrym argumentem było dla janka jajko niespodzianka, aż pewnego dnia chciałam go tym przekupić to mi odpowiedział.. "wiesz mamo, ja już mam dosyć tych jajek" 🙂) i wtedy badz madry i pisz wiersze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie ja robiłam na przemian i długo miał ten pępek aż w końcu przyszła położna i mu go tak jakby ukręciła 😲 i gadała , że to przez to, że nie robiliśmy samym spirytusem ale skoro Mai tak szybko odpadł to może to przez to, że samym octaniseptem nie robiłam 😲 😉 teraz spróbuje Twojego sposobu 🙂

summer 🤪 🤪 haha nieźle, u nas punktem przetargowym są haribo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozcięczonym spirytusem czyscilam..ja to tak delikatnie robilam,bo sie balam..a polozna raz przyszla i nam pokazala to mi prawie oczy wyszly ... no i zaczelam tak,jak ona glebiej i nie ledwoe co dotykajac..nam odpadl chyba po ok.tygodniu. nadmanganian potasu(chyba),czyli to cos fioletowwe to pol tabletki dodawalam do kapieli..mama mowila,zeby dodawac,ale teraz nie pamietam dlaczego 🤢

Bylismy na zakupach,ale ze pojechalismy 17:30 to za duzo nie naogladalam sie i nie naprzymierzalam..kupilam tylko jeden sweter w house..dobry teraz i jak urodze to tez bedzie ok,bo jest z tych takich luzniejszych. No i mojemu mężowi kupiłam portfel w house,bo chcial,a za 10zl to wiecie 😉 . Ach,no i weszlismy do zoologicznego oglądać rybki i mała zaczęła mi się tak wiercić i wypinać..a do tej pory jak chodzilam to ani razu mi sie nie wiercila..i wiecie? Ona sie wiercila,jak ptak zaczynały śpiewać,tzn.kanarki 😉 . Jak przestawaly to ona tez przestawala sie ruszac 😉.

Dziewczyny w co macie zamiar ubrac dzieci przy wyjsciu ze szpitala?? To bedzie kwiecien..moze tez byc marzec koncowka..no i nie wiem w ogole..Alana mialam w kombinezonie,a i tak teraz wiwm,ze za cieplo,bo wtedy bylo dosc ladnie..i tak sie zastanawiam.. body długi rękaw,sweterek zapinany,skarpeteczki i spodnie..będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska zobaczymy jaka bedzie pogoda bo moze znowu sniegi przyjda albo upały. Teraz to nie trafisz z ta pogoda 😉

Pepek mi polozne przyniosly bo jak czyscily to odlecial. ja tez to robilam delikatnie az mnie ktorac opierdzielila ze w taki sposob to z miesiac mi sie zejdzie. A robilam to gazikami Leko.

Bylam dzis na badaniach i znowu mi wyszlo CRP podwyzszone czyli antybiotyk nic nie dal. Wg tego co mi mowila to powinnam jutro sie u niej pojawic ale tak mi sie niechce. I jeszcze nie mam co z małym zrobic. Ale pewnie jakos sie wybierzemy skoro kazala tylko co ja z Olkiem zrobie jak wejde do gabinetu??? Moze poprosze polozna zeby na niego zerknela... nie wiem... 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...