Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Egzamin z metod i techniki pracy w terapii grupowej. Bardzo ciekawe,ale jak to zawsze bywa musi być trochę kucia 🙃
Ja na pizzę też mam ochotę,ale robic mi sie nie chce. Taki ze mnie leń hihihi 😉 Dobra wiadomość- mdłości mi mijają.
Renatko- ta jak dziewczyny piszą.Nie myśl o tym czy będziesz kochać dziecko. Nie nakręcaj się takimi tematami,zobaczysz będzie ok. Na pocieszenie powiem Ci,że ja też nie od razu "zakochalam się" w swoim dziecku.... Najpierw był poród-chciałabym żeby to "coś" ze mnie wkońcu się wycisnęło (nawet nie myślalam o tym jak o dziecku) potem nieprzespane noce,problemy z karmieniem piersią.Nie było wielkiego "bum" 🤨 Faktycznie chwila,gdy połozyli mi Aleksandra na piersiach-bezcenna,ale fajerwerki po czasie zninęły. Pojawila się depresja poporodowa, wyłam kilka dni,wydawało mi się że zrobię dziecku czymś krzywdę,że zagłodzę,że odwodni się,że...bla bla bla...itd. Jak widzisz zdrowe psychicznie kobiety też przeżywają ciąże,połóż,narodziny dziecka w sposób niekiedy dziwny. Więc nie besztaj się za każdą złą myśl,ale też nie pielegnuj jej w sobie. jak widzisz nic to nie daje. Któras radziła żebyś porozmawiala z siostrami.Może to db pomysł? Powiedz szczerze,że masz problemy,łapie Cie deprecha,jestes pod konktrola specjalisty.Niech wiedzą,że nie zmyślasz i w momentach,gdy odpowiadasz im chamsko nie zawsze jestes sobą. Wydaje mi się,że spotkasz się ze zrozumieniem. Unikniesz denerwujacych Cie pytan w przyszłosci, po prostu będą wiedziały "co co chodzi". Fajnie,że ogarniasz swoje domowe obowiązki-nie raz podziwiam cię za ugotowanie obiadu,ja mam dalszy wstręt do intensywnych zapachów.Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna aleeeee brzuchol 🙂 fajny 🙂 jak to się dzieje że u jednych jest taki spory a u drugich jeszcze nic nie widać???

Dziś tak wymiotowałam w pracy że kierowniczka zlitowała się i sama wysłała mnie do domu... A jutro ide do lekarza ogólnego bo wciąż źle sie czuje i boje sie że wykluje mi sie angina -w zeszłym roku miałam 3 z rzędu, zawsze zaczynało sie od kataru a kończyło silnym antybiotykiem a teraz bardzo tego nie chce żeby nie zaszkodzić małemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobi napisał(a):
czarna aleeeee brzuchol 🙂 fajny 🙂 jak to się dzieje że u jednych jest taki spory a u drugich jeszcze nic nie widać???


Czarna tak jak pisała ma jeszcze troche kilogramów na plusie,więc całkiem normalnie to dla mnie wygląda. Zważając na to,że już była w ciąży (mięśnie są już osłabione i szybciej wyrzuca brzuszek) Ja w pierwszej ciąży to do 5 miesiąca nie było nic widać, w 6 jakbym się trochę najadła a poźniej.... puchlam,puchłam,puchłam i wyglądalam jak bąk 😁 Teraz pewnie też bedzie szybciej widać, mięśnie nie takie jak kiedyś,kilka kg na plusie i przede wszystkim cały brzuch zharatany rozstępami,skóra cienka jak kalka - nie ma co podtrzymywać brzuchola 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Essence napisał(a):
mięśnie nie takie jak kiedyś,kilka kg na plusie i przede wszystkim cały brzuch zharatany rozstępami,skóra cienka jak kalka 😆

o.O to nie brzmi za ciekawie...przez Ciebie jestem przerażona 😜 😜

Nie jest tak zle. To moja druga ciaza tez i nic jeszcze nie widac, a do swojej wagi sprzed ciazy jeszcze nie doszlam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
Essence napisał(a):
mięśnie nie takie jak kiedyś,kilka kg na plusie i przede wszystkim cały brzuch zharatany rozstępami,skóra cienka jak kalka 😆

o.O to nie brzmi za ciekawie...przez Ciebie jestem przerażona 😜 😜


Spokojnie 🙂 Ja do swojej wagi wróciłam w 4 miesiące, a miałam ogromny ciążowy zapas, rozstępów nie mam, a brzuch miałam tak wielki, że za kierownicę w dużym kombi już w 7 miesiącu się nie mieściłam, bo mi brzuchol sam trąbił, po porodzie porobiłam brzuszki i mięśnie wróciły 😉 Teraz mam 1 kg na plusie, bebzonek już widoczny, choć nie jakoś bardzo, więc naprawdę nie ma co się stresować 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brWszystko zależy od wyjściowej wagi,sylwetki. U mnie też brzuszka nie widać ciążowego,do wagi sprzed ciazy brakuje tak naprawde 3 kg,wiec tez nie jakis kosmos. Słabe miesnie to moja zasługa,bo po prostu dałam sobie spokoj-bylam zdolowana rozstepami. Teraz przynajmniej tym nie musze sie martwic 😉 Gorzej nie bedzie 😜 ps do 7 miesiaca nie miałam ani jednego rozstępu,jeździłam do końca ciąży za kierownicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Każda kobieta jest inna... Ja zaraz po porodze miałam wagę z przed ciąży rozstep miałam tylko jeden tylko wielkości małego palca u ręki... Smarowalam się różnymi kremami na rozstepy ale i tak wiem żeto zzależy od rodzaju skóry moja mama przy dwóch ciazach ani jednego rozstepu wtedy nie było żadnych kremów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence dziękuje za te słowa, mam nadzieję że pewnego dnia wstane i juz nie będe się bac, choć ciężko mi teraz uwierzyć w to
u mnie skończył się 12 tydzień, mdłości coraz mniejsze, nawet apetyt juz wrocił, ciekawe na jak długo 🥴
mąż mnie dziś wyciągnął na przejażdżkę autem, ja kierowałam, trochę stresu było bo drogi u nas nie za bardzo odśnieżone, ciągle zawiewa,ale dałam radę, przynajmniej przez jakieś 3 godz nie myślałam żle, jutro też czeka mnie podróż autem do psychiatry,
po za tym zrobiłam obiad i umyłam gary 🙂
dzwoniła nawet moja szefowa z pracy czy nie mogłabym wpaść po niedzieli do pracy na pare godzin, obiecałam że pojade ale zobaczymy jak to będzie 🥴 🥴
bardzo mi pomaga jak pisze tu do was o tych wszystkich smutkach moich, tej cholernej depresji!!
czy ból brzucha w dole to normalne?często mnie kłuje a teraz po południu to jestem taka wydęta że szok! no i te zaparcia 😠 czy któraś ma tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata ja nie mam zaparć wiec nie pomoge ....co do kłucia zgłos to dla lekarza ....mnie kłuja jajniki w tym czasie co miałabym okres.....mysle ze u ciebie macica się powieksza i dlatego tak kłuje ....
Co do brzucha mimo tych dodatkowych kg zawsze brzuch miałam płaski
w pierwszej ciąży tez miałam duzy brzuch w 3 m-cu ale nie az taki ....a co za tym idzie ful kolejnych rozstepow , a większość kremow dopiero teraz mogę uzywac ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadne kremy nie pomagaly a smarowałam od początku. Oliwka w żelu po prysznicu, mustella, palmer\'s ,ziajka i inne dziadostwa ! Po prostu taką mam skórę,no nic mąż ma zafundować mi operację brzucha po drugim bobasku 😆 Obiecał !
Reniu myśl pozytywnie.Te kłucia mogą być przez rozciąganie macicy,mi z Alkiem bardzo dokuczały. Teraz już wiedziałam,że to macica się przystosowuje do nowego gościa 😉 No,ale lekarzowi powiedz,niech sprawdzi co tam się dzieje.
Wiem,że jeszcze temat dosyć wczesny,ale jakie wózki macie/kupujecie dla bobasków? Ja głupia sprzedalam dobry wozek,bo mialam chwilowa depresję (" wstylu nie chcę wiecej dzieci,bo mnie Alek wku*wia... 😁 ) . Dzisiaj przeglądałam allegro,bardziej jestem za używanym,w przystepnej cenie .Oczywiscie marzy mi sie taki jeden ale jego cena to 3800,wiec nawet z przyzwoitosci moge zapomniec 😉 Dla mnie ważne by miał w zestawie fotelik z bazą do samochodu isofix. Tu mam taki jeden wypatrzony,nowy,ale w przystepnej cenie zważając,że sama baza isofix to czesto koszt 500zł.Kolor podoba mi sie zielony,folet i szary 😉 http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=978&%3CosCsid%3E Może nie wygląda bajerancko,ale miałam coś w tym stylu i takie koła wjadą wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna wynuika z pappa mam za tydzien i strasznie sie stresuje 😞 ryzyko z pomiarow mam 1: 3585.
Ja w pierwszej ciazy przytylam prawie 20 kg, miesiac po porodzie wazylam tyle co przed ciaza- karmienie i nieprzespane noce robia swoje 🤢 rozstepa ani jednego nie mam, licze ze teraz tez tak bedzie, brzuch tez duzy ale ja zaszlam w ciaze rok po porodzie i lekarz mowil ze szybko bedzie widac bo miesnie slabe, macica naciagnieta. Brzuch mam spory ale tylko taka pilke z przodu, z tylu nie widac ze jestem w ciazy, ale mam juz 5 kg na plusie 😮 strach pomyslec co bedzie dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia - ja mam wózek po małym - chciałabym nowy, ale mój M zaprotestował i zresztą ma rację, bo ten był kupowany nowy i jest w idealnym stanie 🙂 W sumie jedyne co zrobimy, to odświeżymy ściany w sypialni i łóżeczko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej co do wozka to ja sprzedalam kolezance ale ona chce juz sprzedac wozek bo mala nie chce wogole jezdzic a stan jest taki jaki sprzedalam wiec myslimy by znowu go odzyskac ale wiadomo teraz za nizsza cene go sprzeda niz my jej sprzedawalismy. Chyba ze znajde jakis inny co mi sie spodoba 🙂 Tak to wszystko mam po malej i jakby cora byla to idealnie a dla chlopca jednak bedzie trzeba cos kupic.

Ja tez mam taka lekka pilke z przodu ale przytyc nie przytylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Ja mam wszystko po synku. Wozek tez zostal wiec nie kupujemy. Jak sie urodzi dziewczynka to i tak raczej nie bedziemy nic kupowac, bo po co. Wiekszosc ciuchow i tak mamy unisex wiec nie a problemow. A w sumie dziewczynka w niebieskim zle tez nie wyglada.
Zobaczymy co sie urodzi i wtedy sie pomysli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienka84 napisał(a):
Hej,

Ja mam wszystko po synku. Wozek tez zostal wiec nie kupujemy. Jak sie urodzi dziewczynka to i tak raczej nie bedziemy nic kupowac, bo po co. Wiekszosc ciuchow i tak mamy unisex wiec nie a problemow. A w sumie dziewczynka w niebieskim zle tez nie wyglada.
Zobaczymy co sie urodzi i wtedy sie pomysli 😉


Co do ciuszków mam identycznie. Gorzej z tym nieszczesnym wózkiem wrrr... zła jestem na siebie,ale cóż czasu nie wrócę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienka84 napisał(a):
Hej,

Ja mam wszystko po synku. Wozek tez zostal wiec nie kupujemy. Jak sie urodzi dziewczynka to i tak raczej nie bedziemy nic kupowac, bo po co. Wiekszosc ciuchow i tak mamy unisex wiec nie a problemow. A w sumie dziewczynka w niebieskim zle tez nie wyglada.
Zobaczymy co sie urodzi i wtedy sie pomysli 😉


Co do ciuszków mam identycznie. Gorzej z tym nieszczesnym wózkiem wrrr... zła jestem na siebie,ale cóż czasu nie wrócę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):

Wiem,że jeszcze temat dosyć wczesny,ale jakie wózki macie/kupujecie dla bobasków? Ja głupia sprzedalam dobry wozek,bo mialam chwilowa depresję (\\\\\\\\\" wstylu nie chcę wiecej dzieci,bo mnie Alek wku*wia... 😁 )


ja miałam coś takiego do momentu aż nie zobaczyłam maleństwa na USG... 🤔 hehe pozbyłam się wszystkiego w sumie bardziej porozdawałam... i do końca nie pamiętam komu dokładnie... 🤔 🤔 🤔 a miałam ich bardzooo dużoo bym 6 raczki poubierała.. ciotka z Angli miała rok starszą córcie i wszystko mi przysyłała... kilka ciuszków wzięła moja siostra (w razie W gdyby miała mieć dzieci- nie ma jeszcze) więc coś tam będzie... koleżanka z pracy nie dawno urodziła synka więc też powiedziała że da mi ciuszki... wózek dałam byłej szwagierce także trzeba będzie się uśmiechnąć do niej... ale nie wiem w jakim stanie jest bo ona bardzo długo go używała... a miałam taki 3w1 https://www.google.pl/search?q=tako+x+jumper&client=firefox-a&hs=fap&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nBvqUu3nLomrhQfVpoGoCg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1525&bih=702&dpr=0.9#facrc=_&imgdii=_&imgrc=eQ7c_G_q9UI-WM%253A%3BFjnNdCDF0cArSM%3Bhttp%253A%252F%252Fniezapominajek22.blog.onet.pl%252Fwp-content%252Fblogs.dir%252F681132%252Ffiles%252Fblog_bi_4623607_6971952_tr_tako_jumper_x_gondola.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fniezapominajek22.blog.onet.pl%252F2010%252F08%252F04%252Fnasze-dzieciatko-sie-rusza-1617-tc%252F%3B336%3B402

łóżeczko mam drewniane i to jest pamiątka rodzinna chowała się w nim moja mama, jej siostra, moja siostra, ja i Zuzia 😉 trzeba tylko materac dokupić bo się gdzieś stracił.. 🤨 i turystyczne też mam gdzieś u koleżanki :P niestety wanienki przewijaka już nie mam...

za tydzień mam USG się doczekać nie mogę 😉

a i macie może fb? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a na co trzeba zwrócić uwagę wybierając wózek??? Ja jestem kompletnie zielona w tym, jak i w większości spraw związanych z opieką nad maluszkiem... Ostatnio zastanawiałam się np ile ubranek i w jakich rozmiarach trzeba kupić dziecku żeby nie było za dużo ani za mało? 😮

FB mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...