Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wow ale się naczytałam....ciekawe doświadczenie taki poród w domu, czasem oglądam sobie "Ekstremalne porody" na TLC i tam właśnie rodzą w domach. Tylko, że tam to bez żadnej krempacji, dzieci, babcie, rodzice...wszyscy się gapią a to już jakieś niesmaczne dla mnie. Ale podziwiam bo sama jednak bym się bała w domu rodzić, bo mimo że wszystko jest ok to podczas porodu czy po różnie może być...ja za duża panikara jestem 🙃
trochę mnie pocieszyłyście że nie czujecie jakoś specjalnie ruchów...bo jutro kończę 16 tc i też po łbie mi chodzi czemu nic nie odczuwam, a jednak z drugim dzieckiem może już coś powinnam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila1 przeciez ruchy odczuwa sie u pierworódek oczywiecie dopiero okolo 20tc a jesli chodzi o wielorodki to grzes pewnie ze dwa tygodnie wczesniej tak wiec luzik 🙂

mama76 powiec Ci ze ja mam właśnie takie obawy jakie mialaś Ty odnośnie miłości do drugiego dziecka. tez tak sie martwie jak to bedzie czy bede mniej kochać Olusia a przecież kocham go ponad życie. Czy może dla drugiej dzidzi nie bede sprawiedliwa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama76 dzieki że się podzieliłaś swoimi doświadczeniami 🙂 super opisane!!
na pewno będę musiała dodatkowo jakieś testy czy coś zrobić zanim się zdecyduję na poród domowy.

summer
okazało się że łożysko z prawej strony mam jakieś niewyraźne... mam polegiwać i dostałam ten sztuczny progesteron. Z prawej strony mnie tak pobolewało. Nic trzeba się zastosować 🤨
ale za to mam teraz wymówkę żeby męża bardziej pogonić do różnych rzeczy 😉

buffy co nam chciałaś powiedzieć że będzie mieć chłopca??

u mnie niestety nadal nie wiadomo ale za to maleństwo rozmiary ma ok, macha łapkami i rączkami a główka ma już szerokość prawie 4 cm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kwietniowe Mamusie 🙂 chciałam się dołączyć do forum. My mamy termin porodu 11.04 🙂 to moja pierwsza ciąża więc wszystko jest dla mnie nowe 🙂 Przedwczoraj byłam u lekarza, Maleństwo ma już 12 cm, niestety jeszcze nie znamy płci..kolejna wizyta dopiero 20.11... już nie mogę sie doczekać chwili kiedy poczuję jego pierwsze ruchy..mam nadzieje że już niedługo 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale masakryczny dzień wczoraj miałam - mdłości jak na początku ciąży - 5 razy wymiotowałam i to po wszystkim - nawet po wodzie ;( dzisiaj trochę lepiej, rano mnie mega mdliło, ale udało mi się nie zwymiotować... dobrze, że od 12 wczoraj już mąż był w domu to się zajął Małym, a ja mogłam "pozdychać" :/
i jeszcze myślałam, że mi się zapalenie pęcherza przypałętało-rano mnie coś poszczypywało przy siusianiu, ale potem przeszło na szczęście...

a czy u mnie chłopiec będzie-no ja się już tak nastawiam trochę po ostatniej wizycie, ale jeszcze sie potwierdzi mam nadzieję jak teraz do lekarza pójdziemy.

od poniedziałku już codziennie bąbelki w brzuchu czuję i coś mi wczoraj brzuszek urósł - może przez to się tak mega źle czułam.

uciekam sprzątać.

miłego weekendu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nową koleżankę 🙂
ja jestem załamana temp mojej Mai, codziennie o podobnej porze dostaje 37,7 i nie ma żadnych innych objawów i tak od poniedziałku. Wyniki krwi ma dobre, więc nikt nie wie co jest 🥴 jeśli do pon. jej nie przejdzie to znów na krew i antybiotyk. Tylko kurde niedawno przestała brać jeden a tu w ciągu 2 tyg już drugi i to nie wiadomo na co....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znow witam nowa mame ;-)

Kamila no to faktycznie..coekawe dlaczego ma ta temperature..a mocz ok?
Buffy wspolczuje..ja mam stan zapalny kolo tej osemki,ktora mi sie przebija i zaaplikowala mi dentystka masc z antybiotykiem...fuuuj..dzwigalo mnie cala droge do domu,a jeszcze w aptece nylam kupic masc,zeby smarowac..juz lepiej,nie mam az tak opuchnietego..no i na szczescie ta masc nie jest tak ohydna!

Mialam haje z mezem o sprzatanie wczoraj i tak ogolnie,wiec dzisiaj jak nyl w robocie to odsprzatalam ile moglam..nawet plytki w lazience umylam,ale on po robocie zostal zagoniony do mycia kabiny,bo ja mam taki strasznie smierdzacy srodek i sama tego robic nie bede..nie bede wdychac tego przez ciaze...normalnie myje sama..chce,zeby lsnilo mieszkanie to dopiero zobaczy,alesama zapieprzac nie bede,bedzie sie modlil o nadgodziny,zeby w sb isc,bo w domu bedzie taki zapieprz ze sprzataniem!!! Kuzwa,wkurzyl mnie masakrycznie!!! Jeszcze,zeby nie wiadomo jaki syf mial w mieszkaniu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zaparlam i nie przepraszam,wiec jest ciezko i pewnie czeka nas wiele dni w niemilej atmosferze,ale coz wiecznie przepraszac nie bede..powiedzialam mu,ze on jest dla mnie chamski,wiec tsk samo bede i ja..zaczynam wszystko zlewac,bo chyba to mnie uchroni tylko przed nerwami i.. ale ogolnie nie mam juz sily i z checia bym sie poddala i kopla go w dupe,bo to nie pierwsza taka klotnia..jest dobrze,a jak sie zacznie to juz na amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelka_17 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
tuska no mocz też ma na cacy.
ja też się teraz pożarłam z moim...
Witam kolejną mamusię.
ja już jestem na l4 ale to ze wzgl na sytuację w robocie.

a jaka sytuacja jesli mozna wiedziec

firma ma problemy finansowe i płaci z opóźnieniami, a l4 od samego początku daje mi możliwość aby to ZUS przejął moje płatności po 33 dniach choroby. Właśnie czekam na opinię Zusu czy mnie przejmie (bo kobiety ciężarne mają taką możliwość), no i za październik oni już powinni mi zapłacić, ciekawe czy się wyrobią 🙃 Zresztą jeśli teraz pan Dyrektor Zusu zdecyduje że mnie nie przejmuje to i tak od stycznia musi mnie wziąść, bo od 2013 zatrudniamy poniżej 20 pracowników 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej witam nowe Mamusie 🙂

Kamila no to faktycznie dla Ciebie lepiej ze na zwolnieniu jestes zreszta mialas ku temu powody chociazby przez tego krwiaka, ktory byl zagrozeniem dla dziecka. a co z tym łożyskiem? dowiesz sie dopiero 6/11?

No i mojego syna dopadla tez choroba w nocy sie mocno meczyl kaslal i nie mogl spac. Biedak jeden az plakal mi bo tak go bolalo gardlo.
co do zeba to wiecie nic tam nie ma co mogloby powodowac bol wiec zrobili kolejny zab. tym razem teroche go bolalo bo sie poplakal a potem z tego placzu i zmeczenia zasnal. no i poszly kolejne pieniadze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂 witam nowe Mamy 🙂

my z moim też się często kłócimy ale u nas to kwestia charakterów chyba, jak we włoskiej rodzinie, trochę to we krwi mamy :P no ale szybko się zazwyczaj godzimy. o sprzątaniu też mi czasem coś narzeka ale przecież mieszkamy tu wspólnie to też może coś porobić.

Młody śpi, Stary ( 😁 ) kosi trawnik a po południu też gdzies połazić. zdjęcia jak był malutki to robiłam prawie codziennie, teraz też coś zaprzestałam... muszę odszukać aparat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila niby usg w swojej sali ma ale niegdy z niego nei korzysta zawsze oddzielnie dostaje skierowanie ale moze tym razem troche ją podpuszcze albo zwyczajnie poprosze 😉
mi wlasnie obiadek sie piecze zaraz wstawiam ryż i gotowe a jestem taka głodna

justyna ja tez kiedys robilam zdjecia codziennie a teraz to bardzo rzadko moze dlatego ze nie mam juz aparatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie obecne i przyszłe mamusie 😉
Piękna niedziela 🙂
My z mezem się wcale nie kłócimy - czasem jakas wymiana zdan ale ogolnie jest ok. Mam nadzieje ze po urodzeniu naszego pierworodnego dzieciecia nic sie nie zmieni 🙂 Wiem ze ten spokoj to dzieki niemu bo ja to wybuchowa i nerwowa jestem ale on jest bardzo spokojny i ustepuje :p.
Cos mnie ostatnio bardzo czesto glowa boli. Jakos chce ominac prochy chyba ze juz nie bede dawac rady.
Pozdrawiam i zycze Wam zgody z Mezusiami i milego popoludnia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...