Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Edytka, aloes podobno zdrowy, może rzeczywiście pomoże? W sumie czasami takie babciowe kuracje są najskuteczniejsze 🙂

A ja mam pytanie z innej beczki: dajecie już swoim dzieciom miód? Wiem że są różne szkoły ale ja się w końcu zdecydowałam dawać i Staś pije codziennie lekką czarną herbatkę z cytryną, sokiem malinowym i słodzoną miodem. W sumie dziennie tego miodu zjada 1-2 łyżeczki, w zależności od tego ile wypije tej herbatki. On w ogóle słabo pije a ta herbatka mu jakoś wchodzi więc stwierdziłam że nie mam nic do stracenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czytałam teraz opinie o Dermaknelu i są pozytywne 🙂 Może też wypróbuję...ale najpierw sam aloes coby wiedzieć co tak naprawdę działa 🙂

Aniu ja jeszcze nie podawałam Emi miodu...
A to ty podajesz Stasiowi zwykłą czarną herbatę?? Ja narazie nie podaję, bo słyszałam, że taka herbata jest gorsza niż kawa...ze względu na zawartą w niej teinę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do herbaty też są różne szkoły 🙂 Nasza pediatra pozwoliła dawać słabą, jeśli dzięki temu Staś będzie w ogóle pić. No i pije 🙂 Pił zresztą przez całe 9 miesięcy kiedy siedział w brzuchu a potem razem z mlekiem, i to wcale nie słabą 😉 Ja jestem straszną herbaciarą i widać synek się pod tym względem wdał w mamusię 😉 No ale nie namawiam nikogo do tego, bo faktycznie w wielu źródłach można przeczytać że czarna herbata dopiero od 3 lat, miód zresztą też 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczynki za miłe słowa, jak zwykle można na was liczyć 🙂 Póki co jest jak jest...

Dzisiaj byłąm znowu u taty, zmarzłam po drodze jak cholera, bo przesiadłam sie w tramwaj, który pojechał na inna pętlę, bo był wypadek, a nie wiadomo gdzie iść na komunikację zastępczą, więc szłam na pieszo. Szkoda tylko kasy na bilet, bo przejechałam aż dwa przystanki 😠

Edytko - ja też mam mega wielki problem z gębą swoją. Wysypało mnie jak nastolatkę, szczególnie teraz, bo dostałam okres. Jak na jakiś czas wywali mnie tak przed okresem, że tak boli wszystko, że nie mogę nawet buzi wytrzeć. Kupiłam sobie niedawno za grosze specjalistyczne środki do pielęgnacji cery trądzikowej firmy Blau Farma " VivaDerm"(produkuja oni też kosmetyki dla dzieci i nie tylko z AZS Atoperal). Normalnie kosztują każdy po ok. 27zł, a przez to, że wchodzą na rynek wszystkie są po 7,99zł. Są naprawdę świetne, ale niestety ja musze zadziałać też od środka, jakimiś witaminami albo hormonami.
Tylko nie są dostępne w każdej aptece.
Aloes to super sprawa, moja babcia nałogowo stosowała go 🙂 Miała kiedyś na policzku takiego pypcia - narośl, i codziennie, nie wiem niestety przez jaki czas, robiła okłady z aloesa, i uwierzcie mi, śladu po tym nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu to może też wypróbuj ten aloes 😉 Albo poczekaj na moje relacje heheh 😜 i wtedy zobaczymy czy to naprawdę działa 😉
Ja do tej kuracji muszę dołożyć jeszcze jakąś maseczkę (może z płatków owsianych) i cały czas będę się smarować tą cytruną coby zmniejszyć sbie przebarwienia...
Z kosmetyków na codzień używam toniku do twarzy Iwostin Purritin i Garnier 3w1 (rano i wieczorem). A na noc nakładam na twarz Benzacne. Ale może zmienię go na ten Dermaknel...

Aniu ja właśnie nie specjalnie piję herbatę, ostatnio raz na kiedy robię sobie taką słabą z cytryną, ale to przez chłody. A tak przez całą ciążę piłam kakao zamiast herbaty no i jak karmiłam to tylko wodę niegazowaną, ewentualnie soki domowej roboty 🙂 Więc ja póki co małej nie będę dawać zwykłej herbaty. Ale Stasiek jest twardziel to na nim taka herbatka pewnie wrażenia nie zrobi heheheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha i ostatnio od jakiegoś miesiąca używam też taletek Visaxinum...Nie wiem czy pomagają, znacznej różnicy nie zauważyłam, ale jest to jedynie suplement diety, a nie jakiś lek specjalistyczny...więc jakieś witaminki uzupełnia w diecie 🙂 Może poszukam jakiegoś tańszego zamiennika, bo ten kosztuje jakieś 23zł...a to tylko witaminy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poczekam na twoje efekty 🙂 Będziesz królikiem doświadczalnym 😉

Aniu - aja Frankowi czarnej herbaty nie podaję, ale próbowałam raz miodu (ale zjadł go R 🤔 ), i musze przywieźć od rodziców.
Miód jest bardzo zdrowy, ja osobiście bardzo lubie, szczególnie herbatę z cytryną i miodem, ew. z sokiem malinowym 🙂 Dobra jest też z dodatkiem prądu, ale dzieciom nie polecam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze, wiecie ze ostatni raz aklo piłam w roczek Franka, i to tylko lampkę szampana (albo jeszcze 12 sierpnia w ur. taty, ale nie jestem pewna - i tez lampke szamp.), i lekko się wstawiłam hehe. Tak to totalna abstynencja 🙂 Czasami mam ochotę na piwko, ale moje przekonania nie pozwalają mi złamać się (musze mieć trzeźwy umysł przy dziecku 🙂).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja miodu ani herbaty malej nie daje. Miodu nie wiem czemu, moze dlatego, ze nie mam dobrego. A herbaty nie bo to jest to samo co kawa tyle, ze w kawie jest kofeina a w herbacie teina, to samo tylko inna nazwa bo z czego innego pochodzi... No i tez herbat sama nie pijam.

Edyta benzacne tez uzywalam jeszcze za nastolatki, nic nie dawalo oprocz suchej skory. Ale jak odkrylam dermaknel to bylam w szoku bo kosztowal chyba 7 zl a jak mialam wysyp okropny na czole to wszystko zniklo! tylko blisko oczu nie smaruj bo tam cienka skora i np u mnie czerwona sie robila. Ale tez kolega z klasy twarz mial okropna i na niego tez podzialalo. Teraz ok 18zl kosztuje tubka chyba.

A te suplementy diety jak zobaczysz sklad to to samo co wyciag ze skrzypu polnego i inne witaminy, wiecej to reklama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już też głupieję od tych wszystkich produktów, które są na rynku 😮 Każdy poleca coś innego i tak naprawdę ciężko się zdecydować...a aby wypróbować wszystko to trzeba by było mieć ze 3 życia i kuuupę kasy 😉
W moim przypadku niby Benzacne nie zwalcza trądziku, ale jak np. ostatnio parę nocy się nim nie posmarowałam, to od razu wyskoczyło mi parę takich większych syfków...
Ale wiesz co chyba się naprawdę skuszę na ten Dermaknel 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja właśnie obejrzałam Step Up 3 i jestem pozytywnie nastawiona, chętnie ruszyłabym do jakiegoś klubu coby potańcować heheheh 😜 Tak mnie nosi 😎
KOCHAM TEN FILM 😜 🙃 😎

Swoją drogą też bym chciała tak się ruszać ☺️

Ehhh ale pozostaje mi oglądać filmy o tańcu 😉

Nic...uciekam się kąpać i lulu, spokojnej nocki kochane 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chyba zadnej niema 😞 😞 szkoda
niedam rady was nadrobic co tam u was???troche was podczytalam ale nie nadrobie was widze ze zadna nie tesknila za mna 😞 😞
Bo u nas ok maly rosnie chlopak duzy sie juz z niego zrobil nie moge sie doczekac kiedy zacznie mowwic bo te jego eee i yyy doprowadza mnie do szewskiej pasji hehe 🙂mamy juz 12zebow wazy 11,300 i ma 82 cm 🙂 a apetyt ma nie ludzki bez przerwy cos mieli w buzi ale dobrze ze jest szczuply bo inaczej wygladal by jak maly paczus ☺️ 😉 rozmiar buta 22 ale wzielam wieksze o 0,5 cm bo zima dluga dzisiaj musialam go troche obkupic bo wyrosl z wszystkiego a ze rzadko mam dostep do neta i allegro to musialam przeplacac w sklepach 😞 spodnie nosi na 80 86 jeszcze za dlugie ma troszke a bluzy na 92, a co do kurtki na zime to mam z zeszlego roku co mu zamowilam za duza i teraz ma jak znalazl 🙂No i maly sie zrobil niemozliwie madry mala madrala z niego hehe 🙂A i w ostatnim czasie przeszlismy dwa razy 3dniowke za drugim razem wysypalo go tak ze wygladal przezkilka dni jak muchomor byl caly w centki!!przepraszam ze tak pisze haotycznie ale co mi slina na jezy przyniesie to pisze 🙂
A i nie zerwalam kontaktu z forum tak jak pisala amelia poprostu sila wyzsza nad nami wisi 😞
Mieszkamy u tesciowej okazala sie super babka nawet z wlasna matka nie mialam nigdy takiego kontaktu,a z nia nie gadam bo znowu sie poklocilysmy bo teraz wszystko robi zebysmy wrocili do domu ale jej szantaze na mnie nie dzialaja a najlepsze jest to ze o wszystko obwinia mnie nawet o to ze sama mnie wygnala z domu,ale duzo by pisac na ten temat a nie bede wam zasmiecac forum hehe
brakuje mi was bardzo 😞 😞
postaram sie jeszcze jutro wpasc bo dopiero wracamy wiecz do domciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie Irka, ze jest Wam lepiej niz u mamy, moze ta sie opamieta i sie ogarnie.

Zadzwon moze do rzecznika praw konsumenta, czy nie mozna rozwiazac umowy wczesniej ze wzgledu na przeprowadzke. Oni bezplatnie udzielaja porad.

Mamy nadzieje, ze bedziesz czesciej do nas zagladala bo tez tesknimy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nie, to nie jest tak, że w herbacie nie ma nic wartościowego. Ma mnóstwo antyoksydantów które neutralizują wolne rodniki, działa dobrze na układ trawienny (np. na biegunki u dziecka od bardzo dawna podaje się gorzką herbatę wymieszaną z tartym jabłkiem) itp. Z tą teiną natomiast faktycznie tak jest że ma podobne działanie do kofeiny, dlatego dziecku nie powinno się dawać mocnej herbaty. Ma też znaczenie sposób i czas parzenia.

Irka, fajnie że o nas nie zapomniałaś 🙂 I cieszymy się też że jest Wam teraz dużo lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia - napewno więcej picu niż co warto w tych środkach na poprawe urody, ale koleżanka moja łykała też tej firmy co mam kosmetyki na trądzik i była całkiem zadowolona, ale kupiła później belisse cera, i mówi, że bez porównania. Z resztą rzeczywiście widać po niej, że podziałało. Ale wiadomo, na jedną osobę podziała, na dwie nie hehe 🙂

Aniu - ja nie podaję ze względu na to, że mam tyle soków własnej roboty (tzn. roboty mojej mamy), że podaję je. Parę razy dostał Franek na łyżeczce naszej herbaty bo bardzo się domagał i smakowało mu 🙂

Irciu - ja nie zapomniałam o tobie kochana 🙂 Wiedziałam, że nie masz dostępu do netu, więc byłam pewna, że o nas nie zapomniałaś 🙂
Fajnie, że ułożyło ci się z teściową 🙂 Nie znam twojej mamy, ale nie sądzę, żeby ona się poprawiła w swoim zachowaniu. Niestety znam takie sytuacje z autopsji. Szkoda waszych nerwów!! Co do netu, to dziwię się, że nie chcą wam go przenieść...w końcu moglibyście ewentualnie pokryć koszty jakieś za to i normalnie korzystać. Widac, że nie zależy im na zadowoleniu klientów.

Co do teściowych, to kilka dni temu zadzwoniła moja mówiąc, że jest bardzo chora, bo ma zapalenie płuc. I że miał Karol przyjechać, ale odmówiła bo musi wydobrzeć żeby mieć dużo siły. Dodała, że to zapalenie płuc to nie infekcja, tylko wycieńczenie organizmu, bo ona jest za mało na świeżym powietrzu, bo musi opiekować się babcią (raz w niedziele ją goszczą i przez tydz. była u nich bo coś źle się poczuła) i przepłąca za to życiem i zdrowiem. Wiecie co, słuchac się tego nie da!!!!! Jak można być tak egoistycznym i zakłamanym. Przecież niedzielny obiad to żadna opieka, tylko z racji wieku babci ich obowiązek, żeby jej pomóc.
Nadal podtrzymuję, że nie chcę mieć z nią żadnych głębszych kontaktów, niech zostanie tak, jak jest!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Napiszcie mi dziewczynki, czy wasze pociechy też robią taki bałagan?? Bo Franek to wyciąga mi wszystkie możliwe graty że nie mam się jak ruszyć. W kuchni jest wszystko - garnki, miski, karteczki, łyżeczki - totalne wysypisko śmieci hehe. W dużym pokoju nie lepiej. Własnie biore się za porządki, bo już mnie szlag trafia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek kochane 🙂

Irciu kochana nikt o tobie nie zapomniał!!!!!!!!!!!!!!
Cieszę się, żu dobrze układa wam się u teściów 🙂 A co do tego neta to też uważam, że powinnaś wybrać się do Rzecznika Praw Konsumenta. W każdym Urzędzie miasta taki urzęduje i udziela bezpłatnych porad 🙂 My też kiedyś korzystaliśy z takiej pomocy i babka bardzo nam pomogła.
Ach no i wklej jakieś fotki tego swojego dużego Kacperka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania napisał(a):
Stasiek też wyciąga, ale my włączyliśmy sprzątanie do wieczornego rytuału - po kąpieli i kolacji sprzątamy razem wszystkie zabawki i statki kuchenne które wyciągnął. Od pewnego czasu sam już tego pilnuje, nie położy się dopóki widzi że coś leży nie na swoim miejscu 😉


Chyba też zastosuję taką metodę 🙂 Czasami od razu chowa co wyciągnie, ale jest to raczej przypadek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas tez pobojowisko ale glownie u niej w pokoju, ma 2 duze pojemniki z zabawkami i jak zacznie wywalac zabawki to tak siedzi do 12 a potem idzie spac 😉 A wieczorem wrzucamy to wszystko spowrotem.
Jestem bardzo zdziwiona bo mala chodzi od kilku dni a ciagle cisnie z czyms w rekach, wczoraj np wziela 1,5kilogramowy worek cebuli albo duzy talerz i uciekla. Ehh teraz ciagle otwiera mi szuflady w kuchni i wyciaga i wklada ale mam nowe talerze wiec nie wiem jak ja oduczyc bo 'nie wolno' nie zawsze dziala. Tylko smietnik mamy zablokowany.

A jeszcze mialam sie zapyatc jak uczycie dzieciaki, ze cos jest gorace albo zimne i nie wolno? Ogladalam kiedys program, ze dziecku trzeba mowic, ze gorace i pokazac. No i ja wzielam moja kawe kdzie zawsze mala sie do niej rwie i mowie, ze si, gorace nie wolno i wlozylam jej palec. tyle, ze nie dzialalao, bo malej sie spodobalo i wsadzila cala reke i mieszala:/ ehh podobna sytuacja byla z lodem. Nie wiem juz jak jej to zobrazowac bo kawa byla naprawde goraca ale nie taka zeby zrobila krzywde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...