Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mami napisał:

też przeraża mnie że bylibyśmy narażeni na sepse u maleństwa bo gbs wyszedł ujemny... dopiero ten lekarz mnie uświadomił, że paciorkowce mogą być uśpione i się nie pokazwać 😨

No ale właśnie, po co robić GBS w 32...jak sie to robi po 35, bo takie są rekomendacje. Jeśli wszystko wydarzy się przed 35 to po prostu profilaktycznie laduja antybiotyk. Zresztą szpital nie uwzględniłby takiego badania przed 35 t.c, więc nie ma się co martwic. Może za pierwszym wymaz został pobrany nieprawidłowo. Ja właśnie miałam ostatnio posiew dla potrzeb urologa i wyszło mi to dziadostwo. Przy czym punktem wyjścia u mnie było poszukiwanie przyczyny szczypania w cewce. No i mam teraz globulki na 6 dni a w 35 znowu posiew.😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mami napisał:

Hejo Mamusie,

Nie miałam siły na forum bo te kilka dni w domu ciągle męczą mnie skurcze i ból brzucha. Mam taką ekstremalnie napompowaną piłkę do kosza. Lekarze mówią, że to przez to, że mam szczupły brzuch i brak tkanki tłuszczowej. Jest to naprawdę bolesne i brzuch jest twardy właściwie 24h/7.

KTG w szpitalu wychodziło źle bo wg nich dzidziuś jest bardzo ruchliwy i czasem przygniata długą pępowinę. Druga sprawa to waga która od 2 tyg nie drgnęła. Nie ukrywam nastraszyli mnie. 

Następny dzień po wypisie pojechaliśmy na prywatną wizytę z ktg. I nie dość, że KTG wyszło dobrze, to z USG waga wyszła 2750g w 34+4tyg. Lekarz zaczął drążyć czemu mi się ta szyjka skraca i zrobił ponowny wymaz na GBS. Podobno może być odpowiedzialny za przedwczesne porody, czy to pęknięcie wód czy też skracanie szyjki.

Wynik:

32tydzien GBS ujemny

34+4tydzien GBS dodatni

Wygląda na to, że nagle się obudził ten paciorkowiec i też zastanawiam się co teraz. Mam nadzieję, że poród potrwa tyle, że zdążę z antybiotykiem 😉 Póki co szyjki prawie nie ma, a główka jest tak nisko, że lekarze na usg nawet przepływów w niej nie mogą zbadać. Mam zaciskać nogi ile się da, bo każdy dzień w brzuchu jest na wagę złota.

Po wyjściu z szpitala schudłam 2kg i do dziś mam mega chęć na słodycze. Mogę jeść i rano i wieczorem, oczywiście jest mi chwilami nie dobrze, ale czuje że brakuje mi energii i chyba stąd to zapotrzebowanie.

Pytanie do wyprawki:

ile bierzecie zmian dla Dzidziusiów do szpitala?

Czy kupowałyście otulacze do fotelika? i jakie? bo ja mam zaffiro i jest słaby... szukam innego

@Do_Mija zrezygnowałam z bankowania z uwagi na duża ilość niewiadomych i to, że nagły pobyt na patoli uświadomił mi, że tylko w idealnej sytuacji jedziesz z domu do szpitala rodzić i możesz ten zestaw wziąć ze sobą.

@Wercia93 gratulacje 😘 czekamy na zdjęcia! Twój lekarz zachował się słabo, a sama procedura CC nie powinna tak wyglądać... może trzeba to gdzieś zgłosić?

 

Czyli w ktg wychodziło zbyt wysokie tętno, czy zbyt niskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

A u mnie synek wczoraj był bardzo aktywny, a dziś chyba ma leniwy dzień bo mało co daje o sobie znać. Ja też mam te wszystkie badania tylko z pierwszego trymestru i lekarz nie zalecał powtarzać więc nie robiłam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

Ja mam z pierwszego trymestru i lekarz nic nie mówił, że muszę powtarzać. W poprzednich ciążach też miałam robione w pierwszym trymestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
45 minut temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

A ja miałam powtarzane te badania w 36 tyg wiec chyba co ginekolog to inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

Ewa, badania te wszystkie musisz mieć zrobione po 35 tygodniu kolejny raz. Dla szpitala są ważne miesiąc tylko. Ale nie jestem pewna, czy dotyczy to toxo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

Ja HIV, hbs robiłam w III TRYMESTRZE, i też powtarzałam w Toksoplazmoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ewa12 napisał:

Jutro mam wizytę u lekarza to zapytam bo ja mam wszystko z pierwszego trymestru i lekarka nic nie mówiła o powtarzaniu więc już sama nie wiem bo tu jak widać też różne opinie 🤔 

No w kazdym razie takie są rekomendacje i zalecenia PTG oraz wymagania szpitala. Ja jak ostatnio chciałam robić w 33 to mi położna powiedziała, że absolutnie, bo szpital nie uzna ich ważności. I wszędzie gdzie czytam, szpital wymaga tych badań z III trymestru z ostatnich 4 tygodni. Więc nie wiem, co ci wasi lekarze i jak się określił szpital, w którym chcecie rodzić 😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 godzin temu, Emi_ja napisał:

No ale właśnie, po co robić GBS w 32...jak sie to robi po 35, bo takie są rekomendacje. Jeśli wszystko wydarzy się przed 35 to po prostu profilaktycznie laduja antybiotyk. Zresztą szpital nie uwzględniłby takiego badania przed 35 t.c, więc nie ma się co martwic. Może za pierwszym wymaz został pobrany nieprawidłowo. Ja właśnie miałam ostatnio posiew dla potrzeb urologa i wyszło mi to dziadostwo. Przy czym punktem wyjścia u mnie było poszukiwanie przyczyny szczypania w cewce. No i mam teraz globulki na 6 dni a w 35 znowu posiew.😯

Ja napewno będę musiała to ściśle monitorować bo z tego co czytałam nawet po kuracjach ten gbs lubi się ponownie pokazywać. Może zostaje się nosicielem na zawsze? dopytam lekarza... natomiast z mojego punktu widzenia to ważna informacja, bo jeśli on ma wpływ na zagrożenie przedwczesnym porodem to jednak Matka powinna wiedzieć dużo wcześniej że jest nosicielką.

Oczywiście wlazłam w neta i czytałam jakieś opowieści które tylko dołuja 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

Ja mam powtarzane- toxo, HIV, HCV, antygen hbs. 

Spójrz na stronę szpitala, bo zazwyczaj jest wypisane, które mają być aktualne. 

W karcie ciąży też zazwyczaj jest zaznaczone ile razy badania mają być wpisane zgodnie z rekomendacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 godzin temu, Emi_ja napisał:

Czyli w ktg wychodziło zbyt wysokie tętno, czy zbyt niskie?

nie umiem odpowiedzieć, z tego co wiem lekarze analizują wynik KTG i liczą jakieś różnice między wynikami ii jak wychodzi poniżej jakieś wartości oznacza to problem. Nie jest to po prostu wysokie tetno, albo po prostu niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do toxo to raczej nie powinni wymagać aktualnych badań bo tutaj raz zakażenie już wytwarza przeciwciała na całe życie no chyba,że uprzednio wynik mówił o nieprzebytej chorobie to bardzo możliwe ale to i tak raczej dla kobiety rodzącej jest istotne nie dla personelu szpitala.

Napewno miałam powtarzane resztę badań właśnie w 3 trymestrze. No bo dla nich badania z pierwszego to dla sprawdzenia naszego stanu zdrowia, a że różnie się może zadziac przez okres ciąży to dla pewności i ich bezpieczeństwa też robi się drugi raz pod koniec ciąży. Czy aby nic się nie zmieniło przez ten czas.

Wgl chyba zmieniły się wymagania w dokumentacji bo idąc do porodu trzy lata temu z synem najważniejsze było GBS i grupa krwi. Resztę mieli w karcie ciąży,a teraz jak widzę oprócz zapisów w karcie potrzeba mieć całe dokumenty ze sobą, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tylko_ONA napisał:

Co do toxo to raczej nie powinni wymagać aktualnych badań bo tutaj raz zakażenie już wytwarza przeciwciała na całe życie no chyba,że uprzednio wynik mówił o nieprzebytej chorobie to bardzo możliwe ale to i tak raczej dla kobiety rodzącej jest istotne nie dla personelu szpitala.

Napewno miałam powtarzane resztę badań właśnie w 3 trymestrze. No bo dla nich badania z pierwszego to dla sprawdzenia naszego stanu zdrowia, a że różnie się może zadziac przez okres ciąży to dla pewności i ich bezpieczeństwa też robi się drugi raz pod koniec ciąży. Czy aby nic się nie zmieniło przez ten czas.

Wgl chyba zmieniły się wymagania w dokumentacji bo idąc do porodu trzy lata temu z synem najważniejsze było GBS i grupa krwi. Resztę mieli w karcie ciąży,a teraz jak widzę oprócz zapisów w karcie potrzeba mieć całe dokumenty ze sobą, tak?

Na stronie mojego szpitala jest tylko taki zapis co jest potrzebne z dokumentów:

  • dowód osobisty
  • karta ciąży
  • oryginalny i potwierdzony wynik grupy krwi i czynnika Rh
  • aktualne wyniki badań laboratoryjnych
  • karty wypisowe z ewentualnych pobytów w szpitalu w trakcie ciąży
  • plan porodu

Musze dopytać jakie dokładnie te badania muszą byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mamiz tym cholerstwem to tak właśnie jest,że wchodząc na neta człowiek się tylko dołuje. Pamiętam jak się bałam pierwszym razem, to dlatego jechałam do szpitala zaraz jak odszedł mi czop bo wyczytałam,że antybiotyk trzeba podać zaraz jak odejdą wody (pierwszą dawkę) ,a tu mimo że byłam w szpitalu to wody odeszły mi o 1 w nocy,a antybiotyk dostałam dopiero jak się zaczęły skurcze między 6-7 rano.

Czytałam też że przy GBS często zdarza się wynik fałszywie ujemny, że generalnie się tego nie leczy i ,że najczęściej jest się jego nosicielem całe życie no chyba,że organizm jakimś sposobem sobie z nim poradzi ale tak jest rzadko. Generalnie mając świadomość,że byłam GBS+ tak po prawdzie czekam teraz na dodatni wynik bo dostanę antybiotyk i spokój, a gdyby mi wyszło że nie mam tak naprawdę stresowałabym się że może wyszedł fałszywie ujemny i podejrzewam,że płaciłbym za powtórzenie badania dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, Ewa12 napisał:

Witajcie jak się dziś czujecie?? Ja odpoczywam mój synuś jest ostatnio tak aktywny że już mnie wszystko boli 🤪

A powiedzcie mi czy wyniki badań na HIV, hcv toksoplazmozę macie z pierwszego trymestru czy jeszcze powtarzalyscie??? Bo gdzieś wyczytałam że powinny być jak najbardziej aktualne tak jak GBS a ja mam tylko z pierwszego trymestru i tak się zastanawiam jak to jest rzeczywiście?? 

ja mam skierowanie na wszystkie do powtórzenia + cytomegalie bo wcześniej nie robiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mami napisał:

Ja napewno będę musiała to ściśle monitorować bo z tego co czytałam nawet po kuracjach ten gbs lubi się ponownie pokazywać. Może zostaje się nosicielem na zawsze? dopytam lekarza... natomiast z mojego punktu widzenia to ważna informacja, bo jeśli on ma wpływ na zagrożenie przedwczesnym porodem to jednak Matka powinna wiedzieć dużo wcześniej że jest nosicielką.

Oczywiście wlazłam w neta i czytałam jakieś opowieści które tylko dołuja 😕 

Niepotrzebnie, nie czytaj. Ten patogen sam z siebie nie wywołuje infekcji. Ja miałam to badziewie w pierwszej ciąży, byłam leczona i jak widać znowu to mam🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Acha i jestem przykładem na to,że przez GBS faktycznie wody odchodzą przed akcją. Powinnam dostać skurczy i dopiero,a u mnie na odwrót najpierw był czop potem duży chlust wód (niczym na filmach) i dopiero po paru godzinach,po podaniu oxy zaczęło się dziać.

No tu akurat muszę podpiąć się pod twoją wypowiedź. Ja miałam gbs i też chlusnely mi wody 2 dni przed terminem. Może to przypadkowe a może nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
5 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Acha i jestem przykładem na to,że przez GBS faktycznie wody odchodzą przed akcją. Powinnam dostać skurczy i dopiero,a u mnie na odwrót najpierw był czop potem duży chlust wód (niczym na filmach) i dopiero po paru godzinach,po podaniu oxy zaczęło się dziać.

Napewno lepiej wiedzieć, więc teraz będę spokojniejsza bo od razu będę czekać na antybiotyk. Zastanawia mnie tylko jak działają przy szybkich akcjach porodowych - czy jeśli mama nie zdąży dostać to czy dziecko dostaje?

Ciekawa jestem też jak będzie z tymi wodami, mi pierwszy poród zaczął się od czopa, później skurcze, a wody to tak mało spektakularnie później zaczęły odchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
5 minut temu, Emi_ja napisał:

No tu akurat muszę podpiąć się pod twoją wypowiedź. Ja miałam gbs i też chlusnely mi wody 2 dni przed terminem. Może to przypadkowe a może nie. 

w razie czego rozłoże sobie podkład pod prześcieradło 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mami napisał:

Napewno lepiej wiedzieć, więc teraz będę spokojniejsza bo od razu będę czekać na antybiotyk. Zastanawia mnie tylko jak działają przy szybkich akcjach porodowych - czy jeśli mama nie zdąży dostać to czy dziecko dostaje?

Ciekawa jestem też jak będzie z tymi wodami, mi pierwszy poród zaczął się od czopa, później skurcze, a wody to tak mało spektakularnie później zaczęły odchodzić.

Daja kroplówkę w czasie porodu. Wystarczą dwie dawki by ochronić dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...