Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Zuzia241985 napisał:

Ja mam 22 lutego 3 prenatalne 😊

 

Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i mam sporo wątpliwości. Czytam wszystko co piszecie i dużo mi pomoglyscie 😊

 

Ale mam jeszcze pytanie co do laktatora? Chce kupić ręczny ale nie wiem jaki 🤔🤔 

A i jeszcze jedno. Ile i jakie butelki kupujecie??

Ja nie polecam ręcznego. Pokaleczysz sobie piersi a mleka odciągniesz tyle, co kot napłakał. Ja przy drugim synku kupiłam sobie laktator elektryczny Medela mini i polecam 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny a mam do Was pytanie 

Jak czujecie ruchy swoich maleństw to macie czasami uczucie że tak jak by coś wibrowało w brzuszku takie szybkie ruchy 

Ja tak często mam i mnie to zastanawia 

Może to być po prostu wierzganie. Ja tak często czuję w dole brzucha, bo malec nogi ma w dole. Wtedy właśnie idzie jak gdyby fala wibracyjna po całym brzuchu, czasem nawet czuję rezonowanie aż pod biustem. Podobnież na tym etapie dzieci potrafią jak gdyby pedałowac nóżkami. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Emi_ja napisał:

Może to być po prostu wierzganie. Ja tak często czuję w dole brzucha, bo malec nogi ma w dole. Wtedy właśnie idzie jak gdyby fala wibracyjna po całym brzuchu, czasem nawet czuję rezonowanie aż pod biustem. Podobnież na tym etapie dzieci potrafią jak gdyby pedałowac nóżkami. 😊

Moja jest główką w dole już, ale te ruchy jej to mnie chwilami przerażają jsk by coś się tak mocno telepało 🙄wczoraj tak fajnie delikatnie się ruszała a jak już szlam spać to aż takie wibracje mocne, dzisiaj od rana to samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mama88 napisał:

Moja jest główką w dole już, ale te ruchy jej to mnie chwilami przerażają jsk by coś się tak mocno telepało 🙄wczoraj tak fajnie delikatnie się ruszała a jak już szlam spać to aż takie wibracje mocne, dzisiaj od rana to samo 

Rozumiem, o czym mowa. Mojemu też zdarza się takie intensywne wiertolenie, że zaczynam się martwic w drugą stronę. Najczęściej zdarza mu się to właśnie od wieczora do momentu, gdy idę spać. Miałaś robione na świeżo USG, myślę, że nie ma powodów do obaw. Ruchy gwałtowne, szarpane mogą być powodem do obaw. Ale tutaj tak się dzieje a potem wraca do normy, więc pewnie jakieś wyczyny się tam dokonują. Ja zresztą ciągle zamartwiam się ruchami a to za słabe a to za mocne a to 10 minut się nie odzywa. Lekarz już nie ma do mnie sił i kazał mi kupić detektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny a mam do Was pytanie 

Jak czujecie ruchy swoich maleństw to macie czasami uczucie że tak jak by coś wibrowało w brzuszku takie szybkie ruchy 

Ja tak często mam i mnie to zastanawia 

Te ruchy to może być rozwijający się układ nerwowy maluszka 😉 w tej ciąży póki co to na razie tylko raz miałam coś takiego, ale w poprzedniej to dosyć często 🙂 myślę, że nie masz się czym martwić 😉

 

U mnie mały wczoraj pierwszy raz miał czkawkę i oczywiście tak jak w poprzedniej ciąży tak teraz jest to dla mnie najgorszy ruch jaki mogę czuć w ciąży 🤣😂🙈 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
22 minuty temu, Emi_ja napisał:

Rozumiem, o czym mowa. Mojemu też zdarza się takie intensywne wiertolenie, że zaczynam się martwic w drugą stronę. Najczęściej zdarza mu się to właśnie od wieczora do momentu, gdy idę spać. Miałaś robione na świeżo USG, myślę, że nie ma powodów do obaw. Ruchy gwałtowne, szarpane mogą być powodem do obaw. Ale tutaj tak się dzieje a potem wraca do normy, więc pewnie jakieś wyczyny się tam dokonują. Ja zresztą ciągle zamartwiam się ruchami a to za słabe a to za mocne a to 10 minut się nie odzywa. Lekarz już nie ma do mnie sił i kazał mi kupić detektor.

Ja juz wyczytałam o tych ruchach szarpanych i nic dobrego 

A w usg to co miałam robione to nie wierzę bo nie dość że zepsuty mają sprzęt to jeszcze ten lekarz co to robił to też taki jakiś 🙄

No ale nie będę się zamartwiać na zapas żeby malutka nie czuła mojego stresu 

Ja to teraz cały czas czuje ruchy i wydaje mi się że moje dziecko w ogóle nie spi😁 mam nadzieję że to nie jest znak jaka będzie jak się urodzi 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
19 minut temu, MariKate napisał:

Te ruchy to może być rozwijający się układ nerwowy maluszka 😉 w tej ciąży póki co to na razie tylko raz miałam coś takiego, ale w poprzedniej to dosyć często 🙂 myślę, że nie masz się czym martwić 😉

 

U mnie mały wczoraj pierwszy raz miał czkawkę i oczywiście tak jak w poprzedniej ciąży tak teraz jest to dla mnie najgorszy ruch jaki mogę czuć w ciąży 🤣😂🙈 

Też czytałam o tym układzie nerwowym ale też wyczytałam że przy takich ruchach może oznaczać ze dziecko za bardzo się owinelo pępowiną🙄

Ojjj też pamiętam jak w pierwszej ciąży mój synek miał czkawkę, poleciałam do mojej Pani doktor i mówię ze czuje bicie serca dziecka 😂😂😂a ona na to że to czkawka 🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mama88 napisał:

Ja juz wyczytałam o tych ruchach szarpanych i nic dobrego 

A w usg to co miałam robione to nie wierzę bo nie dość że zepsuty mają sprzęt to jeszcze ten lekarz co to robił to też taki jakiś 🙄

No ale nie będę się zamartwiać na zapas żeby malutka nie czuła mojego stresu 

Ja to teraz cały czas czuje ruchy i wydaje mi się że moje dziecko w ogóle nie spi😁 mam nadzieję że to nie jest znak jaka będzie jak się urodzi 😂

Może być też tak jak mówi MarieK..to może być związane z kształtowaniem się układu nerwowego.  Gdybyś bardzo się niepokoiła zawsze możesz podjechać na IP albo po prostu zrobić prywatne USG. Ja właśnie czasami też mam wrażenie, że mój syn wogole nie śpi. Dlatego, jeśli ma choć krótka przerwę ja wpadam w panikę. Wczoraj na przykład byłam w centrum handlowym i czułam ciągle wiertolenie po czym, zorientowałam się, że przestałam te wiertolenie wyczuwać przez jakiś czas i panika. Ale nie bierz ze mnie przykładu. To.po prostu po pierwszej ciąży, gdy mój syn ten kotłował się całymi dniami, po czym robił sobie "blackouty", z tego powodu nawet wylądowałam na chwilę na patologii. Jak na ktg się ruszał to tętno dla chodziło do 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
48 minut temu, Mama88 napisał:

Moja jest główką w dole już, ale te ruchy jej to mnie chwilami przerażają jsk by coś się tak mocno telepało 🙄wczoraj tak fajnie delikatnie się ruszała a jak już szlam spać to aż takie wibracje mocne, dzisiaj od rana to samo 

Ona ma tam jeszcze tyle miejsca, że będzie jeszcze się obracać, ale faktycznie takie uczucie nie jest mi znane 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mama88 napisał:

Dziewczyny a mam do Was pytanie 

Jak czujecie ruchy swoich maleństw to macie czasami uczucie że tak jak by coś wibrowało w brzuszku takie szybkie ruchy 

Ja tak często mam i mnie to zastanawia 

Ja jeszcze czegoś takiego nie czułam. Za to niestety ciągle czuję bolesne kopniaki w pęcherz i pachwiny 😕 najgorzej jak siedzę w aucie i chce mi się siku, wtedy Leon nie ma litości i kopie jak szalony 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja jeszcze czegoś takiego nie czułam. Za to niestety ciągle czuję bolesne kopniaki w pęcherz i pachwiny 😕 najgorzej jak siedzę w aucie i chce mi się siku, wtedy Leon nie ma litości i kopie jak szalony 😞

 

Ja też tak mam że czuje mała bardzo nisko i to nie jest przyjemne 

A nóżki to pod żebrami i to na prawym boku siedzi mi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mama88 napisał:

Ja też tak mam że czuje mała bardzo nisko i to nie jest przyjemne 

A nóżki to pod żebrami i to na prawym boku siedzi mi 

Ja jeszcze nigdy nie czułam Leosia pod żebrami. Czy to też tak boli? Może kilka razy czułam go gdzieś w okolicy pępka a tak to kopie tylko w okolicy podbrzusza. Na następnej wizycie muszę zapytać czy to normalne że on zawsze jest tak nisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Do_Mi napisał:

Ja jeszcze nigdy nie czułam Leosia pod żebrami. Czy to też tak boli? Może kilka razy czułam go gdzieś w okolicy pępka a tak to kopie tylko w okolicy podbrzusza. Na następnej wizycie muszę zapytać czy to normalne że on zawsze jest tak nisko. 

No nie jest to jakiś ból ale nie należą te kopniaki do przyjemnych. Dobrze że siedzę po prawej stronie bo ja przeważnie leżę na lewym boku bo na prawy jak się przekładam to chwila i muszę zmieniać bo czuje jak by małej było nie wygodnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 😉 Jak dzisiejsze samopoczucie? Ja dziś już tyle rzeczy zrobiłam i spraw ogarnęłam, że przez kilka ostatnich tygodni nie zrobiłam tyle rzeczy w tak krótkim czasie (wszystko zajęło m ok dwie godzinki) 💪 Jeszcze tylko obiad muszę jakiś upichcić... Ach, jak dobrze w końcu lepiej się poczuć ♥️ 

 

@Do_Mi mnie początkowo bobasek kopał po żebrach, a od jakiegoś czasu co chwilę skacze po pęcherzu i pachwiny też na tym cierpią. Chyba jednak gorsze są te kopniaczki w żebra 😅

 

Wczoraj dzidzia tak szalała, że aż mi brzuch podskakiwał. W ogóle miałam wrażenie, że nie odpoczywa. Dzisiaj z kolei czuję jak się przeciąga i przepływa, ale nie kopie na szczęście tak bardzo póki co 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Do_Mi napisał:

Ja jeszcze nigdy nie czułam Leosia pod żebrami. Czy to też tak boli? Może kilka razy czułam go gdzieś w okolicy pępka a tak to kopie tylko w okolicy podbrzusza. Na następnej wizycie muszę zapytać czy to normalne że on zawsze jest tak nisko. 

A w którym tygodniu jesteś?Z biegiem tygodni macica idzie w górę, dziećmi większe i wtedy zaczyna sięgać do żeber.Przy niektórych pozycjach może to się nawet zdarzyć nieprzyjemnym uczuciem.Aczkolwiek w pęcherz też uważam, że gorsze uczucie 😉

 

@Mama88 moja też głównie po prawej stronie jest - nie wiem od czego to zależy, a jak się dziś czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dorcia6579 napisał:

A w którym tygodniu jesteś?Z biegiem tygodni macica idzie w górę, dziećmi większe i wtedy zaczyna sięgać do żeber.Przy niektórych pozycjach może to się nawet zdarzyć nieprzyjemnym uczuciem.Aczkolwiek w pęcherz też uważam, że gorsze uczucie 😉

 

@Mama88 moja też głównie po prawej stronie jest - nie wiem od czego to zależy, a jak się dziś czujesz?

Wczoraj zaczęłam 24 tc. Niestety jest to bolesne a do tego trzeba często biegać do toalety. Mój mąż ma 14.02 30te urodziny i chciałam go zabrać na weekend nad morze ale właśnie zdałam sobie sprawę, że choćbym chciała to nie wytrzymam 4 godzin w aucie na autostradzie bo od MOPu do MOPu jest za daleko żebym wytrzymała bez siku 😕 samolot ani pociąg też nie wchodzi w grę bo boję jest wirusa w takich małych przestrzeniach 😞 przez te kopniaczki posypał mi się cały urodzinowy plan 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, dorcia6579 napisał:

A w którym tygodniu jesteś?Z biegiem tygodni macica idzie w górę, dziećmi większe i wtedy zaczyna sięgać do żeber.Przy niektórych pozycjach może to się nawet zdarzyć nieprzyjemnym uczuciem.Aczkolwiek w pęcherz też uważam, że gorsze uczucie 😉

 

@Mama88 moja też głównie po prawej stronie jest - nie wiem od czego to zależy, a jak się dziś czujesz?

No już 27 tydz. W pęcherz to też nie ciekawe uczucie 

A dzisiaj to tragedia, próbowałam nadrobić tydz zaległości w szkole z synkiem bo przeziębiony i nie chodził ale w połowie zrezygnowałam i musiałam się położyć 

Jestem bez sił jak by TIR po mnie przejechał i dziecko się bardzo rozpycha że nawet siedzieć się nie da. Ziewam jak bym miesiąc nie spała. Wróci mąż z pracy to zrobię sobie drzemke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mama88 napisał:

Też czytałam o tym układzie nerwowym ale też wyczytałam że przy takich ruchach może oznaczać ze dziecko za bardzo się owinelo pępowiną🙄

Ojjj też pamiętam jak w pierwszej ciąży mój synek miał czkawkę, poleciałam do mojej Pani doktor i mówię ze czuje bicie serca dziecka 😂😂😂a ona na to że to czkawka 🙉

Hej, odnośnie obaw o owinięcie pępowina. Widziałam się dzisiaj z lekarka i powiedziała mi, że przypadki owinięcia, które zagrażają dziecku to kazuistyka. Co oznacza, że są to przypadki bardzo bardzo rzadkie😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paaula napisał:

Ja po wizycie ☺️ wszystko jest super, a mała waży 898g. ☺️

Super 😁 ja już obawiam się poniedziałkowej wizyty i ile moj szkrab waży bo mamy ten sam tydzień a miesiąc temu na  wizycie miał już 670 g 😲 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...