Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczyny..
cos sie działo z moja stroną i od kilku dni nie mogłam Was przeglądać... własciwie wchodziłam ale ostatnio strona która była to 265 i cos mnie dziwiło ze nic sie tu nie dzieje.. nie wiem, jakas blokada czy cus 🙂
nieważne.. dzisiaj juz mogłam sobie przyczytac 🙂
u mnie wszystko oki, rozne sobie... gdzies przeczytałam, ze nasz brzuch teraz rosnie w srednicy ok 1 cm tygodniowo.. i powiem wam ze to odczuwam, bo z dnia na dzien coraz gorzej z dopieciem kurtki.. a nic nowego nie mam 😞
mała juz tak fajnie sie wierci ze sa samo to już ja kocham..... cudownie jest wiedziec ze rośne w naszym brzuszku mała istotka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Byłam dzisiaj na glukozie..ohyda!!! Myslalam,ze zwroce..A.po mnie z Młodym przyjechali po tych 2h,bo balam sie autobusem jechac spowrotem,bo tak mi zle bylo i przez moment slabo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska glukoza jeszcze przede mna, mam nadzieje ze raczej po świetach...

Summer w tym co piszesz cos jest bo ja to sie czuje jak balon normalnie. Mam wrazenie za zaraz pękne, cięko mi jak chodze a jutro czeka mnie podroz do lekarza publicznymi srodkami transportu (autobus/metro/tramwaj). Jeszcze musze malego odstawic do przedszkola bardzo wczesnie a jemu ciezko wstaje sie codzien rano choc chodzimy dopiero na 9.

dziś Jasełka. Korona już zrobiona. Pewnie jak co roku bedzie sporo śmiechu bo dzieciaki będą się wygłupiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
glukoze bede miała po nowym roku,.. i tez sie obawiam czy nie zwymiotuje... ostanio mało co nie zwymiotowałam po syropie... jakies wrazliwe smaki mam... w pierwszej ciazy nie był to dla mnie problem...
wczoraj pierwszy raz miałam okropna zgage... ale jakos pozniej samo przeszło 🙂
a i od kilku dni odczuwam ból w kosci łonowej.. nie wiem o co kaman.... tak jakbym miała sie połamac na pół....mam nadzieje ze to nic powaznego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszej ciazy glukoze wypilam bez problemu,ale tak sobie mysle,ze wtedy slodzilam i kawe,i herbate..teraz nic..nawet jak ciocia pomylila kawy idala mi z dwoma tabletkami slodziku to juz mi bylo za slodkie. No i wtedy chyba mialam 50g,bo czekalam tylko godz.,a teraz 75g i mialam 3razy krew pobierana..od razu,po godz. I po dwoch. Fuj,ble,ohyda. Mam nadzieje,ze nigdy wiecej!! Trzeba na szybko jak cieple jest,bo jak jest zimne to ledwo przez gardlo przeszlo mi.. Pani pyta mi sie czy slabo,bo po takiej dawce moze byc,mowie ze nie..a za 2min.czuje sie jak nawalona..serio,odjazd jak nic. No ale zaraz przeszlo,tylko pozniej dosc dlugo niedobrze mi bylo..
Weszlam do auta to od razu kanapke zjadlam,w domu tez przegryzlam cos i tak mnie spanie znuzylo,ze polozylam sie na godz..jakby A.nie szedl do pracy to chyba jeszcze bym spala.. wczesniej wypilam jeszcze herbate z cytryna,teraz mandarynek sie najadlam i jakos powoli dochodze do siebie..ale ogolnie jak pomysle,ze mam zjesc cos oprocz mandarynek to mi zle ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w 1 ciąży to pamiętam że piłam glukozę w domu a potem szłam do przychodni i w sumie jakoś nic mi nie było, ale tym razem pojadę do innej i tam zrobię na spokojnie i poczekam te 2h.
Maja też ma w piątek jasełka i gra kuchareczkę hehe tylko że teraz tydzień jej nie było i się obawiam, że jednak nie wystąpi bo pewnie próby mieli 🙃
summer mnie w 1 ciąży też kość łonowa bolała, a to dlatego że rozchodzi się na spojeniu i takie głupie uczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody od pół godziny śpi,a ja biorę z Niego przykład i też się kładę..i tak dziś jestem do niczego..modliłam się,żeby jak najszybciej nastał wieczór i Młody poszedł spać..oprócz puszczenia dwóch prań,włożenia naczyń do zmywarki..nie zrobiłam nic!!! No,a miałam pomyć podłogi i takie tam .. jakaś gorsza forma dzisiaj..chyba najgorsza jak do tej pory w tej ciąży! Nic,nie marudzę już!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak dluzej pochodze to boli mnie cale krocze, a jak dluzej posiedze to mnie tylek boli. najgorzej ze ta moja rwa sie znow odezwala... normalnie czuje sie jak jakas polamana. przy pierwszej ciązy tak nie bylo teraz jestem jakims wrakiem 🤢 🤢 🤢 🤢

my czekamy wlasnie na ksiedza, bo chodzi dzis z wizyta duszpasterska i pewnie jak zwykle bedzie ok 21.30 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej

A mi sie dopiero dziś odblokowało z serwerem. Wcześniej jak zaglądałam to mialam zawieszone na 265 stronce i brak możliwości wpisu.
Tuska ta glukoza faktycznie paskudna - ja też źle się czułam po badaniu. W sumie nawet nie po wypiciu ale po tych 2 godzinach siedzenia i pobrania krwi.

Ja już prezenty mam kupione tylko jeszcze dla męża muszę coś wymyślić. On nie rozumie idei prezentów, twierdzi że nic nie potrzebuje... rękawiczki by mu sie przydały ale powinien przymierzyć bo lubi ciasne. I w sumie nie wiem co mu kupić...

Mieliśmy właśnie rocznicę ślubu i kupilismy sobie razem kwiatki do domu a on mi kupił drobiazg który mnie rozwalił. Dzwoneczek z napisem "ring for hug" i jak nim dzownie to faktycznie przychodzi mnie przytulić i pocałować. 🙂 Słodkie bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - ja własnie tez miałam tak poblokowane.. ze przez kilka dni tkwiłam na stronie 265.. ale wczoraj tez juz poszło.. a tu kilka stron dziewuchy naklikały..
super ten prezencik dzwoneczek... a jeszcze piekniejsze jest to ze działa na twojego meza 🙂))

Leniuch dwaj nifo po wizycie u gina...
a co tak szybko Was ksiądz odwiedza??? u nas z reguły wizyty duszpasterskie dopiero po Bożym Narodzeniu...
no a z tym bólem w kroczu, to tez sobie własnie przypominam ze mnie bolało w pierwszej ciazy ale dopiero na samej koncówce a teraz obecnie mnie boli cały czas 😞

u mnie w domu pannuje jelitówka 😞 moje dziecko przyniosło w poniedziałek,,,, i tak dzisiaj, wszyscy, Janek, mąż i ja... no i jak sie okazało jak podrzucałam dziecko do babci to i babcia tez 😞( nie wiecie czy moge stosowac jakis srodek na biegunke??? typu stoprean?? bo na szczescie to mnie tylko czysci... i nie musze sie ściskac z toaleta..
no i niestety siedze dzisiaj w pracy bo mam cos pilnego waznego do zrobienia, ale tylko to załatwiam i mykam do domu...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer bo u nas malo ksiezy jest a parafia spora wiec musza zaczac przed Bozyn Narodzeniem zeby zdążyć zakończyć wizyty przed Wielkanocą.
ach u Was problem z biegunka a ja w druga strone... juz od 4 dni nic masakra normalnie... juz nie wiem co mam jesc. Pewnie to tez przez te żelazo co biore.

Ola super prezent od mężusia 🙂 i jak tu uwierzyc ze nie rozumie idei prezentow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer ja w pierwszej ciąży miałam jelitówkę chyba w 15tc i lekarka mi przepisała Nifuraksazyd, najlżeższy z możliwych na biegunke, miałam brać 3x2, ale brałam 1x3. I po pierwszym dniu mi przeszło.
Leniuch wiem co czujesz, ja odwiedzałam wc co 3 dni ale zaczełam pic wode niegazowaną z cytryną i jest mi lepiej. Wiem jaki to dyskomfort, i do tego brzuch mnie bolał od przepełnienia.
Ja tez nie mogłam sie zalogować przez to przeniesienie na inny serwer, ale tu tak często bywa....
Ja byłam wczoraj na wizycie i dostałam globulki. Pytałam co powinnam unikac w święta,lekarka mi mówiła zeby uwazać na mak bo ma chyba dużo pektyn czy coś takiego. I oczywiście na rzeczy wzdymające jak kapusta czy groch. A Wy macie jakieś info o tym czego nie powinno sie jesć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola zazdroszczę takiego dzwoneczka, mój chłop jest kochany i cudowny ale do romantycznych gestów coś smykałki nie ma, a szkoda 🙂

summer można węgiel leczniczy w ciąży na biegunkę i jakieś pewno elektrolity żeby się nawodnić. a dla dzieci polecam enterol 250, jak Młody ma jakieś tego typu akcje to zawsze podaje i ustępuje prawie natychmiast.

leniuch daj znać co u lekarza 🙂 ja jutro mam wizytę i już cała siedzę podekscytowana :P

Ania hmm pewnie nie można w czasie świąt jeść tego co zwykle nie można w ciąży np. surowe ryby no ale tego tradycja nie uwzględnia więc luzik 🙂 i może uważać na ciężkostrawne grzyby? hmmm ja zamierzam z umiarem jeść wszystko mmmmmniamm ☺️

jeszcze tylko 3 dni i mój ma urlop do 7mego stycznia, doczekać się nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem z wejsciem mialam wczoraj do poludnia,pozniej juz ok bylo.
Co do jedzenia swiatecznego to pewnie unikac ciezkosttawnych potraw,tzn.ja bede jesc bankowo,ale w mniejszych ilosciach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś zaprowadziłam Maję do przedszkola a sama buszowałam po galerii bo musiałam kupić sobie coś za kasę od brata, bo on woli nie kupować co bym była zadowolona, to mam sama wybrać hhe. W sumie mi tak odpowiada 😜 oczywiście przyhaczyłam jeszcze kilka bombek w Home&You to już chyba ta moja choinka będzie w pełni obwieszona 🙂 jutro już ubiorę bo nie wytrzymam
u Mai w przedszkolu był Mikołaj i cala happy wróciła do domu z prezentem, a w piątek dostanie pierniczki które piekli i zdobili więc mała wyżerka bedzie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buffy powiedz mi jak to bylo z Twoja szyjką? bo dzis na wizycie podczas badania \"recznego\" lekarka powiedziala ze mam jakas krótka szyjke i ze jest miękka. Kazala mi sie położyc i zrobila usg. Jak zapytalam czy wszystko w porzadku z szyjką to powiedziala ze na usg widac ze ok.
wrocilam do domu i sprawdzilam ze na poprzednim badaniu szyjka miala 3,49 cm długosci a teraz ma 2,58cm taka zmiana w ciagu dwoch tygodni...??? szkoda ze nie porownalam tych zdjec przy niej ale nie przyszlo mi do głowy.W zaleceniach napisala ze mam brac nospe 2x2 i magnez oraz oszczedny tryb zycia moze to wlasnie dlatego?

a teraz to już zgłupiałam... moze ja zle czytam te usg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
wczoraj umierałam, wczesniej uciekłam z pracy, a to co sie działo pozniej to masakra... ledwo zyłam.. i u mnie w domu również pomór... kolezanka mi dostarczyła ten Nifurksazyd.. ale dzis jak sie obudziłam to mi przeszło.... czuje tylko lekie zawirowania w zoładku..
powiem wam ze chyba przez to ze cały dzien nic nie zjadłam, to tak szalała ze szok... ciagle mnie tam kopała.. no a ja niestety nie mogłam jej pomóc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale cichutko, szalejecie dziewczyny z porządkami
ja właśnie odpoczywam bo trochę porobiłam, a prania to mam ze 4 🤢
czasem też myślę o sobie, w sensie ciągle o tym łożysku czy aby wszystko ok, bo jak byłam na połówkowym to robiła mi jakaś inna lekarka a nie mój gin i tak tylko poogladała i stwierdziła że nie zasłania ujścia ale nic dokładniej, ehhh i tak odliczam te tygodnie. Chyba w miarę bezpiecznie będę czuła się od nowego roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Moj mezus powiedzial,ze jutro okna umyje w kuchni i u mlodego w pokoju..takze ja tego robic nie musze. Prania tez mam troche..musze kupuc plyn do plukania,bo sie konczy..no a pranie na biezaco musze robic,bo w sb juz jedziemy.. i wrocimy dopiero po swietach 🙂 wiec ciuchow troche spakowac musze :P w sb idziemy na Wigilię do kolegi ... taką wśród znajomych 🙂 w tamtym roku wymyslil,bo mama mu zmarla i sam teraz mieszka..kazdy cos przyniosl i siedzielismy..strasznie fajnie bylo,kazdemu sie spodobalo i to bedzie teraz taka nasza tradycja 🙂 w tamtym roku byla kutia,makowki,barszcz z uszkami,pierogi,sledzie w ciescie nalesnikowym,salatka ziemniaczana,my usmazylismy karpia i upieklam ciasto marchewkowe 🙂 - jeszcze cos bylo bankowo,ale spamietac nie idzie 🙂 ryben smazyc nam sie nie chce,wiec nie wi em czy nie zrobie zupy grzybowej,ale makaron lazanki kupie juz :P w pn mam ginekologa 😁 juz doczekac sie nie moge 🙂

A wgl kolejna moja kolezanka marcowka urodzila coreczke 🙂 wczoraj przed polnoca chyba jeszcze,dokladnie nie wiem.. dodala tylko post na fb,ze jej druga wymarzona corcia na swiecie 3350g(chtba) i 53cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wgl to wczoraj kupilam mojemu prezent w koncu!! Popoludniu zostawilam synka z tesciami i poszlam sobie na zakupy..stwierdzilam,ze sie przejde,a kawalek jest.jak tylko weszlam do sklepu to mi sie odechcialo :O czlowiek przy czlowieku ... na real weszlam,wzielam gre i od razu przy informacjizaplacilam i wyszlam..mialam papier do pakpwania prezentow kupic,ale pierdzielilam to..obeszlam pasaz i w house kupilam jeszcze do gry sweter.. takze moj dostanie sweter+gra na xboxkinnect te sporty 🙂 takze wygibasy pewnie beda :P teraz patrzalam w necie to tam bylo jakie dyscypliny sa na tej grze,jest az 13 🙂 byla po 66zl-promocja,wiec sprawdzalam jeszcze w necie czy to nie jakies dodatki tylko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂

do mnie dzis kurier też przyniósł 2gą część prezentu dla mojego - moje ulubione jego perfumy 😁 i ja i on skorzystamy 😉 kupiłam mu też skórzaną torbę na laptopa bo nosi teraz w takiej szmacianej co pamięta chyba czasy 1szych tego typu komputerów i yankee candle jar for car - też w moim ulubionym zapachu więc prezent po części jakby dla mnie 😉
Młodemu farmę z wadera bo ma fazę na jakieś zwierzęta i wymyślanie im historyjek no i farbki w pisakach i domek z tektury.
Sobie też przy okazji sprawiłam prezent bo jak kupowałam perfumy to była promocja, że drugi zapach -30% więc skorzystałam.

już za niecałe 4 h wizyta 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska mam ta gre tzn sezon i i powiem Ci ze ekstra sprawa 🙂 ja uwielbiam siatkowke moje dziecko ciagleby tylko w kregle albo pilke nozna gralo. Fajny jest jeszcze boks 🙂 choc i tak siatka wymiata. Teraz niestetyy gram czasem tylko w kregle bo to najmniej wysilkowa gra.

postanowilam ze bede soabie zapisywac kiedy mam te twardnienie brzucha zeby miec lepszy obraz.

justa powodzenia na wizycie od razu dawaj znac jak poszlo i co tam widac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...