Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie!
Hania generalnie od wczoraj popołudnia bez gorączki (odpukać) i nadal inne objawy się nie dołączyły. Dziwna ta infekcja 🤢
Mój mąż z synkiem pojechali wczoraj do teściów (zmienić w moim autku opony na zimowe) i dzisiaj Hania śpi w pokoju brata 🤪
Mamy takie łóżko:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70120551/
tylko pod spodem wysuwa się drugie. I stwierdziłam,że dziś przetestuje czy mała już jest gotowa do przeprowadzki. Najpierw powiedziałam jej,że będzie tam spała, zaniosłam jej kołderkę i poduszkę i strasznie się cieszyła. I położyłam ją jak zwykle- z ukochaną lalką, dałam buziaka i wyszłam. Najbardziej bałam się tego,że jak nie ma szczebelków to mała będzie wyłazić,ale ta grzecznie zasnęła.
Jestem w szoku.

Lusiu-kompletnie się nie zgadzam z Tobą w kwestii kochania dzieci.

Co do nocnika to Hania też trochę do niego wpada,ale i tak ładnie z niego korzysta. Generalnie kuma do czego służy itd,ale jak chodzi bez pieluchy to sika w gacie:blush, więc myślę,że jeszcze trochę pieluchy będziemy nosić. Zwłaszcza,że w żłobku jeszcze nie zaczęli nocnikowania by nie stresować dzieci.

A jeśli chodzi o gadanie to mała nawija non stop,ale wciąż po swojemu. Mało zna słów. W sumie to: mama,baba,tata,mniam,bu (czyli but), tak,nie,bam,niania (czyli Hania).
Jestem w szoku,że Wasze dziewczyny już tak pięknie mówią 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelio - życie pokaże, czy twoje dzieciaczki będą się czuły kochane tak samo. Ja, nawet mając dwójkę, jakby coś się we mnie odmieniło i stwoerdziłąbym że jednak kocham je tak samo, to wcale nie jest powiedziane, że tak byłoby naprawdę.
Dobrze, że Hani przeszło, i nic się nie rozwinęło.

U nas dzisiaj bunt na jedzenie, zjadł na drugie śniadanie 2 parówki i chlebek, odrobinę banana, a tak to cały czas na mleku jedzie mój mały ssaczek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia dzięki za radę 😘 Dziś zrobiłam na mleku modyfikowanym i wyszło super 😉 Ale następnym razem spróbuję też na samej wodzie...ciekawe jak to wyjdzie...

Amelko ja też ostatnio zastanawiał się czy Emilka byłaby już gotowa na nowe łóżko, ale ona tak wierci się w nocy, że mogłaby wypaść z takiego bez szczebelków...ewentualnie u nas zdałoby egzamin chyba takie z niskimi szczeblami i wyjściem z boku, np. takie
http://allegro.pl/lozko-z-barierkami-70x160-cm-materac-szuflada-i1934192991.html

Ale narazie myślę, że wstrzymamy się jeszcze z kupnem nowego łóżeczka... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia- nadal nie zgadzam się z Twoją opinią. Może u Ciebie w domu były straszne dysproporcje pomiędzy traktowaniem dzieci. Ja mam czwórkę rodzeństwa i wiadomo,że rodzice musieli dzielić czas na wszystkie dzieci,więc nie było łatwo, ale pomimo tego nigdy nie czułam się gorsza i naprawdę wciąż uważam,że można równo kochać dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JUSTI- kiedyś pisałaś,że boisz się że drugiego dziecka nie będziesz w stanie tak kochać jak Wojtusia. Ja też się tego bałam. Zawsze miałam tak,że męża kochałam ale synka kochałam miłością tak wielką,że nie da się jej opisać i uważałam,że nie jestem w stanie nikogo innego już tak pokochać. Koleżanka która ma trójkę dzieci powiedziała,że kocha wszystkie bardzo ale są to zupełnie inne miłości.
A ja jak się urodziła Hania to poczułam,że kocham ją tak samo mocno jak starszego synka i moje serce jest w stanie pomieścić obie te miłości. Poza tym poczułam się w pełni spełniona i to że nasza rodzina jest w końcu pełna 🙂.


heh i tym tekstem Amelko mnie rozczuliłąs i łza mi poplynela ehh ☺️ ☺️ troszke sie wzruszylam 😜 😆

Ja odpowiem tak plan mamy posiadania drugiego dzieciatka , starania o nie plus/minus pół roku wiadomo my planujemy, a zycie plata figle . . . no coz pozyjemy zobaczymy

podziwiam ciebie i Hanie za odwage . . . sama w takim lozku 🙂 jestem w szoku, ale wydaje mi sie,ze Hania jako pierwsza byla dzieki swojemu starszemu bratu jakas taka bardziej samodzielna od innychlipcowych dzieci ( to moje zdanie nie kazda mamusia z tym sie moze zgodzic )
rowniez podoba mi sie lozko takie jak dala propozycje Edytka
my mamy jednak lozeczko 140x70 z wyciagana jedna sciana wiec w razie gdyby bedzie wojtus w nim sal poki co niezmiennie spi z nami ehh
kazda proba przeniesienia go do lozeczka konczy sie dluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugim kryzkiem
odlozenie do lozka naszego konczy sie wtuleniem do podusi i mocnym snem
ehh


Lusia jesli chodzi o drugie dziecko
uwazam,ze ze wgledu na mieszkanie, Pana R. nie jestes gotowa na nie
moze gdyby cala sytuacja wokol byla inna to twoje odczucia co do drugiej pociechy tez byly by inne
poza tym cyz kazdy musi miec 2, 3,4 dzieci ??
nie 🙂

ogladam Mam talent i tak was troszke podczytalam

tez jestem pod wrazeniem ile wasze pociechy mowia
u ans na wsyztsko okragle, sasiadke ktora tlucze mieso kazde uderzenia sztuccow o talez to jest BAM BAM
uwielbai dzwiek dzwonka do drzwi i wciaz krzyczy Dzyn Dzyn
Tata,Baba,Babcia,Dziadzia, choć, Pipi(piesek maskotka na sznurku hehe z ktorym lata po calym mieszkaniu),Am am, tam, plussk, plusk ( tutaj biegnie sie kąpac) , piciu, picu (chce pic :P)
no i jeszcze odglosy zwierzat "chał chał, muuuuuuuuu, ge gę ( tutaj maz nauczyl go tak mowic bo smieje sie,ze lata za mna jak gąska, ryczy jak lew, ssssssssssssssssssssssss tak robi wąż, bzyyyyyyyyyyyy tak robi mucha,
i wciaz czekam na slowo Mama tego mojego uparciucha

KONIEC :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko hehehe Ty to masz pomysly 😉 Ja bym na to nei wpadla 😜
u nas ciasto do pizzy robi moj m. najlepsze jak dla mnie jakie jadlam ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ sle chyba robi na wodzie hmmmm

ale dobra gospodyni widac z kazdej sytuacji wyjdzie z twarza 🙂 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazłam jeszcze takie łóżko, duzo ładniejsze niż to, które pokazałam poprzednio i tańsze 😉
http://allegro.pl/lozeczko-sosnowe-60x136-materac-szuflada-ld6-i1939591198.html

Mój M. mówi, że jest w stanie sam zrobić takie łóżko i to za dużo niższą cenę, zostałby wtedy zakup samego materaca 🙂 Narazie jeszcze nie myślę o tym, bo póki co malutka będzie spać w dziecięcym łóżeczku, ale zdjęcie dodałam do ulubionych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w niektórych sytuacjach, szczególnie jako nastolatka czułam różnicę, chociaż jeśli chodzi o tatę, to był bardziej za mną, ale on tak nie okazywał uczuć, więc to tylko na wyczucie.
KAżdy kocha inaczej, inni mniej, drudzy bardziej, pozostali nie potrzebują żeby okazywano im tak uczucia.
Ja Frankowi bardzo okazuję uczucia, cały czas go przytulam, całuję, mówię, że go kocham i chcę, aby miał moją miłość na wyłączność.
Nie wszyscy muszą uważać tak jak ja, ale znam osoby, które podzielają moje zdanie.
Ale i tak jestem zdania, że życie zweryfikuje...

Franek już dawno potroił swoja wagę, w sierpniu ważył ponad 13kg. Teraz nie wiem ile waży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajne to łóżko Edytko - my z bratem mieliśmy piętrowe, któe tata nam zrobił, świetna sprawa, ale dla większych dzieci 🙂
Ja chyba Frankowi też takie sprawię, bo to frajda dla dziecka, a poza tym ile miejsca się zyskuje 🙂

Pokażę wam jakie łóżko mi się podoba 🙂 http://tablica.pl/oferta/lozko-pietrowe-z-biurkiem-drewniane-lokomotywa-IDfL0F.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey laski..u mnie jest zajebiscie...jestem szczesliwa z tym moim chlopakiem....wkoncu komus na nas zalezy.....on chce w swieta sie zareczyc ze mna...a prawko oblalam z glupoty,,dobrze jezdzilam ale przez pasy nagle przebiegl mi pieszy i egzaminator pierwszy odemnie zachamowal i nie zdalam a mialam juz hamowac....mam nastepny termin na 22 grudnia...musi sie teraz udac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, prawdziwa gospodyni z ciebie hahahah.Super tołózeczko za 350zł, chetnie bym takie małej kupiła ale ona niestety staje w nocy jak sie obudzi albo siada...o wierceniu nie wspomne. Wiec musimy zaczekac z takim zakupem.

Amelio, Gabi potroiła.Urodziła sie 3100 a obecnie ma 11 kg
odezwę sie potem bo jedziemy do tesciów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

edytko-bardzo fajne łóżko! My zakładając,że będziemy mieć dwójkę dzieci i chcieliśmy kupić łózko piętrowe,ale ze względu na to,że pokój jest nieduży i nieustawny (bo np na dwóch ścianach są okna a na trzeciej drzwi plus kaloryfer) to wchodziła tylko opcja z wysuwanym łóżkiem.
Hania w nocy dwa razy się obudziła po to by zejść do mnie na niższy poziom (bo spałam przy niej).
Zobaczymy jak dzisiaj pójdzie jej spanie z bratem. Podejrzewam,że parę razy na niego spadnie 😲 Młody już się nie może doczekać,bo bardzo chciał mieć już siostrzyczkę w swoim pokoju.

Lusiu- wiadomo,że czasami trzeba poświęcić więcej czasu jednemu dziecku (bo np. jest chore,ma problemy w szkole itd) i to drugie może wtedy czuć się odepchnięte. Wychodzę z założenia,że z dziećmi trzeba rozmawiać i naprawdę można wszystko wytłumaczyć.
Jak miałam tylko synka non stop go całowałam, przytulałam i kilka razy dziennie powtarzałam,że go kocham. Jak urodziła się malutka to nic się nie zmieniło-nadal to robię i dodatkowo teraz przytulam i mówię to Hani. Synkowi tłumaczę,że więcej czasu poświęcam Hani bo ona jeszcze jest mała i trzeba ją karmić,przebierać itd. On to rozumie i nigdy nie był zazdrosny. Zresztą mówi,że Hanie kocha na pierwszym miejscu a nas na drugim. I mnie to bardzo cieszy.
Moje dzieci dostają od nas mnóstwo ciepła i miłości, a nie mamy dla nich dużo czasu bo w końcu oboje pracujemy. Pomimo tego dzieci moje są mega radosne. Hanię w żłobku nazywają "pogodynką", bo wiecznie jest zadowolona 🙂
Dlatego uparcie bedę bronić swojego zdania 😉

Muszę wybrać się do decathlonu po śniegowce dla młodej:
http://www.decathlon.com.pl/PL/-niegowce-bibou-199699510/ (jedna z czerwcówek zachwalała). Sama mam śniegowce z tej firmy i jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Izunia-fajnie,że się Wam w końcu wszystko fajnie układa. Mam nadzieję,że wyciągnęłaś jakąś naukę z tego co Cię w życiu spotkało i nie będziesz popełniać już tych samych błędów.
Dużo zdrówka dla Kubusia! 😘
A prawko jeszcze zdasz! Wiem co mówię- sama kilka razy zdawałam ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza za prawko 3mamy kciuki 😉 sama wiem że to nie jest taka łatwa sprawa bo trzeba mieć przy tym dużo szczęścia ale dasz radę nie poddawaj się!
Co do wagi Kinga właśnie mniej więcej teraz potroiła wagę waży prawie 9,5kg
Jedna z was coś wcześniej pisała że ma książeczki z serii m.in. "na wsi", "w zoo" my też je mamy i są super. Kinga dostała je od babci i lubi często do nich zaglądać i właśnie naśladować zwierzęta czy pojazdy... a najfajniejszym dla niej zwierzątkiem do powtarzania jest sowa i częściej otwiera od innych strony na których ona się znajduję.
Śpi póki co w swoim łóżeczku i jeszcze nie myślimy tego zmieniać. Za to bierzemy się teraz za jej pokój nakupowaliśmy farby, wykładzinę, kolorowe szlaczki i będziemy remontować a z mebli to póki co musi jej wystarczyć to co miała dotychczas. Podrośnie odkujemy się może trochę finansowo czy najpierw pokój dzienny jeszcze bym chciała od remontować to wtedy za jej meble się weźmiemy taki plan a jak wyjdzie to się zobaczy.
A mam do was takie pytanko bo Kinga umyśliła sobie ostatnio szczypanie i jest problem słowo nie wolno surowa mina mówienie tłumaczenie zabieranie nie dociera widzę że dla niej zrobiła to się frajda co robić 😠 bo najgorzej jak przyjadą córki siostry bawią się bawią i nagle sobie przypomni i szczyp z nienacka którąś... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edyta ja mialam takie lozko ale w wersji dla nastolatki 😉 Moj tata mi zrobil 😉

A co do potrojenia wagi to u nas jeszcze dlugo mala tego nie osiafgnie, ledwo co ja podwoila. JAk ja wazylam ostatnio to dalej wazy 9kg, od czerwca ta sama waga a niby sie bardziej kluskowata zrobila o ile ta chudzine mozna tak nazwac 😉

My narazie lozeczka jej nie zmieniamy bo bardzie sie wierciw nocy, poza tym, jak jej wloze szczebelki to jest sznsa, ze polezy spokojnie i zje kasze do konca, bo jak tylko wyciagam to od razu wychodzi. Podejrzewam, ze mialaby problem z zasypianiem w normalnym lozku, bo np z nami za zadne skarby nie zasnie. Jak jezdzimy do PL to mamy tam lozeczko turystyczne zeby cyrkow z zasypianiem nie bylo. Raz go nie wzielam od tesciow do moich rodzicow i 4 godz ja usypialam na zmiane z moja mama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...