Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Olga Minota napisał:

@Do_Mi ja 23 tydzień i tez mam gdzieś taka wielkość brzuszka 😅 Dziewczyny czy wy tez macie taka straszna zgagę? Macie jakieś dobre skuteczne sposoby? 

Ja mam 😉 chociaż pocieszam się że nie aż taką jak z młodszą córką. Nie wiem do tej pory co było gorsze przy porodzie: bóle krzyżowe czy zgaga. Na nią polecam migdały i zimne mleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, jak tam dziś się czujecie? 

Mnie jakoś od rana boli podbrzusze i trochę zaczynam świrować bo mały też jakiś taki mniej aktywny dzisiaj. U mnie dopiero 20+1tc, ale od świąt czułam go dosyć wyraźnie i fikał z rana nawet jak ja jeszcze spałam, a dzisiaj tylko kilka jakis delikatnych muśnięć było do tej pory. Najgorsze, że teraz przy tej cukrzycy nie mogę nic słodkiego zjeść żeby go jakoś pobudzić do ruchu. A jeszcze córka w tym tygodniu nie jest w przedszkolu, więc o spokojnym poleżeniu sobie mogę zapomnieć  aż do wieczora🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

@MariKate to normalne, że czasem dzieciątko może po prostu też jak i Ty mieć gorszy dzień, bardziej leniwy i śpiący.Nic się nie przejmuj, u mnie dziś 23+1 , ruchy czuje od 10grudnia i też maleństwo ma różne pory na ruchy. Może Twoje np.w nocy buszowało, jak Ty smacznie spałaś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 21 tydzień,brzuszek taki😉 (nie patrzcie proszę na rozrzucone ciuchy🙈)

Zgagi mam codziennie, chociaż hmmm... To raczej taki okropny posmak od wątroby może,nie wiem okropne uczucie,nie minęło od pierwszego trymestru😒 jedynie podjadanie pomaga,albo żucie gumy owocowej ale ileż można.

A co do lodów,nigdy nie byłam ich fanką,a w tej ciąży mam na nie bardzo często ochotę,zwłaszcza późnymi wieczorami. Ostatnio przed 21 wysłałam męża to kupił mi reklamówkę rożków już na zapas😂

IMG_20210107_160633.jpg

Edytowane przez Tylko_ONA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tylko_ONA pięknie 😍. Jak ja zazdroszczę tym szczuplutkim dziewczyna tylko brzuszki okrągłe a ja robię się ulana cała 😂 do końca ciąży będę się chyba toczyć 😒 

A tak z innej beczki sposoby na zaparcia?? Naturalnie śliwki jabłka kefiry oleje już nie pomagają chyba się organizm przyzwyczaił😏 a ja od weekendu męczę się bo nie byłam w toalecie czuje że pękne niedługo 😲 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
33 minuty temu, Do_Mi napisał:

@MariKateto ja Cię pocieszę bo ja właściwie baaaardzo rzadko czuję ruchy maleństwa. Raz na jakiś czas mam wrażenie że się poruszy ale nie jestem pewna czy to on czy ruchy jelit 😕

A ja jak narzekałam że mało czuje tak teraz chciała bym żeby troszkę mój mały ludek się uspokoił nie ma dnia i nocy żeby nie dokuczał 

Az chwilami pod żebrem czuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tylko_ONA rany jaka ty chudziutka jesteś, tylko ten brzuszek tak ślicznie odstaje. Mi niestety zaczęło się już odkładać na ramionach i biodrach 😕

 

@Ewa12 ja na szczęście nie mam tego problemu ale od początku ciąży jem dużo jogurtów naturalnych z chia i siemieniem lnianym. Bardzo fajne są też owsianki z gotowanym siemieniem lnianym tylko trzeba lubić tego typu papki- ja uwielbiam 🙂

@Mama88 to pewnie tak jest że najpierw czeka się na te ruchy z niecierpliwością a potem prosi maleństwo o chwilę spokoju. Ja już tak bardzo nie mogę się doczekać że ostatnio jak prawie cały dzień go nie czułam to wieczorem z żalu się popłakałam 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
30 minut temu, Do_Mi napisał:

@Tylko_ONA rany jaka ty chudziutka jesteś, tylko ten brzuszek tak ślicznie odstaje. Mi niestety zaczęło się już odkładać na ramionach i biodrach 😕

 

@Ewa12 ja na szczęście nie mam tego problemu ale od początku ciąży jem dużo jogurtów naturalnych z chia i siemieniem lnianym. Bardzo fajne są też owsianki z gotowanym siemieniem lnianym tylko trzeba lubić tego typu papki- ja uwielbiam 🙂

 

@Mama88 to pewnie tak jest że najpierw czeka się na te ruchy z niecierpliwością a potem prosi maleństwo o chwilę spokoju. Ja już tak bardzo nie mogę się doczekać że ostatnio jak prawie cały dzień go nie czułam to wieczorem z żalu się popłakałam 😞

 

Też płakałam po świętach bo od rana nie czułam ruchów ale lekarz mi tłumaczył że dziecko ma swój rytm i nie ma co płakać i się stresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny ☺️ trochę jestem już spokojniejsza 😁 co jakiś czas mały daje o sobie znać ale tak delikatnie więc widocznie ma dziś słabszy dzień do brykania 🙂 oby do poniedziałku bo mam wtedy wizytę i się dowiem czy wszystko jest ok ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Ewa12 napisał:

@Tylko_ONA pięknie 😍. Jak ja zazdroszczę tym szczuplutkim dziewczyna tylko brzuszki okrągłe a ja robię się ulana cała 😂 do końca ciąży będę się chyba toczyć 😒 

A tak z innej beczki sposoby na zaparcia?? Naturalnie śliwki jabłka kefiry oleje już nie pomagają chyba się organizm przyzwyczaił😏 a ja od weekendu męczę się bo nie byłam w toalecie czuje że pękne niedługo 😲 

Mnie pomaga siemie lniane. 2 łyżki siemienia gotuję w wodzie i piję najlepiej łącznie z ziarenkami wypić wtedy przynosi najlepsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dziewczyny po wizycie dziś z małą wszystko w porządku ale waży już prawie 620g. Trochę się przeraziłam, że już tak dużo u mnie dziś 22+2 tyg. Lekarz też powiedział, że dużo jak na ten czas.

W poprzedniej ciąży też tak miałam córka od połowy ciąży tak szybko rosła, na każdym usg była powyżej normy wg danego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Dziewczyny mam do Was pytanie. Na początku ciąży kiedy miałam krwiaka to moja Pani doktor zabroniła mi kąpieli a jedynie mogłam brać prysznic i przyznam że trochę mnie to zaczęło męczyć więc dzisiaj nalałam sobie trochę wody żeby się pomoczyć i teraz dziwnie się czuje, nie wiem czy dobrze zrobiłam 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny mam do Was pytanie. Na początku ciąży kiedy miałam krwiaka to moja Pani doktor zabroniła mi kąpieli a jedynie mogłam brać prysznic i przyznam że trochę mnie to zaczęło męczyć więc dzisiaj nalałam sobie trochę wody żeby się pomoczyć i teraz dziwnie się czuje, nie wiem czy dobrze zrobiłam 😒

Dziwnie to znaczy jak?? Najważniejsze żeby woda nie była za gorąca żeby nie zasłabnąć i nie dostać krwotoku jeśli nic się nie stało w trakcie i zaraz po kąpieli to powinno być dobrze 😊 rozumiem cię doskonale ja przez te leki na rozrzedzenie krwi też muszę unikać kąpieli i bardzo mi ich brakuje muszę na następnej wizycie zapytać czy nadal nie mogę 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja dziewczyny po wizycie dziś z małą wszystko w porządku ale waży już prawie 620g. Trochę się przeraziłam, że już tak dużo u mnie dziś 22+2 tyg. Lekarz też powiedział, że dużo jak na ten czas.

W poprzedniej ciąży też tak miałam córka od połowy ciąży tak szybko rosła, na każdym usg była powyżej normy wg danego tygodnia.

I z jaką waga urodziła się córka?? Pytam bo mój malutki też duży niby nie mam się martwić ale obawiam się że będzie bardzo duży i że skończy się cesarką a tego bym nie chciała 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Ewa12 napisał:

I z jaką waga urodziła się córka?? Pytam bo mój malutki też duży niby nie mam się martwić ale obawiam się że będzie bardzo duży i że skończy się cesarką a tego bym nie chciała 🤔

Urodziła się z wagą 3305 i miała 58 cm ale w 36 tygodniu już. Potencjalnie wcześniak, ale nieszczęście bez żadnych oznak wczesniactwa, poprostu szybko urosła i na tym etapie była już gotowa do samodzielnego życia. Ja już wiem na pewno, że będę mieć cesarke dziś lekarz powiedział, że jak miałam pierwszą cesarke to teraz też.

Więc wiesz jakbym donosila ją do końca mogłaby mieć spokojnie

w granicach 4 kg. 

Edytowane przez Agnieszka Jelonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Ewa12 napisał:

Dziwnie to znaczy jak?? Najważniejsze żeby woda nie była za gorąca żeby nie zasłabnąć i nie dostać krwotoku jeśli nic się nie stało w trakcie i zaraz po kąpieli to powinno być dobrze 😊 rozumiem cię doskonale ja przez te leki na rozrzedzenie krwi też muszę unikać kąpieli i bardzo mi ich brakuje muszę na następnej wizycie zapytać czy nadal nie mogę 🙄

Brzuch mi się twardy zrobił bardzo i taka kulka z niego się zrobiła. Woda była letnia a nawet trochę w niej zmarzłam bo ogólnie to zawsze lubiłam gorące kąpiele. Ale już się położyłam i jest ok dzidzia się rusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny mam do Was pytanie. Na początku ciąży kiedy miałam krwiaka to moja Pani doktor zabroniła mi kąpieli a jedynie mogłam brać prysznic i przyznam że trochę mnie to zaczęło męczyć więc dzisiaj nalałam sobie trochę wody żeby się pomoczyć i teraz dziwnie się czuje, nie wiem czy dobrze zrobiłam 😒

Ja jak na początku miałam heparynę to też miałam zabronione kąpiele ale na ostatniej wizycie dopytałam czy mogę już brać cieplejszą kąpiel to niestety lekarka znowu zabroniła. Chodzi właśnie o krwotok i skurcze. Więc w sumie już od ponad pół roku (bo jeszcze przygotowania do in vitro) biorę tylko prysznice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A ile Twój maluszek teraz waży? 

W poniedziałek mam wizytę to się dowiem ale 28 grudnia na połówkowych ważył już 480 g a miałam 20+4 wtedy więc dużo 😊 

@Mama88 kiedyś coś czytałam że woda odpręża i może wytwarzać się relaksyna może to reakcja organizmu na to myślę że będzie wszystko w porzadku nie martw się bo czasami same się nakręcamy i wtedy nasilają się jakieś dolegliwości 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 minuty temu, Do_Mi napisał:

Ja jak na początku miałam heparynę to też miałam zabronione kąpiele ale na ostatniej wizycie dopytałam czy mogę już brać cieplejszą kąpiel to niestety lekarka znowu zabroniła. Chodzi właśnie o krwotok i skurcze. Więc w sumie już od ponad pół roku (bo jeszcze przygotowania do in vitro) biorę tylko prysznice. 

No to skoro ja mam skurcze macicy to raczej też nie powinnam brać kąpieli. Ehhh głupia ja. No nic pozostają prysznice a przy następnej wizycie zapytam mojej Pani doktor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Ewa12 napisał:

W poniedziałek mam wizytę to się dowiem ale 28 grudnia na połówkowych ważył już 480 g a miałam 20+4 wtedy więc dużo 😊 

@Mama88 kiedyś coś czytałam że woda odpręża i może wytwarzać się relaksyna może to reakcja organizmu na to myślę że będzie wszystko w porzadku nie martw się bo czasami same się nakręcamy i wtedy nasilają się jakieś dolegliwości 🤗

Już teraz @Do_Mi mnie nastraszyła i się martwię. Więcej nie biorę kąpieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mama88 napisał:

Już teraz @Do_Mi mnie nastraszyła i się martwię. Więcej nie biorę kąpieli. 

Przepraszam, nie chciałam Cię dodatkowo martwić.  Ale ty piszesz, że kąpałaś się w letniej wodzie i że raczej zmarzłaś a nie się rozgrzałaś a tu chodzi o to żeby się nie kąpać w wodzie powyżej 37 stopni. 

A tak sobie przypomniałam że wczoraj aplikacja dla mam przysłała mi powiadomienie że mogę już odczuwać skurcze przepowiadające więc może u Ciebie to właśnie one i to zrządzenie losu? Ale z tym nie pomogę, nie wiem jak one wyglądają bo to moja pierwsza ciąża. 

Nie martw się, będzie dobrze 🙂 🤞🤞🤞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Do_Mi napisał:

Przepraszam, nie chciałam Cię dodatkowo martwić.  Ale ty piszesz, że kąpałaś się w letniej wodzie i że raczej zmarzłaś a nie się rozgrzałaś a tu chodzi o to żeby się nie kąpać w wodzie powyżej 37 stopni. 

A tak sobie przypomniałam że wczoraj aplikacja dla mam przysłała mi powiadomienie że mogę już odczuwać skurcze przepowiadające więc może u Ciebie to właśnie one i to zrządzenie losu? Ale z tym nie pomogę, nie wiem jak one wyglądają bo to moja pierwsza ciąża. 

Nie martw się, będzie dobrze 🙂 🤞🤞🤞

Nie no w porządku wiem że nie chciałaś źle 😊

Ja juz te skurcze mam od 17 tyg i jak byłam w grudniu u mojej Pani doktor to kazała brać przez tydz po 3 tabletki scopolanu. Bo wcześniej to jak chodziłam to brzuch strasznie się stawiał a teraz tak z dwa trzy razy dziennie na pół minuty i wraca do normy. 

Musi być dobrze nie ma innego wyjścia ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...