Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
2 godziny temu, MariKate napisał(a):

Dziewczyny ja już jestem po cesarce 😊 Ksawery urodził się o 11:06, waży około 3400g i mierzy 54cm 😊 

Całe szczęście, że to się tak dziś skończyło, bo okazało się że był węzeł na pępowinie i lekarz stwierdził, że jeszcze dłużej by ciąża trwała to mógłby się bardziej zaciskać i przepływy by spadały. 

Gratulacje! Dużo zdrówka dla was! 
Faktycznie z węzłem to niebezpiecznie No i to dość nie spotykane! 
Ale już jest w najlepszych rękach Mamusi ❤️ 
MariKate a wagę miałaś chyba niższa z usg liczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, AgaIGaja napisał(a):

Dzisiaj mam ktg to zobaczę chociaż czy jakieś skurcze się piszą 😆 a herbata z liści malin? Ktoś pił?😅

Ja piłam w pierwszej ciazy, ale tak jak wam pisałam nic się nie działo aż do dnia porodu 🤷‍♀️ 
Tym razem wystarczyło ze zjadłam dwa daktyle i już miałam skurcze. Nie wspomnę o dotknięciu brzucha lub piersi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mami napisał(a):

Ja piłam w pierwszej ciazy, ale tak jak wam pisałam nic się nie działo aż do dnia porodu 🤷‍♀️ 
Tym razem wystarczyło ze zjadłam dwa daktyle i już miałam skurcze. Nie wspomnę o dotknięciu brzucha lub piersi 

Ooooo daktyle, o tym nie słyszałam... Jadę na zakupy to kupię 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, mami napisał(a):

 


Faktycznie, mam wrażenie ze dopiero się rozpakowalyscie 🙈 a jak z ta uwaga? Kiedy zaczynaja dzieciątka potrzebować więcej? I jak ze snem u waszych maluszków? Kiedy zaczyna się więcej czuwania? 
 

jest coś co teraz bardziej potrzebujecie niz wcześniej? Albo musialyscie dokupić? 

Na początku zaraz po karmieniu spala i tak do następnego jedzenia a teraz trzeba z nią pochodzić pogadać dziewczynka chce na wszystko patrzeć pomasowac ją po plecach i tak chyba od dwóch tygodni 😉 Ostatnie karmienie wychodzi nam koło 21 wtedy jak zaśnie to koło 4 budzi się żeby znowu zjeść więc wychodzi nam jedno nocne karmienie śpi super nie narzekam 🙃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mami napisał(a):

Gratulacje! Dużo zdrówka dla was! 
Faktycznie z węzłem to niebezpiecznie No i to dość nie spotykane! 
Ale już jest w najlepszych rękach Mamusi ❤️ 
MariKate a wagę miałaś chyba niższa z usg liczona?

No lekarz który robił cesarkę to mówił że to już 5 węzeł w tym miesiącu. 

Tak, waga przewidywana była 2920g więc prawie 0,5kg różnicy 🙈 

 

Właśnie mi hlukoze musiała położna podlaczyc bo zaczęło mi się kręcić w głowie i zmierzyłam cukier a tu 62tylko. Sy ek miał 2 razy już sprawdzany cukier i wynik był w normie 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 godziny temu, Mainusia napisał(a):

Na początku zaraz po karmieniu spala i tak do następnego jedzenia a teraz trzeba z nią pochodzić pogadać dziewczynka chce na wszystko patrzeć pomasowac ją po plecach i tak chyba od dwóch tygodni 😉 Ostatnie karmienie wychodzi nam koło 21 wtedy jak zaśnie to koło 4 budzi się żeby znowu zjeść więc wychodzi nam jedno nocne karmienie śpi super nie narzekam 🙃 

Taka noc to jak marzenie:) mam nadzieje ze i moja córcia będzie łaskawa ;)

faktycznie teraz Spi od karmienia do karmienia, a i na to muszę często wybudzać ... wychodzi na to ze mam jakiś miesiąc takiego spokoju 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3 godziny temu, MariKate napisał(a):

No lekarz który robił cesarkę to mówił że to już 5 węzeł w tym miesiącu. 

Tak, waga przewidywana była 2920g więc prawie 0,5kg różnicy 🙈 

 

Właśnie mi hlukoze musiała położna podlaczyc bo zaczęło mi się kręcić w głowie i zmierzyłam cukier a tu 62tylko. Sy ek miał 2 razy już sprawdzany cukier i wynik był w normie 😊

 
to duża różnica do szacowanej, u mnie właściwie Było podobnie. Ale dziś to już bez znaczenia

ja tylko muszę dowiedzieć się czy faktycznie cukry mojej malutkiej są cały czas w normie. Wychodząc z szpitala było Ok. 
 

nie wiem jak to jest po cesarce ale samo przeżycie porodu jest tak emocjonujące ze jednak ma prawo kobieta czuć się słabo. Ja kilka dni jak wstawałam to od razu karuzela w głowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Emi_ja napisał(a):

@MariKatejaki rozowiotki i jasny od razu❤️Widać że się nie zmęczył wogole😘 Piękny, gratulacje jeszcze raz. Kiedy cię pionizuja?

Dziękuję 😊 Wczoraj mówiły że już nawet po 6h mogę wstać, ale dzisiaj już jest inna zmiana i dalej leżę. Ale zaraz ma być obchód i będę prosić żeby mnie już postawiły, bo nawet już póki co  jestem odłączona od kroplówek przeciwbólowych i dobrze się czuje. Już się przekręcam normalnie z boku na bok i ruszam nogami na wszystkie strony 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MariKate napisał(a):

Dziękuję 😊 Wczoraj mówiły że już nawet po 6h mogę wstać, ale dzisiaj już jest inna zmiana i dalej leżę. Ale zaraz ma być obchód i będę prosić żeby mnie już postawiły, bo nawet już póki co  jestem odłączona od kroplówek przeciwbólowych i dobrze się czuje. Już się przekręcam normalnie z boku na bok i ruszam nogami na wszystkie strony 😅

No to brykasz już niczym młoda lania, skoro przekręcasz się sama, to jest dobrze😊Spokojnie już mogą cię pionizowac. Udało się coś pokarmic Ksawcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi_ja napisał(a):

No to brykasz już niczym młoda lania, skoro przekręcasz się sama, to jest dobrze😊Spokojnie już mogą cię pionizowac. Udało się coś pokarmic Ksawcia?

No właśnie dopiero teraz wstałam z łóżka i poszłam pod prysznic. Nie było źle i nawet od razu bez większych problemów się wyprostowałam. Tak jak się kangurowalismy to dosyć ładnie zaczął ssać i chyba coś leciało bo buzia była w siarze. Teraz mi go też na taką dłuższą chwilę przywieźli, ale spał sobie tylko i nie chciał cycusia. Ulało mu się trochę wodami płodowymi. Na noc mi go zabrały żebym mogła dojść do siebie i odpocząć 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 godzin temu, AgaIGaja napisał(a):

No i po  ktg i żadne skurcze się nie piszą 😩😩😩 jadę po daktyle😂😂😂 i długo spacer😂

Nie wiem czy te daktyle działają ale ja po obiedzie zjadłam 6 a o 21 odeszły mi wody 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MariKate napisał(a):

No właśnie dopiero teraz wstałam z łóżka i poszłam pod prysznic. Nie było źle i nawet od razu bez większych problemów się wyprostowałam. Tak jak się kangurowalismy to dosyć ładnie zaczął ssać i chyba coś leciało bo buzia była w siarze. Teraz mi go też na taką dłuższą chwilę przywieźli, ale spał sobie tylko i nie chciał cycusia. Ulało mu się trochę wodami płodowymi. Na noc mi go zabrały żebym mogła dojść do siebie i odpocząć 😊

No to trzeba skorzystać bez większych skrupułów i się wyspać. Fajnie, że dobrze się czujesz. Jutro nowy dzień z synkiem u boku😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłam zdjęcie mojego małego na noworodki. Tymoteusz ur. o 10.21, waga o dziwo 3300 i 52 cm. Wszystko poszło dobrze, bez komplikacji. Późnym wieczorem mialam pionizację w sumie bez problemów. Lekarz powiedział, że mogę trochę dłużej dochodzić do siebie bo to trzecie cięcie i trochę wiecej tkanek naruszonych. 

Malutki ładnie je póki co, pokarm mam, na noc mi go zabrali, zebym mogła sie przespać i nawet się cieszę bo już po pionizacji zasypiałam na stojąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
43 minuty temu, Eda85 napisał(a):

Wstawiłam zdjęcie mojego małego na noworodki. Tymoteusz ur. o 10.21, waga o dziwo 3300 i 52 cm. Wszystko poszło dobrze, bez komplikacji. Późnym wieczorem mialam pionizację w sumie bez problemów. Lekarz powiedział, że mogę trochę dłużej dochodzić do siebie bo to trzecie cięcie i trochę wiecej tkanek naruszonych. 

Malutki ładnie je póki co, pokarm mam, na noc mi go zabrali, zebym mogła sie przespać i nawet się cieszę bo już po pionizacji zasypiałam na stojąco. 

Gratulacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...