Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Jak wam mija sobota?

 

Co dobrego gotujecie dziewczyny?

Ja dzisiaj od rana szykuje na urodziny narzeczonego ☺️ niby tylko będą najbliżsi, a ponad 10 osób 😁 bo rodzice i rodzeństwo z dziećmi 😁 także o dziwo, żadne zapachy mi nie przeszkadzają w kuchni, mogłoby już być tak codziennie 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anna_90 napisał:

Ja zaczelam 15 tydzień i tez nic nie czuje poza własnymi jelitami 😃

dziewczyny a pytanie z innej kategorii, jak sobie radzicie z cała sytuacja koronawirusowa? Siedzicie w domu i w ogóle zero kontaktu ze światem? Czy może któreś z Was pracują? Jakis kontakt z rodzina czy znajomymi? 
Ja jeszcze pracuje, ale zdalnie tak samo mój partner ale sama sytuacja jest dla mnie wciąż bardzo dziwna 😞 staram się tym nie stresować ale wiadomo jak to jest 🙂

 

Jestem cały czas na L4 że względu na charakter pracy z małymi dziećmi. Z rodziną widuje się sporadycznie, ale to dlatego że mieszkamy daleko, czasami z przyjaciółmi, do sklepów chodzę normalnie tylko staram się wybierać mniej oblegane moejsa i czas. Mąż pracuje bez zmian, korzysta z komunikacji miejskiej, więc zawsze może coś przynieść. Co będzie to bedzie☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też szykuje się na gości i wszystko smakuje jak nigdy najbardziej cieszę się że od mięsa mnie nie odrzuca bo miałam taki czas jak miałam mdłości że każde mięso śmierdziało😲 ale jak więcej robię stoję w kuchni bolą mnie plecy myślałam że później będę miała takie problemy ale chyba już się zaczyna i  odzywa się stara kontuzja z bioderkiem ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariKate napisał:

@brzuchatka90 ja chyba dziś zrobię chińszczyzne tylko muszę jeszcze skoczyć do sklepu po mieszankę warzyw 😁

 

@MonaLila ale mi zrobiłaś ochotę na pierogi i barszczyk 😁 a ja niestety w tym roku będę musiała obejść się ich smakiem w święta przez tą cukrzycę ciążową 😭

 

Dziewczyny, czy męczy Was zgaga już? Ja od wczoraj po każdym posiłku czuje takie pieczenie w gardle i przełyku ze szok 😱 w poprzedniej ciąży miałam okropna zgage ale dopiero po 30tc i nie spodziewałam się że tak szybko może mnie to teraz dopasc 🤨

 

 

 

Ze zgagą męczyłam się ostatnie dwa miesiące, a chwilowo opuściła (odpukać!). Na migdały patrzeć już nie mogłam, za to pomagało picie mleka. 

 

Ale zrobiłyście mi smaka na barszcz z uszkami! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
18 minut temu, Krystaliczna napisał:

U mnie dzisiaj też 15tydzien i tak szczerze to ruchy już czuję od tygodnia 😊

I jak to czujesz bo ja czasami leżę bez ruchu z ręką na brzuszku i nic tylko chwilami taka mała Górka twardsza z jednej strony ale żeby się ruszało to nie 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Ewa12 napisał:

@Mama88 aż ci zazdroszczę ja już mam 4 kilo do przodu 😓 teraz jak już ten pierwszy trymestr za mną to staram się więcej ruszać spacerować coś w domu robić żeby nie wyglądać jak wieloryb 😁

Oj co się stresujesz to jest tylko 4kg

Ja aż się dziwie sobie ze nic waga nie ruszyła ale ja też dużo wymiotowałam i nadal niestety wymioty sid utrzymują i może dlatego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz, Ewa12 napisał:

Pewnie tak no ja mdłości mialam ale wymiotowałam raptem kilka razy no i jak na mnie to zmieniłam całkiem tryb życia z ciągłego biegu na leżący 😏 

Ja też bardzo dużo leżę mało co wychodzę a jak wychodzę to do samochodu 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, MonaLila napisał:

Ja mam 1 kg na plusie ale to chyba w biuście i lekko brzuch. 

Ale apetyt mi wrócił więc zaraz zaczniemy rosnąć 😁

W 1 ciąży przytyłam 11 kg zobaczę jak teraz będzie. 

Ja 32kg haha ale zaczynałam z wagi 47kg przy wzroście 170cm a teraz  zaczynałam z 58kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie panie, ale dużo nowych majowych mamusi nam się pojawiło 😉

 

Ja ostatnio chyba za bardzo się chwaliłam, że się czuję coraz lepiej, bo niestety wymioty do mnie wróciły 🤦 Dodatkowo zauważyłam, że jak się położę wieczorem w łóżku, to mam gigantyczną zgagę, ale jak na razie łyk mleka pomaga 😅

 

Czy tylko mnie tak wykańcza zdalne nauczanie mojego dziecka? 🤔 Jaki to ma sens, że pierwszoklasista siedzi w domu, skoro jego brat i tak ma styczność z grupą dzieci w przedszkolu?

 

Któraś mama pytała, czy boimy się już porodu? Ja się nie boję. Będzie, co ma być. Najważniejsze jest nastawienie - to mnie uratowało przy drugim porodzie, serio! Wiadomo, że zdarzają się komplikacje, ale przy prawidłowo przebiegającym porodzie bardzo dużo daje możliwość wyluzowania (jeżu, jak to brzmi xd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

Nie no ja też się nie stresuje jem co chce😊

Różnica między nami jest taka, że ja przed ciążą ważyłam 10kg więcej niż Ty przed ciążą 😅 Więc choćbyśmy przytyły tyle samo, to i tak ja będę bardziej przypominać wielorybka, niż kobietkę w ciąży 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, banasiatko napisał:

Różnica między nami jest taka, że ja przed ciążą ważyłam 10kg więcej niż Ty przed ciążą 😅 Więc choćbyśmy przytyły tyle samo, to i tak ja będę bardziej przypominać wielorybka, niż kobietkę w ciąży 😂

Oj urodzisz maleństwo lepiej się poczujesz to myślę że będziesz mogła troszkę z tą wagą powalczyć 

Bo ja to jak tylko będzie dobrze ze zdrówkiem u mnie to wracam troszkę na siłownię po troszkę po troszkę aż będę zadowolona z tego co widzę w lustrze 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mama88 napisał:

Oj urodzisz maleństwo lepiej się poczujesz to myślę że będziesz mogła troszkę z tą wagą powalczyć 

Bo ja to jak tylko będzie dobrze ze zdrówkiem u mnie to wracam troszkę na siłownię po troszkę po troszkę aż będę zadowolona z tego co widzę w lustrze 😁

Taki jest plan 💪 Po pierwszej ciąży zrzuciłam wszystko w trzy miesiące chodząc zumbę, więc może i tym razem mi się to uda 😉

 

A tak odrobinę zmieniając temat - w czwartek uczestniczyłam w warsztatach online dla przyszłych mam i mimo że to moja trzecia ciąża, to dowiedziałam się mnóstwo rzeczy o których nie miałam pojęcia. Polecam warsztaty Świadomej Mamy, jeśli macie możliwości 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, banasiatko napisał:

Taki jest plan 💪 Po pierwszej ciąży zrzuciłam wszystko w trzy miesiące chodząc zumbę, więc może i tym razem mi się to uda 😉

 

A tak odrobinę zmieniając temat - w czwartek uczestniczyłam w warsztatach online dla przyszłych mam i mimo że to moja trzecia ciąża, to dowiedziałam się mnóstwo rzeczy o których nie miałam pojęcia. Polecam warsztaty Świadomej Mamy, jeśli macie możliwości 😉

No widzisz to i tym razem będzie tak samo 😊

Oooo super nawet nie wiedziałam że takie coś jest muszę sobie zobaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

No widzisz to i tym razem będzie tak samo 😊

Oooo super nawet nie wiedziałam że takie coś jest muszę sobie zobaczyć 

Mają stronę na Fb, można sobie zobaczyć. Chyba w poście wyróżnionym mieli terminy takich spotkań w różnych miastach (kiedyś to się odbywało stacjonarnie, ale w związku z pandemią wszystko mamy zdalne... 🤷).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, banasiatko napisał:

Mają stronę na Fb, można sobie zobaczyć. Chyba w poście wyróżnionym mieli terminy takich spotkań w różnych miastach (kiedyś to się odbywało stacjonarnie, ale w związku z pandemią wszystko mamy zdalne... 🤷).

Później sobie zobaczę 

A no niestety 

Dobrze że przynajmniej do lekarza można jeszcze normalnie pójść w naszym przypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mama88 napisał:

A ile już dziewczyny przytyłyście od początku ciąży? Bo ja jestem ciągle na zero 🙄

Aż byłam się zważyć.

Poprzednia ciążę zaczynałam z 42 i skończyłam na 67.

Teraz zaczynałam z 46. Weszłam na wagę a tam 50.5.

 

Zupełnie nie wiem jak to się stało bo na ost wizycie 28 października ważyłam 48kg. 

2.5 kg w niecałe 3 to tygodnie to syto.

Ale przyznam się Wam szczerze, że jem wszystko i ciągle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...