Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
CZESC MAMUSIE 😉

Edytko milo mi,ze ktos chce czytac te moje glupoty 😜
napisze ci wieczorkiem odnosnie naszego spotkania mi pasowala by sobota co Ty na to ??? znasz jakies miejsce park w sosnowcu gdzie moglybysmy troszke pospacerowac z dziecmi ??
w niedziele ide do chrzesnicy na urodzinki oj a jak mi sie neichce tam isc ,ale to dlugo by pisac relacje z jej babcia (moja chrzestna) sa dosc gorace w zwiazku z tym niechęć mam ogromną . . . .

Kama moze to my tutaj rozruszamy towarzystwo i mamuski w koncu beda tutaj do nas wpadac czesciej 😁 😁 😁 😁 ?????

bylismy w tym kinie wczoraj na filmie "Porwanie" jak ktos lubi sensacje to polecam mi i mężastemu sie bardzo podobal film choć wiadomo sa rozne gusta
Wojtus mimo,ze u swojej prawdziwej babci nie baby (jak to mowimy na nianie) nei byl zadowolony zbytnio u niej
nawet mama stwierdzila,ze wciaz chcial wychodzic z domku i byl marudny nic mu sie nie podobalo,
a jak tylko weszlam po niego przyczepil sie jak malpka i niechcial zejsc mi z rąk, a nocy biedactwo poplakiwal przez sen ehh moze to nie jest dobry pomysl na zostawianie go to z jedna babą , a za chwile druga babcia
niestety wyrzuty sumienia mam
no,ale czasem musimy gdzies wyjsc z m. zeby pobyt tylko we dwojke i odreagowac
nastepny wypad chyba za rok 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Justi mnie też bardziej pasowałaby sobota 🙂 🙂 🙂 Może spotkałybyśmy się w centrum i poszły do parku sieleckiego, on jest niedaleko 🙂 Ja byłabym w centrum parę minut po 12:00. Jeśli tobie też pasowałaby taka godzinka to jesteśmy umówione 😉

A co do zostawiania Wojtusia z babcią to nie miej wyrzutów sumienia kochana!!! Wkońcu mały musi się przyzwyczaić też do innych osób, bo inaczej będzie chciał być wyłącznie ztobą, a to tez nie jest dobre dla dziecka. Mimo wszystko towarzystwo innych osób też jest wskazane 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laseczki!
Bylismy dzis na szczepieniu i pobraniu krwi bo trzeba sprawdzic czy u malej wszystko jest ok odnosnie tej wady sluchu. Teraz jeszcze tylko okulista zostal.

Pediatra powiedzial zeby juz odchodzic od picia kaszy bo pije 2-3 razy dziennie do zasypiania i , ze ma jaesc wszystko to co my-zeby jeszcze chciala...

Ma 76cm wzrostu i w dalszym ciagu 9kg czyli bez szalu,nic nie przybrala od 1 sierpnia tylko urosla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia - moim zdaniem 9 kg Viki to i tak dużo, wygląda na chudzielca 🙂

Moje kochane bejbi ma dzisiaj biegunkę, myślę że od zębów, bo nie jadł nic, co mogłoby mu zaszkodzić, a poza tym dopisuje mu apetyt. Ma tak strasznie odparzoną pupę (przez to, że w nocy zrobił kupę, i zanim sam się obudził że mu przeszkadza, to trochę minęło), że jak próbuję mu posmarować to tak biedny płacze, że szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lusia on ma biegunke czy poprostu luzna kupe? Smecte mu daj jak masz. Ja mam super masc na dupke, tez mala ostatnio zrobila dwie mega kupy pod rzad i jej sie idparzylo bo drugiej nie zauwazylam a ona cicho siedziala ale dzisiaj juz sladu nie ma prawie.

Tak sie zastanawiam czy by malej w lutym juz nie zaspisac do przedszkola, os wrzesnia by poszla. A ja w tym czasie bym sie wziela za siebie i podszkolila swoj niemiecki na kursie bo teraz nie mam jak chodzic. A teraz jak co chwile trzeba jezdzic po tych lekarzach to z moimi podstawami tak srednio sie ze wszystkim dogadac:/ ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eh Olusia - kuźwa, zapomniałam że mam smactę 😠 🤢 To typowa biegunka niestety...Ale zrobiłam małemu marchewkę z ryżem bo to zatrzymuje kupke, i powiem wam, że wrąbał aż miło popatrzeć hehe
Niestety tyłek miał tak odparzony, że każde nawet najmniejsze popuszczenie sprawiało, że Franek darł się w niebogłosy!! Biedactwo 😞 Humor mu dopisywał w miarę, tzn. nie bawił się jak zawsze, ale nie był marudny (oprócz scen przy zmianie pieluchy), za to cały dzień prawie przesiedział mi na kolanach i bawił się na fotelu ściągając wszystko ze stołu.
Nie pozwalał nawet posmarować sobie dupki, a na tyle jest już duży i rozumny, że jak umyłam go i położyłam, to on kładł się na boczku, wypinał dupkę i tak grzecznie leżał i wietrzył się 🙂
Później poszłam i kupiłam gorzką czekoladę, to zjadł 3 kosteczki i pomogło, ale za to w nocy zaczął walić jedna kupa po drugiej, ale już normalne. W końcu osikał mnie i łóżko, miałam nerwy jak nie wiem.
Poszliśmy spać o 2.30. Wyjątkowo poszła mi cała paczka chusteczek nawilżanych i ze 20 pieluch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie, u nas choroba...m przeziębił sie w pracy i do domu przyniósł... najpierw ja a potem mała. Katar sie leje z noska, w nocy ma problemy i czesto płacze, nie mozna jej uspokoić przez jakies 5 minut. Musze kupic jej nasivin, bo w domu mam ten do 1 roku, wiec juz sie nie nadaje. W nocy jeszcze zaczęła nam kaszleć..ehhh
Taki piszecie o myciu zębów, a u nas mała stawia opur. Najpierw dało rade jej umyć zeby, a od jakiś 3 tygodni wytyka język jak próbuje jej umyc zeby.Samemu oczywiście tez sobie nie umyje...chyba pasta jej przestała smakować?!
Co do powrotu do pracy, to bym tez chętnie skorzystała... tyle ze nie mam z kim małej zostawiać. Teściowa cos mówiła ze nie wie czy jej przedłuża umowe, bo maja mało zamówień i wtedy by mała wzięła do siebie. Tylko problem w ty ze teście mieszkają 60km od nas a od mojej pracy 70km wiec jakoś nie widzi mi sie zawozić mała w niedziele i odbierać w piątek lub sobotę.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia - dużo zdrówka dla rodzinki 😘 Ja też nie wiem jak z pracą, bo mama kawałek ma do mnie (mieszka na retkini), w sumie najlepiej by było, jakbym przeprowadziła się i miała mamę na miejscu, ale jakoś nie chcę tego. No ale nie wiadomo, czy nie zmusi mnie do tego sytuacja...
Poza tym w niedzielę moja mama jedzie nad morze. Niestety nie na wczasy...dzwoniła moja ciocia (siostra mojej babci), że wyszła ze szpitala i nie ma się kto ją zająć, a wymaga opieki 24/dobę i poprosiła mamę. Ciocia ma synów, ale mieszkają trochę dalej od niej, poza tym mają swoje sprawy i nie będą w stanie być z nią tak długo. Więc na 3 tyg. znika mi mamuśka 🙂
Więc dzisiaj też jadę do rodziców, bo w niedzielę miały być urodziny/imieniny mamy, i dzisiaj dam prezent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nas choroba nie opuszcza od 2 tygodni mały miał pojedyńcze zmiany na oskrzelach już teraz ma antybiotyk i siedzimy w domku, jest lepiej już tak nie charczy i nie dusi go kaszel, starsza lekko podziębiona ale tez juz trwa to tydzień katar ma od kiedy zaczęła chodzic do przedszkola teraz przybrał na sile, oszaleje z nimi w domku za chwile jeszcze mąż na urlopie 😠 😠 😠 😠 Powiedziałam mu że chce urlopu jeden dzień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha, co do mycia zębów, to jak długo myjecie? Bo u nas szybkie maźnięcie szczoteczka po zębach i koniec, chyba że sam "myje".

Właśnie dostałam sms od Ann, jest już u rodziców po opercaji, rana dobrze się goi, wycięli jej trochę więcej jak planowali, jest na apapie i liczy że niedługo wróci do domciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu no to miałaś przeboje z tą biegunką 🤢 U nas od wczoraj też dupka odparzona 😞 Mała wieczorem buściła bączka i odrobinkę popuściła, ale to niestety wystarczyło żeby odparzyć pupę 😞 😞 😞 Także u nas też wietrzenie, na malutkie ranki przyklejam plasterek a resztę grubo smaruję sudocremem.

Koraliku biedni jesteście 😞 Takie choróbsko sę do was przyplątało...a mężastego zagoń do roboty a sama znajdź choć chwilkę na leniuchowanie 😉 Wkońcu sprawiedliwy podział obowiązków musi być 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wczoraj kupiłam tą szczoteczkę do ząbków z Jordana i odziwo mała uwielbia myć ząbki 🤪 🤪 🤪 🤪 Jak używałam szczoteczki silikonowej to był krzyk straszny, wypychanie językiem i płacz, a teraz mała sama otwiera buzię i czeka cierpliwie aż mamusia umyje ząbki 🤪 Dzięki temu mogę myć jej ząbki o wiele dłużej niż wcześniej 🙂 Mam nadzieję, że tak już zostanie, bo już mnie męczyły jej histerie przy myciu...
Także osobiście również polecam tą szczoteczkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas fascynacja szczoteczka była przez pierwsze 2 tygodnie, potem coraz mniejsze, i mniejsze...teraz to fajny gryzaczek 😜
Lusiu, no to biedny Franiu z ta pupka, u nas znowu mała robi po 5 kup dziennie..no wiesz na raty. tez czesto ma zaczerwienione poslady i inne miejsca. My dupke zawsze myjemy pod kranem czy to po siku, czy kupce, bo po chusteczkach to bardziej zaczerwieniona była
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko to co spotykamy sie jutro o 12 tylko gdzie hmm Ja za cholere nie znam sosnowca wiec moze spotkajmy sie kolo naszej uczelni ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ moze i mi uda sie tam zaparkowac gdzies w poblizu . . .. .
czy twoj tel. 728......91 jest aktualny ?? wtedy jak bylabym na miejscu wyslalabym ci smska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie ma sprawy spotkajmy się pod uczelnią 🙂 🙂 🙂 Choć jak ją zobaczę to pewnie ciarki mnie przejdą heheheheeh 😁 😁 😁 Tak to mój numer 😉 Jeśli twój też jest aktualny to napewno się jutro zgadamy 😉 Ja będę w centrum sosnowca ok 12:12 więc ok. 12:20-25 powinnam być pod uczelnią 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas co do przeziębień w domu robi się teraz cisza powoli z tego już chyba wyszliśmy W niedługim czasie moim rodzicom wybije 35lecie małżeństwa macie jakieś ciekawe pomysły na prezent???
Och jak dobrze że Ann operacje ma już za sobą oby teraz jak najszybciej wróciła do dawnej kondycji. Ann dużo dużo sił i przede wszystkim zdrowia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...