Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
😁
dziekujemy Dziewczyny!!!zyczenia bedziemy zbierac podwojnie 🙂-tzn dzisiejsze i 7-go,bo rowno rok temu to do szpitala po terminie sobie pojechalam,a wykluli Lenuszke dopiero 7-go lipca...Lena od Ivi pare godzin mlodsza 🙂


jak Borysek Malgosi??
mamy ambitne plany na pare najblizszych miesiecy
-przez lato nauczyc mala na nocnik
-po lecie odstawic od cycora
-po odstawieniu od cyca-nauka samodzielnego spania w drugim pokoju

zobaczymy co z tego wyjdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamuśki 🙂

Co do tych wymiotów wczorajszych, to od gardła było zapewne, jak mieliśmy to samo w styczniu, to lekarka mówiła właśnie, że przy zapaleniu gardła mogą być wymioty... nie wiem czy wcześniej nie podrażnił sobie tego gardła śniadaniem trochę, bo banana do kaszki za mało rozbiłam?

Gorączka jest nadal, jak ja tylko opanujemy to takie szaleństwo że szok... skąd to dziecko ma tyle energii, jeszcze chore?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam głupie pytanie, czy Wasze dzieciaczki dłubią w nosie? mojego łapię od jakiś moze 2 - 3 tygodni na tym.. np. w sklepie...

mój mały wspina się na różne rzeczy, co lepsze, podsuwa sobie np. leżaczek, pchacz czy cos tam i z tego się wspina jak inaczej nie moze... wiecie niektóre rzeczy sa na kółeczkach i mu odjeżdżają...masakra

no i zgubił nam sie pilot!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak właśnie się zdziwiłam na te sto lat ...
My dziś świętujemy 17!!! urodziny Nikolki brata 🙂
U nas porażka, KOLEJNY ZĄB!! czyli było aż 1,5tyg spokoju od poprzedniego..

Mnie właśnie położna nastraszyła, że pewnie lekarz skieruje mnie na 2-3 dni do szpitala żeby mnie przebadali etc
Nie wyobrażam sobie zostawić Nikolki na 2-3 dni!!!
Mam nadzieję, że da się to załatwić w ciągu jednego dnia.

Ciążowy zestaw wakacyjny zamówiony 🙂 już nic nie kupuję dla siebie 🙂)
najgorsze że już wykupiłam obiady..

Gosiu u nas Niki ma swój pilot "n" taki dla dzieci, tam są kanały tylko bajkowe ale i tak woli nasz pilot..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dalej połamana...dobrze, ze mój P miał jakieś leki na kręgosłup to biorę i minimalnie lepiej ale to i tak ból straszny 😞... Jak do jutra nie przejdzie to idę do lekarza, bo nic nie mogę zrobić a ile można łykać prochy przeciwbólowe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie!!

Sto lat dla Solenizantów!! Julii i Pawełka 🙂

Iza współczuje przezyc z zadławieniem Niki.. Mi ostatnio Filip zakrztusił się bułką i jak mu ją wydarłam z gardła to zacząl wymiotować i zakrztusił się znowu wymiocinami, cały posiniał zwiodczał MASAKRA!!! A ja sama w domu wtedy.. Jak sobie przypomne to jeszcze mi się ręce trzęsą!!!

Gosia dużo zdrówka dla Boryska!!! :* i sił dla Mamusi!!

Ja dzis sobie wziełam wolne. Planowała, wyjazd na zakupy do Rzeszowa, bo podobno duże wyprzedaże. Nad ranem dotykam Filipa a on rozpalony na maxa. 38,5 dalam syrop - zwymiotował. Czopek po chwili dałam paracetamol, ale słaby bo do roku no i nie zbił temp. Pojechałam do lekarza - już mi dosłownie przez ręce leciał, bo on wczoraj nic nie jadł, a pic dopiero po czopku zaczął.. Zmierzyłam temp - 39,5!! zapewne trzydniówka.. Po nurofenie 125 i po okładach przeszło po pół godzinie. Teraz śpi. Waży 12,40 😉 Mój kolcuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia 12 kg ponad!! 🤪 łaaał 🙂

jejku Maryś zjadła zupkę, popluskała się w misce w domu... i siedzimy... masakra ta pogoda...

Kurczę widzę że tylko moja Mary to taka kosmitka że leżaczek musiałam schować jakieś 2-3 miesiące temu 😮 za cholerę nie chciała w nim siedzieć, tylko by na nim stała więc uznałam że dalsze zaśmiecanie powierzchni spacerowej Marysi jest zbyteczne... chyba go sprzedam, już nawet mam kupca 🙂

Małgosiu ja ostatnio też zobaczyłam że Maria pcha palucha do nosa... hmmm 😮 odkrywają dzieciaki że mają dziurki w nosie?

No i przebił nam się kolejny ząbek 🙂 mamy już ich cztery, ale jedynki na dole są już takie normalne ząbkowate a jedynki na górze póki co się poprzebijały tylko i z dziąseł koronka wystaje sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

Gosia, u nas też jest dłubanie w nosie.. często go na tym łapie, oczywiście próbuję zwalczać 🙂
Co do leżaczka u nas już dawno w pudle leży, chyba jak Milo miał 5-6 miesięcy, zanim kupiłam krzesełko do karmienia to nam właśnie leżaczek do karmienia służył 🙂

A z pilotem u nas to samo było! 😁 kupiliśmy nowy odkurzacz... nie mogłam znaleźć pilota po jakimś czasie, nie wiem co mnie natchnęło, ale zajrzałam do kartonu, który już stał w przedpokoju gotowy do wyniesienie na śmieci... i co pilot sobie w nim był 😁 😁

Basia, no to masz małego klocuszka 🙂 ja myślałam, że mój to kloc 10800 🙂 Zdrówka dla maluszka 🙂

Czerwcówka może idzie się dogadać, że masz małe dziecko i nie możesz sobie pozwolić na leżenie w szpitalu...

A my dzisiaj kupiliśmy dwie pary bucików dla Miłosza, musi mieć w końcu porządne skoro już chodzi 🙂 Nie wiem czy jest w Polsce Clarcks - mają porządne buciki, a najważniejsze to mierzą długość i podbicie stópki i na podstawie tego dobierają obuwie, bardzo profesjonalnie, jestem mega zadowolona 🙂. Milo ma rozmiar 21,5 😮 będzie z niego chłop 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia ambitne plany, życzę POWODZENIA w realizacji! na pewno się udam tylko trzeba być konsekwentnym i wytrwałym 🙂
u nas nauka zasypiania nie najgorzej 🙂 Milo zasypia bez bujania, u siebie w łóżeczku 🙂 jedynie muszę być w pokoju żeby mnie widział 🙂 ale nie patrzę na niego i maluch patrzy, patrzy na mnie (pewnie się zastanawia na co tak mama patrzy 😁) w końcu zasypia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
jest clarcks w PL 🙂
o takie kupiliśmy:
http://clarks.pl/products/kids/boys/first-shoes/softly-say-fst-brown-leather i takie:
http://www.clarks.pl/products/kids/boys/first-shoes/crazycup-b-fst-grey-leather


Agatka bardzo fajne te buciki 🙂 te sandałki super! (o wiele fajniejsze niż te co dostaliśmy z tego ecco...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki..

BUZIAKI DLA ROCZNIACZKÓW! ZDROWO ROŚNIJCIE SZKRABY!

Upały dają mi się we znaki!
Ja bardzo źle znosiłam i znoszę upał w ciąży [mam koleżankę, która opalała się na balkonie w 9miesiącu i genialnie się czuła kiedy na termometrze bywało 30stC 😮 ]
Wczoraj i przedwczoraj zasłabłam, wymioty tak mnie męczą że mam dość... wróciła nadwrażliwość na zapachy i wymiotuję przy każdej kupie Lenki...


Ostatnio biega na golasa po mieszkaniu i podsikuje wszystko 😁
Wolę to niż zapach moczu w pieluszce...
Generalnie z dnia na dzień Lenka obraziła się na nocnik i robi histerię na sam widok i dźwięk słowa, oby jej to minęło 🙂
Ale furorę zrobiła kiedy to wypięła się jak stary i…. zrobiła kupę na panele ! Po czym podniosła facjatę i zrobiła wielkie OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 😁

Biega z wózkiem [ bo nie pisałam Wam, ale Lenka zaczęła interesować się lalkami, i miała od mojej mamy taką zabawkową spacerówkę dla lalki i od jakiegoś czasu bawi się nią jak mała dziewczynka, jeździ po całym mieszkaniu i w ogóle wymiata!] od samego rana i z odblaskową bransoletką [kiedyś była na kaszkach w Biedronce], którą się szczyci za każdym razem kiedy na nią spojrzy [w sensie kiedy jej się przypomni, że ją ma 😁]
Poza tym robi się taka przebiegła… i złośliwa, że szok!
Bierze mnie za palec i prowadzi tam lub po coś czego chce… Kłóci się, masakra! 🤪
Nauczyła się tupać nóżką 😁

W ogóle to Lenka staje przed Nami [a najlepiej żeby było jak najwięcej osób = publiczności 🙂] i przedstawia:
- gadanie
- „brawo, brawo”
- „kosi kosi”
- pokazywanie różnych rzeczy w pokoju
- „pa pa pa” [czasem stereo, obiema rączkami 😁]
- „tany tany” z obrotami, wymachami rąk, przysiadami, krokiem odstawno dostawnym itp 😁
itp itd
A po każdej swojej zademonstrowanej czynności [choćby ją powtarzała 100 razy 😁] wybija jeden takt „BRAWO BRAWO” i czeka aż My wszyscy zaczniemy bić brawo… Po czym znów robi swoje 😁
A na koniec… robi rączkami „wkręcanie żarówek” 😜 i idzie dumna jak Paw po całym pokoju jakby robiła „rundkę honorową” 😁
A My z Tomkiem się śmiejemy, że wtedy myśli sobie – tańczcie kukiełki, tańczcie jak Wam zagram [i tu złowieszczy śmiech] HA HA HA HAAAAA
buhahahahaha

Szczepienie mamy na 18.07. Myślę, że u Nas Lenka nie przybrała za dużo, na to bieganie to na 100% nic.

Wczoraj kupiliśmy jej ten basenik Muchomorek...
Ogólnie jest super, tylko szkoda, że nie były rozłożone aby można sobie było "przymierzyć" do dziecka.
Brodzik jest troszkę za krótki bo kiedy Lenka chce się położyć to wystają jej nóżki i grzybek jest za nisko, bo kiedy chce wstać to odbija się głową i nie może staną 😞
Ale ogólnie wygląda fajnie, i jak na Lenkowe maratony w pluskaniu wodą jest OK [Lenka idzie do baseniku na balkon lekko się odświeżyć i wraca do zabawy 😁]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj ale się działo, pojechaliśmy nad wodę koło 18 i nie mogłam Mary wyciągnąć z jezziora 😁 Mała syrenka 🙂 super się bawiła a ja razem z nią 🙂
No kosmos, najpierw podeszła i jak dotknęła wody to przez 5 minut trzymała nogę w powietrzu, a jak ją opuściła to wbiegła aż po pachy i ciągnęła mnie dalej 🙂 hehe super było 🙂

Ivi mam nadzieję, że Ci się unormuje wszystko... a tak w ogóle to mi przypomniałaś że miałam iść dzisiaj na szczepienia 🥴 pójdę za tydzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!

Ivi wiem co czujesz!! Te upały nas wykoncza!! Na szczęście maja być tylko do niedzieli!!!
Wieczorem juz jestem opuchnieta jak Bania a Niki ostatnio ma problem z zasypianiem bo taki gorac!! U ciebie pewnie jeszcze za wcześnie ale mi dodatkowo sił odbiera sam Boryś bo jest bardzo bardzo ruchliwy. Reguła juz jest pobudka o 5!!! Bo zaczyna sie rozpychac.
Rozciąga sie tak ze mogę go złapać za kolanko albo raczke ;-)
Tylko jest to bolesne, męczące i po południu moja macica jest juz wyczerpana więc brzuch boli.
Ciekawe czy piłkarz jakiś nie rośnie ;-)

Zmykam do gina z wynikami!!
Miłego chlodniejszego Dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza, fakt nie czuję jeszcze kopniaków ale ktoś tam puszcza motylki w moim brzuszku 🙂
Z Lenką poczułam pierwsze ruchy w 16tyg i tym razem też tak chyba będzie... ALE... z Lenką miałam czas na kontemplacje i wsłuchiwanie się w siebie. Obecnie kiedy staram się skupić, chwila pryska zanim się zaczęła... ehh

Ja się boję CC... również z powodu zbyt dużego dziecka... Lenka miała obwód główki 36cm i w sumie prawie 4kg ważyła, a przeważnie drugie dziecko jest większe...
Ale cóż, będzie co ma być!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...