Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ivona55 mozesz sprobowac zostac na 2 tego pierwszego bo do tej firmy jest przyzwyczajony. Sproboj robic butle z 150ml wody a nie 180. Moze jest zbyt syte i brzuszek jest pelny. Nie sadze zeby mu mleko szkodzilo, podejrzewam ze po prostu za duzo. I nie martw sie, rzyganie w tym wieku to normalka, czasami maluchy maja takie dni, u nas to samo, a czasami nic.
A podajesz kaszke z mlekiem modyfikowanym? nie rzyga po kaszce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania-super zdjecia,pewnie zabawa byla tez udana!
u nas duuzy klopot...nasza jamniczka ma ropomacicze i dzisia idzie na operacje,ciezko wszystko pogodzic,bo i praca i opieka nad Lenka i nad sunia.dobrze,ze jest zyczliwa sasiadka.na babcie nie ma co liczyc,bo jedna smiertelnie obrazona,a druga chronicznie zmeczona i " chora"...dobrze ze przynajmniej Lena w miare grzeczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivona w tym okresie wszystkie dzieci ulewaja bo są ruchliwe, obracaja itp
Mam ten sam problem, czasem 10-12 razy dziennie ale na plecach nie polezy 5 min!!!
Tez zaczęło sie po przejściu na mm2 i tez nad tym myśle i jak już mi wieczorem ulewa to aż czasami sie pobecze bo ile razy można rzygac?!?
Lekarze moim zdaniem nic nowego nie powiedzą ale rzeczywiście spróbuj dawać jej mniejsze porcje, ja od dziś zaczynam

Nie chodzę z Niki do psychologa a u logopedy mieliśmy np karmienie, na pierwszej wywiad, a na trzecia muszę czekać dwa mce (tyle miejsc) i będzie jedzenie lyzeczka i sprawdzenie wiezadelka bo będzie pewnie zabieg podciecia

Mięsko daje codziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie, chyba tak zrobię, wrócę do Hippa i zmniejsze ilość mleczka, choc powiem Wam że może być ciężko bo mały po 150 to chce jeszcze i płacze 😞 Wczoraj nie mogłam usnąć i mysłałam jeszcze że może dlatego teraz jego ulewanie śmierdzi bo mleko 2 ma jakis składnik w sobie który w połczeniu z kwasem żołądkowym daje taki zapach?Nie wiem...Marlenka kaszki daje od dwóch miesięcy ryżowej, łyżeczkę lub dwie dla smaku i zageszczenia...No i jeszcze mam zagwostkę z porcjami mleka, bo ostatnio wychodzi że tą 4 porcję w sumie daje mu na siłę, tzn Wojtek nigdy nie ma dość ale tak. Wstaje późno więc karmię go przykładowo o 8-ej potem drugie mleko 11-11:30 następnie zupka gęsta z 170 ml o ok 15-ej potem o ok 17-ej to moim zdaniem mleko od którego boje sie juz podawać owocka bo mamy juz ulewanie no i po 19-ej lub o 20-ej mleko na noc...No i Wojtek po zupce spokojnie by wytrzymał do deserku i nocnego mleczka ale ja sie boje ze 3 porcje na dzień to za mało dla niego, że nie bedzie prawidłowo przybierał na wadze....
Z pediatrą to mam tak że wciąż mnie uspokaja że to normalne bla bla bla...choc ostatnio zaczęła sie zastanawiac nad alergia i z stad to mleko HA
Poza tym czy u Was to rzyganie to też czasem takie obfite? I śmierdzi?
No mam mętlik w tej głowie, naprawde 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
Wiecie, chyba tak zrobię, wrócę do Hippa i zmniejsze ilość mleczka, choc powiem Wam że może być ciężko bo mały po 150 to chce jeszcze i płacze 😞 Wczoraj nie mogłam usnąć i mysłałam jeszcze że może dlatego teraz jego ulewanie śmierdzi bo mleko 2 ma jakis składnik w sobie który w połczeniu z kwasem żołądkowym daje taki zapach?Nie wiem...Marlenka kaszki daje od dwóch miesięcy ryżowej, łyżeczkę lub dwie dla smaku i zageszczenia...No i jeszcze mam zagwostkę z porcjami mleka, bo ostatnio wychodzi że tą 4 porcję w sumie daje mu na siłę, tzn Wojtek nigdy nie ma dość ale tak. Wstaje późno więc karmię go przykładowo o 8-ej potem drugie mleko 11-11:30 następnie zupka gęsta z 170 ml o ok 15-ej potem o ok 17-ej to moim zdaniem mleko od którego boje sie juz podawać owocka bo mamy juz ulewanie no i po 19-ej lub o 20-ej mleko na noc...No i Wojtek po zupce spokojnie by wytrzymał do deserku i nocnego mleczka ale ja sie boje ze 3 porcje na dzień to za mało dla niego, że nie bedzie prawidłowo przybierał na wadze....
Z pediatrą to mam tak że wciąż mnie uspokaja że to normalne bla bla bla...choc ostatnio zaczęła sie zastanawiac nad alergia i z stad to mleko HA
Poza tym czy u Was to rzyganie to też czasem takie obfite? I śmierdzi?
No mam mętlik w tej głowie, naprawde 😞



A może Wojtuś nie powinien dostawać HA i to HA tak śmierdzi? Mojej Lence jak się ulewa to nic nie śmierdzi a dostaje już Hipp 2.
Może nie tyle zmniejsz ilość mleka ile na 180ml podawaj nie 6 miarek ale 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziś mam kolędę...oj normlanie sie denerwuje...ja mam tylko cywilny więc dla kościoła to niezła ze mnie grzesznica 😎 Juz raz usłyszałam żebym jak pójde znów z moim Pawłem do łóżka to nie mam sie pokazywac w kościele i napastowac księży!!! Ale to było jeszcze w UK a tu jeszcze nie miałam "przyjemności" poznac księdza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
ivona55 napisał(a):
Wiecie, chyba tak zrobię, wrócę do Hippa i zmniejsze ilość mleczka, choc powiem Wam że może być ciężko bo mały po 150 to chce jeszcze i płacze 😞 Wczoraj nie mogłam usnąć i mysłałam jeszcze że może dlatego teraz jego ulewanie śmierdzi bo mleko 2 ma jakis składnik w sobie który w połczeniu z kwasem żołądkowym daje taki zapach?Nie wiem...Marlenka kaszki daje od dwóch miesięcy ryżowej, łyżeczkę lub dwie dla smaku i zageszczenia...No i jeszcze mam zagwostkę z porcjami mleka, bo ostatnio wychodzi że tą 4 porcję w sumie daje mu na siłę, tzn Wojtek nigdy nie ma dość ale tak. Wstaje późno więc karmię go przykładowo o 8-ej potem drugie mleko 11-11:30 następnie zupka gęsta z 170 ml o ok 15-ej potem o ok 17-ej to moim zdaniem mleko od którego boje sie juz podawać owocka bo mamy juz ulewanie no i po 19-ej lub o 20-ej mleko na noc...No i Wojtek po zupce spokojnie by wytrzymał do deserku i nocnego mleczka ale ja sie boje ze 3 porcje na dzień to za mało dla niego, że nie bedzie prawidłowo przybierał na wadze....
Z pediatrą to mam tak że wciąż mnie uspokaja że to normalne bla bla bla...choc ostatnio zaczęła sie zastanawiac nad alergia i z stad to mleko HA
Poza tym czy u Was to rzyganie to też czasem takie obfite? I śmierdzi?
No mam mętlik w tej głowie, naprawde 😞



A może Wojtuś nie powinien dostawać HA i to HA tak śmierdzi? Mojej Lence jak się ulewa to nic nie śmierdzi a dostaje już Hipp 2.
Może nie tyle zmniejsz ilość mleka ile na 180ml podawaj nie 6 miarek ale 5.

Ivi może masz racje...może powinnam zwyką 2 podawać? Chyba zadzwonię do lekarki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
ivi1984 napisał(a):
ivona55 napisał(a):
Wiecie, chyba tak zrobię, wrócę do Hippa i zmniejsze ilość mleczka, choc powiem Wam że może być ciężko bo mały po 150 to chce jeszcze i płacze 😞 Wczoraj nie mogłam usnąć i mysłałam jeszcze że może dlatego teraz jego ulewanie śmierdzi bo mleko 2 ma jakis składnik w sobie który w połczeniu z kwasem żołądkowym daje taki zapach?Nie wiem...Marlenka kaszki daje od dwóch miesięcy ryżowej, łyżeczkę lub dwie dla smaku i zageszczenia...No i jeszcze mam zagwostkę z porcjami mleka, bo ostatnio wychodzi że tą 4 porcję w sumie daje mu na siłę, tzn Wojtek nigdy nie ma dość ale tak. Wstaje późno więc karmię go przykładowo o 8-ej potem drugie mleko 11-11:30 następnie zupka gęsta z 170 ml o ok 15-ej potem o ok 17-ej to moim zdaniem mleko od którego boje sie juz podawać owocka bo mamy juz ulewanie no i po 19-ej lub o 20-ej mleko na noc...No i Wojtek po zupce spokojnie by wytrzymał do deserku i nocnego mleczka ale ja sie boje ze 3 porcje na dzień to za mało dla niego, że nie bedzie prawidłowo przybierał na wadze....
Z pediatrą to mam tak że wciąż mnie uspokaja że to normalne bla bla bla...choc ostatnio zaczęła sie zastanawiac nad alergia i z stad to mleko HA
Poza tym czy u Was to rzyganie to też czasem takie obfite? I śmierdzi?
No mam mętlik w tej głowie, naprawde 😞



A może Wojtuś nie powinien dostawać HA i to HA tak śmierdzi? Mojej Lence jak się ulewa to nic nie śmierdzi a dostaje już Hipp 2.
Może nie tyle zmniejsz ilość mleka ile na 180ml podawaj nie 6 miarek ale 5.

Ivi może masz racje...może powinnam zwyką 2 podawać? Chyba zadzwonię do lekarki...


Po prostu moi znajomi mieli taką sytuację, że nie potrzebnie dziecko miało MM HA.
Poza tym moja pediatra z ośrodka zaszokowała mnie jednym stwierdzeniem... i to chyba świadczy, że czasem coś nad wyraz każą podawać bez sprawdzenia głębiej przyczyny.
Powiedziałam, że Lenka nie chce jeść MM, pluje wygina się itp. A pediatra do mnie : to może niech jej Pani zmieni mleko na NAN HA.
yyyyyy najgorsza z możliwych opcji... NAN ma za dużo żelaza więc zatwardza a poza tym niechęć do picia MM to objaw alergii? Jak dla mnie to niedorzeczne i naciągane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 zmien pediatre. Mleko H.A. pomaga zapobigac alergii a nie jest dla dzieci z alergia. Dziecku daje sie h.a. na poczatku a nie teraz. najlepiej bedzie jak wrocisz do pierwotnego mleka, naprawde. Zauwaz jak czesto i kliedy mu sie ulewa. Adian jak siedzi to leci do przodu i przez to zginanie sie w pol tez czasem pusci pawia. Ja mysle ze nic zlego sie nie dzieje, naprawde. Daj na 150ml wody i od razu po tym smoczka, bo on pewnie placze nie ze jest glodny tylko chce jeszcze ssac, tak mam bynajmniej z Adrianem. ze smoczkiem tez mu sie odbije.
Mleko 2 smierdzi i to strasznie, u nas to samo, a mamy Bebilon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
Dziś mam kolędę...oj normlanie sie denerwuje...ja mam tylko cywilny więc dla kościoła to niezła ze mnie grzesznica 😎 Juz raz usłyszałam żebym jak pójde znów z moim Pawłem do łóżka to nie mam sie pokazywac w kościele i napastowac księży!!! Ale to było jeszcze w UK a tu jeszcze nie miałam "przyjemności" poznac księdza 😁


U Nas poprzedni ksiądz siedział 30min i prawił kazanie, że żyjemy w grzechu (nie mamy w ogóle ślubu) i na dodatek jak mamy babcię, która nie żyje to pewnie przewraca się w grobie widząc jak żyjemy... poza tym powiedział, że nie ochrzci nieślubnego dziecka, nie da ślubu ciężarnej itp itd ehhhh
A obecny ksiądz jest wyluzowany i za to ludzie Go lubią i do kościoła chodzą!

A Lenka przespała kolendę 😁 Nawet jak ksiądz wpadł i od progu śpiewał "Ciiicha noc, święęęęta noc..." 😁
Nie zdążyłam krzyknąć, że mam głos do baletu a już śpiewałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
ivona55 zmien pediatre. Mleko H.A. pomaga zapobigac alergii a nie jest dla dzieci z alergia. Dziecku daje sie h.a. na poczatku a nie teraz. najlepiej bedzie jak wrocisz do pierwotnego mleka, naprawde. Zauwaz jak czesto i kliedy mu sie ulewa. Adian jak siedzi to leci do przodu i przez to zginanie sie w pol tez czasem pusci pawia. Ja mysle ze nic zlego sie nie dzieje, naprawde. Daj na 150ml wody i od razu po tym smoczka, bo on pewnie placze nie ze jest glodny tylko chce jeszcze ssac, tak mam bynajmniej z Adrianem. ze smoczkiem tez mu sie odbije.
Mleko 2 smierdzi i to strasznie, u nas to samo, a mamy Bebilon.


U Nas Hipp 2 pachnie tak samo jak 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi 1984 nic mi nie mow, mnie az trzesie jak slysze slowo "ksiadz". Zycie w grzechu, bez sensu. Masz rodzine, kochacie sie, mi tam slub tez nie jest potrzebny do niczego. Ludzie zabijaja, kradna, molestuja.... to jest k**wa zycie w grzechu a nie ciepla rodzina tylko bez slubu. No taaaaak bo przeciez kazdy slub to 1000zl zarobku dla Kosciola. Bleeeeeeeh.... rzygac mi sie chce jak takie cos slysze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
ivi 1984 nic mi nie mow, mnie az trzesie jak slysze slowo "ksiadz". Zycie w grzechu, bez sensu. Masz rodzine, kochacie sie, mi tam slub tez nie jest potrzebny do niczego. Ludzie zabijaja, kradna, molestuja.... to jest k**wa zycie w grzechu a nie ciepla rodzina tylko bez slubu. No taaaaak bo przeciez kazdy slub to 1000zl zarobku dla Kosciola. Bleeeeeeeh.... rzygac mi sie chce jak takie cos slysze.


Księża gwałcący dzieci i posiadający dzieci, odwiedzający burdele i robiący z kościoła dom schadzek... to dopiero grzech! Ale "siebie" się nie widzi... własnego podwórka nie sprząta tylko czyimiś błędami mydli się innym oczy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Postanowiłam tak. Zmieniam mleko i na dodatek chyba zrezygnuje juz z jednej porcji. Ale to jeszcze posprawdzam bo teraz musze Wojtkiem sie zająć. Marlenka, masz racje! Przeczytałam własnie że nie wolno podawać tego mleka jeśli dziecko ma alergie! I niby mam jedną z najlepszych pediatrów w Piasecznie....co za świat 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
ivona55 zmien pediatre. Mleko H.A. pomaga zapobigac alergii a nie jest dla dzieci z alergia. Dziecku daje sie h.a. na poczatku a nie teraz. najlepiej bedzie jak wrocisz do pierwotnego mleka, naprawde. Zauwaz jak czesto i kliedy mu sie ulewa. Adian jak siedzi to leci do przodu i przez to zginanie sie w pol tez czasem pusci pawia. Ja mysle ze nic zlego sie nie dzieje, naprawde. Daj na 150ml wody i od razu po tym smoczka, bo on pewnie placze nie ze jest glodny tylko chce jeszcze ssac, tak mam bynajmniej z Adrianem. ze smoczkiem tez mu sie odbije.
Mleko 2 smierdzi i to strasznie, u nas to samo, a mamy Bebilon.


Ze smoczkiem to super patent, pod warunkiem, że dziecko toleruje smoczka. Moja jest bezsmoczkowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joł laski!

ja idę do lekarza z BOrysem, rzygnął rano porządnie, ma zielony katar i zaczął kaszleć! biedny tak sie rano męczył... teraz w sumie wygląda na zdrowego i kataru nie ma, ale lepiej niech go babka osłucha.
CO do pediatrów, ja ostatnio wpisałam w google imię i nazwisko mojej.... masakra, opinie ma straszne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Joł laski!

ja idę do lekarza z BOrysem, rzygnął rano porządnie, ma zielony katar i zaczął kaszleć! biedny tak sie rano męczył... teraz w sumie wygląda na zdrowego i kataru nie ma, ale lepiej niech go babka osłucha.
CO do pediatrów, ja ostatnio wpisałam w google imię i nazwisko mojej.... masakra, opinie ma straszne...


Dużo zdrówka dla Boryska!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivona, ja bym na pewno spróbowała zmniejszyć ilość posiłków. Skoro sama widzisz, że to może być za dużo, to po co męczyć dziecko? Zobacz jeden-dwa dni i już. Na pewno będzie dobrze! 😘
My dzisiaj idziemy na morfologię. Na szczęście teściowa zadzwoniła do znajomej po fachu i zrobią to w szpitalu, a nie w przychodni, gdzie przyjmują na morfologię dzieci razem ze starymi schorowanymi ludźmi! A tak sobie przynajmniej pójdę, bez kolejki, na spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...