Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Ja od rana co raz to częściej myślę o porodzie. Wiem,nie ma co się nakręcać negatywnie,ale cholera boję się. Nie bólu,bardziej komplikacji,tego że dziecko się zaklinuje itp. Ciekawa też jestem czy dziecko się odwróci główką w dół,bo jak nie to zapowiedziałam lekarzowi,że chcę cc.
Polecam stronkę -> http://www.mamazone.pl/ Jest sporo fajnych filmików,można zobaczyć jak wygląda poród i takie tam 🙂

Kasiu czyli jednak skusiłaś się na pranie ubranek i segregację?
Pytanie do Was, czy spotkałyscie sie z termometrem ktory można wkladać do wody żeby szybko sprawdzić temperaturę np przygotowanego mleka? Pamietam,że Alkowi sprawdzałam na ręce czy jest db temperatura a teraz chciałabym sobie ułatwic sprawę. Podgrzewacza nie mam, raczej nie planuje zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja nie myśle o porodzie pamiętam jak słodko nieświadomie poszłam na pierwszy poród :P i wszystko poszło błyskawicznie wszystko było nowe i słuchałam położnych jak małe dziecko teraz wiem co mnie czeka ale trzymam to daleko z tyłu głowy 😜 porody oglądam na TLC albo Polsat cafe jak lecą w necie jakoś mnie nie ciągnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam termometr taki do czola i tam jest funkcja ze mozna sprawdzic temperature mleka, al;e nie korzystalam z tego, jakos wole w tradycyjny sposob, podgrzewacz miaslam ale sprzedalam bo jakos sie nie sprawdzil, sporadycznie podawalam butle jak musialam gdzies wyjsc i robienie mm jest szybsze jesli ma sie w pogotowiu zimna i ciepla wode przegotowana- mieszam obie, sprawdzam czy jest dobra temp, wsypuje proszek, zakrecam flaszke i trzese- do dzis tak robie, to jest szybsze i wygodniejsze dla mnie. Do podgrzewania obiadkow wogole sie nie sprawdzil bo podgrzanie calego sloika dlugo trwalo a dziecko glodne, no i przy sciankach bylo bardziej cieple, tak wiec ja wkladalam porcje na miseczcedo mikrofali na program do rozmrazania i bylo idealnie. AJa natomiast nie mialam sterylizatora a wydaje mi sie ze by sie przydal.
Jesli chodzi o porod to ja do pierwszego bardzo sie przygotowalam teoretycznie- ksiazki, szkola rodzenia, filmy, swoja polozna.... a i tak bylo inaczej niz myslalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak samo przyrządzałam mleko 🙂 A sterylizatora też nie miałam,butelkę zalewalam wrzątkiem od środka i wkladałam do niej smoczek z butli. Albo do dużego naczynia i przy okazji też smoczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki. 😉

Czarna szkoda dziecka,naprawde. 😞 Ale nie umiem pomóc. Ja to na grypę żąładkową u siebie zawsze paluszki słone i cola. Ale nie u tak małego dziecka. O tym to ja nie mam zielonego pojęcia. Trzeba się podszkolić co do tych spraw.

Ja to o porodzie staram się w ogóle nie myśleć. 🤨 wkurza mnie gdy przychodzi np moja bratowa i opowiada po raz kolejny jak to jest,jak wygląda,jak boli itp. Cholera jasna. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam w ogóle do Was prośbę 🙂
Czasu jest jeszcze trochę ale chciałabym zrobić wyprawkę dla siebie. Spakować ją w torbe i niech stoi. 🙂 Muszę zacząć dopiero kupować rzeczy. I prosze Was o to byście wypisały rzeczy niezbędne do zabrania do szpitala. np koszula nocna,mokre chusteczki itp.
Każdą rzecz którą uważacie za niezbędną 😜
Z góry dziekuje 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Hej.
Ja od rana co raz to częściej myślę o porodzie. Wiem,nie ma co się nakręcać negatywnie,ale cholera boję się. Nie bólu,bardziej komplikacji,tego że dziecko się zaklinuje itp. Ciekawa też jestem czy dziecko się odwróci główką w dół,bo jak nie to zapowiedziałam lekarzowi,że chcę cc.
Polecam stronkę -> http://www.mamazone.pl/ Jest sporo fajnych filmików,można zobaczyć jak wygląda poród i takie tam 🙂

Kasiu czyli jednak skusiłaś się na pranie ubranek i segregację?
Pytanie do Was, czy spotkałyscie sie z termometrem ktory można wkladać do wody żeby szybko sprawdzić temperaturę np przygotowanego mleka? Pamietam,że Alkowi sprawdzałam na ręce czy jest db temperatura a teraz chciałabym sobie ułatwic sprawę. Podgrzewacza nie mam, raczej nie planuje zakupu.


hehe gdzie tam wytachalam tylko pudlo i sprawdzalam co mam i doszlam do wniosku ze nie trzeba nic dokupowywac bo styknie tych rzeczy. Pranie zaczne robic w czerwcu teraz poupychane leza w komodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikusss__ napisał(a):
Dziewczyny mam w ogóle do Was prośbę 🙂
Czasu jest jeszcze trochę ale chciałabym zrobić wyprawkę dla siebie. Spakować ją w torbe i niech stoi. 🙂 Muszę zacząć dopiero kupować rzeczy. I prosze Was o to byście wypisały rzeczy niezbędne do zabrania do szpitala. np koszula nocna,mokre chusteczki itp.
Każdą rzecz którą uważacie za niezbędną 😜
Z góry dziękuje 😘 😘


No to wszystko zależy jak długo będziesz w szpitalu,ale to teraz ciężko przewidzieć czy trafisz na izbę przyjęć czy wcześniej poleżysz na patologii. Na samej sali poporodowej (moim doświadczeniem) :
-wkłady poporodowe
-takie majtki z siateczki w które wkładałam te wielkie podpaski
- w saszetkach Tantum Rosa (rozrabiałam sobie z wodą w -> http://jysk.pl/do-domu/art-gosp-domowego/sprzatanie/rozpylacz-price-star-480-ml-mix takim mixem pryskałam przez kilka dni po porodzie dopóki nie odważyłam się tam dotknąć albo słuchawką od prysznica umyć brrrrrrrr 😮 🥴 🤢
- kilka miesiecy temu odkryłam Octanisept to spray odkażający, używają go w laboratoriach,przychodniach, ja stosuje nawet na chore gardło i w razie infekcji \"tan na dole\" zamierzam używać do odkażania. Koleżanki z poprzedniego forum stosowały na ranę po cc.
- chyba tyle - tak na szybko napisałam. dopisujcie dziewczyny
-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
mikusss__ napisał(a):
Dziewczyny mam w ogóle do Was prośbę 🙂
Czasu jest jeszcze trochę ale chciałabym zrobić wyprawkę dla siebie. Spakować ją w torbe i niech stoi. 🙂 Muszę zacząć dopiero kupować rzeczy. I prosze Was o to byście wypisały rzeczy niezbędne do zabrania do szpitala. np koszula nocna,mokre chusteczki itp.
Każdą rzecz którą uważacie za niezbędną 😜
Z góry dziękuje 😘 😘


No to wszystko zależy jak długo będziesz w szpitalu,ale to teraz ciężko przewidzieć czy trafisz na izbę przyjęć czy wcześniej poleżysz na patologii. Na samej sali poporodowej (moim doświadczeniem) :
-wkłady poporodowe
-takie majtki z siateczki w które wkładałam te wielkie podpaski
- w saszetkach Tantum Rosa (rozrabiałam sobie z wodą w -> http://jysk.pl/do-domu/art-gosp-domowego/sprzatanie/rozpylacz-price-star-480-ml-mix takim mixem pryskałam przez kilka dni po porodzie dopóki nie odważyłam się tam dotknąć albo słuchawką od prysznica umyć brrrrrrrr 😮 🥴 🤢
- kilka miesiecy temu odkryłam Octanisept to spray odkażający, używają go w laboratoriach,przychodniach, ja stosuje nawet na chore gardło i w razie infekcji \\\\\\\\\"tan na dole\\\\\\\\\" zamierzam używać do odkażania. Koleżanki z poprzedniego forum stosowały na ranę po cc.
- chyba tyle - tak na szybko napisałam. dopisujcie dziewczyny
-

- wkladki laktacyjne bo jak urodzisz najdzie mleko w piersi ja nie mialam na poczatku i koszule mialam w plamach, pamietaj stanik miekki i wygodny
- wiadomo kosmetyki codziennego uzytku.
- ze dwie koszule nocne
- ladowarke do telefonu w razie gdyby telefon mial pasc :P
- nie wiem moze jakas wode do picia ale to w sumie maz moze dowiesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla mamy to: jednorazowe majtki- lepsze te z siatki, sa jeszcze z takiego tworzywa jak lekarskie fartuchy i sa okropne, zaparza sie wszystko bo to nieoddychajace takie, podpaski poporodowe, podklady poporodowe 60x90 te mniejsze nie nadaja sie na lozko- u nas w szpitalu trzeba miec swoje, wkladki laktacyjne, masc na sutki ja jeszcze przed porodem stosowalam maltan, teraz kupilam z ziaji i zamierzam uzywac z miesiac przed porodem i po jak bedzie trzeba, koszule do karmiernia, ja mialam chyba z 5 bo czlowiek strasznie upocoy i po kapieli zawsze ubieralam swieza, wkladki laktacyjne, klapki pod prysznic, 2 reczniki, octanisept do psikania sie tam, dobre tez na pepuszek dziecka zanim odpadnie, kosmetyki osobiste, na porodowke duzo wody niegazowanej, banany, batony i serki danio- ja jadlam i pilam w trakcie co by miec sile, w szpitalu mialam tez rozek do karmienia i taka poduszke poporodowa zeby usiasc spokojnie, moze byc zwykle kolo dmuchane dla dzieci- tak samo sie nada jak ta poducha, tabletki lactinatal( na laktacje), paracetamol- u nas nie chcieli dawac i lepiej miec swoje, ja mialam laktator- na poczatku nie mialam pokarmu wiec molestowalam nim cycki i po paru dniach juz pokarm byl,
dla dziecka- pieluchy 1 (moja cora miala 4 kg i od razu 2 na nia pasowaly) takze jedynek raczej duzo nie ma sensu kupowac, mokre chusteczki, recznik dla dziecka, rozek mialam ale nie uzywalam, kocyk mieciutki, kilka pieluch tetrowych i flanelowych, krem do pupy dla dziecka, pajacyki, ew spiochy i kaftaniki, skarpetki, rekawiczki niedrapki mialam ale nie uzywalam bo podobno to niekorzystnie wplywa na zmysl dotyku u dziecka zreszta moja sie nie drapala, cieniutkie czapeczki.

Ja milam jeszcze spakowana osobna torbe z rzeczami na wyjkscie dla mnie i dziecka- akurat zima byla to bylo tego duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wkleję to, co znalazłam na stronie szpitala 😉

Rzeczy, które zaleca się aby zabrać ze sobą.

Do porodu:

- koszulka – długość zakrywająca pupę
- mały ręcznik
- woda mineralna niegazowana
- mydło lub płyn do kąpieli
- mała myjka – do przecierania twarzy
- pomadka lub krem nawilżający do ust
- gumka do włosów – jeśli są długie
- telefon komórkowy – ale wyciszony

Po porodzie:

- przybory toaletowe
- ręczniki (kąpielowy + mały)
- 3 koszule rozpinane z przodu lub typowe do karmienia
- szlafrok
- majtki jednorazowe
- kapcie
- klapki pod prysznic
- papier toaletowy
- grzebień lub szczotka do włosów
- kubek, sztućce
- stanik do karmienia lub bawełniany + wkładki laktacyjne

Dla dziecka:

- 3 komplety ubranek
- 3 pieluchy tetrowe
- można wziąć rożek
- szczoteczka do włosów (z twardym włosem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Udalo mi sie dorwac do internetu 🙂
Czarna trzymaj sie. mozesz zrobic kleiki z ryzu lub marchwianke. To jest glownie na biegunke.

Jesli chodzi jeszcze o rzeczy do szpitala. To najlepiej przejdz sie do szpitala i zapytaj 🙂
Np. u mnie w szpitaluy w ktorym rodzilam obowiazkowo musialam wziac termometr dodatkowo.
Co do dziecka nie musialam braz rzadnych ubranek. Ubranka dla dziecka trzeba bylo przyniesc tylko na wyjscie.
Najwazniejsze sa:
duuuuze podpaski poporodowe (bez wzgledu czy SN czy CC zawsze sie przydaja),
podklady poporodowe na lozko,
majteczki (koiecznie z siateczka zeby oddychaly),
reczniki 2,
minimum 2 koszule do karmienia (najlepiej z guzikami),
klapki pod prysznic
kapcie
szlafrok
zel pod prysznic (bez zapachowy najlepiej)
zel do higieny intymnej
wkladki laktacyjne
stanik do karmienia
sztucce
grzebien
laktator
ksiazka lub gazeta do czytania 😉
maltan (lub inny krem na sutki)
mi przydaly sie kapturki (bo mialam male sutki i maly nie mial jak chwycic)
no i termometr

Chyba tyle co ja mialam.
Najlepiej podjedz do szpitala i zapytaj czy maja jakas liste i czy trzeba brac cos dla dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już mnie tak okna w sypialni korciły by umyć że się skusilam... Kurde wolę zrobić to sama niż prrrrosić mojego męża bo wiem że i tak tego nie zrobi wtedy kiedy ja chcę. A ja bez marudzenia cyk myk i umyte! Firany się piorą to je wyprasuję i jak wróci z pracy to mi powiesi.

Kupiłam dziś 2 koszule już do szpitala. Wkleiłabym linka ale piszę z kom. Na ramiaczkach i bez zbędnych misiów, misiaczków tylko 2 małe motylki z boku. 😆

Też muszę kupić wkładki laktacyjne- jakiej firmy polecacie???
Z rzeczy do szpitala na pewno skarpetki 😁 klapki pod prysznic, maść na brodawki by potem po aptekach nie latać, duże podpaski albo podklady, majtki jednorazowe hmm... Bo rzeczy oczywistych jak ręczniki, sztućce to nie będę opisywać bo to zawsze do szpitala się bierze bez względu na powód pójścia. Chociaż może lepiej spisać by nie zapomnieć ale widziałam że to już wypisałyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Też tak samo przyrządzałam mleko 🙂 A sterylizatora też nie miałam,butelkę zalewalam wrzątkiem od środka i wkladałam do niej smoczek z butli. Albo do dużego naczynia i przy okazji też smoczki.


ja dokładnie to samo i mleko też tak robiłam ja Danusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha, w Rossmannie najczęściej schodziły wkładki Johnson\'s baby, takie w różowym opakowaniu. Za to te z Babydream, w przeciwieństwie do większości ich produktów, podobno beznadziejne- odklejają się i szybko przemakają. Tyle wiem od klientek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
Essence napisał(a):
Też tak samo przyrządzałam mleko 🙂 A sterylizatora też nie miałam,butelkę zalewalam wrzątkiem od środka i wkladałam do niej smoczek z butli. Albo do dużego naczynia i przy okazji też smoczki.


ja dokładnie to samo i mleko też tak robiłam ja Danusia


I ja też się podpinam pod zalewanie wrzątkiem.. Żadnego sterylizatora. Raz na jakiś czas gotowalam smoczki, butle w garnku. Termometra też nie używałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie gotowalam te butle, smoczki, czesci od laktatora itp i szybko sie zuzywaly, mysle ze sterylizator by ich tak nie niszczyl, no i szybciej by bylo niz stanie przy garze, nieraz sie oparzylam przez pospiech, mylslalm zebty kupic taki sterylizator do mikrofali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha_84 napisał(a):

Kupiłam dziś 2 koszule już do szpitala. Wkleiłabym linka ale piszę z kom. Na ramiaczkach i bez zbędnych misiów, misiaczków tylko 2 małe motylki z boku. 😆


Uśmiałam się 😁 😁 Ja kupiłam własnie takie dziadowskie piżamki,ale szybko przestałam karmić,więc na szczęście nie straszylam męża w nich 😆 coś takiego -> http://allegro.pl/koszula-do-karmienia-dlugi-rekaw-100-bawelna-m-i4212031174.html Nie jestemw stanie powiedzieć co mi odbiło,że je kupiłam. Teraz pewno wezmę do szpitala,bo przeciez nie bede kupowac jak one prawie jak nowe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta seria z misiami jest tragiczna 😜 jest ich wszędzie pełno aż się wymiotować chce 🤢 kupiłam co prawda badziewne teraz ale nie straszą misiaczkami 😁 były tanie. Po szpitalu do wyrzucenia to nawet nie będzie szkoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Ta seria z misiami jest tragiczna 😜 jest ich wszędzie pełno aż się wymiotować chce 🤢 kupiłam co prawda badziewne teraz ale nie straszą misiaczkami 😁 były tanie. Po szpitalu do wyrzucenia to nawet nie będzie szkoda.


no dajcie a ja mam dwie takie z misiami nie lubie ich ale kupowalam 2 lata temu bo byl szal cial na nie 🙃 🙃 🙃 a nie bede kupowac nowych i najwyzej bede straszyc po korytarzu szpitalnym hehe 😁 😁 😁

Ja butelki i smoczki tez wrzatkiem zalewalam i czasem wygotowalam. Zastanawiam sie tylko nad kupnem podgrzewacza do butelek i sloiczkow.

Aha co do wkladek laktacyjnych to ja mialam na poczatku baby dream i sa beznadziejne w porownaniu do tych z jonsona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Oooo...już się do porodu szykujecie 🙂 Ja zaciskam nogi i jeszcze o tym nie myślę, ale do listy rzeczy do szpitala warto też dopisać aparat fotograficzny, kartę ciąży i wynik z grupą krwi 🙂

Warto sprawdzić zwyczaje panujące w Waszych szpitalach, bo np. w moim nie można używać chusteczek do pupy, bo w nich sama chemia, dostaje się maść pośladkową dla malucha - genialną zresztą i dowolną ilość podkładów poporodowych i podpasek 🙂

Wkładki poporodowe im większe tym lepsze, dobrze zaopatrzyć się również podkłady na łóżko, a wkładki laktacyjne - testowałam sporo i u mnie wygrały te różowe Jonnsona 🙂

Ja mam i sterylizator - mikrofalowy, i podgrzewacz - oba aventa i bardzo mi życie ułatwiły 🙂 Do sterylizatora ładowałam kilka butelek, smoczki i części do laktatora i miałam czysty pakiecik 🙂 Oba gadżety + niania elektroniczna bardzo nam pomogły na wyjazdach, a wyjeżdżaliśmy sporo.

Jutro jadę na badania prenatalne + 3/4 d - już się nie mogę doczekać jak zobaczę buźkę mojego Ojka 😉 A póki co szukam wózka - mam co prawda nowy zestaw po starszaku, ale jest koszmarnie ciężki i będzie służył zimą jako pakiet awaryjny.

I mam pytanie do wieloródek 😜 Czy Wasze starszaki mają może hulajnogi??? Bo chcę kupić Gnomikowi na dzień dziecka, a tyle ich jest, że się pogubiłam 🙂


Czarna - moc buziaków dla Julci!!! Niech szybko wyzdrowieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...