Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć,

Partyzantka gratuluję córci!

My od pt bylismy znów u rodziców,bo w sb urodziny Zuzce wyprawiali,a miała wczoraj. Teraz pojadę xa jakieś 2tyg.najwczesniej. lekarza mam 2.12 i musiałabym zawiezc zwolnienie mamie,ale stwierdzilam,ze wysle jej najwyzej poleconym. I tyle,i nie pojedziemy tam na weekend,bo mnie za duzo nerwow to kosztuje..niestety moja siostra chyba nigdy sie nie zmieni.
W sb posiedzialam troche z goscmi,a.pozniej lezalam i plakalam!!! Miałam twardy brzuch,bolal i jeszcze promieniowal na plecy ... Dziecko sie nie ruszalo,co jeszcze bardziej mnie schizowalo.z.wypilam magneez+b6 ale taki typu plussz,bo tabletek nie mialam i no spe lyknelam jedna,po 2 godz.nic i mama powiedziala,ze jak mam zwykla no spe to. Zebym jeszcze z dwie wziela,bo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mojej siostrze jak w ciazy byla i miala bole,bo jeszcze u niej doszly nerki..to zwyklej.kazaly nawet 4brac. Dopiero po godz.jak wzielam te kolejne 2.przeszlo. ja juz myslalam nad izba przyjec,bo zeschizowalam sie strasznie .. poza tym jak jestem tam to sie objadam jak glupia i brzuch boli,i wzdety..masakra..siedzr w domu to jest ok.ja mysle,ze ten brzuch twardy i bole przez te dzwiganie Zuzy i Alana..bo zawsze tam jest problem...z tym twardym brzuchem i bolesciami..sb wieczor i ndz juz na rece nie bralam i pierdziele juz nie dzwigam i wiecej odpoczywam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki!!!
co tam u was?? jak zdrówko? Jak wasze maleństwa?? bo ja dzis sie czuje jak w tej reklamie, i jestem jakas taka niewyraźna 🙂 musiałam z rana wziasc tabletke bo bolała mnie głowa, pol nocy sie kreciłam i nie mogłam spac, jakies dziwne mdłosci mnie dzis rano naszły i wogóle jestem jakas taka rozmemłana... no ale nic siedzie dzis w pracy i klikam prezed tym komputerem...
moja mała od czasu do czasu posmyra delikatnie mamusie od srodka...no nie zeby za czesto.. ale zeby ta mamusia sie nie martwiła daje o sobie znac delikatnie 🙂
weekend minał ekspresowo, a własciwie weekend miałam od piatku bo wziełam sobie wolne i zaplanowałam tyle rzeczy ze nawet 1/4 z tego nie zrobiłam... co wazne to kupiłam łobuzowi nową kurtke bo z tej co ma juz wyrósł...i miałam czas aby wyskoczyc z nim do fryzjera.. bo mały strojnis sie z niego zrobił i wiercił mi dziure w brzuchu ze chce irokeza.. no i ma 🙂 powiem ze nie byłam przekonana ale jak go zobaczyłam to wygląda super 🙂 w sobote bylismy zaproszeni na urodziny jego kolegi, imprezka była oki, a ja byłam dumna ze swojego synka bo zachowywał sie bardzo dorosle... i był bardzo grzeczny... wczoraj troszke leniwie....a dzis jestem do niczego....a wogóle to u Was tez tak zimno jak we Wrocku??? myslałam ze zamarzne jak czekałam na ciapąga 😞 a wogole mamy projekt w prudniku to tam juz sniegiem posypało.. brrrr chyba zima juz nas wita na dobre...
ide poczytac co tam u was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nio, przebrnęłam 🙂)itak poki pamietam 🙂)
tuska nie przemeczaj sie, nie dzwigaj... daj se na luzik.. a wszystko bedzie dobrze i brzuszek sie przestanie stawiac
buffy głowa do góry, skrócona szyjka to jeszcze nic strasznego, wiadomo ze szpital nic przyjemnego.. ale zobaczysz podleczą, znajda przyczyne i bedzie ok...wyjdziesz do domku, oczywiscie bez szalenstwa i bedziesz czekac spokojnie na malenstwo, dla pocieszenia powiem Ci ze moja kuzynka z moim chrzesniakiem jak chodziła to co chwile z tego własnie powodu lądowała w szpitalu, a w efekcie mały sie zaparł i wyszedł 2 tygodnie po terminie 🙂) wiec wszystko bedzie dobrze...
Wiola - olej system... ja bym do tej pracy nie wracała... Najwazniejsze jest zdrowie Twoje i Twojego maleństwa...lekarz wskazał na L4 leżenie to postaw sie i rób co dla Ciebie jest najważniejsze.!!! a z macierzynskiego korzystaj na maksa...i siedz cały rok a pozniej spokojnie znajdziesz prace i to taka w której beda Cie szanowac... i znam to osobiscie z autopsji... w pierwszej ciązy miałam podobnie... jak zachorowałam i lekarz kazał mi siedziec w domu to od dyrektor finansowej usłyszałam ze zrobiłam to specjalnie.. wiec jak na złosc po wyzdrowieniu pojawiłam sie u lekarza i powiedziałam ze ja chce L4 juz do konca ciazy... i wiedziałam ze po macierzynskim nie miałabym po co wracac, i tak sie stało jak przyszłam z wnioskiem o wykorzystanie zaległego urlopu wypoczynkowego to otrzymałam wypowiedzenie bez koniecznosci swiadczenia pracy...3 m-ce byłam na zasiłku i znalazłam prace w której doceniaja człowieka, a jak kobieta zajdzie w ciaże to widać szczere gratulacje i radosc z tego...
partyzantka gratuluje córci 🙂),
no i zazdroszcze wam z tymi pracami, u mnie nie jest źle ale wyprawek to nam nie daja hehe... ale ciesze sie ze sa takie firmy które potrafia doceniac kobiety 🙂)
leniuch co do prezentu dla doktorki to bym sobie darowała i ewentualnie pozostała przy serdecznych życzeniach imieninowych 🙂) ale to moje zdanie
ola moje bóle przeszł, trwały cos chyba ponad dwa dni, ale naszczescie juz sa wspomnieniem. Kobietko to normalne ze mamy różne nastroje i rózne emocje nami rządza... przyjscie na świat nowego człowieczka zawsze nam zmienia świat i podejscie do życia i nie ważne czy jest to pierwsze dziecko czy kolejne.. zobaczysz ze wszystko samo sie ułozy, dasz sobie ze wszystkim rade i instynktownie bedziesz wiedziała jak postepowac 🙂) jak tylko wrócisz od gina dwaja cynka co tam u malenstwa 🙂
to chyba wszystko co mi w głowie siedziało 🙂 chyba i tak troche sie rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny

Tuska po prostu nie dźwigaj wiem że to się łatwo mówi a trudniej wykonuje ale chyba nie mamy innego wyboru 🙂

Wiola olej tego pracodawcę on cię tylko wykorzystuje a teraz nam się należy spokój a nie wieczny stres i nerwy, po za tym skoro masz L4 leżące to masz możliwość wysłania pracodawcy zwolnienia pocztą i tak rób. Myślę, że mu trochę szczenna opadnie 🙂

Ja już w końcu choróbsko mam za sobą dziś byłam na kontroli i jest już w końcu po wszystkim NARESZCIE 😆

Summer a co do nocy to chyba coś wisiało w powietrzu bo ja też kręciłam się z boku na bok i nie mogłam spać i jakieś dziwne mdłości mnie naszły ale to już ok 4 rano.
Pisze teraz do was a mała dziurę wierci mi w brzuchu chyba właśnie czkawki dostała bo podskakuje rytmicznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro na badania jade,malego z ciocia zostawie..co my bysmy bez tej cioci na tym samym osiedlu zrobili.. 🙂
Dzisiaj zrobilam na obiad zupe ogorkowa..strasznie mi sie chcialo 🙂 ale smietana mi sie lekko zwazyla,ale nie jest zle 🙂 zjemy ja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska smacznego! Mnie na szczescie nic nie bierze tylko przez ta pogode jakas chandrę mam. Wszystko mnie denerwuje nie panujue nad soba - heh. NMa szczescie czasem mnie Mały uspakaja bo już coraz czesciej go czuję jak sie wierci 🙂 Cudne uczucie 🙂 Kocham Go!!!
A kiedy Wasi mezowie poczuli maluszkow przy pierwszych ciazach? Mi pod reka nic nie czuc tylko ja moge sie tym jarac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy. W tej ciąży już poczuł,ale leciuteńkie..mnie wydawało się,że bardziej pod ręką czuć,a dla Niego to było leciutkie..ledwo,ledwo.. może mnie wydaje się,że bardziej czuć pod ręką,bo od środka czuję 😉 . Ja uwielbiam to uczucie i muszę się nim nacieszyć,bo nie planuje więcej dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ogórkowa - mniam 🙂)

ja własciwie nie wiem kiedy moj K. poczuł... on woólge jest pod tym katem strachliwy.. hehe chciałam ostatnio jak juz lezelismy w łozku aby zobaczył gdzie dokładnie jest dzidzi, bo można było wyczuc takie twarde wybrzuszenie, to bał sie ze jeszcze uszkodzi hehe... i raczej jakos sie tak tym nie jara... ja chyba bardziej , bo ja tylko wyczekuje jak mnie tam smyrnie, bo widze ze mała mi strasznie tego oszczedza 🙂
z godziny na godzine czuje sie coraz gorzej... chyba dzisiaj sie wyrwe wczesniej z pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

też bym zjadła ogórkowej więc pewnie jutro zrobię, dziś leczo ;p

summer jak masz możliwość to zwolnij si wcześniej, teraz taki sezon na choróbska się zaczyna a faktycznie wierzę, że przemarzłaś czekając na pociąg bo zimno u nas jak nie wiem.
chłop wygonił mnie z autem z garażu żeby swojego już co rano nie musiał skrobać.

weekend minął mi mega aktywnie, popływałam, byłam na jarmarku świątecznym w rynku i objadlam się truskawami w czekoladzie, byłam na zakupach ciuchowych bo i ja i Młody powyrastaliśmy z ubrań, on wzwyż ja wszerz ☺️ nakupiłam też ciuszków dla fasoli bo się oprzeć nie mogłam, wybierałam razem z synem co mu się podobalo :P
już jutro na 19 mam wizytę, mam nadzieję, że poznamy płeć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dzisiaj słonecznie...w końcu!!
mi też week minął mega szybko, bo codziennie w gości więc popołudnia nie dłużyły się jak to czasem w domu.
mój też wczoraj wieczorem w końcu poczuł ruchy i kreślił to tak jakby mi jelita pracowały hehe, a mi też się wydaje że czuje to wszystko bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziewczyny!
dzięki za wsparcie-leżę nadal ładnie plackiem-jutro szpital-zobaczymy co tam mi wymyślą.
brzuch mi tochę wczoraj twardniał, ale tak jakoś nie "skurczowo" tylko u góry, więc mam nadzieję, że to od rośnięcia i nic złego się z tym nie wiąże!

partyzantka moja szyjka ma 27mm..,. więc niby nie tak mega mało, no ale moja ginka się martwi... i jeszcze coś tam mówiła, że mam jakies dziwne przewężenie tej szyjki przy bliźnie po cesarce i to tez jej się nie podobało - no zobaczymy co tam w szpitalu wymyślą...
tak sobie myślę, że może jakby mi założyli ten szew to bym była spokojniejsza...bo tak to jeszcze tyle tygodni będę się denerwować ;/

tuskauważaj na siebie i naprawdę nie dźwigaj!

miłego popołudnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W następny pn wizyta,więc przez ten tydzień będę się oszczędzała jak najwięcej. Nie chce panikować i znów dzwonić do gina ... moja mała od sb jakaś leniwa,ale czuję,że się rusza i jak ma czkawkę..także spokojniejsza jestem,bo w sb nie czułam i lekko odchodzilam od zmyslow..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey
Buffy myślę że mogę napisać w imieniu wszystkich jesteśmy z tobą duchowo i wszystko będzie dobrze bo trzymamy za was kciuki i modlimy się za was 😉

Dziewczyny im bardziej się stresujemy tym bardziej stresujemy też nasze maleństwa dlatego mogą się nawet słabiej ruszać. Pamiętajcie trzymajcie się nie dajcie się wykorzystywać nie stresujcie i przede wszystkim staramy się oszczędzać 🙂

A co do ruchów to mój już kopniaka dostał pisałam wam o nim wcześniej a teraz to już kładzie głowę i gada z małą i stwierdził że co się położy to ją czuje jak się rusza 😆

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

Coś ostatnio nie mogłam się zebrać i coś napisać.

Trzymam kciuki za te, które mają mam nadzieje przejściowe kłopoty zdrowotne. Na pewno będzie dobrze 🙂 Musi być.
U mnie w porządku. Mała tak buszuje w brzuchu że nie mogę się do tego przyzwyczaić 🙂 Poza tym dzisiaj byłam w pracy i ostatecznie pozałatwiałam to co miałam zrobić. Mam na razie spokój. W piątek jadę troszkę odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza w Białce Tatrzańskiej. Poza tym gadałam z ginem i pozwolił mi wyskoczyć na tydzień na wczasy za granicę. No i 12 grudnia lecimy na Teneryfę 🙂 Hurra już się nie mogę doczekać. Kazał jednak do tego dnia dużo odpoczywać i się nie przemęczać. Idę do niego jeszcze na wizytę 10 grudnia aby posprawdzał wszystko co i jak. Dzisiaj już wykupiłam wszystkie możliwe ubezpieczenia zdrowotne żeby potem nie było problemów. Trzymajcie kciuki żeby mój stan pozwolił mi odbyć tą podróż, którą od dawna planowaliśmy. Zresztą jak byłam w ciąży z Laurą to też byłam w Egipcie i nie było żadnych problemów. Jestem zatem pozytywnie nastawiona.

A tak poza tym to nic nowego. Mam lenia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
moj weekend minal kiepsko... a to wszystko przez problemy z kregoslupem. Noce zarwane przekrecic sie nie moglam wstac siku nie moglam masakra. na szczescie dzis wyszlo sloneczko i juz jest lepiej (zobaczymy jak w nocy)
moj syn dzis jak wrocil z przedszkola to spiewal w kółko "Chwała na wysokości...".
pojechalam dzis zrobic badania i przez te korki to myslalam ze mi żołądek do krzyża przyrósł taka głodna byłam. pozniej zachaczylam o lumpex i troszke rzeczy kupilam. ale bylo tyle ludzi ze chcialam wyjsc z tamtad jak najszybciej (wiecie wszystko bylo po 3zl).

przed snem naczytalam sie wczoraj o kolejnym porodzie po cc. jak to wyglada, czy mozna rodzic sn i szczerze wam powiem ze troche sie wystraszylam. bo podobno ani oxy nie daja ani znieczulenia zzo. wiec moze to trwac wieki. no i wiadomo jest ryzyko pekniecia macicy, pekniecia szwu a wtedy zagrozone jest zycie matki i dziecka. jedyne co to musze pogadac z moja gin co ona o tym sadzi. w czwartek ide tez do ortopedy moze ona mi wrescie pomoze z tymi bolam bo mecze sie juz tyle lat i nic mi nie pomaga.
ach no i najwazniejsze juz czuje dzidzie jak sie wierci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
będzie dziewczynka 🙂
jak konkretnie dać na imię?? Jaśmina, Jaśmin, Jasmine, czy Yasemin??

Izuska ja nadal ruchów nie czuję ale na usg lekarz powiedział że to jeszcze normalne.
Teraz czuję taki nacisk w 1 miejscu ale taki stały to chyba coś innego?
Nie mogę się doczekać smyrania
Ale mała ma już 404 gramy!!

Tuska uważaj z noszeniem!!! i reszta dziewczyn też...

mi dziś mój mąż zrobił sok z ekologicznycb pomarańczy razem ze skorkami , drugi z marchewki z jabłkiem uzywamy wycisraki a nie miksera pychotka..
a on w ogóle lubi gotować tylko marudzi że ja powinnam częściej 🙂
w sumie w Turcji model rodziiny jest taki że tylko kobieta po kuchni się kręci
a on zrobił mielone po turecku czyli z przyprawami i oliwą bez jajka i bułki tartej, spróbujcie kiedyś - jest pychotka 🙂 można dać cebulę, czosnek takie utarte na drobno i przyprawy.
Ja zrobiłam sałatkę koperek, natka pietruszki, rzepa, pomidor + tradycyjnie po turecku, sól, oliwa i cytryna. Rzepa dała fajny smak. Też polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki...
no i mnie rozłozyło... mam stan podgoraczkowy i kluski w gardle bo nie moge sliny przełykac, bola mnie miesnie i głowa.. co jakis czas łykam apap i pije hektolitry herbaty z miodem i cytryna.. ogólnie do bani..
pisze w wyrka i z wyrka tez pracuje.... ciesze sie ze nie musiałam dzisiaj nigdzie wyjezdzac bo za oknem pada snieg.... jakos mnie to nie pociesza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

oj ja przez te prace strace kontakt z ludzmi 😞
weekend nie zapowiadal sie az tak zle bo bylo mile robienie torta dla brata i wogole kupowanie prezentu sobota zleciala strasznie szybko 🙂 za to niedziela przyniosla fatalna informacje i juz od 5 rano nie moglam spac 😞 ktos podpalil mojemu bratu samochod no i nie udalo sie juz go uratowac 😞 najgorsze ze jego K. rodzi 1 stycznia i kolejne wydatki 😞 glowa to caly dzine mnie bolalla tak mi to cisnienie podnioslo 😞
moj dzidzius strasznie cicho jest nie wiem czy przez nerwy czy moze woli sobie odpoczywac maly leniuszek 🙂 czasem mnie tam gdzies kopnie ale to strasznie sporadycznie w ostatnim tygodniu 😞
leniuch w domu bede nie cale 3 tygodnie ale juz na sama mysl ze tam bede bardzo sie ciesze 🙂
milego dnia dziewczynki 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...