Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć kochane 🙂 🙂 🙂
Jeden dzień mnie nie było i miałam troszkę do nadrobienia 🙂

Olusiu córeczka twojego kuzyna jest ewidentnie opóźniona w rozwoju 😲 😲 😲 Nie rozumiem jakim cudem nikt tego nie zauważył 😮 Ani lekarze ani tym bardziej rodzice 😮 Szok!!!!! Koniecznie muszą coś z tym zrobić, bo to nie są żarty!!!!! Nie wolno tego lekceważyć!!! Jak najszybciej trzeba ich namówić na wizytę u neurologa, bo nic nie robiąć krzywdzą własne dziecko!!!!!!!!!!
My jak Emi miała 3 miesiące i nie podnosiła dobrze główki odrazu polecieliśmydo neurologa który skierował nas na rehabilitację i dzięki temu Emi potem szybciej pokonywała kolejne etapy rozwoju fizycznego, zaczęła raczkować jak miała 6 i pół miesiąca a chodzić jak miała 11 miesięcy...

Emi potrafi robić kosi-kosi, papa całą ręką, pokazać jaka jest duża i ile ma kłopotów, potrafi pokazać gdzie mam nos, oko, ucho, pępek, pokazuje też gdzie ona ma pępek i umie powiedzieć "pepek". Wogóle dużo słów powtarza po nas. Jak widzi miseczkę albo jedzenie to mówi "papu", jak widzi akcesoria do przewijania to mówi "pupa", jak widzi łóżeczko to mówi "pać" czyli spać 😜 I cały czas pyta się o wszystko "co to?" a ja muszę nazywać te rzeczy które ona pokaże 😉 Jak leci muzyka to robi tany tany 🙂 Jak lekko się w coś uderzy to mówi "puk". Na włącznik światła mówi "cyk". Jak jej się powie to da buzi i ukocha misia. Prześle też całuska. Na kaczuszkę mówi "tatnta" a na papugę "patnta" heheh. Wchodzi I schodzi z kanapy. Umie się masować po brzuszku jak powiem pokaż jakie było pyszne. Podaje rękę na cześć. Jak jej podam pieluszkę tetrową i poproszę to wytrze sobie buzię 🤪 Podchodzi do pianinka, bierze mikrofon i mów do niego "patnta" heheheh 😁

Emi waży 9400g i mierzy ok. 78cm.

U nas z zakładaniem pampersów odpukać jest ok, daję małej coś do zabawy i nawet udaje mi się jej na spokojnie wywietrzyć pupę 😉
I też już od dawna używamy pieluch 4 😉

Olusiu ja raczej nie daję małej lizać słodyczy, raz dałam jej polizać cukierka lodowego, ale narazie nie chcę jej uczyć słodyczy...

Eva al;e Kinia leci z zębami 🤪 🤪 🤪 U nas lada chwila wyjdzie dolna dwójka więc będzie dopiero 5...
No i Kinga cudaśna dziewczynka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc kochane moje ajjj tak mi zle ze nie mam dla was czasu 😞(( nawet juz nie doczytuje tyle przerabie tematow beze mnie az mi smutno i glupio bo takie bylysmy zżyte...kurde z btatem jestesmy na sciwzce wojennej wiec do kompa dojscia nie ma,teraz wykorzystuje ze kolezanka zostawila "pizdryka"w pracy to troszke siedze jak nie ma klientow ale3 juz sobie zamowilismy swojego z netii mam nadzieje ze bedzie smigal to moze wtedy bede u was czesciej...
wiktorek 4 dni po roczku podreptal 🙂ale jeszcze jest taki niezgrabny w tym swoim chodzeniu hehe jak maly robocik 🙂..mam kilka zdj z roczku obiecuje ze wrzuce jak tylko bede miala neta na wylacznosc 🙂zebow mamy poki co 8 no i 11kg na wadze 🙂takze maly misiek z wikusia mierz 77cm to dane z ostatniego szczepienia na meningokoki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szkoda KAMA,że nie możesz częściej tu zaglądać. Już niedługo wesele?Ale to szybko minęło! 🤪

MONIA- pieluchy miałam Huggisa-są ok. A jeśli chodzi o jedzenie to generalnie korzystałam ze słoiczków. Zawsze miałam na plaży obiadek, deserek czasem banan, jabłko czy jogurcik.
Po południu chodziliśmy na domowe obiadki i wtedy mała też nam trochę wyjadała- zazwyczaj ziemniaczki i buraczki 🙃
A wędzonego wg książki nie można. Wędzone ryby są wyjątkiem.

EDYTKA- wg mnie Emi ma bardzo przyśpieszony rozwój intelektualny. Myślę,że tak ok miesiąca wyprzedza nasze dzieci 🤪 Brawo Emi!
Moja Hania ostatnio nauczyła się mówić: "cici" (czyli kici na kotka), "ło ło: (na psa:lol 🙂. Poza tym poza : mama,tata,bam,baba gada wciąż i wciąż ale tylko w sobie znanym języku 😁

EVA- jaką masz spacerówkę? OLUSIA- bardzo mi się podoba cena Twojej parasolki 🤪

A jeśli chodzi o jedzenie to Hania je wszystko. Nawet ostatnio placka ziemniaczanego spróbowała i oczywiście bardzo jej smakował.
A co do parówek to ostatnio jadłam te nowe z Sokołowa z szynki i są pyszne!
Hania waży ok 9 kg i nadal nosimy pieluchy 3 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do jedzenia to wzięłam ze sobą kilka słoików ale w sumie tylko raz się przydały. Przez pierwszy tydzień chodziliśmy na "domowe obiady" do jadłodajni i Staś jadł łyżeczką od herbaty z mojego talerza - najpierw zupę a potem drugie, dawaliśmy mu nawet kiełbasę i ziemniaki z grilla (bez skórki oczywiście). Na śniadania i kolacje jadł ze mną kanapki a w międzyczasie banana czy jakiś inny owoc albo drożdżówkę z serem. Wydaje mi się jednak że w ciemno bym nie polecała karmienia dziecka obiadem z baru - jednak jest ryzyko jakiejś salmonelli a to dla dziecka jest dużo poważniejsza sprawa niż dla dorosłego. Wydaje mi się że teraz już wszędzie można kupić słoiki więc w razie jeśli nie będziecie mieć wypróbowanego miejsca na obiady, to by chyba było bezpieczniejsze.
Od drugiego tygodnia już gotowaliśmy regularne obiady bo nasi znajomi bardzo chcieli gotować. Wtedy to już w ogóle nie było problemu bo po prostu robiło się dla wszystkich to co dzieci też mogły jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tu link do naszej spacerówki jestem jak do tej pory z niej zadowolona mogłaby mieć co najwyżej bardziej stabilny daszek. Już po tylu różnych wybojach jeździła i daje rade od czasu do czasu korzysta jeszcze z niej mojej siostry 3letnia córa jak do nas przyjeżdża i jak widać wytrzymała! a cena kusząca 😎
http://allegro.pl/promocja-wozek-arti-city-koncowka-nowa-cena-i1725483468.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
napisałam SIE A GABI MI WYŁĄCZYŁA STRONĘ 🤨 EHHH DZIECI HAHA

AMELIO ANN NA PEWNO ZASTOSUJE SIĘ DO WASZYCH CENNYCH RAD:d

jUSTI KIEDY JEDZIECIE NA WCZASY?
kAMUS CZEKAMY NA CIEBIE I NA ZDJĘCIA, POWODZENIA KOCHANA W TYCH OSTATNICH DNIACH PRZED SLUBEM, OBY WSZYSTKO WAM SPRAWNIE POSZŁO!!! a WIKTOREK NA PEWNO BĘDZIE SIEDZIAŁ DUMNY JAK PAW HEHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kama szkoda, że nie bywasz u nas częściej, tęsknimy!!!!!! Jak tylko będziesz miała neta to obecność obowiązkowa 😜
Jeeeej wogóle lada chwila wasz ślub, masakra jak ten czas leci, dopiero co nam mówiłaś o tym, że za rok się hajtacie a tu już sierpień się zbliża 🤪 🤪 🤪
Z Wiktorka kawał faceta, czekamy na jakieś aktualne zdjęcia 🙂

Amelko czasem Emi mnie zadziwia. Bardzo dużo rozumie jak się do niej mówi 🤪 Mam nadzieję, że ten intelekt jej zostanie i w przyszłości zaowocuje dobrą pracą heheheheh 😜
A jakich pieluch używasz? Bo Emi jest podobnej wagi, a już od dawna używamy 4... 🤔 My używamy Dada Premium, może spróbuj...zawsze to więcej się do pieluchy mieści hehehehe 😁

Evcia jaka tania ta twoja spacerówka 🤪 I fajna 🙂 Jedynym mankamentem jak dla mnie jest tylko dwustopniowa regulacja oparcia bez możliwości pozycji leżącej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Eva - Kinia słodka i śliczna dziewczynka, taka nasza kruszynka 🙂
Fajny wózeczek i nie drogi 🙂

Kama - ale ten czas zleciał....miłej zabawy kochana na panieńskim, no i żeby wszystko posżło po waszej myśli. Czekamy na fotki Wiktorka i wasze, ślubne 🙂 Napewno będziesz bosko wyglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EDYTKA- my też używamy Dady, ale u nas generalnie nie musi się dużo mieścić bo w 90% Hania załatwia się na nocnik. Ostatnio nawet zaczęła sygnalizować kiedy kiedy powinna zasiąść na tronie 🤪He,he!

ANN- podziwiam Cię za gotowanie na wakacjach 🤪 Ja jestem na coś takiego zbyt leniwa.
Za tydzień muszę w końcu iść z młodą na szczepienie, bo jeszcze tego nie zrobiłam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gotowaliśmy w dwie rodziny, za każdym razem na 2 dni, więc wychodziło raz na 4 dni, dało się wytrzymać 🙂 Ale następnym razem raczej będziemy chodzić na gotowe, jednak wakacje to wakacje. Tyle że po 15 lipca były tak potworne tłumy we wszystkich jadłodajniach że w sumie może i fajniej było gotować, bo czekanie ze Staśkiem 40 minut na wywołanie naszego numerka to była niezła jazda... W tym pierwszym tygodniu było jednak zupełnie inaczej, dużo luźniej.

No i jestem zaskoczona, bo okazuje się, że w fajnych ośrodkach w sensownych cenach wszystkie miejsca na przyszłe wakacje są JUŻ porezerwowane! My zarezerwowaliśmy pokój w tym naszym, ale był już niezbyt duży wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gotowanie....gadałam ostatnio z kobitka na spacerze, i byla bardzo zdziwiona, że codziennie gotuję małemu (chyba że więcej zrobię, to ma na 2 dni, albo zje trochę, to też ma na drugi dzień), więc rozumiem, że ty Ann gotowałaś 🙂 Ale na wyjeździe, jak jest mozliwość gotowania, to gotowałabym, chyba ze byłoby inaczej, to słoiczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Teraz na ogół w pokojach są tzw. aneksy kuchenne czyli lodówka, zlew i dwufajerkowa kuchenka elektryczna. Tyle że warto dopytać się o wyposażenie bo np. u nas w pokoju były dwa garnki ale bez przykrywek, nie było sensownego noża do krojenia, patelnia była tak zapyziała że nam bym się brzydziła na niej smażyć a co dopiero dziecku... Na drugą część znajomi przywieźli pół kuchni więc było już zupełnie inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelko no właśnie poradź nam jak nauczyłaś Hanię nocnika 🤪 Bo to fenomen 🤪 🤪

Ja daję Emi obiadki ze słoiczków ze względu na alergię małej, bo nie chcę i nas ograniczać w jedzeniu...poza tym mała przez małą ilość zębów nie gryzie za dobrze, więc większe kawałki wywołują u niej odruch wymiotny...Ale nie uważam, żebym robiła jej tym krzywdę, bo przecież jedzenie w słoiczkach jest sprawdzone i bezpieczne. A jedzenie w supermarketach jest często wątpliwej jakości, poza tym ostatnio wszędzie rządzi GMO...gdy Emi jeszcze troszkę podrośnie, uporamy się bardziej z alergią (bo jest coraz lepiej) i nauczy się gryźć większe kawałki to będę gotować obiady dla nas wszystkich 🙂

A wogóle nocka u nas była fatalna. Mała budziła się co ok. godzinę, jęczała i szła spać dalej. I rano okazało się, że przebiła jej się wkońcu lewa dolna dwójka. Więc wkońcu mamy 5 ząbków 🤪 A już myślałam, ze całe życie będzie miała tylko 4 hehehehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie no Lusiu może to źle zabrzmiało co napisałam ale ja nie czułam się potępiana przez ciebie 😉
Poprostu stwierdziłam, że używam słoiczków bo nie mam dostępu do naprawdę zdrowej żywności, a skoro ty masz to super, przynajmniej Franio je napewno bezpieczne produkty ugotowane przez mamusię 🙂 🙂 🙂
Wiadomo, że wiecznie nie jesteśmy w stanie chronić naszych dzieci przed niezdrową żywnością a co za tym idzie przed chorobami cywilizacyjnymi, ale póki można to trzeba korzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny :*:*


jestem na biezaco,ale nie mam ostatnio czasu na nic
przygotowania do roczku mimo,ze w restauracji ale zalatwiania troche
wczoraj np. zmusilam meza by ubral garnitur slubny i co ?? wygladal jak strach na wroble od slubu schudl 25 kg ☺️ ☺️ ☺️ czyzby to moje gotowanie 😜 :P??
i wvzoraj na szybko b iegalismy po garniak ehh i 500 zl 😞 poszlo, a wyjdzie w nim kiedy ?? slub si enie zapowiada perwnie na jakas smutna okolicznosc oby i ta nigd nie nastapila

na wczasy jedziemy 5 sierpnia
oby byla pogoda tak jak dfziewczyny piszecie

BUZKA OBIECUJE wpadac i wrzuci zdjecia z roczku



WSZYSTKIEGO NAJ DLA VIKTORII 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...