Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czerwcówka dla mniesucho tzn., że nakarmię Małego i odciągnę zaledwie ok. 100ml na wieczorne karmienie taty. Nie mam nigdy tak, żeby mieć kompletnie sucho, ale to są dla mnie takie stresujące sytuacje, bo cały dzień zbieram po troszku i nigdy nie wiem, czy Pawełkowi starczy. Jak do tej pory starczyło. W każdym razie normalnie to mam odciągnięte przez cały dzień jakies 200ml, stąd mój niepokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

powielam moje pytanie bo juz jestme na skarju zalamania jakis dobry krem na rozstepy bym prosila o podpowiedz dopoki mozna to jeszcze odratowac bo jak ja mam jechac na basen z takimi krechami'

I jeszcze jedno pytanko moze powiedza mi te ktore maja juz 2 dzieciaczkow kiedy znika to linia bo ja ja mama od samych cyckow po sam dol i jest dosyc mocna a pepek to az czarny dookola oczywiscie nie jest brudny hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej maminki 🙂
Jestem styrana dzisiaj 🙂 byliśmy z małym i moim Ł na mieście, na zakupach. Pokupiliśmy kilka fajnych ciuszków dla małego 🙂 na szczęście spał 🙂 ale nogi mi z tyłka wypadają, tyle się nałaziłam 😮
U mnie tego pokarmu nie jest tak dużo, mój mały się domaga więcej i więcej... a tu nic nie leci. Dzisiaj dostał normalnie 3 razy sztuczne... przykro mi z tego powodu, aż czuję się trochę bezwartościowa... co ze mnie za matka skoro własnego dziecka wykarmić nie mogę 😞 no ale cóż mogę poradzić, synka przecież nie będę głodzić... nie mam pojęcia od czego zależy ilość pokarmu... cały czas stymuluję cycochy laktatorem, więc nie mam pojęcia o co kamam 🤢 jak małego dostawiam to wypije jedną, drugą i znowu się domaga... jak zgłodnieje za 1,5h lub 2h to nie mam aż na tyle pokarmu, bo jeszcze nie zdąży nalecieć... no i co rozwiązanie to butelka ze sztucznym ehhhhhhhhhhhh

Czerwcówka śliczna fotka 🙂

A jak u Was dzieciaczki, bo mój jest strasznie marudny w ostatnim czasie, tłumaczę sobie to tym skokiem rozwojowym, mam nadzieję, że to minie... bo jak na razie - spanie - jedzonko - zmiany pieluszek - stany czuwania, czyli płacz.. jak nie śpi to tylko marudzi i płacze 🤢 i wiem, że nic mu nie dolega, bo jest pojedzony, przewinięty, napojony... kolek i wzdęć nie ma bo pierdzi jak szalony i kupki wróciły do normy... już sama nie wiem co mu dolega, czy ma taki wredny charakterek czy to minie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey u mnie też mleka jakby mniej, i tak przez cały dzień ściągam zwykle 290ml, przedwczoraj 240ml, wczoraj 200ml, i tak i tak małą musze dokarmić sztucznym i też nie wiem dlaczego tego pokarmu jak na lekarstwo gdybym miała ją wykarmić swoim to głodna by była, piję bawarki, herbatki laktacyjne, dużo wody, a tego mleka nic więcej, czy wasze maluchy tez takie marudne są? moja wczoraj cały dzień nawet grzeczna była, wieczorem kolka, a w nocy postękiwanie, przekręcanie się itp, a ja spałam na czuja, dziś ostatni raz przychodzi położna, kiedy byłyście z maluchami u pediatry? w ten sam dzień jak kończyły mc na ważeniu i mierzeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
nika1306 napisał(a):
czerwcowka napisał(a):
beti a wygodny ten stanik? bo za chwilę się mierzę i zamawiam 🙂

moja od dziś nie płacze tylko sobie leży i albo się rozgląda albo przymarudzi że jej się już nudzi 🙂
albo je albo śpi 🙂 teraz się huśta w huśtawce i troszkę marudzi już
czasami mam stracha że już nigdy nie będzie chciała usnąć..
Ja zamówiłam dziś masaż u m. 🙂


p.s. dziś pojawiły się trzy małe plamki krwi na wkładce.. a już było sucho.. troszkę się niepokoję..
p.s. 2. bzykanka jeszcze nie było więc co to może być? któraś też miała?

przed chwilą rozwiesiłam drugie pranko 😉
wypiłam w spokoju karmi i zjadłam pare chipsów 🙂


hej ja tez mam tak z tym krwawieniem sucho czysto i nagle plum.. troche krwi ale tak jakos dziwnie jednorazowo bo pozniej juz nic potem, mija z tydzien i znowu to samo.. wiec juz nie wiem ide do lekarza na kontrole to sie zapytam bo nie wiem czy sie martwic czy nie 🤢



właśnie dziś zastanawiałam się kiedy to się skończy. Już miałam mało na wkładce, następnego dnia sucho co dało mi nadzieję, że finito a dziś znowu i to czysto czerwono ...
No to mnie Nika nie pocieszyłaś bo ja też jestem po cc, ale widzę, że jeszcze czekają mnie około 2 tygodnie. Kużwa 😞 A w necie jest napisane, że po cc połóg trwa 3-4 tyg. 😮 😮


Tez mnie to drażni bo juz dawno myslałam ze koniec a tu czasem takie małe chlup!! ale tak jak pisałam jednorazowo bo po 10 minutach juz nic .. i tak juz miałam kilka razy.. cieszłaam sie ze koniec położyłam sie spac w samej koszulce bez gaci budze sie i tu wielka plama 😠masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy 🙂
Mała śpi jeszcze... dzisiaj idziemy do lekarza i znowu do urzędów... ech biurokracja pieprzona... ale w nagrodę pójdziemy też na jakieś zakupki dla Małej 🙂 Nakupuję jej różowych, dziewczęcych ciuszków bo w sumie to nie ma żadnych takich 🤪 a przez te dwie profilaktyczne pieluchy w kroku to jakieś małe te ciuszki co mamy... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Pawełek spał dzisiaj nieprzerwanie od 21:30 do 6:30. To jego rekord. Ale to zapewne z powodu wczorajszego dłuuugiego spaceru. Oczywiście dzisiaj już straciliśmy szansę na długą przechadzkę, bo niebo zachmurzone jak cholera 😠 W każdym razie wstał, zjadł, chwilę się poprzytulaliśmy i znów śpi. Ale myślę sobie, że i tak go wyciągnę chyba na spacer choć na godzinkę. Zaopatrzę się we wszystko co potrzebne przeciwdeszczowe i już.

Gosia Borys dziś już ma 4 tygodnie! Gratulacje! Ale leci...

Co do kremów to też mi się wydaje, że takie sklepowe balsamy moga być za słabe i może być potrzebne coś lepszego, z apteki. Mój brzuch też trochę sflaczały, ale będę się tym przejmowac po połogu- już się nie mogę doczekać basenu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly ale Ci zazdroszcze za twoj maly tyle spal moja jak narazie 4,5 godziny to byl rekord a tak to okolo 3 max. co do wagi to Nicole 4560 miala 21 lipca czyli jak miala miesiac. usg bioderek wyszlo wzorcowe, usg glowy tez, i jeszcze robili usg czaszki osobno i mozgu i wszystko ok. tylko te kolki miewa czasami a tak to zdrowa.

wczoraj bylam u ginekologa bo 6 tygodni minelo prawie i ze mna tez wszystko ok nastepna wizyta koniec pazdziernika (cytologia) i namawia mnie lekarz na spirale ale troche sie wacham. co o tym myslicie?

szczepienia mala bedzie miala pod koniec sierpnia pneumokoki sa w podstawie tutaj, osobno moge zrobic rotawirusy i kosztuje to tutaj 2 x po 70 euro, ale tez zdania sa podzielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
My wlasnie wrocilismy z pierwszej kontroli.
Rozmiary i waga:
waga: 4520g
Wysokosc: 57cm
Obwod glowki: 37cm

Poza tym wszystko jest ok. Wypryski na buzce to jednak pryszczyki, maly pozbywa sie hormonow mamy 🙂. Wyszlo mu jeszcze kilka na raczkach i szyjce, ale lekarz powiedzial ze nic nie da sie z tym zrobic. Do 6 tygodni powinno przejsc.
Taaaaaaaaaaki grzeczny byl moj synus, nawet nagusienki nie wyl z zimna, tylko troszke mleczkiem plunal ze stresu chyba. Ogolnie byl bardzo ciekawy i wszedzie sie rozgladal. Strasznie jestem z niego dumna, umie sie chlopak zachowac 😉.
Ciesze sie ze wszystko z nim ok, za miesiac pierwsza szczepionka, juz wiem ze bede wyc razem z nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski! 🙂
u nas noc nie najgorsza, ale też nie najlepsza.. 🙂
wczoraj dużo czytałam na temat płaczu u niemowlaka... no i chyba taka natura mojego dziecka, że jest marudne i płacze... powinno się ustabilizować to u niego ok 3 miesiąca... ehhh Dzisiaj idę kupić mu matę edukacyjną Fisher Price... bo już reaguje na grzechotki i skupia na nich uwagę, do tego lubi leżeć na twardym (na przewijaku np uwielbia) więc może to będzie jakieś rozwiązanie 🤔 co myślicie o tych matach???

Marlena mój mały miał identyczne wymiary jak miał 4 tyg 🙂 57cm i 4520g 🙂 heh identycznie rosną nasze szkrabki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, lekarz powiedzial zeby absolutnie niczym nie smarowac i nie kombinowac, ja przemywam herbata z rumianku. Nie jestem w stanie zauwazyc poprawy, bo on jest caly pryszczaty, ale na pewno mu nie zaszkodzi. Mowilam do lekarza ze troche mnie to przeraza, ale powiedzial mi ze niektore bobaski maja jeszcze bardziej to mnie uspokoil. Poza tym dowiedzialam sie ze maluszkom czesto sie wydaje ze chca kupke i dlatego sie preza i stekaja. Co do kolek, powiedzial ze dziecko to po prostu musi przezyc, nie ma ani twardego lekarstwa ani twardej metody na bole brzuszka. Aha no i pytalam o brzuszek, bo jest zaokraglony mocno po bokach i mi sie wydawalo ze on nie moze sie wyproznic i dlatego, a lekarz powiedzial ze miesnie brzucha maluszka nie sa jeszcze na swoim miejscu.

Agata, no smiesznie ze nasze maluszki maja takie same rozmiary, patrzac na wiek 😁. Lekarz powiedzial ze co do rozwijania sie pod wzgledem wzrostu i wagi to Adrian jest lekko powyzej sredniej, czyli jest ok.
Co do tej maty, ja uwazam ze sa zajebiste, szczegolnie jak juz maluszek moze dotykac sobie roznego typu materialu, slyszalam ze to budzi w dzidziusiach duze zainteresowanie. Ja tez planuje kupic taka mate, szczegolnie ze nie mamy zadnej hustawki czy tam bujaczka. Dzis jak Adrian siedzial w foteliku zauwazylam ze tez juz reaguje na grzechotke 🙂.

W nocy ten sam cyrk, po butelce spi jak zabity od 2 do 3,5 godzin, pozniej cyc i juz w lozeczku nie chce spac, bo steka i sie zwija (podejrzewam ze kolka) i musze go wzoac do siebie do lozka i tak razem spimy do 6.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my jesteśmy po wizytach wszystkich... do sklepu nie zdążyłam... no i ku**a ja mam pecha jak nie urok to sraczka... Moja Mała traci wagę... ma złe wyniki, niedokrwistość i ogólnie biednemu wiatr w oczy... czemu jak już tyle przeszła to chociaż teraz nie może być dobrze... 😞 😞 😞 Mam już doła i załamkę, znowu ja pokłuli... ma już pełno siniaków 😞 ona jest taka dzielna... a ja wymiękam... jak w ciągu 10 dni waga się nie unormuje to będziemy musiały iść do szpitala 😞 no i jeszcze dzisiaj u chirurga byłyśmy, w poniedziałek do kolejnej poradni neonantologicznej i na usg krwiaka... później znowu wszystko od nowa bo wszędzie kontrole się zaczną no i szczepienia... zaczyna mi siły brakować pomimo, że w nocy się wysypiam 😉 coś by się przydało zjeść ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobitki ktore maja juz 6 tyg maluszki-czy juz probowalyscie wspolzyc??? bo ja to juz prawie zapomnialam jak to sie robi i myslalam dzis sprobowac ale sie boje...nie krwawie juz tydzien nic mnie nie boli tylko wizyty u gina jeszcze nie mialam myslicie zeby sie wstrzymac???

nequitia-a dajesz malej sztuczne mleko? co ile ona je? i ile milikitrow? futruj ja
ja mialam tez ten problem ale 90 %daje jej sztuczne mleko i rosnie jak na drozdach

ps dzis bylysmy na szczepieniu-jednak nie ma sie czego bac-zobaczymy jak nam minie nocka...troche sie martwie...3majcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga co sie tam bedziesz wstrzymywac, sprobowac mozesz, przeciez nic sie nie stanie, a jak cos zaboli to przerwiesz akcje. Pamietaj tylko zeby sie zabezpieczyc, nie sadze zeby sofijka byla juz gotowa na siostrzyczke albo braciszka. hehe.

Nequitia, dobrze ze twoja corcia chociaz dzielna jest 🙂. Bedzie dobrze, zobaczysz. Poczatki sa chyba najtrudniejsze. Kazda ma cos na glowie ze swoim maluszkiem. Wiem ze latwo sie gada, ale cierpliwosci, wszystko sie jakos ulozy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...