Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no i znów to samo..wczoraj cały dzień zaglądałam na mamusie.net i za każdym razem nic... na początku komunikat ze strona w modernizacji a potem juz błąd wyskakiwał.... i znów widze ze wy miałyście dostęp...juz sama nie wiem co sie dzieje....

Lusiu, no sęk w tym ze mała nie chce pic mleka z dosypana kaszka.... 😞 widać ze butki ciepłe. Ja kupiłam od koleżanki butki na jesień clarksa, właściwie nie używane, buty na zime i nówki eskimoski. Ta jej córeczka miała sporo par butów a niektóre kupione nieodpowiednio na sezon wie skorzystałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A może Gabi jadłaby jakieś doroślejsze zupy z mlekiem? Staś też je dorosłe płatki owsiane ale my ich nie miksujemy tylko dajemy w całości. Jest mnóstwo możliwości: ryż, kasza manna, jaglana, jakiś makaron, owsianka i pewnie dałoby się jeszcze sporo powymyślać. A może spróbuj na wieczór oprócz mleka dawać Gabi coś bezmlecznego np. makaron z jakimś sosem warzywnym albo nawet sam? Staś lubi też bardzo np. ryż z jabłkami, może być sam a może być z jogurtem naturalnym - idealne danie na kolację 🙂

Ja też nie mogłam się wczoraj dostać do forum.

A co do zębów to Staś ma na razie 8, czwórki idą i idą i jakoś dojść nie mogą 😉

A, zapomniałabym o najważniejszym: Staś od wczoraj praktycznie chodzi 🙂 Trochę go jeszcze trzeba zachęcać i sam jakby nie dowierza tej nowej umiejętności ale radzi sobie bardzo dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
Mam pytanie do mamusiek dziewczynek. Czy wasze male tez sobie grzebia po sciagnieciu pampersa? Nie wiem, czy mala ma jakas infekcje czy poprostu tak lubi bo zaczelo sie dosyc niedawno.

No i tez nie wiem czy jej sie stare czasy przypomnialy czy jak bo wyciaga mi cycka ze stanika i chce polizac sutka. A nie widziala ostatnio nigdzie matki karmiacej wiec nie wiem skad sie jej to wzielo. Z poczatku myslalam, ze chce mnie ugryzc bo nie wie co toa tu takie zaskoczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie!!
Na sam początek w szczególności ściskam mocno naszą dzielną mamę Anie! Wspaniale że już jesteś po operacji i tak świetnie sobie z tym wszystkim dajesz radę 😉Mimo wszystko dalej życzę Ci mnóstwo sił w powrocie do zdrowia! i gratulacje dla Stasia w chodzeniu!
Edytka nie jesteście na szarym końcu bo u nas jest 7 ząbków 🙃
U nas Kingi teraz wszędzie pełno rozrabiara i kombinatorka. Już wpada nawet na takie pomysły jak otworzyć drzwi (przeciąga fotel bujany wdrapuje się na boczne oparcie i jedną ręką trzyma się fotela a drugą ręką ciągnie za klamkę) aby się wdrapać do celu wyciąga i przeciąga co się da np. paczkę pampersów podkłada jak na łóżko nie może się wciągnąć itp. latania za nią. W łazience to uwielbia robić mi pranie ale zauważyłam że bierze do tego głównie swoje ciuchy najpierw wyjmuje z kosza do miski z miski do pralki zamyka i klika w pierwszy lepszy przycisk dlatego teraz pilnuje się by pralka nie była podłączona do kontaktu bo w końcu zmaluje mi lepszą niespodziankę.
My w tym tygodniu też już kupiliśmy małej buty zimowe rozmiar21 bo obecnie chodzi w 20 i ma jeszcze trochę w tym luzu. A teraz zastanawiamy się nad dwuczęściowym kombinezonem.. a dziewczyny w jakim rozmiarze macie lub będziecie kupować kombinezony dla swoich dzieciaczków? i poszukamy jeszcze cieplejszej czapki z szalikiem.
takie mamy buty
http://allegro.pl/kozaczki-ocieplane-buty-zimowe-badoxx-roz-21-i1850614752.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu gratulacje dla Stasia 🙂 To teraz jeszcze nasz mały Wojtuś nam został 😉 I będzie cały komplet spacerowiczów 🙂

Olusiu Emi nigdy sobie nie grzebie yhhhmm no tam....jeśli Viki nie ma żadnej niepokojącej wydzieliny ani zaczerwienienia to myślę, że jest to poprostu zwykła fascynacja heheh 😜
A co do ssania cycusia to nasze dzieciaczki mają napewno ten obraz gdzieś w podświadomości i Viki pewnie sobie o nim przypomniała 😉 Tym bardziej, że ty długo ją karmiłaś piersią. Ja skończyłam jak Emi miała 4 miesiące więc raczej tego nie pamięta 😉 Chociaż interesuje ją co mam pod stanikiem, ale to myślę, bardziej kwestia odkrywcza hehhhehe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evcia a już myślałam, ze to Emi z Wojtusiem mają najmniej ząbków (Emi 9 a Wojtuś 8) a tu jeszcze Kinia też ma najmniej. Bo reszta dzieciaczków to już po 12-14 zęboli... 🤪

A buciki bardzo ładne, zamawiałaś na allegro?? Bo też się zastanawiałam nad zamówieniem na necie, ale boję się tak kupować w ciemno...Przysłali ci je już? Są dobre??

My mamy już kombinezon, ale jednoczęściowy z początku tego roku, bo pod koniec zimy kupiliśmy taki duuużo za duży bo była promocja 🙂 I teraz jest idealny 🙂 A on tam chyba pisze 18-24 mies...nie pamiętam dokładnie...najlepiej jest przymierzyć albo zmierzyć dziecko i kupować nie według rozmiarów, które są przeróżniaste ale według pomiaru rzeczy (jeśli kupujesz na necie) lub po przymierzeniu (jeśli kupujesz w sklepie) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kini czasem się zdarzy że dotyka tam sobie ale wydaje mi się że to raczej z ciekawości poznaje co tam jest 🙃
a teraz mi właśnie przypomniałaś inne pytanie z którym miałam się zwrócić do was bo niedawno odkryłam że ja w piersiach po na ciśnięciu nadal mam mleko mimo że już minął rok jak ostatni raz karmiłam a myślałam że ten etap mam już dawno za sobą to normalne?? wy też tak macie? pytam oczywiście w szczególności te mamuśki które już od dawna nie karmią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już od baaaardzo dawna nie mam mleka w piersiach, więc nie wiem czy to normalne, że tobie leci...tym bardziej, że już tak długo nie karmisz...zresztą podobnie jak ja 😉 Na twoim miejscu wybrałabym się na wszelki wypadek do ginekologa...co ci szkodzi...przynajmniej dostaniesz fachową odpowiedź 😉
Zresztą zaraz spróbuję coś znaleźć też na necie bo aż mnie to ciekawi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powiem CI Edytka że kupiliśmy je w sklepie za 65 zł to wyszło nam nawet taniej niż przez allegro bo z przesyłko wychodzi drożej o parę złotych.
a kombinezon mniej więcej taki mi się podoba tylko jeszcze kolor muszę dobrać bo są jeszcze różne odcienie i przede wszystkim zdecydować się na odpowiedni rozmiar. podoba mi się że można podwijać rękawy i nogawki to zawsze trochę większy można kupić.
http://allegro.pl/dwuczesciowy-kombinezon-zimowy-dziewczecy-roz-80-i1854625356.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tego co wyczytałam, to jeśli chciałabyś starać się o drugie dziecko to musisz zbadać poziom prolaktyny, jeśli jest wysoki to będzie problemz zajściem, a jeśli niski to nic się dzieje. W pozostałych przypadkach mleko wyciekające z piersi nie stanowi chyba żadnej przeszkody 🙂 Można ewentualnie wybrać się do gina coby przepisał leki na zatrzymanie laktacji jeśli bardzo by ci to mleko przeszkadzało, ale ja myślę, że szkoda truć organizmu i męczyć się, bo one powodują dużo skutków ubocznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zawsze przy okazji wizyty kontrolnej u gina możesz o to zapytać 😉 Ale narazie też myślę, że nic złego się nie dzieje...tym bardziej, że niektóre babki pisały, że mają mleko po 2 a nawet 4 latach po odstawieniu dziecka 😲 Wiadomo, że są to tylko kropelki, ale są...
A tak wogóle to ciekawe, czy jakbyś teraz np. znów zaczęła przystawiać Kinię do piersi to wróciłaby ci laktacja 🤔 Bo teoretycznie nie zanikła...hmmmm zastanawiające...
Oczywiście karmienie teraz po takiej przerwie byłoby bez sensu, ale tak czysto teoretycznie mnie to ciekawi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂

Gratulacje dla Stasia za pierwsze, świadome, samodzielne kroki 🙂

Olusia - Franek, chociaż nie jest dziewczynką 😁, zawsze jak mu zdejmuję pampka, to łapie się za siusiaka i go bada 😉 😁 A dokładniej kciukiem go naciska i cieszy się, jakby odkrył Amerykę w konserwach 😁 😁 Może Viki tez ciekawa, o ile nie zauwazyłaś niczego niepokojącego...

Eva - śliczne buciki 🙂 Co do pokarmu w piersiach, to ciekawe zjawisko 🤨 Ja też karmiłam jak Edytka do 4 miesiąca, i dość szybko mi zanikł pokarm...

Ja mam jednoczęściowy kombinezon Coccodrillo, błękitny, rozmiar 98, może ciut większy (nie mierzyłam mu jeszcze), ale napewno będzie dobry 🙂 Chcę mu jeszcze kupić kurteczkę, bo wiadomo, musi mieć coś na zmianę, poza tym nie wszędzie da się pojechać/pójść w kombinezonie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NO I SIE NAPISAŁAM A MAŁA I USUNEŁA...EHHHH
Olusiu no Gabi tez sie tak łapie za broszkę, ja chodzi bez pampka to często rękę ma właśnie miedzy nogami.Wczoraj jak sie przebierałam i zobaczyła moje piersi n to zrobiła wielki usmiech i minke cwaniaka...złapała mnie rączkami w wymienione miejsce i zaczęła ściskać hehe a jak założyłam stanik to był płacz..
Eva mnie mleko przestało lecieć juz w sierpniu, ok miesiąc po skończeniu karmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...