Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no więc po wizycie już, wszystko ok, wymiay wszystkie w normie, odpowiadają terminowi wobec OM. Waga to 430 gram.
No i na 80 % będzie dziewczynka, żadnych jajek nie było widać 🙂 w sumie mimo, że "bardziej chciałam" syna to jakoś tak mnie mega ucieszyła ta wiadomość, że jednak to córka. będę plotła warkoczyki 😁 chłop się cieszy, otworzył właśnie barek i martwię się jak pojedzie rano do pracy. dziadkowie okazało się, że obstawiali taki właśnie "wynik" więc radość jest ogromna.
nagrał mi usg na płytę więc wiem już jaki film będzie w święta najczęściej oglądany.
przytyłam 3 kg od początku.
na następną wizytę glukoza i przeciwciała do zrobienia, mocz i morfo 🙂

uhhh cała jestem w emocjach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna wiem,że chciałaś drugiego synka,ale mimo wszystko gratuluję córci!! Właśnie,będziesz plotła warkoczyki i ja też 🙂-to mnie cieszy najbardziej 🙂
Ach,jak bylismy kupowac prezenty to kupiłam jedne różowe bodziaki!!! 🙂 także mam nadzieję,że nic co do płci się nie zmieni 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch u mnie z szyjką było generalnie tak, że ona nie była taka mega krótka-bo na początku wychodziło ok3,7 ale jak ona mi nacisnęła brzuch to przy nacisku się skracała i rozwierała-no i obserowałyśmy. Potem się skróciła do 3,3 i dalej przy nacisku to samo, no a potem to 2,7 było - mniej więcej taka zmiana w miesiąc. No ale w szpitalu raz na badaniu mi wyszło że ma 3,7 a drugi raz 1,7 - więc ogólnie ginka mówiła że to się może trochę zmieniać (szczególnie to zależalo od pozycji w której mi robili to usg-jak tak całkowicie na leżąco to była dłuższa, a jak podczas siedzenia na \"samolociku\" to krótsza) -no ale za każdym razem przy nacisku to samo-skracanie+rozwieranie.
Zalożyli mi ten szew na wysokości 1,8. Szyjka teraz po szpitalu na badaniu miała 2,1-więc jeszcze jest trochę ponad-no ale wiadać, że mega wydolna to ona nie jest i oscyluje cały czas w dolnych granicach...a naprawdę bardzo dużo leżę, nic nie dźwigam, nie przemęczam się, łażę tylko po domu...
no i u mnie jeszcze było tak że na badaniu palcami żaden z lekarzy co mnie badał to mówił że nic złego nie \"czuje\", dopiero na usg było wszystko widać.
Mam nadzieję, że u Ciebie przy troszkę oszczędniejszym trybie życia będzie wszystko oki 🙂

justyna gratki córci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Dziewczyny za gratulacje :*

ania070 ja również miałam badanie na cytomegalię.

od rana sprzątam w domu, w niedzielę wyjeżdżamy i chcę potem wrócić i po świątecznej labie u rodziców nic nie musieć robić.
polećcie mi jakiś dobry proszek/płyn/kapsułki do prania? to czego używam w ogóle nie dopiera mi często rzeczy. jest to albo vizir albo persil i tylko niemieckie i dupa. wiem, że kapsułki dobrze działają bo testowałam ale kurde trochę drogo wychodzi a ja piorę często, codziennie właściwie. no ale jak tak dalej pójdzie to będę musiała odżałować bo mam dość tego niedopierania a ta niemiecka chemia też najtańsza u nas nie jest :/

kurcze cały czas nie mogę uwierzyć, że będziemy mieć córkę, zawsze mnie "przerażał" ten wszędobylski róż dla małych dziewczynek a teraz sama będę się obracać w tych tematach 🙂 🙂 i z tyłu głowy ciągle mi stuka czy pielęgnacja wygląda podobnie jak u chłopca, jak Młody zareaguje na siostrzyczkę... ahhh a mój tata to oszalał normalnie, nawet nie wiedziałam, że tak mocno chciał wnuczkę. chociaż syna też mi rozpieszcza, to dziadek , którego mu zazdroszczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna mi tez sie nie podoba ten róż u dziewczynek, są inne ładne kolory a dziewczynki tylko na różowo, i to dosłownie wszystko mają w tym kolorze. Mi sie podoba szary, brąz bez złoty u dziewczynek. Jak sie i nam potwierdzi na 100000% dziewczynka to beda kolory dominujące.
Mi dzis dziecko uciekało w kierunku ulicy, jak doskoczyłam do niego w ostatnim momencie tak mnie coś poszcykneło po brzuchem. Mam nadzieje ze to rozchodze, lekarka mi mówiła ze jak bedzie dokuczac to na izbe bo mogła mi sie zrobić przepuklina pachwinowa. Taka byłam zła ze szok. 🤢
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna gratuluję córci 🙂 a sama mogę potwierdzić że córeczki są super 🙂
a róż to raczej kiedyś był modny i tak uwieszony na tych biednych dziewczynkach...ale to tak jakby chłopca ubierać tylko na niebiesko, a wcale tak nie jest. Ja tam uwielbiam szary i są piękne ciuszki w tym kolorze, teraz bordo, fiolet, czerwień no róż mogłabym policzyć na palcach jednej dłoni 🙂 co prawda na ulicach widzę takie różowe dziewczynki no ale to już wybór rodziców.
ja przystroiłam sobie domek, ubrałyśmy choinkę i jest już miło 🙂
dziś byłam w pracy z życzeniami, trochę posiedziałam, poszłam na zakupy i tak dziień kolejny mija 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki 🙂
i racja teraz jest taki wybór ciuszków i kolorów, że hej. i też uwielbiam szary kolor i najlepsze w nim, że jest taki unisex więc zazwyczaj się trafi z prezentem 🙂 ja lubię też jak dzieci wyglądają jak dzieci a nie stare maleńkie i starzy maluścy albo do piasku odstrojeni prawie na galowo i tylko mama zestresowana łypie żeby się aby nie wybrudziło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UwLNo z tym rozem to masakra jakas!! Choc sama kupilam pierwsze bodziaki dla mojej coruni i wlasnie w tym kolorze 🙂 - ja duzo ciuszkow bede miala po siostrzenicy,no i te neutralne po synku 🙂 pojade do Slawkowa,do rodzicow to musze przebrac te worki z ciuszkami 🙂 uwielbiam to!

Moj maly dzis odstawil taki cyrk w sklepie i w drodze powrotnej,ze masakra..jestesmy juz u tesciow,no i w sklepie bylam z tesciowa i szwagierka..wszystkie wkurzone na maksa na to moje dziecko..jeszcze nozki go bolaly juz na koncowce i na rece,no i go wliklam po tych schodach,dobrze ze ich tylko z 10-12!!z rykiem do mieszkania,no i tesc..co mu jest...bla bla bla..rozebralam kurtke i poszlam jego rozbierac,bo tesciowi na nogach nie chcial stac. Nerwy puscily,jak sie zaczelam drzec na niego,to tesc z pokoju wyszedl :P bylam w takich nerwach,ze juz nie patrzylam na nich i nie myslalam co beda pozniej gadac... Ach,no bo jakby tego bylo malo to szwagierka z nim szybko poleciala bo kupe chce..nic nie zrobil,a po wyjsciu z toalety sie zlal w gacie!!! Masakra jakas!!! Dal popalic dzis nie malo..do spania tez o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spania tez oczywiscie ryk byl..mowie Wam..nerwy doszczetnie mi dzis zepsul:/ pozniej z tesciowa posciel zmienialam to mi powiedziala,ze z mezem to samo bylo,omijala sklepy z zabawkami,no i rzeczami ktore mogly go zainteresowac,bo robil cyrki takie jak mnie teraz Mlody..jej po prostu bylo wstyd gdziekolwiek z nim pojsc..no i ja mam to samo 😞 jak mam gdzie mlodego zostawic to wole sama jechac na zakupy z A. Albo jak On ma na 14:00 to ja sobie spokojnie ide sama na zakupy,ewentualnie w trojke idziemy..z tym,ze zazwyczaj wracamy z mezem skloceni przez histerie syna..

Dziewczyny czy mozna w ciazy jakos zapobiec zatrzymywaniu wody w organizmie??? Nie lazilam dzis duzo,a czuje i w sumie widze tez,ze mam opuchniete lydki :/ z Alanem to wode zaczelam zatrzymywac w ostatnim miesiacu..a teraz gdzie tam do kwietnia:\\
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉

Ja juz dojechalam do domu 😉 zajęło nam to tym razem 23 godziny w aucie ( dwie godziny na promie) ale najważniejsze ze jestem w domu u my 😉
Mamcia moja bardzo szczęśliwa skacze nade mną jak bym nie mogła nic zrobić sama i śmieje sie ze mnie jak jej mowię ze to tylko ciąża 😉
no i korzystając z okazji wybrałam sie dzis do mojej lekarki 😉 no i dzidzius pokazał sie w całej okazałości 😉 mamy chłopca 😉 bardzo soe cieszymy juz wazy 798g i jest wszystko ok 😉 mój K. To tak urósł jak zobaczył siusiaka ze uśmiech mu z buzki nie schodził 😉

Mam nadzieje ze u was wszystko ok i przygotowania do świat idą pełna para 😉 ja zabiorę sie za to jutro 😉 bo jeszcze kilka przyjaciółek przychodzi w odwiedziny 😉

Kolorowych snow 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko
gratulacje chłopca!! jakie imię? duzy już bardzo 🙂 prawdziwy mężczyzna 🙂

Tuska
Niezłe masz przeboje z młodym. i niezły dzionek współczuję. Mam nadzieję że nasza córeczka nie będzie mi dawała tak popalić. Ale chyba każde dziecko daje w kość od czasu do czasu...

aniag070 dwaj znać jak brzuch... trzymam kciuki żeby było ok

A propo kolorów dla dzieci to jak teraz bylam w sewilli to widziałam, że dzieci w niedziele głównie były ubierane w brązy, szarości, granaty - tak bardzo elegancko to wyglądało... Ale moim zdaniem najważniejsze żeby dziecko było szczęśliwe i już.

Kurcze .. cały czas jest mi trudno sobie do końca wyobrazić że będę mamą... Będę tak mocno decydować o czyimś losie... podejmować decyzje o wychowaniu... a potem ten człowiek będzie ukształtowany na podstawie tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska niestety taki wiek "okres buntu" tez to przechodzilam ale spoko powinno przejsc. U nas przeszlo i teraz tylko czasem sie zdazaja jakies humory i fochy (zazwyczaj w sklepie walka o wózek i bieganie z nim jak wyscigowa nie patrzac na ludzi i polki sklepowe).

Sloneczko gratuluje synka 🙂

To czekamy jeszcze na Dorke i Morelke 🙂

Ja bylam wczoraj z malym na niezlej wycieczce. Zamiast sie oszczedzac musialam dymac do lekarza bo mi zle zwolnienie wistawily wiecie standardowa pomylka na przelomie roku. Zamista styczen 2014 wpisali 2013. Moj maly zakatarzony byl mocno alke nie mialam go z kim zostawic wiec przejechal sie ze mna. Dla niego frajda bo lubi jezdzic a tu jedze nie tylko autobus ale metro i tramwaj. No i winda na 7 pietro bo akurat moja gin przyjmowala w Mariocie. Poetm przy okazji jeszcze pojechalam kawalek dalej do innej przychodni po odbior badan i bylam padnieta na maxa.
Najgorsze ze moj syn sie jeszcze bardziej rozlozyl. Ma teraz 37,7 i dalej meczy go ten katar mam nadzieje ze mu przejdzie bo w pierwszy dzien swiat jade z nim do Cioci bo moj M wroci z nocki wiec nie chce mu przeszkadzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska znam takie sytuacje, moj tez daje popalic w sklpie z zabawkami i już z nim tam nie wchodze W zwykłym spożywczaku jest ok, nawet za batony specjalnie nie sięga. Mi jest czasem wstyd publicznie okrzyczec dziecko, bo wiadomo jacy są ludzie.... ale dziecko musi wiedziec ze to własnie ten moment mi sie nie spodobał w jego zachowaniu, a jak w domu mu tłumacze to on juz nie wie o co chodzi. Dlatego ja wychodze z założenia : akcja - reakcja Teraz było źle to zaraz idzie do skorygowania. Wczoraj jak mi uciekł w stone ulicy, odrazu była reprymenda.
Mnie juz nie pika w pachwinach,miałam jechac na izbe przyjec ale powoli sie rozchodziło, ruchy czułam wiec dałam sobie dzien na obserwacje.
U mnie tez była obawa czy dam sobie rade z opieką nad istotą która jest tylko odemnie zależna. ale chyba podczas porodu w kobiecie budzi sie taki instynkt opiekunczy. Mój tata mi mówił ze ja jestem jak taka kwoka która jak widzi ze coś jest nie tak z dzieckiem to zaraz nadskakuje 😁 śmiac mi sie chciało z tego porównania, ale zawsze na pierwszym miejcu jest dobro dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😆

Puki pamiętam sorka że się nie odzywałam ale też miałam problem z tym serwerem

Ania070 ja też miałam już badania robione na cyto.... w pierwszym trymestrze a teraz będę miała w trzecim 😆

Justyna gratki dziewczynki 😁

Słoneczko gratki chłopca 😁

Ja już siedzę u mojej mamy i mam tak jak chyba wszystkie córki moja mama jest teraz nadopiekuńcza tłumacze jej że to tylko ciąża ale ona nie daje mi nic prawie robić bo mówi że jeszcze się narobię i karze mi siedzieć i jeść a jak jej mówię że nie jestem głodna to prawie na siłę mi wciska 🙃

Co do kolorów jeżeli chodzi o mnie to mnie nie zmusi żebym swoją córunię po urodzeniu ubierała całą na różowo wiadomo można dać jakiś dodatek akcent różowy ale to taki przestarzały kolor a ja chyba bardziej nowoczesna jestem i wole biel szarość turkus błękit czerwień zieleń i inne kolory

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

ale miałam piękny dzień, rano dostałam tort od moich chłopaków ze świeczką 25 i odpalaliśmy ją chyba z 20 razy bo Młody chciał dmuchać i dmuchać 😁 potem zabrali mnie na wycieczkę, spacer i na kebaba - mega odświętny obiad 😁 drugie pół dnia pakowaliśmy walizy, wycieraliśmy kurze itp. bo jutro jedziemy 🙂)))

tuska mój Młody też zwiewa mi w sklepach, zaraz do zabawek pędzi, udaje, że mnie nie słyszy wtedy ale ja podobnie jak Ania szybko reaguje i po prostu biorę go i tłumaczę, że jak się nie uspokoi to wychodzimy ze sklepu i mamie będzie przykro, że nie zrobiła zakupów i zazwyczaj skutkuje. a jak nie skutkuje to nic nie pomaga i mamy sceny łącznie z kładzeniem się na podłogę no a wtedy kucam przy nim i czekam bo te nerwy widać są takie nieumiejętne jeszcze, biedne małe głowy. oby to przeszło niedługo bo czasem nerwy muszę ostro na wodzy trzymać żeby nie krzyknąć.

partyzantka w 1szej ciąży mama faktycznie za mną biegała i skakała jak w koło jajka a teraz skacze nad wnukiem więc ja zeszłam na 2gi plan 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna super niespodzianka Wszystkiego Najlepszego 🙂

moj Olek nie mial fazy na zabawki przechodzil zazwyczaj obojetnie ale jak juz pisalam szalal z wozkiem tak ze czasem wszystkie zakupy ladowaly na podlodze...
my juz wczoraj przystroilismy choinke troch moj synek mial radochy. Szkoda mi go bo caly czas walczymy z goraczka. Po podaniu lekow mija tak z 5 h i znowu mu rosnie do 38.5C. I tak od wczoraj caly czas. Chodzi taki biedny osowialy, szkoda mi go. Mam nadzieje ze sie wykuruje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...