Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć mamusie.
U mnie też krucho z czasem: praca, dom,dzieci i tak w kółko.
Wczoraj miałam wolne,więc zabrałam dzieci na zakupy z okazji Dnia Dziecka 🙂 Hania dostała klocki duplo hello kity, a synek lego city 🙂

A w żłobku panuje od czwartku rotawirus- jedno dziecko wylądowało w szpitalu. Hania w piątek rano miała biegunkę i ciekawa jestem czy już mamy za sobą jelitówkę czy jednak jest przed nami 🤢
Dzisiaj Hania została ugryziona przez kolegę i wychodząc do mnie mówi "Mi-chał ugyz Hanusie"! No i ma ślady pełnego uzębienia na ramieniu. Ale została już poinstruowana przez brata:" Haniu powiedz Michałowi,że masz starszego brata i jak jeszcze raz Cię ugryzie to mu zrobię majtkowanie!" (czyli naciągnie majtki aż na głowę:woohoo 🙂.

Monika- zazdroszczę urlopu! I rzeczywiście świetna oferta.
My dopiero pod koniec lipca wyjeżdżamy ze znajomymi nad morze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu super,że się oderwiesz trochę od codzienności 🙂 Miłej zabawy 😘

Monia zazdroszczę wyjazdu 🤪 Kocham morze,chętnie wybrałabym się tam choćby na weekend.Ale mamy za daleko...

Justi na twoim miejscu przeczekałabym do lutego i wysłałabym Wojtusia do przedszkola.Jednak taka zmiana to duże wydarzenie,więc zmienianie co chwilę miejsca,opiekunów byłoby za dużym stresem.Ale oczywiście sama musisz podjąć odpowiednią decyzję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi, my się też zastanawialiśmy nad puszczeniem Stasia od stycznia do przedszkola, ale w końcu odpuściliśmy.
Generalnie wydaje mi się to sensowne, bo jest dużo opinii że żłobek to jednak w dużej mierze przechowalnia (zależy oczywiście od konkretnej placówki) i jeśli dziecko ma w wieku naszych dopiero do żłobka trafić, lepiej je posłać wcześniej do przedszkola bo w przedszkolu będzie się rozwijać a w żłobku na tym etapie będzie się już cofać.
Z drugiej strony zastanawiam się nad tym, jak to dalej jest z grupami: no bo takie dziecko które od stycznia trafi do przedszkola, chodzi tak jakby nie ze swoim rocznikiem. Czyli co dalej? Jest dwa razy w najmłodszej grupie? Czy dwa razy w zerówce? Czy idzie rok wcześniej do szkoły?
My się w końcu nie zdecydowaliśmy, od września Staś pójdzie na takie zajęcia przed przedszkolne najpierw 2 razy a potem 3 razy w tygodniu po 3 godziny, fajnie prowadzone metodą Montessori, w fundacji do której teraz chodzimy na zajęcia. A potem od następnego roku szkolnego normalnie do przedszkola publicznego, jeśli się tylko dostanie, bo to w Wawie wcale nie jest takie łatwe. Wadą tych zajęć przed przedszkolnych jest to że są płatne i w zasadzie nic mi nie dają jeśli chodzi o powrót do pracy (no bo to 3 razy po 3 godziny), jeszcze się musimy zastanowić, jak sobie z tym poradzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu napisze ci jak to wyglada u nas w przedzkolach,ale dopiero w sobote czy w niedziele... mam ten plus,ze moja mama pracuje w przedszkolu i to wlasnie do "jej" przedszkola bym Wojtusia oddala... ma mi wszytsko wytlumaczyc o kosztach , grupach w sobote kiedy przyjada do nas swietowac Dzien Dziecka .. takze ci napisze co i jak ...

no wlasnie wiem,ze chcialas wrocic do pracy dlatego mysleliscie o zlobku dla STasia... musicie przemyslec za i przeciw ...

Amelko no to ma Hania obronce 😉 super,ze za nia tak brat stoi murem 😉

Edytko
duzo zdrowka dla Emilki niech jej katarzysko szybko minie hmmm ospa to ciekawe u nas panowala w lutym//marcu teraz nei slyszlaam by ktos byl chory


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu a dlaczego nie chcecie wysłać Stasia do przedszkola od 3 lat?Po co te zajęcia?

Justi fajnie macie z tym przedszkolem 🤪 Przynajmniej babcia będzie miała Wojtusia na oku 🙂
Ale czy nie jest tak,że przyjmują wcześniej tylko dzieci samodzielne np.odpieluchowane,które dobrze same jedzą?

Ja narazie mam w planach wysłać Emi do przedszkola jak skończy 3 lata.Choć nawet nie dowiadywałam się czy u nas przyjmują w środku roku.Muszę się dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć!
JUSTI- rzeczywiście chyba lepiej żeby Wojtuś poszedł od razu do przedszkola bo unikniecie stresu związanego ze zmianą miejsca. Wydaje mi się,że jest tak jak Edyta pisze,że dzicko musi być już samodzielne.
ANIA- nie zgadzam się,że żłobek jest przechowalnią i dziecko w wieku 2,5 lat będzie się tam cofać w rozwoju. Hania ma cały czas różne zajęcia w żłobku-śpiewanie,tańczenie,rysowanie,budowanie,ćwiczenia itd. Jestem tego pewna bo małą lubi się chwalić w domu zdobytymi umiejętnościami 🙂 Na Dzień Mamy powiedziała mi wierszyk:"Mamo,mamo coś Ci dam, jedno serce tylko mam,a w tym sercu róży kwiat,mamo,mamo żyj sto lat!" 😎 Oczywiście niektórych wyrazów musiałam się domyśleć 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelka no to pięknie juz Hania mówi
jestem w szoku
jak wasze dzieci mówią 🙂

rzeczywiscie dziecko musi byc odpieluchowane 🙂
mysle/mam nadzieje/ bede stala na rzesach heheh by tak sie wlasnie stało 😉 moze dam rade 😎 😎 MUSZĘ 😉

Co do jedzenia to hmmm WOjtus je sam hahah ale co zje to jego , a co wedruje na spodnie , bluzke to pozniej i tak jest jego 😉
spokojnie mysle,ze dzieci nasze rozwijaja sie w zastraszajacym tempie 😉
w zwiazku z tym wierze,ze nam sie uda 🙂

dopytam moja mame o wszystko dokladnie na spokojnie w sobote
jak to jest z tym jedzeniem rowniez 😉
wiem,ze maja takie 2 i pol latki i kilak dni pomagaja im jesc wiadomo dziecko po pewnym czasie w grupie lepiej zalapie 🙂

ZOBACZYMY

😉 uciekam spac bo juz późno,ale musiałam miec dziś wenne do pisania (Edytko Ty wiesz czego ehhhh )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No chyba się mało jasno wyraziłam 🙂 Staś oczywiście od 3 lat pójdzie normalnie do przedszkola, a te zajęcia przed przedszkolne są od 2 lat czyli od najbliższego września. Wydaje mi się że to będzie dobre przygotowanie do przedszkola, szczególnie że grupa jest mniejsza niż w żłobku i przedszkolu, a metoda też bardziej uwzględnia indywidualne cechy dziecka niż standardowe metody stosowane w żłobkach czy przedszkolach.

Co do żłobka, to nie mówię, że każdy żłobek jest przechowalnią, przeciwnie, na pewno jest dużo wspaniałych i ciepłych, które wspierają rozwój dzieci. Ale u nas w związku z przeludnieniem grupy są po 30 dzieci i więcej (w naszym najbliższym 38 dzieci w grupie!) i na to 2 panie + jeszcze jedna dochodząca na posiłki. Nie wyobrażam sobie na dziś swojego pędziwiatra w takiej dużej grupie dzieci na jedną panią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was. U mikołaja alergolog wykluczył tło alergiczne schorzenia . Na razie z astmą odpukać tez mamy spokój uż jakiś czas. Madzi wyniki krwi są w porządku wyszła z anemii,inne wyniki wskazują ze nerki pracują normalnie, w moczu jednak znowu są zmiany, we wtorek ze wszystkimi wyniki jedziemy do nefrologa, mam starsznego nerwa i denerwuje sie nie myślę o niczym innym. W dodatku z newsów to teście mi sie rozwodzą a teściowa dostaje na głowe. Ostatnio po pijaku była tam bijatyka jakaś przyjechała policja masakra, patologia jakaś sie tam dzieje, nie ma mowy zebym dała tam dziecko, no i mam problem bo z kimś zostawić małego muszę we wtorek nie chcę go ciągać niepotrzebnie. Po prostu szkoda słów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KORALIK no nie masz za ciekawie..wspolczuje...tak czasami jest ze ludzi sie rozwodza....przykra sprawa..najwazniejsze zeby maluchy byly zdrowe...trzymam kciuki..u nas zimnoooooooo ..zrobilam pierozki ruskie,,,kubus to az sie trzesie jak je je,,,maly obrzarciuszek 😁 😁 😁ma apetyt jak dorosly facet 😁 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂my dzisiaj jedziemy do fabiana na noc....troszke pojezdze sobie dzisiaj samochodem.....pare miechow temu zdalam prawko ale musze wam powiedziec ze nie czuje sie pewnie przy kierownicy....raz mi sie zdarzylo ze zle puscilam sprzeglo i mi zgasl przed rondem...ehhhh..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przepraszam,że napiszę w kilku postach,ale wtedy jest większa szansa,że mi ich nie skasuje 😉
Emilka ma jeszcze katarek,ale już jest lepiej,na szczęście nic większego jej nie dorwało.Za to ja się od niej zaraziłam i wczoraj i dziś do południa czułam się beznadziejnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi dostała mnóstwo prezentów na Dzień Dziecka i ciągle szaleje z nimi po domu hehe.Dostała wózek z lalą bobasem i akcesoriami,dużą przyczepkę z wiaderkiem i akcesoriami,laptopa edukacyjnego i duży wózek sklepowy.Jak będziemy już wychodzić na plac zabaw to mała sama będzie ciągnąć swój mały kramik hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki! U nas jakos leci, pogoda dupna to siedzimy w domu, wczoraj bylismy z mala pierwszy raz na basenie, miala radoche jak nie wiem, musialam ja mocno trzymac bo wierzgala nogami, zaraz chciala na plecy i na brzuch, potem na jakies zabawki. ehh 2 godziny zlecialy strasznie szybko. Oczywiscie wyszlismy z rykiem:P Na koniec jeszcze moj m zgubil kluczyk do szafki chyba na zjezdzalni gdzies, ja stalam z przemoczona mala, ta sie darla a on poszedl szukac w basenie:p nie znalazl, poszedl an recepcje i na szczescie ktos przyniosl, uff a juz sie balam ze nam ktos buchnal torbe z ubraniami malej:P Najlepsze, ze nie ma zapasowych kluczy tylko musza rozwalac zamki w szafkach, no i taka przyjemnosc 35euro:p

Edyta to mala jak zabierze wszytko na plac zabaw to juz nie bedzie miala sily sie tym bawic jak dojdzie:P he he

Wasze dzieciaki tez maja taki szal na pluszaki? Viki do tej pory miala 2 identyczne lwy, z ktorymi spala( 2 na wszelki wypadek jak sie jeden zgubi:P) a teraz to musialam jej wszystkie pluszaki posciagac z szafy i dac bo az piszczy, maz jej wrzucil wszystko do lozeczka i biedna sie juz do niego nie zmiesila, ale miala radoche bo wpadla w te miski jak do basenu z pileczkami. teraz chodzi, tula, gniecie, lezy na nich itd. a jak na spacer to najlepiej by wszyskie wziela a niektore ma naprawde duze, jeden na pol pokoju a drugi troszke wiekszy od niej i ledwo go nosi, do tego ma jeszcze ze 3 mniejsze pod pacha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas pluszaki kurzą się na półce, a Stasiek chodzi na spacery i śpi z naręczem samochodów albo z taczką 😉 Jak do tej pory nie potrzebuje żadnej miękkiej przytulanki, ale do rodziców tuli się z wielkim zapałem i rozdaje buziaczki 🙂 Teraz jest nawet tak, że jak widzi że coś zmalował, to leci do nas od razu z krzykiem: "Buziaczka!".

Pojutrze wyjeżdżamy na półtora tygodnia do teściów, więc wrócę do Was pewnie dopiero w drugiej połowie czerwca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Juhu mam kompa, narazie odpukać działa 🤪 Zobaczymy jak to będzie w najbliższych dniach.

My od dzisiaj ruszyłyśmy z odpieluchowaniem. Emi nosi majteczki zamiast pieluch. Narazie idzie marnie 🤢 Już razy się zasikała 😠 Ae parę razy udało mi się też złapać siku i raz kupę, więc jeszcze daleka droga przed nami, ale kiedyś musi się nauczyć...ehhh oby jak najszybciej 😉

U nas pluszaki też leżą, mała je tylko rozwala po caym domu. Miejsce w którym leżą na maxie edukacyjnej nazywa się Misiowo heheh i nawet Emi to miejsce tak nazywa 🙂 Ae lale robią furorę, no i wszelkie wózki też bardzo ją interesują, więc te prezenty to był strzał w dziesiątkę 🙂 Muszę jeszcze schować na jakiś miesiąc-dwa organki, bo Emi już się nimi nie interesuje, a tak to potraktuje je jak nową zabawkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...