Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej! 🙂

jestem, jestem... nigdzie nie wyjechaliśmy 🙂 początkiem tygodnia nie miałam czasu zajrzeć, bo Milo przez te wychodzące kły jest nie do wytrzymania, tylko mama i na rączki, sam nie wie czego chce, kiepsko śpi, apetyt zerowy... a od środy nie mogłam wejść na forum, chciałam ale nie chciało mnie zalogować..

w każdym bądź razie nadrobiłam..

Gosia to straszne co Was spotkało, ale tak jak dziewczyny pisały jeszcze nie jedno przed nami. A na takim maluchu rany szybko się goją, skóra regeneruje, poza tym nie będzie tego pamiętać.. Każdemu mogło się trafić, czasami tych naszych mega szybkich, wszedzie włażących brzdąców nie da się ochronić przed wszystkim choć tak bardzo się staramy..mojej sąsiadce synek herbatą tak nóżkę sobie poparzył, było to w lecie, a dzisiaj śladu nie ma.
Także głow do góry! Bo dzielny chłopak 🙂 dacie radę! 🙂

Ivi myślałam o Tobie czy już maluch po drugiej stronie brzuszka 🙂 ale widać nie prędko to nastapi skoro jeszcze szyjka zamknięta. Życzę Wam żebyście nie doczekali już tego ktg 25.12 w dwupaku 🙂

Beti gratuluję sukcesów bezpieluchowych!! ja też kupiłam w tym tyg majcioszki dla Miłosza, takie fajne malutkie, kolorowe 🙂 i po świętach startujemy z nauką 🙂 tak samo po świętach likwiduję smoka, bo póki drzemka czy nocne spanie bez smoka się nie obejdzie, no ale w końcu trzeba z tym skończyć. Na święta nie będę mu już robiła tej traumy, ale po świętach zaczną się hardkorowe noce 🙂

Iza cieszę się, że USG w normie! 🙂 mam nadzieję, że wyniki krwi będą już lepsze! buziak dla Borysiątka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej mamusie!!!

U Nas noc STRASZNA!!
Lenka co 15 min budziła się z krzykiem na ustach AŁA AŁA i nie pozwalała się dotknąć...
Kopała, wierzgała i wiła się po łóżku.
Obłęd!!
A ja ledwo żyję, dziś mam jakieś bóle żołądka, chyba z nerwów bo nie dość, że noce do kitu to jeszcze w dzień Lenka jest NIEZNOŚNA, OKROPNA, ZŁA i co tylko chcecie...
Wieczorami jestem sama więc jej nie daję rady wykąpać, dziś ją kąpaliśmy bo już hery tłuste, a modelka narobiła takiej histerii, że się porzygała 😮

idę bo znów dama rzuca się na podłogę w spazmach a same jesteśmy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Belzebub zasnął, ale nie wiem na ile, bo bliźniaki na dole płaczą a Lenka ostatnio wrażliwy ma sen... więc trzeba cieszyć się chwilą ciszy póki trwa!


Agatko, ufff dobrze, że się odezwałaś bo też krążyłam myślami przy Tobie i zastanawiałam się co się dzieje!
Szkoda tylko, że z takich powodów Cię nie było.... milej by się czytało o jakiejś romantycznej wyprawie czy shoppingu, który Cię wciągnął i nie chciał puścić 😁
Buziaki dla Miłka i DOSKONALE wiem o czym piszesz... U Nas to samo! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Betuś, o jak ja Ci zazdroszczę tego siusiania i kupkowania do nocnika!
U Nas siadanie na nocnik ale tylko w ubraniu się odbywa 😁
A jak się ostatnio puściła Panna bez pieluchy i się zesikała, to był ryk... nie mogłam jej uspokoić 😮
Tak więc w ciemnych barwach widzę naukę załatwiania się w innym miejscu niż pielucha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamumusie!!

Ja przez ponad tydzień nic nie widziałam co pisałyście i nie mogłam nic napisać przez to przenoszenie serwera...
ale już jest ok!

Miałam dużoooo nadrabiania, mało poamiętam, ale tak:

Małgosiu współczuję przeżyć,mam nadzieję że po dzisiejszej zmianie opatrunku już bliżej niż dalej do wygojenia rany!

Agatka Miłosz po prostu śliczny chłopczyk!! Przystojniak! NO iTy och i ach tylko mogę dodać 😉

Ivi życzę Ci dużooo siły 🙂 wiemy wszystkie że końcówka ciąży jest mega męcząca, ale końcówka ciąży z 18 miesięcznym bobasem to musi być dopiero ciężko...

A u nas?
Filip zaczyna się z płaczu zachodzić... 😞
Tak jak miał te 6 m-cy i miał bezdech. POźniej sie uspokoiło, ateraz jak tylko sie uderzy albo coś nie po jego myśli to płacze, moment buzia robi sie fioletowa i nie oddycha 😞 Masakra, boje sie sama z nim w domu zostać bo bardzo panikuje w takich sytuacjach, a w ciągu ostatnich 2 tygodni było ich ze 6-7... Chyba znów spróbuje zrobić mu EEG, nie wiem.... Tym bardziej że moja siostra tak robiła gdy była mała i do tej pory (a ma 14 lat) leci na lekach bo ma ogniska padaczkowe (chyba tak sie to nazywa) nie wiem co robić zobaczę jeszcze...
I tu ogromna prośba do Moniki - jak bys mogła opisać co Tobie dzieje sie z małym że sie zanosi i w jakich najczęśćiej sytuacjach i jak reagujesz to byłabym CI ogromnie wdzięczna!! Jak nie chcesz tu pisać to możesz na maila 🙂 i czy robiliście eeg?

A co do mojej pracy - to pracuję do konca grudnia, poźniej miesiąć urlopu chyba i nie wiem co dalej bo w plusie pracować nie bede, ale szef mówił ze ma jakąś propozycję.. ale nie ma czasu pogadać :/

Iza buzia dla Bo i oby noc była spokojna jednak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Elo!

Byliśmy na zmianie opatrunku, jest dobrze! Rana się goi, lekarz mówi że nie będzie blizny! Oby!!! we wt idziemy na kolejną zmianę opatrunku, prawdopodobnie ostatnią, na święta już będzie bez. Potem mamy mocno nawilżać i nie opalać przez rok. Zobaczymy we wt jak to będzie wyglądało.

Beti, popytaj jak będziesz mogła co mogę kupić dobrego właśnie nawilżającego w aptece? Lekarz mówił że linomag, albo coś takiego, ale może jest coś fajnego specjalnego i co się sprawdza??

JAk byłam w żłobku wziąć dokumenty do zgłoszenia wypadku do ubezpieczeń, pani z administracji mówiła mi że mają taką mamę, która sprowadza im taką robioną specjalną maść na blizny właśnie, nawet przytoczyła mi przykład dziewczyny która poparzyła się gorącym olejem, nawet laseroterapia jej nie pomogła, a ten specyfik się sprawdził... zamówię i to, zobaczymy. Podawała mi nawet skład mniej więcej, ale byłam taka jakaś zaaferowana, że wyszło mi z głowy, pamiętam tylko coś o jakimś kicie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale Wam zazdroszczę tego owocnego nocnikowania... u nas dalej nic... jeszcze jakieś 2 tyg temu zauważyłam że Bo czasem ściągał sobie rajstopy i przymierzał sie do nocnika, więc myślałam że jakiś progres jest... ale teraz ten szpital, wcale go nie przymierzałam do nocnika przez kilka ostatnich parę dni, i znowu nocnik służy jako zabawka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas nastroje trochę lepiej... nawet ruszyliśmy sie wczoraj zrobić sobie prezenty pod choinkę... oczywiście poszliśmy na łatwiznę i każdy kupił sobie to co chciał, a potem to ładnie spakujemy i pod choinkę... wiem że trochę słabo, ale jakoś nie mam weny teraz do prezentów... jeszcze tylko prezent dl a BO, ale to już jutro...

Ja dalej nie mam kurtki dla BO!

Dziewczyny obeszłam wszystkie smyki, 5-10-15,zara kids, re kids, i wszystkie tego typu sieciówki i nie ma nic!!! tzn. są jakieś kurtki ale rękawy totalnie za długie, i to tak wystają mu jeszcze z połowę długości całego rękawa za rękę.... Gdzie Wy kupowałyście kurtki, bo już nie mam pomysłu, a musimy w czymś wystąpić na święta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia ja kupiłam w Next, nie wiem czy jest w PL, lubie ciuchy tej firmy.
Super, że rana tak szybko i dobrze sie goi! 🙂

Basia pewnie też bym panikowała w takich sytuacjach, zróbcie te badania lepiej się upewnić niż ciągle rozmyślać, przynajmniej jedno będziecie mogli wykluczyć.
Tak na marginesie mój Milo też taki rozmemlany się zrobił, z byle powodu płacze, jak mu coś nie dam to ryk, jak delikatnie się uderzy to płacz i na ręce do mamy.. nie wiem może to jakiś etap przejściowy... 🤢 mam nadzieję, że to minie bo oszaleję! 🙃
ciekawa jestem jaka ta propozycja Twojego szefa.. 🙂

U nas nocnikowe sprawy wyglądają dobrze, kupa z rana zawsze jest i siusiu jak go posadzę, ale to tak na czuja nie żeby mi Milo wołał, tak dobrze to nie mamy. Jak jest druga kupa to przeważnie nie utrafię, bo to jest mega szybka akcja że przeważnie nie zdążę 🙂

u nas jest problem z jedzeniem... strasznie mało je, tłumaczę sobie to ząbkowaniem. Dziś zjadł o 5 kaszkę w butelce, na śniadanie jedną parówkę, zupy w ogóle, serka waniliowego też nie, troszkę obiadu... i niecałe jajo na miękko, które uwielbia i zawsze mu mało, a dzisiaj po połowie stop, buzia zamknięta i wywijanie się na wszystkie możliwe strony...
i druga sprawa nie chce pić z niekapków, czy kubka 360... tylko z łyżeczki, albo z kupka takiego normlnego, z tym że oczywiście zawsze mu go trzymam... ale jest to męczące.. tak to zawsze jak chciał pić łapał za swoją butelkę i pił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi wiem że to słabe pocieszeniem ale pomyśl że to kwestia dni i w koncu urodzisz 🙂 24 już tuż tuż 🙂 nawet nie jestem sobie w stanioe wyobrazić jak Ci samej ciężko... ja jestem bez brzucha i czasami mam serdecznie dośc, zwłaszcza teraz jak Milo tak szaleje, już brak mi cierpliwości do niego i często krzyczę na niego.. a potem jak tak patrze na niego jak się spojrzy na mnie tymi wielkimi oczami to mi głupio że taka matka ze mnie rozdarta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Agata Ivi to taki etap!! Moja Niki lekko musnie czegoś i juz płacz, mama kuku, calowac, tulic itp...
A jak czegoś nie pozwalam albo zabieram to wtedy jest Meksyk... Najczęściej jeszcze dołącza sie Boryś i aż głowa peka i człowiek ma wrażenie ze za chwile go w kaftan zapakuja i wywiaza do Tworek... Bidulka Ivi dasz radę jeszcze chwile, z tym ze ja bum sie teraz chętnie z tobą zamieniła i ten 9 miesiac jeszcze raz przetrwała... Byłby choć czas sie umyć spokojnie, albo na kibelku usiąść.. Choć będąc na twoim miejscu myślałam ze nie ma juz nic gorszego...
Ale to tylko moja rzeczywistość bo moje dzieci są jak zawsze problemowe... A o takich słodkich bobasach słucham naokoło. Tylko sama mam takie placzki i lobuziaki...
Wczoraj byłam tak naladowana wszystkim ze czułam sie jak przed okresem x10!!!
Aż mój m nie dał rady i raz mi odszczeknal... Mówię wam masakra. Codziennie jest mi coraz ciężej podnieść sie z łóżka. Juz nawet czasem nie mam siły reagować na płacz. Bol głowy to juz takie dzien dobry dla mnie..
Do tego wieczorami Niki jest nie do zniesienia i Niestety tez na nią sie wydre :-(
Ostatnio skacze mi po nogach jak karmie Bo..
Ale juz niedługo święta, przyjedzie ich starszy brat, będzie m. Choć sie wyspie raz może...
Ivi a masz przeczucie czy to juz ;-) ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!

Agatko, Iza znam ból krzyków na dzieciaczka 😞
Ja za każdym razem czuję się podle i chce mi się wyć, ale jednocześnie czuję się bezsilna...

Gosiu, cieszę się, że z każdym opatrunkiem będziecie coraz bliżej wygojenia się rany no i zero blizn, to pewne!!!
Ucałuj Bo, dzielnego łobuziaka!!!

Czy coś czuję?
Ja już sama nie wiem co czuję...
Iza, czy Tobie odszedł przed drugim porodem czop śluzowy?
Mój gin powiedział, że w kolejnych porodach czop nie odchodzi... A u mnie pojawia się od wczoraj rana taki bejot, w nocy byłam aż w szoku !
Więc może coś tam się łuszczy ala czop?
Poza tym w nocy wędrowałam jak cień po mieszkaniu, swędziały mnie podeszwy stóp i cały brzuch 😞
Jestem wyczerpana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj Basiu 🙂
U nas było to parę razy odpukac a wyglądało to tak że jak Szymek się uderzył i mocno przestraszył to zaczął gwałtownie płakac aż milkł płakał w sobie no i wtedy brakowało mu tchu zemdlał zrobił się wiotki oczy miał wykrzywione zero kontaktu coś strasznego i usta mu się sine zrobiły.
Ostatnie takie zdarzenie miałam w sierpniu dzień przed wizytą u neurologa rozmawiałam z nią na ten temat i mówiła że jak się będzie często powtarzac tzn np.5dni w tyg lub częściej i tak co tydzień to wtedy mamy przyjsc do niej i skieruje na EEG i jakieś dalsze leczenie.
Afektywny bezdech to nie choroba to mija z wiekiem u każdego dziecka.
Jedni mają łagodniejszy przebieg innym dochodzą drgawki jakby padaczkowe ale to nie jest padaczka.Poczytaj w necie o tym bezdechu.
U nas występował jak mały nie chodził sam jak się przewrócił działał tu bodziec lęku u innych dzieci wystarczy jak się zdenerwują czegoś nie dostaną to zaraz potrafią zemdlec.
Neurolog kazała mi obchodzic się jak z jajkiem i pozwoliła rozpieścic troszkę 🙂no i nauczyła mnie jak postępowac tzn.jak widzę jakąś sytuacje i wiem że może zemdlec mam szybko miec tzw.asa w rękawie mam czymś go zainteresowac by się nie rozryczał a jak widze że dojdzie zaraz do utraty tchu to dmucham mu w twarz lub w usta i mija i nie dochodzi do omdlenia.
No a czasem jak jest za pózno to głową w dół go biorę i klepię ale dla mnie wtedy to horror jest.
Basiu niewiem czy mnie dobrze zrozumiesz bo jakoś tak nie mam dziś weny do pisania 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie Monia!! Jutro idziemy na szczepienie więc dowiem się trochę popytam lekarki 🙂 fajny artykuł!

A ja jutro z racji.szczepienia wzięłam wolne... Będę cały dzien bawić sie z moim urwiskiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Gosia.kupiłam w symku taką narciarską i czapkę do tego z kompletu i rękawiczki super wygląda! Dokupiłam w pepco do tego spodnie narciarskie i jest bomba! Tylko schylac się biedactwo nie może 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w pl nie ma sklepów next przynajmniej ja się nie spotkałam, a szkoda, bo dostaję czasami te.ciuszki od cioci z aAnglii.. Fajne są 🙂

Agata a próbowałaś dać małemu pić że słomki? Filip już pół roku tak pije pewnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivi jak się dzisiaj czujesz?

Chyba kazdej z nas zdarza sie krzyknąć na dziecko... 🤢 niestety!

Iza a ja dwa tygodnie przesypiam w konu noce od dwóch lat 🙃 Filip sam odrzucił.butle w nocy i je mleko z kleikiem przed snem i jak M do pracy wstaje to wtedy rano to tak koło 6 🙂
Fajnie się wyspać 🙂 My dziś półtorej roczku kończymy!!


Ciekawe do u Magdy i Marysi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...