Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maxi cosi to dobre foteliki ale droższe niż recaro. Tak wyszło duzo bo to z tym systemem isofix - on podraża niestety.
Leniuch ja nie mogę na męża scedować poszukiwań bo on po polsku nie rozumie.... a jest sporo opcji fajnych polskich - przynajmniej jeżeli chodzi o wózki.
Kumpela chce mi odsprzedać za 1200 maxi cosi mura 3 w 1 za 1200 zł ... ale mój M nie chce od niej kupować mówi, że chce nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 jak sie kulacie po świętach? 😜
mi w wigilię mała jakoś tak się usadowiła, że nie mogłam długo wysiedzieć bo całe brzucho miałam naciągnięte i wrażenie jakbym stale byla najedzona, więc też nie pojadłam hehe, a już w kolejne dni to nie mogłam patrzeć na żarcie 🙃 jej tyle latania po sklepach, tyle przygotowań i już po...
a tyle klamotów Maja dostała, że znow poł chalupy nazwoziłam, ja nie wiem co to będzie za rok 😉
zaziębiłam się od mojej córy i teraz gardło mnie nawala i nos mam jak kartofel 🥴

jeśli chodzi o foteliki to ten mały miałam od x-landera ale już ten duży 9-18 kg mam maxi cosi bo właśnie był na najwyższej pozycji. A co do isofixów to myślę że jest to tez wygodniejsze rozwiązanie niż przypinanie fotela pasami gdzie przy wyjmowaniu jest więcej roboty. Bo myślę że bezpieczeństwo jest to samo bo ani w jednym ani w drugim przypadku fotelik nie może się ruszać czy coś podobnego. Zresztą nie każde auto jest przystosowane do isofixów i wtedy trzeba jeszcze więcej kasy zabulić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po świętach.... ja mam do przodu gdzieś z 2 kg na pewno... troche mnie to dołuje ale coż nigdy na Swieta sie nie pilnuje i nie dietuje 🙂 bo wiadomo raz w roku takie przysmaki sie zazwyczaj serwuje. Zreszta trzeba to wszystko pozjadac bo prezciez sie nie wyrzuci.
dzisiaj idziemy cala ferajna (tj ja, moj M i Olek) na usg. Musimy powtorzyc bo na ostatnim nie bylo widac dobrze serducha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola dziekuje za linki zaraz lookne co tam maja, wózek ma moja znajoma i bardzo chwali kilka opinii tez widziałam ze przeżył kilkoro dzieci, ale własnie sie dowiedziałam ze nie mozna do stelaza dokupic adapterów maxi cosi i lezymy... od nowa trzeba przeglądać. chyba ze rzeczywiście gondole ze spacerówką wziać i fotelik najwyzej w rekach czy w wóku marketowym się ja przewiezie:P juz mam tak głowe nabita ze spac nie moge przez te wozki 😁 a dziadkowie maja kupwać to tez nie chcemy ich za bardzo obciążać. a co do fotelika to jak mała wyrośnie z 0-13 i się sprawdzi co tez większy tez będzie z maxi cosi, recaro u nas były duzo droższe i jakoś maxi cosi ładniejsze w wykonaniu. isofix u nas kolejne 500 zł. dlatego na razie zrezygnowaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam juz na usg i wiecie co przez dwa tygodnie moje dzieciatko przytylo 200g! Teraz wazy wg usg 600g (a 13/12 jego waga wynosila 390g). Termin z usg wyszedl 19/04.

a i zamowilam dzis na smyk.pl 5szt body za 25zł jest teraz wyprzedaz
http://www.smyk.com/wyprzedaz/ubrania/all?c=ubrania-buty-ubrania-niemowle-body&searchCategory=74030102&productPoolId=54648&resultsPP=20&sort=scoreDesc&qtype=facetForm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuch
a skąd wiesz że masz skurcze braxtona hicksa? jak to sie czuje?

Właśnie pokłóciłam się z m. na temat wózków i fotelików.. bez sensu... okazuje się, że kumpela sprzedaje właśnie z bazą isofix więc cena jest dobra. On nie chce kupic a w poszukiwanaich opcji nic nie pomoże... i bądź tu mądry człowieku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olcia w poprzedniej ciazy mialam takie lekkie napinanie brzucha i mi lekarz tak powiedzial. Teraz to sa takie mocniejsze i częstsze. Ja to odczuwam jak twardnienie brzucha i mocny ucisk na dole i na pęcherz i trzyma to tak przez kilkanascie sekund. Czasem jakies to za mocne mi sie wydaje i nie komfortowe ale wizyte mam dopiero 15/01 wiec nie mam jak tego skonsultowac. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki.
Ja w pt byłam u lekarza - nic się nie pogarsza, szew ładnie trzyma, ale kazała mi jeszcze do kolejnej wizyty (za 3tyg) polegiwać, a potem jak będzie nadal stabilnie bez zmian to pozwoli mi trochę połazić 🙂 jupi! już myślałam, że do końca ciąży tak będę musiała leżakować 😉 oby teraz nic sie tylko nie pogorszyło!
mam 10kg na plusie już ;(((( masakra!!! może jak się zacznę ruszać to trochę lepiej będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Troche pozalic sie przyszlam..popadam w depreche,serio!!wiem,ze w ciazy jestem,ale patrzec na siebie nie moge!!! Jak tak patrze na siebie to wygladam.jak kobieta,ktora za miesiac-dwa rodzic idzie!!! A gdzie tu kwiecien?! Na dniach mi wybilo brzuch tak,ze lo!!! Nawet moj sie smieje(choc mnie nie jest do smiechu) ,ze z dnia na dzien coraz wiekszy brzuch..u lekarza bedac mialam 6,2kg na plusie. Pocieszam sie,ze.sa momenty,w ktorych bobas szybciej rosnie,wiec my tez..ale jakos do konca mnie to nie przekonuje! Wielka jestem i tyle! Trza sie zaczac ruszac,bo jak tak dalej pojdzie to kulac sie bede!!! :/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh tuska nie bój żaby ja też się czuje wielka i o dziwo co kogoś widzę to mówi mi że jak na koniec 6 m-ca to mam mały brzuch 🤪 a jak stanę bokiem to w lustrze widzę wielką babę 🤢 więc to my mamy chyba jakąś myśl żeby mieć talię osy w ciąży
ja tez czasem odczuwam te skurcze, wczoraj byłam z kumpelami na mieście i jak wychodziłam to taki miałam napięty a one mnie pomacały na do widzenia i też czuły ze twardy jak skała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska a mnie sie wszyscy pytaja na kiedy mam termin jak mowie ze na kwiecien to sie dziwia ze jeszcze tyle czasu skoro taki duzy brzuch. Mi juz przytylo sie ok 12kg.... to jest dopiero masakra. Ja to jeszcze widze ze oprocz ciążowego brzuchola widac tez tłuszcz szczegolnie jak sie pochylam.
Moze uda mi sie zrobic zdjecie to wstawie na pocieszenie dla innych bo wydaje mi sie ze moje kilogramy skacza najszybciej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że nie tylko mnie kilogramy dołują... ja to tam ogólnie bym na brzuch itp nie narzekała, ale buzię mam mega spasioną jakąś - okropną 😞 no ale jak tu z tymi kilosami przysopować jak tylko żarcie i żarcie-tu Święta, teraz wyjadanie po Świętach, zaraz sylwester, Nowy Rok.... no mam nadzieję, że jakoś poźniej się uda, żeby wszystko się wkoło jedzenia nie kręciło.,..
ogólnie tak Wam kiedyś pisałam że mam postanowienie by nie jeść słodyczy przed Świętami i z jakimiś 2 czy 3 odstępstwami się udało, no ale że kilogramy i tak leciały do przodu jak szalone to stwierdziłam, że w Święta się poobjadam... ogólnie lipa, bo ja nie jeadłam słodyczy, noc nie słodzę, nie piję i nie jem jakiś fast foodów, a i tak o moich przedciążowych 54kg mogę sobie już DAWNO zapomnieć ;((( i to jest dopiero dołujące... pewnie to przed brak ruchu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buffy
ja też nie używam cukru i staram się jeść dużo warzyw i owoców, kasze, bez produktów mącznych - chleb jem ale zwykle kupuję domowej roboty żytni na zakwasie. Aczkowiek w I trymestrze musiałm jeść bułki z dżemem to jadałam 🙂

Ja mam 160 cm moja waga "normalna" to ok 56-58 kg. A piewrszy wpis miałam w karcie ciążowej 64 kg bo mi sie przytyło przed. Teraz mam 72 i widzę ten tłuszczyk przedciążowy na brzuchu... 😞 Może dziecko jest lepiej chronione? 😉

Kochane zobaczcie artykuł jakich kosmetyków nie należy używać w trakcie ciąży:
http://dziecisawazne.pl/ciazowa-kosmetyczka-czy-produkty-pielegnacji-ciala-moga-zaszkodzic-dziecku/?dest=menu
muszę sobie poszukać pastę bez fluoru - kolejny artkuły który czytam o tym, że fluor szkodzi dziecku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na ostatniej wizycie miałam 5kg na plusie. Ja mam tak ze jak zwracamm uwage na wage to tyje a jak sobie daruje to juz nie. Z pierwszym dzieckiem na tym etapie miałam 9kg na plusie. Ale teraz mam inne zachcianki. Wczesniej jadłam same słodycze i nie oszczedzałam sie a teraz bardziej zdrowo bo zywie tez 2letniego Michała i jemy zawsze razem.
Ja byłam na weselu i w nocy obudził mnie skurcz łydki prawej, pewnie od tanczenia i siedzenia.
ja mam wizyte za 2 tyg, szkoda ze nie szybciej 😞
co do skurczy ja miałam w pierwszej ciąży od 30tc, zazwyczaj przy czestych skurczach skraca sie szyjka. I leżałam juz do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.

Dawno mnie tu nie było ale podglądam was i jestem na bieżąco. Jakoś tak weny do pisania mi brakło.Wywczasowałam się. Zaliczyłam Białkę Tatrzańską i Teneryfę, ale 5,5 h. lotu mnie wymęczyło w moim stanie. No i w tydzień zjeździliśmy 1100 km. na wyspie więc to były dosyć aktywne wakacje. Ale było-minęło.
Święta przeszły bardzo kiepsko - od środy tak źle się czuję że masakra jakaś 😞 Dziecko kopie mnie stale - i nie mam tu na myśli - co 10-15 minut tylko STALE, dzień i noc. To jest jakieś nieporozumienie bo zaczyna mnie to już boleć. Naciska mi na przeponę i nie mogę oddychać a wyleżeć w jednej pozycji nie mogę dłużej niż 15 minut. Już od dwóch dni beczę z bezsilności. Do tego mam wysoki puls co mnie totalnie dobija, nogi mi zaczynają puchnąć i samopoczucie mam powiem wprost - chujowe na maksa. Szkoda gadać 😞

A co do wagi to przytyłam 8 kg. jak na razie ale wyglądam jakbym miała już rodzić - i z was wszystkich jestem tu najgrubsza - mam 180 cm. i osiągnęłam magiczną wagę trzycyfrową więc nie macie na co narzekać. Do tego dochodzi moja choroba która totalnie mnie osłabia i generalnie jest mi bardzo źle. Czuję się jak wielki, waleniowato-słoniowaty wieloryb z toną tłuszczu na brzuchu i nogami jak dwa filary pod piekłem!!!!!!!!!!! A gdzie tam kurwa do kwietnia! Chyba się prędzej posram z nerwów.

Sorki za przekleństwa i brzydki język ale normalnie już nie mogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uu ale dołujące posty, ja też mam chwile załamania ale jakoś tragicznie nie jest. staram się często na zakupy chodzi i kupować ładne bluzeczki wcale nie ciążowe i dużo lepiej mi z tym jest. ja wage początkową miałam 60 kg bo przytyło mi sie na wakacjach i to sporo, właśnie od momentu kiedy zaszłam w ciąże zaczęłam juz nienormalnie jeść;/ jak wyjezdzałam z domu miałam 56 kg. dwa tyg temu na wizycie miałam 67.1 ciekawe co będzie 09.01. mnie mówią ze mam mały brzuch na 25 tydz i ja też nie widzę jakies tragedii. po sobie tylko widze że w ramionach przybrałam i w boczkach. Jeszcze troche laski 🙂 mnie mała też daje popalić, nie wiem jak ona siedzi że boli mnie cały dół brzucha, jakby się wyciagała nogami ku dołowi, ale to masakra jest bo na spacer dłuższy mnie pójde, tak boli. a lekarza to nie niepokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola a jeśli można wiedzieć co w ogóle za choroba Cię dopadła?
ja też mam stale nerwy jakieś nieopanowane, czasem Maja to mnie wyprowadza z równowagi w 3 sek. nawet denerwuje mnie jej katar i kaszel 🤨 jak już się wkurzę to drę się na wszystko jak jakaś nienormalna...ehhh to chyba jakbym była 3 raz w ciąży to by mnie w wariatkowie zamknęli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola ściskam mocno!! 😘 musimy jakoś dać radę!

Dzisiaj sie chyba za dużo nałaziłam..najpierw zakupy z A.,musialam kupic cisnieniomierz,a A.buty na zime. Kinga fajnie,ze pomagaja Ci zakupy ciuchowe,bo mnie to jeszcze doluja bardziej :/ dzisiaj chcialam spodnie sobie kupic,ale jak zobaczylam jak sie zawijasy na udach robia to sie odechcialo! Ja nigdy nie lubilam zakupow,bo uswiadamialam sobie jak zle wygladam..musze cos do ubrania kupic,ale to najlepiej jakby mi ktos kupil. Pozniej do cioci na kawe poszlismy,ladna pogoda to pieszo i jak wracalismy to mnie podbrzusze,jak cholera bolalo..myslalam,ze urodze 😞 ogolnie Mala jakos nisko usadowiona jest,bo jak sie odbije od pecherza to boli jak nie wiem!!! No i z prawej strony brzuvha jest,bo jak odkryje brzuch jak jestem na pollezaco lub lezaco to mam krzywy :P
Wgl mierzylam cisnienia,zadzwonilam w pt do lekarza i mimo tego ze tylko raz mialam wyzsze cisnienie,bo 138/92,a tak to normalnie ..kazal mi brac leki..w karcie mam minimalne pierwsze 130 wpisane,bo mam jakos tak dziwnie,ze u niego mam wysokie :/ zawsze :/ a w domu ok! Badz tu madryi pisz wiersze kuzwa! Mowilam mu,ze jak u niego mierze to wysokie mam,a tak to ok..zobaczymy teraz 20 przy braniu tabletek jak bedzie..teraz mam wizyte 20.01 ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już po wizycie. Mała się już sadowi na dole główką w dół ale przy jej ruchliwości pewnie 100 razy się jeszcze obróci. Waży 1,065 kg i wszystko z nią ok 🙂 Nadal jest dziewczynką jak to ujął z uśmiechem Pan doktor 🙂

Co do mojej choroby to nie chcę o tym publicznie mówić, mam nadzieję że nikogo tym nie urażę.

No i L4 ze wskazaniem do leżenia mam przez te bóle brzucha. Podobnie jak ty Tuska, mam następną wizytę 20.01. No i 27 tydzień nam już się zaczął i 3 trymestr - ale to leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...