Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
haha zuzka to wylewny ten kolega nie ma co 🙂

my w domu ważymy się na zwykłej wadze, najpierw staję sama a potem z Julą, może nie jest tak dokładna jak te w przychodni ale jest ok, haha właśnie wyczytałam że Joasia już to pisała 😁 😁 😁
a w przychodni można wejść i się zważyć nawet bez wizyty i bez szczepienia, przynajmniej u nas tak jest.

już wszystkie spicie! Pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Sobolinku, super, że nocka przespana. A gorączka dalej trzyma? Jak długo to może potrwać? To było to szczepienie na ospę, tak? To prawda, że jest ono z nfz i nie trzeba płacić?

Już nie ma gorączki, ale rano była jeszcze ciepła i dałam jej syropek na gorączkę. Ona na razie jest po tym szczepieniu obowiązkowym świnka odra różyczka i ono jest z NFZ za darmo. Na ospę będziemy się szczepić 10 kwietnia ale to jest płatna szczepionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Joasiu ja jak przychodzę do poradni to zawsze pytam czy możemy się zważyć, waga jest w gabinecie gdzie się szczepi i bada lekarz, ale on jest cały czas otwarty.Tylko że Ania jest tam na innych prawach niż pozostałe maluszki i być może dlatego zawsze sobie ją mogę zważyć.


U Nas mpzna zawsze w czwartki przyjsc i wazyć bo jest poradnia dzieci zdrowych. bylam pare razy wlasnie tylko po to zeby zwazyc blanke 🙂 chodziło mi o to sobolinku, ze nie wiem czy będziemy miały czas zeby Blanke dzisiaj zważyć, bo lekarz bada w jednym gabinecie a obok w drugim pielęgniarki szczepią i ważą, no i zawsze jest kolejka bo trochę tych dzieciaczków jest i nie wiem czy bedziemy czekały jelsi bedzie trzeba, bo to bedzie pora obiadowa blanki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
my juz po spaceku mimo mrzawki i nie wiem co to bedzie z tym wozkiem ale Zuza nie mysli siedziec w wozku ,zawsze miala z tym problem ,a teraz jak chodzi to tylko to jej w glowie i od wczoraj jak wyczaiła ze moze tez po dworze chodzic to naet reki mi nie chce dac na spacerze
Ja mam dzisiaj spiacy dzien ,no i gdzie ta wczorajsza wiosna? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu to współczuję chorych zatok, to paskudztwo straszne. My też z T na to czasami chorujemy 😞 Kuruj się i nie daj się katarowi. A najgorszy to ten ból głowy.

zuzka byłam dziś z Anią w Smyku po przymierzać ją do Nowego Peg Perego Pliko P3 i powiem Ci, że zachorowałam 😞 Nówka to nówka, leciutko się prowadzi.Teraz są już troszkę nowsze modele. Piękne. Jeden bym wzięła od razu 🙂 U nas po tym ostatnim moim wyjściu w ten wysoki śnieg coś przednie koła mi strajkują i obracają dokładnie w inną stronę niż chcę albo stają dęba i mam pług 🙂 Jeśli mogę Ci doradzić to lepiej żebyś sama obejrzała i oceniła wózek.Ewentualnie uczul ciotkę na system jezdny, czy bez problemu się prowadzi i w jakim stanie są koła, no i jak się składa. Ja z perspektywy czasu to teraz kupiłabym jednak nowy. Z drugiej strony jak Wam ma służyć tylko jako dodatkowy to szkoda kasy. Nasz prócz kół wygląda całkiem dobrze, nawet Pani w sklepie była w szoku, dlaczego oglądam taki sam wózek, jak jej powiedziałam, że ma 5 lat i kółka szwankują to nie mogła uwierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Joasiu to współczuję chorych zatok, to paskudztwo straszne. My też z T na to czasami chorujemy 😞 Kuruj się i nie daj się katarowi. A najgorszy to ten ból głowy.

zuzka byłam dziś z Anią w Smyku po przymierzać ją do Nowego Peg Perego Pliko P3 i powiem Ci, że zachorowałam 😞 Nówka to nówka, leciutko się prowadzi.Teraz są już troszkę nowsze modele. Piękne. Jeden bym wzięła od razu 🙂 U nas po tym ostatnim moim wyjściu w ten wysoki śnieg coś przednie koła mi strajkują i obracają dokładnie w inną stronę niż chcę albo stają dęba i mam pług 🙂 Jeśli mogę Ci doradzić to lepiej żebyś sama obejrzała i oceniła wózek.Ewentualnie uczul ciotkę na system jezdny, czy bez problemu się prowadzi i w jakim stanie są koła, no i jak się składa. Ja z perspektywy czasu to teraz kupiłabym jednak nowy. Z drugiej strony jak Wam ma służyć tylko jako dodatkowy to szkoda kasy. Nasz prócz kół wygląda całkiem dobrze, nawet Pani w sklepie była w szoku, dlaczego oglądam taki sam wózek, jak jej powiedziałam, że ma 5 lat i kółka szwankują to nie mogła uwierzyć.


Sobolinku ten wozek niby byl uzywany przez jedno dziecko jako dodatkowy wozek no i niby ma wymienione kola na nowe,troche sie boje tak kupowac w ciemno ale na nowy mnie nie stac, i masz całkowita rację ,my tez oglądalismy nowy w sklepie i jest rewelacyjny ,u nas kosztował 700 zł,a za ten zapłaciła Ciotka,bo dala na wózek pieniązki jak była na roczek,piszesz ze koszt wymiany kół to 170 zł,a wozek kosztuje uzywany 300 ,rany jakie to nieopłacalne,ciekawe ile ja dostanę za emmeliunge jak bede sprzedawać? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):

zuzka dzwoniłam teraz do firmy AKORD wyłącznego dystrybutora Peg Perego na Polskę i wymiana kół z całym mechanizmem kosztuje 170 zł z przesyłką kurierską, więc chyba będzie tunning naszego starego ale jarego wózka.


ooo, szybko się wyleczyłaś z" choroby" 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka u nas Pliko P3 completo kosztuje 1149 zł. Gdzie kosztuje 700 zł ? Bo tyle byśmy dali.
My za używany daliśmy 450 zł i wtedy chodził jak złoto.


a co to jest to completo?bo u nas był clasico( chyba?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale żeście nasmarowały od mojego wczorajszego pożegnania z Wami 😜

Dzisiaj Ula ma podobnie marudny, podobnie niejedzący i podobnie śpiący dzień jak wczoraj... Może zaraz po tych czwórkach trójki się przebijają? 🤨

Muszę się zastanowić czy nam spacerówka potrzebna będzie... Nawet jakoś nie myślałam o jej kupnie, wyszłam z założenia, że wystarczy chusta i nóżki Uli 😜 No i rowerek, którym została obdarowana urodzinowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka u nas Pliko P3 completo kosztuje 1149 zł. Gdzie kosztuje 700 zł ? Bo tyle byśmy dali.
My za używany daliśmy 450 zł i wtedy chodził jak złoto.


a co to jest to completo?bo u nas był clasico( chyba?)

A dasz mi namiary na ten sklep?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka u nas Pliko P3 completo kosztuje 1149 zł. Gdzie kosztuje 700 zł ? Bo tyle byśmy dali.
My za używany daliśmy 450 zł i wtedy chodził jak złoto.


a co to jest to completo?bo u nas był clasico( chyba?)

Sprawdziałam w papierach i my mamy Pliko P3 Completo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula witaj w klubie mam marudzących córek 🙂
Co do spacerówki to rozumiem, że łatwiej Ci się w terenie przemieścić z Ulą w chuście, ale czy nie ciąży Ci trochę? Mój T też uważał, że jak dziecko już samo chodzi to niepotrzebny wózek 🙂 Ale wiem, że długo dziecko samo nie pochodzi musi gdzieś odpocząć. Chyba, że nigdzie daleko się nie będziecie wypuszczać. U nas musi być spacerówka bo korzystam z tramwajów, autobusów jeżdżę do innych miast i nie mam zdrowia żeby Anię nosić, a będzie coraz cięższa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po szczepieniu, lekarz powiedzial ze mozna szczepic,mimo ze wczoraj rano miala ostatnia dawkę antybiotyku, takze co lekarz to inaczej do tego podchodzi, Blanka jest zdrowa 🙂 Wiecie co jak się popłakała jak ją lekarz badał słuchawkami, tak mnie trzymała mocno jak nigdy, a przy szczepieniu już nie panikowała, bawiła się grzechotką, a jak pani wkuła igłę to tylko chwilka płaczu a za chwilę juz się cieszyła 🙂 ciesze sie ze juz mamy to za sobą, kolejne szczepienie płatne 5 lipca:/ no i pani mówila ze moze nastąoic gorączka ale dzisiaj albo jutro a nie za tydzien, o co chodzi ze kazdy co innego mówi :/ :/ :/ ja juz zgłupiałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zgodzę się, ze mimo iz dziecko chodzi trzeba miec wózek, dzisiaj w supermarkecie musialam rozebrac blanke z kurtki i czapki i jak mi zaczela uciekac po sklepie, to bylam w szoku, takze ja bez wózka na pewno sie nie rusze po zakupy 🙂 juz nie wspomnec co by bylo gdyby zaczela mi uciekac przy drodze! wiadomo, ze bym pilnowala ale wiecie róznie to bywa chwila nieuwagi i jest nieszczescie! Takze ja jestem za wózkiem 🙂 a na chustę mój kręgosłup się nie nadaje, no i poza tym latem w taki upał to dopiero bysmy się upociły jakbym ją niosła! :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, Joasiu, zdaję sobie sprawę, że Ula nie przejdzie kilkukilometrowej trasy spaceru 😜 będzie mogła biegać wokół domu, bo tu cisza i spokój, nie zawsze będziemy musiały na wyprawę iść 🙂 u nas do lasu parasolka z małymi kółkami się nie sprawdzi na pewno, do miasta to tylko we trójkę się wyprawiamy, a w chuście zimą chodziłyśmy i jak się dobrze zawiąże to elegancko się chodzi i nie czuć specjalnie obciążenia 🙂 stąd moje wątpliwości czy w ogóle nam spacerówka potrzebna...

A z tego klubu to ja bardzo chętnie bym jak najszybciej się wypisała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...