Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z Alkiem wyglądałam super,no opóki nie zaczęlam w 7 mies. puchnąć. Cera ekstra,mocne paznokcie, włosy gęste- jednym słowem wyglądałam miodzio 😁 Pasowało mi to nie powiem,bo brałam ślub będąc w 4,5 mies. ciąży 😆 Do tego schudłam 4 kg przez wymioty,więc sukienka super leżała 😁 Teraz cere też mam ok,na włosy nie narzekam. Podobno na chłopaka tak jest i to by sie sprawdzało w 1szej ciąży. teraz bym chciała i pryszcze-byleby córa była 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Halo 🙂
Ufff...nadrobiłam, ale naskrobałyście 🙂
No to po kolei:

- ja mam w domu małego listopadziaka, ale już teraz wiem, że podstawą garderoby są bodziaki 😉 ojej, jak ja kocham bodziaki!!!! Latem, zimą i generalnie cały rok 😉 Dla zupełnego malucha najlepsze są te zapinane kopertowo - w h&m takie mają 🙂 A co do rozmiarówki to wg mnie trzeba mieć nieco ciuszków na 56 i nieco więcej na 62 - ale ja jestem mamą dużego dziecka, więc i osąd mam skrzywiony 🙂))))

- wózek mam coneco toledo - i mnie koszmarnie wkurza, choć nieźle wygląda. Gdybym kupowała teraz to koniecznie taki z przekładaną rączką, np. x-lander move 🙂

- mój wygląd...ech...moja twarz, dekolt i ramiona są w małych syfkach - całe szczęście, że nie są czerwone, bo bym wyglądała jak pizza. I u mnie ciążowe syfki to norma - w 2. trymestrze skóra powinna wrócić do normy. Włosy w żadnej ciąży mi nie wypadały i nie wypadają, a że mam ich naturalnie dużo, to wyglądam jak lew 🤪 Znając życie, znowu zaczną mi garściami wypadać, jak przestanę karmić 🤢

- a ja czekam na pielęgniarkę - jako że ja leżąca, to przychodzi do mnie do domu sympatyczna pani z grubą strzykawką...brrr.....oczywiście jestem już baaardzo głodna i moje mdłości mają mdłości - chyba urodzę dinozaura 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):
Ja z Alkiem wyglądałam super,no opóki nie zaczęlam w 7 mies. puchnąć. Cera ekstra,mocne paznokcie, włosy gęste- jednym słowem wyglądałam miodzio 😁 Pasowało mi to nie powiem,bo brałam ślub będąc w 4,5 mies. ciąży 😆 Do tego schudłam 4 kg przez wymioty,więc sukienka super leżała 😁 Teraz cere też mam ok,na włosy nie narzekam. Podobno na chłopaka tak jest i to by sie sprawdzało w 1szej ciąży. teraz bym chciała i pryszcze-byleby córa była 🙂



oj tam ja sie z tym nie zgadzam to przesad ja wygladalam rewelacyjnie w ciazy a mam corke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dobra teraz do tabelki musicie mi wybaczyc ale cos mi sie pozmienialo w tabelce i mam pomieszane dane 🤢 🤢 🤢 🤢 i teraz nie wiem ktora na jaki termin miala i ktore to dziecko. Ale to moja wina bo chcialam zrobic jakies dodatki do tabelki i wszystko szlak trafil. Wiec dane mam powpisywane ale nie wiem ktore do ktorej. Ja pitole cos dlugo mi idzie ta tabelka ale mam tez troche lenia i ostatnio tak ksiazka jedna mnie wciagnela ze nawet malo komp wlaczalam.
Jak podacie spowrotem swoje dane uzupelnie dobrze i od razu wstawie by znowu niczego nie spieprzyc. Chodzi o date porodu i ktore dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie mały błąd w tabelce, termin na 19.08 🙂 ciąża 1

Mi włosy nie wypadają tylko rosną na całym ciele w błyskawicznym tempie 🤢 nie nadążam z goleniem, nawet ostatnio musiałam skrócić włosy o ponad 10 cm bo urosły raz-dwa, porozdwajały się i wyglądałam jak straszydło. O pryszczach nie wspominam 😠

Wózek - to już wiem że musze zwracać uwage na odpowiednią gondole i żeby nie był za ciężki i najlepiej żeby rączka się składała. Coś jeszcze?

Basienka, super ta stronka. Jestem już na l4 więc na spokojnie sobie poczytam. Szkoda że wcześniej na nią nie trafiłam bo pracuje w Rossmannie i często panie mnie pytały o kosmetyki z Babydream, mogłam jedynie zadeklarować że dobrze sie sprzedają.
Aha, nie wiem czemu nie moge Cie dodać do znajomych 😞

W ogóle ostatnio mam takie huśtawki nastrojów że szok, dopiero co przepłakałam cały wieczór bo co zjadłam to zwymiotowałam a byłam okropnie głodna ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobi wszystko zależy gdzie mieszkasz,czy będziesz dużo dźwigać,jeździć samochodem itp. Mi własciwie zależy tylko na gondoli i foteliku. Dosyć szybo przesiedliśmy się na taką spacerówkę,bo miałam dosyc tego ciężkiego czołga. Moje dziecko jeździ teraz czymś takim i w taką zamierzam od razu przesadzić drugie dziecko http://www.espiro.eu/pr,wozki-spacerowe,magic,11# i w taki wózek wg mnie (czyli w lekką spacerówkę) warto zainwestować wieksze pieniążki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobi napisał(a):
czyli i tak lepiej pojechać do sklepu i sprawdzić osobiście wózki niż kupować przez internet...


Kupić przez internet można,nawet zachęcam do kupowania użwyki bo na nowy głeboki szkoda kasy. Ważne żeby posprawdzać na żywo jak wózek sie prowadzi,czy jest ciezki,jak sie sprawdza itd. Zawsze na żywo coś innego wpada w oko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dane do tabelki druga ciąża termin się zgadza 🙂

co do wózków ja pracuje w Smyku i wiem na pewno że kupię wózek spacerowy Espiro coś takiego https://www.google.pl/search?q=espiro+w%C3%B3zek+spacerowy&client=firefox-a&hs=iar&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=92_rUrzDKMnH7Aa-5YCwAg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1525&bih=702&dpr=0.9#facrc=_&imgdii=_&imgrc=HDx8jZNrKAja0M%253A%3BoDF_JQWVkLlLOM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg2.sprzedajemy.pl%252F540x405_wozek-spacerowy-espiro-magic-24378942.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsprzedajemy.pl%252Fwozek-spacerowy-espiro-magic-super%252C4323082%3B257%3B406 tyle ludzi co je chwaliło i samej mi się podobało jak go testowałam na sklepie i waga 9kg 🤪 co do 3w1 to ludzie najczęściej kupowali bebetto nico plus albo bebetto solaris podobno najtańsze na rynku i Polski producent bardzo fajnie wyglądają i fajnie się jeździ, ale tak samo jak inne są ciężkie ale mają pompowane koła (super sprawa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dane do tabelki : druga ciaza, tp 06.08.2014
No ja tez uwazam ze najlepiej zainwestowac w lekka spacerowke, gondola sluzy tylko pare miesiecy. Super sprawa jest przekladana rączka lub siedzisko, a i jak ktoras bardzo wysoka to koniecznie regulowana raczka.mozna kupic przez internet bo taniej ale mozna wczesniej pojezdzic po sklepach i wybrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam jeszcze pytanie do dziewczyn studiujacych- bo za miesiac lub dwa pewnie pojde na l4 ,no i tak sie zastanawiam jak pracodawca czy zus bedzie sie zapatrywal na to ze w czasie niezdolnosci do pracy niby nie moge pracowac a tyle km do szkoly jezdzic? jak myslicie? beda z tego jakies klopoty? dodam ze pracodawca wie o studiach bo to z unii i musialam miec zgode pracodawcy na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusiu jeśli nie masz l4 leżącego to nie będzie najmniejszego problemu, jestem w tej samej sytuacji. Nie wiem gdzie pracujesz ale ja np dostałam zwolnienie bo moja praca wymagała dźwigania rzeczy ponad 5 kg, pracy w godzinach nocnych, przy monitorze (kasa) ponad 6 godz, są to rzeczy których kobieta w ciąży nie może wykonywać a na studiach przecież siedzisz i uczysz się więc nie ma zagrożenia...

dziękuję za porady dot. wózków!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj lekarz daje tylko zwolnienie leżące. W pierwszej ciąży jeździłam na zwolnieniu 70 km na studia i teraz tez zamierzam to robić... w soboty i w niedziele- co kogo obchodzi co robię ? Zawsze mogłam pojechac do specjalisty jakiegos :P nie nakrecam sie,bo tak bym miała rok w plecy i szykowałby sie nastepny 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia jaką książkę czytasz ..bo ja tez z tych czytających ....właśnie dzisiaj skończyłam i wyłam jak bóbr
Moje dane czarna 79 ciąża 2 termin 24.07
Co do wozków nie wypowiadam się ja mam stary który odkupiłam od koleżanki i byłam z niego bardzo zadowolona ....myśle ze teraz tez będę ....
Jak byłam z Jula w ciąży włosy miałam lśniące i zadnych pryszczy wiec się nastawiałm ze będzie chłopak bo tak wszyscy mówili ....teraz nie wierze w nic ....co będzie to będzie aby było zdrowe i silne ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej cos mnie ostatnio dziwne mysli nachodza czy z dzieckiem wszystko ok czy sie rozwija czy serduszko ciagle bije. A wizyta dopiero w piatek chyba nie wytrzymam do tego czasu. Ciagle mam wrazenie ze cos nie tak chociaz staram sie myslec pozytywnie ale w nocy to nie moglam opedzic sie od zlych mysli. Chcialabym juz ruchy czuc to wtedy sie uspokoje dopiero....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
hej cos mnie ostatnio dziwne mysli nachodza czy z dzieckiem wszystko ok czy sie rozwija czy serduszko ciagle bije. A wizyta dopiero w piatek chyba nie wytrzymam do tego czasu. Ciagle mam wrazenie ze cos nie tak chociaz staram sie myslec pozytywnie ale w nocy to nie moglam opedzic sie od zlych mysli. Chcialabym juz ruchy czuc to wtedy sie uspokoje dopiero....


Katiaa85 - to zupełnie normalne; martwisz się o maluszka 🙂 Moja mama się ze mnie śmieje, że ciągle mi mało; najpierw mówiłam: \'och...żeby już był 12. tydzień", potem: "żeby tylko było zdrowe", teraz jęczę, że chcę poczuć ruchy, a za chwilę będę marzyła, co najmniej o 36 tyg - żeby maluszek był już w stanie żyć samodzielnie 🙂 Nie da się tego przeskoczyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...