Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wczoraj ze 3 godziny spędziłam w kuchni 🙂 wszystko dosłownie wszystko powyciągałam z szafek i robiłam mega przeglądy, czyściłam półki w środku i od zew, polerowałam te cholerne błyszczące fronty 🙂 a ile przypraw przeterminowanych wyrzuciłam, aż głowa mała 🙂

dziś odpoczywam, trening odpuściłam ze względu na okres... więc jedynie dużą łazienkę wyszoruje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej nerwa mam
Już drugi dzień organizuję jakąś pomoc , żeby mi ktoś został z chorymi dzieciakami , zapitalam 2 km w jedną stronę żeby zapłacić za przedszkole i kur.... za każdym razem całuję klamkę bo intendentka wyszła i będzie za godzinę no kurde dzwoniłam, pytałam.Wrrrr w nosie ich mam więcej nie pójdę zapłacę dopiero w poniedziałek jak zaprowadzę Kubę , wrrrr...
Kuba coraz lepiej choroba odpuszcza za to dziś Majka dostała temperatury i od nowa leki, leki, leki i nieprzespane noce 😞
Agatka ja zawsze przed okresem mam takiego powera na sprzątanie 🙃 🙃 🙃 jak mój P wraca z pracy i widzi , że we wszystkich szafkach błysk i wszystko lśni to sam już wie , że następnego dnia będzie okres 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Dziewczyny super taki powrót to gratis do okresu ;-)

Wiecie co? Zostawiłam dziś dwójkę dzieci z mama jak Niki zasnela, skończyły sie pieluchy Bo.
Szybko w auto i do biedronki.. I co?! Kupiłam pieluchy dla Niki czyli nr 5... A ona może tylko pampersy.. Bo jest w ostatniej pieluszce..
Zakrecona jestem ze hoho.. Gdyby nie mama dawno bym skończyła u psychiatry..
Teraz wcinam obiad i juz słyszę Niki.. Zapakuje w auto i znowu do biedronki..
Bo nie chce sam spać w dzien.. Jak babcia położy sie z nim i go Tuli to śpi, jak wstanie to koniec..
Nie wiem czy ma taka potrzebę bliskości czy mu coś dolega :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEj Mamusie!

Wiecie co, muszę sie Wam pochwalić, otóż byliśmy dziś z Bo u fryzjera i był taki grzeczny normalnie że szok! Siedział, uśmiechał się, spoglądał to na mnie, to na panią, jestem z niego w końcu taka dumna, bo mieliśmy takie obawy jakie przedstawienie zrobi, a tu tak nas zaskoczył!

Bo miał dziś Mikołaja w żłobku, przyszedł do nich taki prawdziwy, mieli robione zdjęcia z nim, mają być tez kalendarze z tymi zdjęciami. Pani mówiła że wszystkie dzieci były wystraszone, płakały, trochę minęło zanim się przekonały, ciekawa jestem jakie te zdjęcia wyszły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata ja tez zupełnie niespodziewanie dla mnie we wt dostałam okres... i to w pracy... jakoś ten czas tak szybko leci, że myślałam że dopiero co miałam... nawet miałam iść an cytologię w tym tygodniu... oczywiście gdybym spojrzała w kalendarz to wcale nie byłby taki niespodziewany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Niki dostała na pneumo, mmr odmowilam. Bo jutro badanie krwi jak ok to za tydz szczepienie...
Tragedia!! Godzine czekaliśmy w małej poczekalni, Niki latala jak dzikuska z buszu...
W gabinecie Meksyk... Jak skonczylismy z Bo zaczęła sie rzucać i wyrywac, samo badanie stetos. było rzucanie sie.. Oglądanie gardła... A szczepienie to juz trzymanie na sile...
Masakra.


Iza a czemu odmówiłaś tej szczepionki?? a jeśli teraz zaszczepiłaś na pneumo to tak za tydz możesz zaszczepić w ogóle na cokolwiek? nie trzeba zrobić dłuższej przerwy???

My we wtorek już idziemy na jakieś przypominające... ja myślałam że to koniec juz ze szczepieniami na jakiś czas, a tu przy okazji jak szczepiłam ostatnio na ospę, kazali nam sie zgłosić już na przypominające... no ale potem w międzyczasie była choroba, więc się odciągnęło... Ktoś już robił przypominające??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu ja z Bo idę za tydz bo mi go nie zaszczepili.
Niki na mmr chce zaszczepić najwcześniej jak skończy 2 latka.
Mnie szczepili dopiero jak skończyłam 6 lat. Wcześniej byłam ciagle chora i mama nie pozwoliła.

Zrobiłam dziś pierogi ;-) mniam
Cześć zamrozona na wigilię. Kapusta tez juz w zamrazarce.

Jak dzieciaczki przyjęły prezenciki pod podusia?!
Niki aż zapiszczala z radości ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry! 🙂

Gosia ja nie słyszałam o szczepieniach przypominających... 🤢 jakaś zacofana jestem 🙃

Iza u nas nie było w tym roku prezentu pod podusią.. bo dostanie w niedzielę prezent o d nas od Mikołaja na imprezie Mikołajkowej z formy Ł.
ale go wystroje 🙂 kupiłam mu czarne spodnie z czerwonymi szelkami do tego koszulę w czarno-białą kratę z czerwonym krawatem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy 🙂
U nas epidemia ja chora,mąż chory i Szymek ma zapalenie oskrzeli od niego się zaraziliśmy byłam dziś u lekarza w poniedziałek do kontroli z małym.
Dziewczyny co to za szczepienie mmr??Ja zacofana jestem i nie kumam waszych skrótów 🙂
Ja szczepiłam normalnie dziecko wedle ich zaleceń i mamy koniec dopiero ok5roku życia a tak bilanse tylko mnie czekają.
Ja nie szczepiłam na pnemokoki jestem sceptyczna bo w rodzinie mam chore dziecko które ma powikłania po tej szczepionce.

Agata a ja myslałam że jakimś blondem farbowałaś bo nie widac pasemek prawie wcale super kolorek masz włosków 🙂
Gosia gratulacje dla BO że był taki dzielny 🙂
Mój Szymek też zaliczył 2razy fryzjera ale w domu u jego cioci 🙂Teraz mnie czeka wizyta w salonie jak wyzdrowieje.
Mamusie ile ważą wasze dzieci wszystkich ponad 10kg pewnie???Ja martwie się moim smykiem bo nie ma teraz apetytu no i 9500ważył 13.11. a długi 76 czy to nie za mało???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Moniu życzymy Zdrowka!! Niki prawie 11kg wazy...
Może jest szczuplej budowy? Idzie na tym samym centylu od zawsze?! Bo jak tak to nie ma co sie załatwiać.

Agata ale będzie kawaler!!! Koniecznie wrzuć fotki!!

Byłam dziś z Bo na pobrania krwi w szpitalu.. Musieli mu z żyły pobierać jak doroslemu w zgieciu.. Baba sie za głowę złapała ze tyle badań i krwi u takiego malucha...
Do ortopedy do rejestracji sie nie doczekalam :-( a biodra jeszcze nie obejrzane :-(
Noc zarwana, zjadł i spać nie chciał :-(
Ja dostaje nerwicy.. Boje sie co będzie jak mama pojedzie... Chyba nawet ugotowac nie będzie jak jeśli Bo nie zacznie byc spokojny.. Chciałam go utrzymać w bliskości tak do 3mca ale chyba nie da rady. Teraz babcia zajmuje sie Niki a ja tule Bo a jak pojedzie to będę go zostawiać w wózku albo lozeczku i będzie płakał :-(
Pewnie uruchomie chuste..

Ponarzekalam i juz lepiej.. Chyba zacznę od meliski..

Ivi jak tam sobie radzisz?!
Dziś koleżanka w tym szpitalu co ja rodzilam ma cc, choć pewnie juz po..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Hej!

Moniu życzymy Zdrowka!! Niki prawie 11kg wazy...
Może jest szczuplej budowy? Idzie na tym samym centylu od zawsze?! Bo jak tak to nie ma co sie załatwiać.

Agata ale będzie kawaler!!! Koniecznie wrzuć fotki!!

Byłam dziś z Bo na pobrania krwi w szpitalu.. Musieli mu z żyły pobierać jak doroslemu w zgieciu.. Baba sie za głowę złapała ze tyle badań i krwi u takiego malucha...
Do ortopedy do rejestracji sie nie doczekalam :-( a biodra jeszcze nie obejrzane :-(
Noc zarwana, zjadł i spać nie chciał :-(
Ja dostaje nerwicy.. Boje sie co będzie jak mama pojedzie... Chyba nawet ugotowac nie będzie jak jeśli Bo nie zacznie byc spokojny.. Chciałam go utrzymać w bliskości tak do 3mca ale chyba nie da rady. Teraz babcia zajmuje sie Niki a ja tule Bo a jak pojedzie to będę go zostawiać w wózku albo lozeczku i będzie płakał :-(
Pewnie uruchomie chuste..

Ponarzekalam i juz lepiej.. Chyba zacznę od meliski..

Ivi jak tam sobie radzisz?!
Dziś koleżanka w tym szpitalu co ja rodzilam ma cc, choć pewnie juz po..


Iza ja tak właśnie miałam z Szymkiem jak ty z BO i dlatego nie mam czasu na neta masakra
No on jest drobny niby ok na 15centulu idzie jak był mniejszy to też tak miał 15-20centyl czy jakoś tak.Tylko lekarce teraz się nie podoba że tak mało przybiera wcześniej nie miała obiekcji żadnych kurcze sama już nie wiem.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!

Iza, jakoś sobie radzę. Ale fakt, że Lence wychodzą 3 zęby na raz [dwie trójki i jedna dwójka] nie polepsza mojego samopoczucia.
Prawie nie śpię bo do 2 sama z siebie nie mogę zasnąć a później budzi się potwór i z Nią bujam się do 5 😞
Mój mąż dziś wyjechał do Krakowa, wraca jutro 😞


Wczoraj Lenka biegała z prezentami jak oszalała 😁
Dostała lalę z serii Natalia, wór słodyczy i owoców a także dwie tablice do rysowania [ http://allegro.pl/tablica-magnetyczna-znikopis-tomy-i2836948108.html - coś w tym stylu] z którymi też nie może się rozstać 🙂
Aaaaa no i kolorowego słonia - maskotkę 🙂
Mój mąż wczoraj zapłakał nad losem Misia Puchatka, którego teściowa przyniosła... Na prawdę, nie wiem jak to się dzieje ale wszystkie zabawki, które daje jej teściowa po chwili lądują w kącie, niechciane i zapomniane...

Wyobraźcie sobie, że wczoraj jak mąż jechał do Warszawy to rozmawiał ze znajomymi z pracy i się okazało, że niemal połowa z męża dystryktu oraz kilka innych osób z okolicznych dystryktów, dzień po przyjeździe z Wiednia a właściwie w nocy miało po 39st gorączki…
Wczoraj niby byli w pracy ale wiecie jak to jest ze stanem podgorączkowym…
A dziś WSZYSCY leżą w domach z zapaleniem płuc !!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪
Kolega męża, który niedawno przeszedł do firmy farmaceutycznej mówi, że podczas odwiedzin u lekarzy słyszy, że panuje epidemia zapalenia płuc i oskrzeli O_O
Wczoraj koleżanka mi pisała, że właśnie 8 dobę leży z córeczką [2latka i 3 miesiące] w szpitalu, bo ta ma zapalenie płuc 😞

Moniu, może Szymuś jest drobniutki i tyle ?!
Ja byłam małym dzieckiem przez częste choróbska, jak zerknęłam w swoją książeczkę zdrowia to się przeraziłam... Bo Lenka w wieku 1 roku ważyła więcej ode mnie w wieku 2 lat!!!!!
Lenka waży teraz 12kg i ma 85cm wzrostu, ostatnio mniej je bo te cholerne zęby idą 😞

Co do imienia, to jutro mamy posiedzenie na którym musimy wybrać imię!!
Miotamy się pomiędzy :
Alan, Borys, Bruno, Kajetan i Wiktor...
W sumie na więcej nie mam koncepcji 😞

Gosiu, gratuluję fryzurki Bo!!!
U Nas też wybieramy się do fryzjera, ale ostatnio z Lenki zrobił się niezły dzik i nie wiem jak to wyjdzie...

Agatko, CUDNIE wyglądasz 🙂
Ja marzę aby wrócić do blondu, ale o tym pomyśle dopiero po porodzie!

Myszko, dużo zdrówka dla Was!!
No właśnie, a przelewem nie da się zapłacić? XXI wiek a gdzieniegdzie jeszcze technika nie dotarła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza a nie ma jednego dnia na zbieranie odpłatnosci? moja mama jest intendentką i tez tak lata, niestety komputera nie ma, wszystko musi robic na piechote, do banku , do sklepów, teraz chociaz czesc towaru jej przywoza.ale wiem że ma odpowiednie dni i godziny ustalone raz lub dwa razy w miesiacu kiedy siedzi do pozna i zbiera odpłatnosc. tak to jest ustalone i zawsze ogłoszone.własciwie to moja mama jest pół intendentka tzn musi wszystko zrobic w połowie czasu niz wczesniej miała bo drugą połowe przeniesli ją na kuchnie. degradacja stanowiska.
u mojego T. tez ciecia-likwiduja fundusz socjalny czyli nie bedzie talonów, paczek na mikołajki juz nigdy, imprez pracowniczych.w innym markecie budowlanym -castoramie to pozwalniali wszystkich pracowników i przyjeli od nowa na inne umowy-tzn z niższą pensją...porażka jest w tej PL.
IZa wydaje mi sie ze tak maja kolkowe dzieci i juz. Moj Filip tez taki był. do tej pory wiele mu zostało.nie jadałąm obiadów bo wiecznie sie darł, wstawałam w nocy by przygotowac sie i wóżek na spacer, budził sienawet po 22 razy.teraz na butli i co i potrafi mi nie spac od 1 do 5.30 w nocy!!!! budzi sie 3 razy minimum. nie zawsze na butle. była niedawno tylko jedna butla a reszta pobudki tak po prostu. a teraz znowu wtrynia 180 ml razy 3 w nocy. pobudek potrafi robic wiecej.wiec ja Ci współczuje bo wiem co to znaczy. kolezanka ma spokojne niemowle. raz tylko miało kolkę to az mu czopa dała bo sobie poradzic nie mogłą.a co człowiek ma robic jak kolke ma codziennie? przeciez codziennie czopka z takiego powodu sie nie bedawac. wiec niektórzy nie potrafią sobie we dwoje dac rade z jednorazową taką kolką.
Gosia moj Filip miał miec 4ego przypominajace-5 w jednym. i potem długa przerwa. ale musze odczekac bo po chorobie. moze dziewczyny miały u swoich dzieci wczesniej trzecią dawkę?
Monia jakie powikłąnia były u tego dziecka po tej pneumo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi życzę ci aby twój synek był bardziej samodzielny niż mój Bo.. Zebynie miał kolki..
I szybkiego porodu. ;-)

Mojej przyjaciółki synek o miesiac starszy od Bo jest taki sam... Tylko mama i mama.. Ona mi płacze przez tel ze nie daje rady taki mamisynek a ma jedno dziecko...
Teraz leży mi na klacie i sie uśmiecha ;-) odłoże go obok siebie na łóżko i juz płacz :-(
Ja sie uśmiecham i wtedy on cała buzia mi odpowiada ;-)
Dzięki temu jeszcze nie zwariowalam;-)
I juz guga po swojemu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dokładnie Ivi. dacie rade jakos.
IZa wazne że masz jakąkolwiek pomoc przy dzieciach. teraz mame , a czasem tesciową czy męza. i tego sie trzeba trzymac.czesciej angazuj tesciową jak mama wyjedzie a jak sie nie da to zawsze złobek dla Niki moze wejsc w grę.w niektórych mozna oddawac dzieci okazjonalnie. mam nadzieje ze Ivi kolkowego synka nie bedziesz miec bo Ty to juz bys miałą przekichane przy zupełnym braku pomocy od innych. mam nadzieje że Twoj mąz jak jest to chociaz zakupy zrobic czy smieci wyrzuci? ale kiedy on bywa w domu bo ostatnio non stop w rozjazdach 😞
w styczniu jak sie uda ide na zabieg wyciecia nadżerki. zamrazanie jzu nie wchodzi w gre bo juz było, a po porodzie wszystko sie sknociło. wiec ja raczej szybko drugiego dzidzia miec nie bede. mam nadzieje ze badanie histopatologiczne wyjdzie ok.w koncu wybrałam sie do lekarza. złą jestem ze brak czasu ciagle bo bym byłą juz wczesniej u niego i bym sie o tym dowiedziałą wczesniej i było by po wszystkim.takie zwlekanie to ryzyk fizyk, ale skad mogłam wiedziec ze sie odnowiło.wiecznie wypadało problem z opieką nad małym i taka lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti na pewno badanie wyjdzie dobrze, musi! nie słyszałam jeszcze o metodzie wycięci anadżerki, słyszałam jedynie o wypalaniu lub zamrażaniu..
Fifi 3 razy w ciągu nocy je?? 😮 no to ma wciąganko, chyba że w dzień słabo je, to w nicy nadrabia 🙂

Ivi dzięki za komplement 🙂 Również dołączam się do życzeń udanego porodu 🙂 no i żeby synuś był zdrowym i bezproblemowym niemowlaczkiem 🙂 Z tych imion Alan mi się podoba 🙂

Iza, mój Miłosz taka przylepa był, nie mogłam nawet że tak powiem do kibla wyjść. Cały czas musiałam być przy nim.. wiem świra idzie dostać, a tu jeszcze Niki, która również mamy potrzebuje. Dacie radę dobrze, że masz pomocnego męża, teraz mamę. A do kiedy będzie Twoja mama??

Monia to są pasemka, tylko teraz trendy jest żeby balleyage był bardziej jednolity, jak się przyjrzysz to widać refleksy że to nie jednolity kolor. Generalnie takie pasemka jak kiedyś "białe-czarne" w sensie kontrastowe nie są już modne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti mój mąż coraz bardziej dziecinnieje...
Jak wchodzę do kuchni po jego tam harcach [robieniu sobie śniadania] to po prostu chce mi się płakać...
Nawet naczynia ze zmywarki czekają na mnie a te brudne w zlewie do wymiany z umytymi 😞
Generalnie ostatnio w domu NIE ROBI NIC!
Nawet musiałam sobie naoliwić zawiasy w drzwiach bo On dwa dni zastanawiał się jak to zrobić 🤪
Dziś założyłam tapicerkę na nosidełko bo mąż od 2 tygodni szukał instrukcji a ja zrobiłam to bez niej, zaraz pościelę łóżeczko synia bo o to też nie mogę się doprosić a materac 140x70 jest na prawdę ciężki...
Śmieci? hahaha wyobraź sobie, że często gęsto muszę lecieć ze śmieciami jak Lenka zaśnie w południe a On kiedy wychodzi do garażu przechodzi obok śmietników 🙂
Zakupy zrobi w drodze powrotnej, ale irytuje mnie że jeśli ja czegoś nie napiszę to On nie pomyśli, a np masła używa tylko mąż, cukier też i takie inne pierdołki... A później się złości, że ja zapominam a On musi iść drugi raz.
Gdybym nie powiedziała, że trzeba kupić kaszkę na noc to by nie było, a ostatnio jak był w domu to On karmi Lenkę na noc aby się do tego przyzwyczajała.
Dosłownie muszę mieć oczy szeroko otwarte, bo np jak przeciekał kaloryfer to mój mąż starł wodę i nie dociekał skąd to się wzięło 😮 Dopiero ja musiałam przeprowadzić śledztwo i wezwać konserwatorów b inaczej nie widział "naczyń połączonych", że cieknący kaloryfer równa się spadające ciśnienie w piecu gazowym aaaaaaa za tym idzie słabsze grzanie wody bieżącej!
No i tak to już u mnie jest...
On nie wie kiedy Lence podaję Bioaron baby, nie wie tego tamtego i jeszcze siamtego też... A jak ja mam "pretensje" to mi mówi, że przecież powinnam mu powiedzieć a najlepiej zrobić bo mi to lepiej wychodzi 😮 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Aaaaaaaaaaaaaaaaa oszaleję jak o tym myślę 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi nie wiem co pisać, po prostu współczuje. Kobieto Ty jesteś samowystarczalna, po co Ci facet, ze wszystkim radzisz sobie sama 🙂 chyba jedyną jego funkcją w domu jest reprodukcja 😁 MASAKRA! uśmiałam się trochę z tego jakim Twój mąż jest "zaradnym" facetem 🙂 on by zginął jak ciotka w Czechach bez Ciebie.. no ale skoro jesteś jego żoną musi mieć jakieś zalety 🙂 w każdym bądź razie życzę Ci spokojnego niuniusia, bo widać na mężu nie bardzo możesz polegać... on sam jest jak dzieciaczek 🙂 Buziak kochana, głowa do góry!! równa z Ciebie babka 🙂 i masz morze cierpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...