Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej, dziewczyny 🙂

Nareszcie w domu Stasiek mi na powitanie wręczył pudełko po chusteczkach i wpakował się na kolana, a potem nie chciał się ode mnie odkleić 🙂 Widzę kolosalną różnicę przez tych kilka dni kiedy się nie widzieliśmy. Ale fajnie w domu 🙂
Ja się czuję już dobrze, chociaż poruszam się jak mucha w smole i nadal nie wolno mi dźwigać. Jak mi kto powystawia gary i produkty na blat to obiad ugotuję ale nie naleję sobie herbaty z czajnika, bo czajnik za ciężki 😉

Chłopaki radzili sobie z pomocą pani Małgosi znakomicie, naprawdę trafiliśmy los na loterii, jest zakochana w Stasiu ona i obie jej córki i dogadują się świetnie 🙂

W przyszły piątek idę na zdjęcie szwów, podobno ma być też już wynik badania histopatologicznego, ale ostrzegali mnie że nie na pewno i może trzeba będzie jeszcze poczekać. Już mi chyba prawie wszystko jedno co to była za gadzina, napatrzyłam się w COI na takie nieszczęścia że właściwie wszystkie opcje które mi grożą to lajcik 😉 Wycięli mi trochę więcej niż planowali (oprócz guza, kawałek mięśnia i kilka blaszek mięśniowych na które naciekał guz) ale generalnie podobno poszło dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania super, ze juz w domu pewnie Stasiek przeszczesliwy. teraz obys szybko wrocila do normy. A naciecie duze masz?

My mamy tez buty nike rozmiar 21 i ma maly luz ale mysle, ze do konca listopada lub poczatek grudnia starcza bo u nas zima mocna ale krotka, w lutym-marcu juz wiosna wiec tez mysle, ze z zimowymi butami nie bede szalec z cena bo nie ma sensu na tak krotki okres. W zasadzie pewnie najbardziej sie w polsce przydadza na swieta.

a co do sanek to chyba kupimy takie plastikowe miske taka podlozna bo mozna w niej juz sie slizgac nawet jak przymrozek jesta zwykle sanki to tylko na snieg. Nie wiem, pomysle jeszcze.

Bylam ostatnio na pchlim targu dzieciowym i wydalam az 15 euro, kupilam malej sweterek,2 bluzki, klocki drewniane jak nowe, taki zestaw do grania cymbaki, tamburyn, hmm takie 2 grzechotki i jedna taka z blaszynymi dzwoneczkami, z chicco taki kokpit z samochodu z kierownica itp (zastanawialam sie nad tym w sklepie a cena ok 200zl) i taki domek rozkladany do pokoju czy ogrodu ale zlozylam bo pol pokoju zajmowal 😉 Fajnie bo rzeczy nie zniszczone a tyle mozna zaoszczedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu ogromnie się cieszę, że już jesteś w domku i że wszystko się u ciebie ukłąda pomyślnie 🙂 🙂 🙂 A Stasio wkońcu zobaczył i utulił swoją ukochaną mamusię 🙂

Lusiu no widzisz, może faktycznie Franio potrzebuje więcej ruchu coby się wyszaleć 😉 Ach te nasze wierciochy heheheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu za tak niską cenę aż tyyyle fajowych rzeczy nakupowałaś 🤪 🤪 🤪 WOOOW!!!! Szkoda, że u nas nie ma takiego targu 🤨

A co do tych sanek to myślę, że małej będzie jednak wygodniej w saneczkach, bo można się oprzeć a w takiej misce to niezbyt...No nie wiem, mnie się wydaje, że w wieku naszych dzieci lepsze narazie są sanki 🙂 A ewentualnie w przyszłym roku, jak będą starsze to taka miska 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do blizny to teraz mam duuuużo okazalszą niż po cesarce 😉 Taka mega sznyta od góry do dołu przez cały brzuch po lewej stronie pępka. Na szczęście załatali mi jakoś dziurę po tym co wycięli i nie mam chociaż gustownego dołu 😉 Mam zupełnie inny szew niż po cesarce, tzn. takie klamerki podobne do zszywek, to jest podobno lepsze na wszystko i rzeczywiście zrasta się dużo łatwiej niż po cesarce a i krwi było dużo mniej. Na razie staram się o tym swoim brzuchu nie myśleć, jak już zdejmą mi szwy to będę się zastanawiać co z tym zrobić i czy w ogóle coś się da 😉 Generalnie dobrze że miałam jeszcze rozciągnięty brzuchol po porodzie bo dzięki temu łatwiej mogli to wszystko załatać.

Stasiek też tak ma że jak jest niewyżyty to strasznie broi i histeryzuje. Staramy się na to nie zwracać uwagi ale też pilnować żeby wystarczająco w ciągu dnia mógł się wyszaleć. Teraz jest łatwiej bo pani z nim cały dzień jest na powietrzu i może podokazywać dużo lepiej niż w domu.
A poza tym jestem z niego dumna bo na zajęciach na które chodzi prowadząca powiedziała podobno że czuje się jakby te zajęcia przygotowywała głównie dla Stasia bo on jako jedyny jest zainteresowany praktycznie wszystkimi zabawami które przygotowuje 🙂 Dziś np. wycinali foremkami ciastka z prawdziwego ciasta 🙂 Wygląda na to że będzie sens razem zrobić już w tym roku pierniczki na Boże Narodzenie!!!

Co do butów zimowych to nam w Bartku powiedzieli że z wysokim podbiciem może być problem, natomiast w Befado mówili że mają modele dostosowane do wysokiego podbicia. Jeszcze nie mierzyliśmy ale lada dzień się pewnie wybierzemy i napiszę Wam czy faktycznie się to sprawdziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie, widze ze wczoraj pisałyście na forum a mnie ciągle pokazywała sie biała strona z jakimś błędem...myślałam ze znów jakieś prace trwaja, ale jak widać nie.Nie wiem dlaczego tak mam i to ju nie pierwszy raz....

Gbi nosi obecnie rozmiar 19, 20 i tez ma wysokie podbicie.W butach clarksa dobrze jej stopa lezy a co do zimowych to jeszcze nie wiem
Mała tez rozrabia i często stara sie wymuszać pewne rzeczy, co prawda nie kopie i nie bije ale płacze i raczki do góry wyciąga.Szaleje bardzo, tez ma jakies dziwne odruchy, stoi lub siedzi i za chwile rzuca sie w inna stronę, tym sposobem często ma guzy na głowie. Ostatni jej dorobek to upadek na kant biurka i sine ucho.
Aniu, dobrze ze operacja się udała, a co do brzucha to sama zobaczysz jak będzie po zagojeniu rany. Ale musiałaś się stęsknić za Stasiem, pewnie dodatkowo to był dla ciebie trudny okres, nie tylko z powodu operacji ale i braku Stasia przy sobie.

Gabi idzie spać ok 19,30 jeżeli miała w ciągu dnia 1 drzemkę(miedzy 11.00, 12.00 i tak od godziny do 2,5) i śpi tak do 7.00, 8.00. Jeżeli ma 2 drzemki (17.00 ok 1 godz) to idzie spać 20.30, 21,00. Wieczorem wypija butle 280 ml i często budzi się ok 3.00 na porcje 120-150ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mieliśmy masakryczną nockę i wszystko z winy 11 z kolei zeba który sie własnie w nocy przebił. Jestem na nogach od godziny czwartej i to już drugi dzień z rzędu tak wstaje moje najmłodsze słońce, zasypia w drodze z przedszkola(około 8:30) i śpi do 11-11.30 wieczorem pada ze zmeczenia o 19, moje dzieciaki oboje to straszne mlekopije piją ogromne ilości mleczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia dajesz Gabi na kolację tylko mleczko?? Bo może przez to budzi ci się w nocy, bo jest głodna...ja jak dawałam Emi tylko mleko na kolację to też w nocy była obowiązkowa jedna pobudka na papu, ale odkąd daję jej na kolację kaszkę (np. owsiankę) ok. 160g i do tego 240ml mleka to śpi całą noc 🙂

Gratulacje dla Mikula z okazji kolejnego ząbka 🙂 Idzie chłopak jak burza 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko no właśnie problem w tym ze mała nie chce jesc kaszek. ani w miseczce gęstej ani w butli....już nie wiem co mam zrobić bo ona głównie preferuje mleko, z obiadem obecnie jest taak ze zje 3 łyżki i juz dalej język wytyka, z kanapkami podobnie kilka kęsów i koniec...Edytko a ta owsiankę to jaka dajesz? taka zwykła czy dla dzieci?

kkoraliku no to współczuje, przydało by ci sie kilka dni wolnego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kupuję płatki owsiane błyskawiczne (takie dla dorosłych) i je mielę w mikserze bo mała nie lubi całych tych płatków. Potem wsypuję je do mleka modyfikowanego i całość zagotowuję. Potem studzę i daję małej 🙂 Wychodzi taka gęsta papka 🙂
Daję też małej kaszę mannę (samą albo dodaję do niej jakiś dżemik domowej roboty od teściowej) albo kaszkę Zdrowy brzuszek z Nestle 8 zbóż (smakuje jak andruty). Na dzieciowe słodkie kaszki Emi przez jakiś czas się obraziła i nie chciała ich jeść, chyba woli coś mniej niesłodkiego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja po cesarce mialam wlasnie takie klamerki na cieciu i przed wyjsciem ze szpitala mi juz je zdjeli bo blizna sie dobrze goila, nawet plastra mi juz nie nalepiali.Zero krwi, ropienia itd. A teraz nie ma zadnego sladu po cieciu, tyle, ze pamietam gdzie bylo 😉 Mam nadzieje, ze u ciebie bedzie podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest jakiś dobry krem na blizny, nazywa się Cepan...dużo o nim ostatnio czytałam jak szukałam czegoś na przebarwienia po trądziku i wiele dziewczyn go polecało...może na rozstępy też zadziała...dużych pewnie nie zlikwiduje całkowicie, ale może chociaż je rozjaśni i troszkę zatuszuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edyta ja mialam kilka razy mikrodermabrazje na brzuchu i troche sie wygladzilo ale u mnie to i tak wyglda okropnie jak spompowany balon wiec krem tu nie pomoze. Slyszalam o nowym zabiegu, ze niby pobudza produkcje kolagenu ale musze podzwonic i sie popytac czy w ogole w Olsztynie to maja a jak nie to chyba tylko operacja w przyszlosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
Oglądałyście prognozę pogody? Nadchodzi prawdziwa jesień 10-13stopni 😮

ANN- dobrze,że już jesteś po zabiegu. Trzymam kciuki żeby był dobry wynik. Blizną się nie przejmuj- w końcu nie to jest najważniejsze!

LUSIA- moja Hania też potrafi robić takie histerie. To jest zupełnie normalne u dzieciaków.
Ale może rzeczywiście brakuje Franiowi trochę towarzystwa innych dzieci. Nie masz jakiejś koleżanki z dzieckiem, z którym Franek mógłby się trochę pobawić?
Hania uwielbia zabawy z dzićmi. Z radością jedzie do żłobka. Jak tylko wchodzimy do sztni to się wyrywa do drzwi na salę,a jak tylko wyjdzie "ciocia" to wyciąga rączki by ją zabrała do dzieci. Strasznie mnie to cieszy. No i generalnie zabawy z dziećmi ją tak wyczerpują,że o godz 18-18:30 już śpi 😮 No ale wstajemy o 6ej, więc musi wcześnie się kłaść.

OLUSIA- niezłe okazje Ci się trafiły.Zazdrszczę!

Zamierzacie szczepić przeciwko grypie? Ja mam nadzieję,że dzieciaki będę miała zdrowe i w przyszłym tyg załatwimy szczepienie na grypę oraz Hania na ospę drugą dawkę dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

My mamy nieco opóźnienia w szczepieniach, dopiero w poniedziałek była odra + różyczka + świnka + ospa, druga dawka ospy 14 listopada. O szczepieniu na grypę w sumie nie myślałam ale może faktycznie warto pomyśleć ew. z tą drugą dawką ospy.

Stasiek bardzo też lubi zabawy z dziećmi, zarówno tymi z zajęć jak i z 7-letnią córką naszej opiekunki, z wzajemnością zresztą 😉 Pod wpływem ostatnich zajęć nasza pani postanowiła że w przyszły czwartek zrobi ze starszą córką i maluchami pierogi 🙂 🙂 🙂 Zobaczymy co to będzie 😉 Ja się szykuję na pierniczki przed Bożym Narodzeniem i jeszcze różne inne ciasteczka. Zobaczymy tylko na ile Stasiowi wystarczy zapału 😉 W sumie to widzę że na tych zajęciach sprawdzają się już powoli różne zajęcia do których jeszcze bym sama Stasia nie posadziła np. jakieś plastyczne. Kto wie, może już w tym roku zrobimy jakiś pierwszy łańcuch na choinkę? Strasznie mnie cieszy że Staś się interesuje tym co prowadząca przygotowuje na zajęcia i chętnie uczestniczy, z innymi dziećmi jest różnie, podobno dość często zdarza się że Staś zostaje sam na placu boju a reszta się gdzieś rozłazi 🤨

A Stasiek dziś zaliczył pierwsze poważniejsze obrażenia w piaskownicy - wywalił się na koparkę kolegi, ma śliwę nad nosem, z lewej strony czoła, starty nos i górną wargę. Najśmieszniejsze było to że prawie nie płakał, tylko przez chwilę a potem się otrzepał i pożeglował dalej 🤪

W ogóle jakoś wydoroślał przez ten czas kiedy mnie nie było i do tego zrobił się przytulas 🙂 Teraz lubi posiedzieć sobie u mnie na kolanach, objąć mnie i przytulić albo się w ogóle do mnie przykleić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂

Wczoraj byłam na kontroli u taty 😁 😉 Myślałam, że bedzie chciał żebyś coś mu ugotowała, ale nie chciał, mówi, że zadowala sie kiełbasą na ciepło i śledzikiem hehe.
Franek został w domu, bo nie chciałam telepać się z nim a autobusie, tam zawsze duzo zasmarkanych ludzi.

U nas mleko od jakiegoś czasu nie jest na pierwszym miejscu, ale zawsze do każdej porcji dodaje kaszkę (wypija max. 180ml. mleka, więc robię 4 miarki mleka i 3-4 miarki kaszki), więc może tak Monia zagęszczaj małej mleko...

Amelia - niestety nie mam żadnej koleżanki tutaj (oprócz jednej, ale jakoś rzadko ją widuję, poza tym trochę zabiegana jest...), oprócz Moni.....czasami w parku spotkamy jakies dziecko więc trochę pobawi się, ale w sumie jakoś nie ma okazji, bo jak wychodze z młodym to on ma porę spania, więc śpi na dworzu, zakupy w międzyczasie, później na obiadek do domu....może muszę się trochę przeorganizować...

Wczoraj kupiłam Frankowi super śniegowce, wygląda w nich czadowo, i pasują na jego wielką syrę 😁 Kupiłam rozmiar 22 (obecnie nosi 21), bo 23 były takie same jak 22 🥴 😲 😠 🤪, a 24 jakieś kolosy, ale są większe od stopy ponad pół cm., ale mniej jak 1 cm. Zobaczę, może wymienię na 24, bo kupowałam na oko 🙂

Zrobię fotke to wam pokażę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu może Stasiowi była potrzebna taka krótka rozłąka z mamusią i teraz "wymężniał" 😜
Super, że podobają mu się zajęcia 🙂 Swoją drogą to naprawdę super sprawa 🤪 A dobrze rozumiem, że wy go tam zostawiacie na czas zajęć? Czy jesteście tam z nim??

Amelko no niestety niektóre dziewczyny najwyraźniej nie mają czasu na forum...szkoda, ale co zrobić...ważne, że chociaż częśc z nas została 🙂 🙂 🙂
A Hania faktycznie wcześnie chodzi spać. Emi wstaje ok. 7 rano a wieczorem śpi dopiero ok 21...Niby z jednej strony masz dobrze, bo masz wieczorkiem dużo czasu dla siebie, ale z drugiej jak wracasz z pracy to niewiele czasu ci zostaje na przebywanie z Hanią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie nie jest zbyt ładnie na dworze, ale jest całkiem ciepło 🙂 Nie wiem jak grzejniki, bo po pomyślnych testach je zakręciłam 🙂

Oto buty:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/32/p1150023j.jpg/][IMG]http://img32.imageshack.us/img32/4088/p1150023j.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/442/p1150024.jpg/][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/2200/p1150024.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/257/p1150025i.jpg/][IMG]http://img257.imageshack.us/img257/5248/p1150025i.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...